Jak zwalczyć cellulit?

Dla wielu kobiet cellulit bywa prawdziwym problemem. Aby pozbyć się pomarańczowej skórki, można skorzystać ze skutecznych zabiegów. Od ponad dekady tlenowe terapie cieszą się w kosmetologii i medycynie estetycznej ogromnym zainteresowaniem. Stosuje się kosmetyki z aktywnym tlenem, zabiegi oxybrazji. Istnieje jednak terapia skuteczniejsza – karboksyterapia. To rewolucja, jeśli chodzi o walkę z cellulitem, blizny, rozstępy i nie tylko. Jak zwalczyć cellulit? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Przyczyny powstawania cellulitu
  • Zwalczanie cellulitu
  • Skuteczny sposób na cellulit

Z wpisu dowiesz się, skąd się bierze cellulit, jak skutecznie z nim walczyć oraz który zabieg pozwoli zredukować pomarańczową skórkę.

Przyczyny powstawania cellulitu

Medyczna nazwa cellulitu to lipodystrofia typu kobiecego. Tak naprawdę jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej skutkujące obrzękowo-włóknistymi zwyrodnieniami w tkance podskórnej. Skóra jest nierówna, pofałdowana. Cellulit najczęściej występuje na udach, biodrach, pośladkach, brzuchu. Czasami obserwujemy go także na ramionach. Istnieją cztery stadia cellulitu. Za główną przyczynę powstawania cellulitu uważa się nadmiar żeńskiego hormonu, czyli estrogenu. To dlatego problem z pomarańczową skórką dotyczy głównie kobiet. Inną przyczyną jest niewłaściwe mikrokrążenie krwi. Spowalnia się metabolizm, komórki tłuszczowe gromadzą toksyny. Winne będą niezdrowe nawyki – spożywanie cukrów prostych, stres, siedzący tryb życia, tabletki hormonalne.

Zwalczanie cellulitu

Cellulit jest problemem, którego dość trudno się pozbyć. Istnieje jednak kilka zaleceń, dzięki którym pozbycie się cellulitu będzie łatwiejsze. Podstawą jest zdrowa, zbilansowana dieta. Wybieramy produkty bogate w błonnik, warzywa, owoce, pełnoziarniste zboża. Tego typu dieta pomoże w usunięciu toksyn z organizmu. Aby zwalczyć cellulit, należy również pić dużo wody. Zalecana jest regularna aktywność fizyczna. Najlepiej zdecydować się na średnio intensywny sport kilka razy w tygodniu.

Skuteczny sposób na cellulit

Powyższe działania z pewnością okażą się przydatne, jednak mogą nie przynieść oczekiwanego efektu. W takich przypadkach nie sięgamy po “cudowne” tabletki czy kremy antycellulitowe, które nie pomogą w walce z cellulitem. Jedną z najlepszych metod jest zastosowanie karboksyterapii. Zabieg ten wyróżnia się udowodnionym klinicznie działaniem w redukcji cellulitu – i to nawet na poziomie 89%! Podskórne oraz śródskórne iniekcje dwutlenku węgla powodują uszkodzenie adipocytów i wzrost lipolizy. Efektem jest rozluźnienie struktury zwłóknień i zwiększenie przepływów kapilarnych, usprawnienie przepływów limfatycznych. Dzięki karboksyterapii można osiągnąć efekty we wszystkich stadiach zaawansowania cellulitu.Dzięki zabiegom karboksyterapii dochodzi do wydalania uwolnionego z rozbitych komórek tłuszczu. Skóra będzie gładsza, bardziej estetyczna, a pomarańczowa skórka skutecznie zredukowana!

Polecane wpisy
Jak depilować miejsca intymne?Jak golić nogi?