Depilacja laserowa jest współcześnie coraz chętniej wybieranym sposobem na to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Jeśli jednorazowe metody są skuteczne przez bardzo krótki czas, nie ma się czemu dziwić, że wiele osób sięga po permanentne sposoby na pozbycie się włosków. Problematyczne jest także zapalenie mieszków włosowych czy bolesne wrastanie włosków. Depilacja laserowa pozwala na rozprawienie się z tymi problemami. Niestety, wiele osób twierdzi, że depilacja laserem jest znacznie droższą metodą niż standardowe. Zabiegi wykonujemy w seriach, a jeśli pod lupę weźmiemy całościowy koszt, okaże się, że depilacja laserowa jest tańsza. W końcu w całym życiu wydajemy naprawdę sporo na maszynki jednorazowe, pianki do golenia itp. Na ile wystarcza zabieg laserowej depilacji? W jaki sposób trzeba się przygotować, aby uzyskać trwałe rezultaty? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Depilacja laserowa – jak często?
  • Optymalna liczba zabiegów depilacji laserowej
  • Czy depilacja laserowa jest skuteczna?
  • Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Z poradnika dowiesz się, jak często wykonywać zabieg depilacji laserowej, ile trzeba wykonać zabiegów oraz jak długo utrzymuje się końcowy efekt.

Depilacja laserowa – jak często?

Bardzo ważne jest to, aby decydować się na depilację laserową z uzgodnioną częstotliwością. Specjaliści przyjmują, że optymalny czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami wynosi 8-12 tygodni w zależności od partii ciała, którą depilujemy. Depilacja laserowa powinna być powtarzana w regularnych odstępach i systematycznie.

Optymalna liczba zabiegów depilacji laserowej

Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się nadmiernego owłosienia, konieczne jest wykonanie około 6 zabiegów. Już po pierwszym zabiegu zauważymy jednak, że włosy się przerzedzają, będą także cieńsze i słabsze. Ostateczna liczba zabiegów będzie zależna od indywidualnych cech organizmu. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile zabiegów depilacji laserowej będzie wystarczających.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Jeśli będziemy przestrzegać wszelkich wytycznych, depilacja laserowa jest skuteczna. Największą skuteczność można osiągnąć przede wszystkim w przypadku ciemnych włosów. Włosy blond, siwe czy rude mogą być trudniejsze w usunięciu, dlatego może być potrzebnych więcej zabiegów. Wiele zależy także od karnacji skóry. Najlepiej usuwa się włoski z jasnej skóry. Ciemna karnacja może być bardziej problematyczna.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Jeżeli depilacja laserowa będzie przeprowadzona w prawidłowy sposób, zapewni nam trwałą skuteczność. Oznacza to, że pozbywamy się włosów na stałe, nie będą się one pojawiać ponownie. Zdarza się jednak, że po upływie pewnego czasu zauważymy odrastające pojedyncze włoski. Wtedy konieczne jest powtórzenie zabiegu. To tak zwany zabieg przypominający po upływie roku czy dwóch. Bez wątpienia warto jednak zdecydować się na tego typu metodę usuwania owłosienia, gdyż zapewnia wysoką skuteczność. Nowoczesne urządzenia, jak LightSheer DUET, nie powodują dyskomfortu podczas zabiegu.