fbpx
Widok 2/4 50-052 Wrocław PN-PT 09:00-20:00 SO 9:00-15:00 +48 600 095 020

Blog

Laserowe usuwanie blizn - gdzie najlepiej?

Laserowe usuwanie blizn - gdzie najlepiej?

Blizny towarzyszą nam przez całe życie, zagojone nie wyglądają estetycznie. Laserowe usuwanie blizn – gdzie najlepiej? Zabieg laserowy  to prosty sposób na pozbycie się blizn i warto poddać się mu w sprawdzonej i doświadczonej klinice.

czytaj więcej
Co daje mezoterapia igłowa głowy?

Co daje mezoterapia igłowa głowy?

Mezoterapia igłowa głowy to zabieg wykonywany przez kosmetologa. Dzięki precyzji igły możemy dotrzeć z substancjami odżywczymi dokładnie tam, gdzie skóra głowy ich potrzebuje. Substancje czynne dobierane są indywidualne do potrzeb, na podstawie konsultacji i badania trychologicznego. Co daje mezoterapia igłowa głowy? Mezoterapia daje bardzo dobre efekty. Nawilża skórę głowy, zagęszcza włosy i niweluje ich wypadanie, ten zabieg to coraz częściej wybawienie dla osób, którym doskwiera łysienie i wypadanie kosmyków włosów.

czytaj więcej
Depilacja dla mężczyzn - co wybrać?

Depilacja dla mężczyzn - co wybrać?

Panowie coraz częściej decydują się na depilację niemal całego ciała. Przez wiele lat panowało przekonanie, że prawdziwy mężczyzna to taki, który ma włosy na całym ciele. To dlatego zapuszczano długie, gęste brody, a o depilacji praktycznie nikt nie słyszał. Ostatnia dekada przyniosła prawdziwą rewolucję. Mężczyźni chętnie wykonują regularną depilację – również tę intymną. Trend utrzymuje się przez długi czas i wszystko wskazuje na to, że zachowa się na dłużej. To dlatego warto poznać sposoby męskiej depilacji, by wiedzieć, która z nich może poszczycić się największą skutecznością.

czytaj więcej
Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

Żylaki kończyn dolnych to jeden z etapów niewydolności żylnej. Skutkuje on obrzękami, uczuciem ciężkich nóg oraz bólem. Im bardziej rozwija się niewydolność, tym komfort pacjenta bardziej zanika. Dlatego by pozbyć się żylaków, warto udać się na laserowe usuwanie żylaków. Ich zaawansowana postać tworzy stan zapalny w skórze i tkance podskórnej wokół żyły, może skutkować powstaniem przebarwień, a nawet owrzodzeń.

czytaj więcej
Co usuwa blizny po trądziku?

Co usuwa blizny po trądziku?

Blizny potrądzikowe zazwyczaj są zmorą przykrej walki. Same nie znikną, ale można im w tym pomóc. Co usuwa blizny po trądziku? Najlepszym zabiegiem jest laserowe usuwanie blizn. Zabieg wykonywany w seriach poprawi stan skóry, niweluje, a nawet całkowicie usuwa blizny po trądziku.

czytaj więcej
Depilacja laserowa - co ile zabieg?

Depilacja laserowa - co ile zabieg?

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób usuwania owłosienia. Co istotne, jest to zabieg, który pozwala trwale pozbyć się problemu włosków na wybranej partii ciała. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki będzie całkowity koszt zabiegu. Dlaczego? Depilację laserową należy przeprowadzić w serii, na którą składa się 6 do 8 zabiegów. Trzeba jednak dodać, że zabiegi odbywają się co 8 tygodni, dlatego jest to niewielki miesięczny wydatek. Porównując ostateczny koszt depilacji laserowej do tego, ile wydajemy w ciągu wielu lat na maszynki jednorazowe, wosk, pianki do golenia, plastry depilujące, zauważymy, że depilacja laserem jest tańsza. 

czytaj więcej
Mezoterapia a DermaPen - co wybrać?

Mezoterapia a DermaPen - co wybrać?

Mezoterapia i Dermapen to zabiegi z pogranicza kosmetologii i medycyny estetycznej. Choć ich efekty potrafią być spektakularne, wiele osób na myśl o igłach odrzuca te zabiegi. W obu przypadkach mamy do czynienia z silnym oddziaływaniem na skórę poprzez tworzenie mikrourazów. Mezoterapia, a DermaPen – co wybrać, który z tych zabiegów sprawdzi się lepiej?

czytaj więcej
Jak wygląda endermologia?

Jak wygląda endermologia?

Zabieg, o którym wiele się mówi, czyli endermologia. W otoczeniu każdego z nas znajdzie się osoba, która chodzi na takie zabiegi, ale jak wygląda endermologia i w czym tkwi jej sekret? To pytania, które zadaje sobie wielu pacjentów przed zdecydowaniem się na taką formę zadbania o swoje ciało i skórę. Endermologia to jedna z najefektywniejszych form wysmuklania sylwetki oraz pobudzenia skóry twarzy. Pierwsze efekty zabiegu endermologii, są widoczne już po 3 zabiegach.

czytaj więcej
Dlaczego depilacja laserowa nie działa?

Dlaczego depilacja laserowa nie działa?

Każdy zabieg z zakresu kosmetologii musi być odpowiednio wykonany, aby przyniósł oczekiwane rezultaty. To dlatego tak ważne jest wybranie profesjonalnego gabinetu, w którym wykonamy depilację laserową. Depilacja laserem LightSheer Duet to bardzo efektywna metoda na pozbycie się owłosienia z wybranej partii ciała. Zapewnia trwały efekt, o ile zastosujemy się do zaleceń. Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie. 

czytaj więcej
Endermologia - jak często?

Endermologia - jak często?

Zabieg endermologii LPG Alliance daje fantastyczne efekty, jednak aby było one satysfakcjonujące potrzeba częstotliwych i regularnych zabiegów. Endermologia – jak często ją wykonywać? Wiele zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, jego budowy, czy stylu życia. Seria zabiegów dobierana jest indywidualnie, by efekty były jak najszybsze i najlepsze. Osiągnięcie celu w endermologii to sukces kosmetologa i szczęścia pacjenta, które jest gwarancją w sprawdzonym salonie.

czytaj więcej
Gdzie zrobić depilację laserową?

Gdzie zrobić depilację laserową?

Depilacja laserowa jest polecana zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Będzie szczególnie dobrym wyborem w przypadku osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Decydując się na zabieg depilacji laserowej, możemy mieć pewność, że owłosienie na skórze nie pojawi się już nigdy. Laser diodowy LightSheer Duet usuwa włoski na stałe. Jak przebiega depilacja laserowa? Gdzie wykonać zabieg?

czytaj więcej
Jak działa depilacja laserowa?

Jak działa depilacja laserowa?

Obecnie mamy do wyboru wiele metod depilacji. Większość nie daje jednak trwałego efektu, przez co zachodzi konieczność zmagania się z niechcianym owłosieniem co kilka dni, a nawet codziennie. Tracimy czas, pieniądze, a włoski stale odrastają. Istnieje skuteczne rozwiązanie, które pozwala pożegnać owłosieniem w wybranej partii ciała na zawsze! Mowa o depilacji laserowej laserem LightSheer Duet. To najnowocześniejsze urządzenie na rynku, które skutecznie uszkadza cebulkę włosa. W efekcie włoski już nigdy nie odrastają! Konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Depilacja laserowa laserem diodowym to znacznie lepsza alternatywa dla fotodepilacji, woskowania czy golenia jednorazową maszynką.

czytaj więcej
Jak wygląda depilacja laserowa?

Jak wygląda depilacja laserowa?

W naszej klinice zabiegi depilacji laserowej wykonujemy laserem Light Sheer Duet firmy Lumenis. Należy podkreślić, że bardzo często depilacja laserowa jest mylnie kojarzona z fotodepilacją. Zabieg fotodepilacji wykonuje się urządzeniem IPL. W urządzeniach IPL wykorzystuje się lampę xenonową jako źródło światła. Lampa ta posiada odpowiednie filtry, które zawężają zakres długości fal. Wadą tego typu urządzeń jest to, że emitują fale o różnej długości, dlatego rozgrzewają wiele innych elementów tkanek. To dlatego dopuszczalne gęstości energii są niższe niż w przypadku laserów. Efektem jest mniejsza skuteczność. Mieszek włosowy zostaje jedynie uśpiony, a nie zniszczony, jak ma to miejsce w przypadku depilacji laserem LightSheer Duet.

czytaj więcej
Dlaczego endermologia nie działa?

Dlaczego endermologia nie działa?

Endermologia jest zabiegiem, który stale zyskuje na popularności. Pacjenci cieszą się efektami już po pierwszych trzech zabiegach dzięki technologii LPG Alliance, a po pierwszym zabiegu rośnie produkcja kolagenu, czy elastyny. Niestety, niektórzy zadają sobie pytanie, dlaczego endermologia nie działa? Jest wytłumaczenie, dlaczego tak się dzieje.

czytaj więcej
Jak przebiega depilacja laserowa bikini?

Jak przebiega depilacja laserowa bikini?

Skóra w okolicach bikini jest bardzo delikatna i wrażliwa. To dlatego jest narażona na podrażnienia, gdy stosujemy tradycyjne metody depilacji – golenie maszynką, depilacja woskiem. Może to prowadzić do wrastania włosków, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim wiąże się z dyskomfortem. Rozwiązaniem problemu jest depilacja laserem LightSheer Duet. Polega ona na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia w okolicach bikini przy użyciu światła lasera. Wiązka urządzenia wnika w głąb skóry, skutecznie niszczy komórki odżywcze włosa, a tym samym hamuje jego odrastanie. Aby zlikwidować ponad 95% włosków w okolicach bikini, niezbędne jest poddanie się serii zabiegów depilacji laserem Light Sheer Duet.

czytaj więcej
Jak długo działa depilacja laserowa?

Jak długo działa depilacja laserowa?

Dzięki nowoczesnym metodom możliwe jest pozbycie się włosków na zawsze. Jednym z najskuteczniejszych laserów na rynku jest laser LightSheer Duet. To właśnie on pozwala na usunięcie 95% owłosienia z wybranej partii ciała. Profesjonalna depilacja laserowa to prawdziwy hit, który z każdym kolejnym rokiem zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą wyjątkowych efektów, jakie można dzięki niej uzyskać. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie decydują się na wykonanie zabiegu. Trzeba jednak podkreślić, że na trwałe efekty można liczyć dopiero po kilku zabiegach laseroterapii. 

czytaj więcej
Depilacja laserowa - jaki laser najskuteczniejszy?

Depilacja laserowa - jaki laser najskuteczniejszy?

Aby jak najlepiej dowiedzieć się, który laser do depilacji jest najlepszy i może poszczycić się najwyższą skutecznością, należy nie tylko sprawdzić opis producenta, ale także poznać opinie użytkowników. Eksperci zgodnie potwierdzają, że jednym z najlepszych możliwych laserów jest Light Sheer. Każdy laser z tej serii zbierał bardzo dobre opinie zarówno wśród lekarzy, jak i kosmetologów na całym świecie. Na forach, w mediach społecznościowych, grupach można znaleźć opinie osób, które korzystały z zabiegów z użyciem laserów LightSheer. One także potwierdzają, że są zadowolone z rezultatów. W naszej klinice z powodzeniem wykorzystujemy laser LightSheer Duet, który zmniejsza dyskomfort związany z usuwaniem owłosienia, a także zapewnia wysoką skuteczność. Dlaczego zyskał on miano jednego z najskuteczniejszych laserów?

czytaj więcej
Co to jest endermologia LPG?

Co to jest endermologia LPG?

Zabieg, który wymodeluje Twoją sylwetkę oraz redukuje tkankę tłuszczową. Ponadto poprawia rysy twarzy i doda skórze świeżości. Endermologia LPG jest nieinwazyjnym zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej pacjentek gabinetów kosmetologicznych. Ma wiele zalet, a najnowsza technologia endermologii LPG Alliance sprawia, że poczujesz się dobrze w swoim ciele dzięki pobudzeniu naturalnemu metabolizmowi komórkowemu.

czytaj więcej
Depilacja laserowa - jak się przygotować?

Depilacja laserowa - jak się przygotować?

Depilacja laserowa LightSheer Duet to doskonały sposób na to, aby trwale pozbyć się zbędnego owłosienia w wybranych partiach ciała. Co istotne, to zabieg zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Na jego wykonanie mogą się zdecydować także nastolatki, o ile rodzic wyrazi na to zgodę. Usuwanie niepożądanych włosów z pach, klatki piersiowej, twarzy, szyi, pleców, bikini, nóg, stóp ramion czy dłoni to idealny sposób na zaoszczędzenie czasu i zwiększenie pewności siebie. Do zabiegu depilacji laserowej należy się jednak odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. 

czytaj więcej
Depilacja laserowa a opalanie

Depilacja laserowa a opalanie

Nie ulega wątpliwości, że w okresie letnim, gdy pokazujemy więcej ciała, chcemy się cieszyć idealnie gładką skórą. To dlatego decydujemy się na zabieg depilacji laserowej. Przepięknym dodatkiem jest opalone ciało. Złota opalenizna w duecie ze skórą, która jest pozbawiona wszelkich włosków, z pewnością prezentuje się pięknie, jednak trzeba mieć na uwadze, że opalanie nie jest wskazane, gdy korzystamy z depilacji laserem. To właśnie teraz, czyli w sezonie jesienno-zimowym, jest świetna okazja do tego, by decydować się na wykonanie serii zabiegów. Do lata mamy szansę pozbyć się zbędnego owłosienia!

czytaj więcej
Endermologia - co to za zabieg?

Endermologia - co to za zabieg?

Zabiegi kosmetologiczne twarzy i ciała stają się coraz bardziej popularne. Wśród nich pojawia się pytanie: endermologia – co to za zabieg? Endermologia jest fantastycznym krokiem w drodze do idealnej skóry i sylwetki. Efekty z pewnością Cię zadowolą, a nasi eksperci doradzą ilość zabiegów w serii.

czytaj więcej
Endermologia na twarz - co warto wiedzieć?

Endermologia na twarz - co warto wiedzieć?

Endermologia na twarz to inaczej Endermolift lub Endermolifting. Polega na naturalnej stymulacji procesów odmładzających, które mają kluczowe znaczenie dla naszej skóry. Zabieg endermologii na skórę twarzy umożliwia uzyskanie natychmiastowego efektu promiennej, świeżej, zdrowej cery. Jeśli zależy nam na delikatnym liftingu, będzie to idealny wybór. Na czym polega zabieg? Na jaki rezultat można liczyć?

czytaj więcej
Lipoliza iniekcyjna - kiedy widać efekty?

Lipoliza iniekcyjna - kiedy widać efekty?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chciałby mieć sylwetkę, która będzie zbliżona do ideału. Często jednak zdarza się, że nawet osoby aktywne fizycznie, odżywiające się zdrowo, mają problemy z osiągnięciem celu. Wszystkiemu winna jest tkanka tłuszczowa, która nadal pozostaje w niektórych fragmentach ciała. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a konkretnie lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg, który pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele. To idealny wybór szczególnie dla tych osób, które stosują ćwiczenia fizyczne, zdrową dietę, a nadal borykają się z odkładającą się tkanką tłuszczową w wybranych częściach ciała. Co istotne, to nie jest zabieg odchudzający. Żaden szanowany specjalista nie podejmie się wykonania lipolizy iniekcyjnej u osób otyłych lub mających sporą nadwagę. Konieczne jest zrzucenie zbędnych kilogramów, aby waga była w normie, a dopiero później możemy zdecydować się na zabieg.

Spis treści:

 • Na jakich częściach ciała można wykonać zabieg?
 • Przebieg zabiegu lipolizy
 • Lipoliza iniekcyjna – efekty
 • Przeciwwskazania do zabiegu

 

Z wpisu dowiesz się, na jakich partiach ciała można przeprowadzić zabieg, jak wygląda jego przebieg, jakie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania oraz na jakie rezultaty można liczyć, jeśli chodzi o zabieg lipolizy.

Na jakich częściach ciała można wykonać zabieg?

Najczęściej zabieg wykonuje się w takich miejscach ciała jak brzuch, podbródek, ramiona, kolana, biodra, uda. To właśnie w tym rejonach uporczywa tkanka tłuszczowa utrzymuje się i nie chce zniknąć. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który wykonywany jest w naszej klinice przez doświadczonych specjalistów. Kosmetolodzy mają na uwadze fakt, że zabieg jest jedynie dodatkowym elementem w walce o zgrabną, szczupłą sylwetkę, a nie zamiennikiem zdrowej diety i aktywności fizycznej.

Przebieg zabiegu lipolizy

Zabieg polega na wstrzyknięciu w wybrane partie ciała odpowiedniego preparatu. Specjalistyczny preparat zawiera składniki aktywne, które wnikają do komórek tłuszczowych na skutek czego rozpuszczana jest ich błona komórkowa. Efektem tego procesu jest ich pęknięcie. Później następuje proces ich wydalania razem z produktami przemiany materii. Bardzo ważne jest to, aby po wykonaniu zabiegu zadbać o racjonalną dietę, która pozwoli nam utrzymać zgrabną sylwetkę. Nie trzeba przebywać w klinice po zabiegu. Pacjent może bezpiecznie opuścić klinikę i wrócić do swoich codziennych zajęć. To dlatego jest to bardzo dobra alternatywa dla liposukcji. Szczegółowych informacji udzieli specjalista.

Lipoliza iniekcyjna efekty

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “lipoliza iniekcyjna opinie”, aby przekonać się, jakie rezultaty przynosi ten zabieg. Zabiegi te przynoszą bardzo zadowalające rezultaty w postaci zmniejszenia obwodu tych części ciała, z których tkanka tłuszczowa została usunięta. W kilka dni zaobserwujemy pierwsze rezultaty, a po kilku tygodniach efekt końcowy. Czasem może się okazać konieczne wykonanie serii zabiegów. Pomiędzy kolejnymi zabiegami trzeba zachować 2-3 tygodniową przerwę.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg w czasie, którego następuje usuwanie tkanki tłuszczowej. Nie w każdym przypadku wystarcza wykonanie jednego zabiegu. U zdecydowanej większości pań trzeba wykonać ich przynajmniej trzy. Pomiędzy kolejnymi musi zostać zachowana dwu lub trzytygodniowa przerwa. Koszt jednego zabiegu to od 500 do 800 złotych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej nie będą odpowiednie dla każdego. W tym przypadku również istnieją przeciwwskazania. Zabieg nie będzie wykonany u ludzi posiadających nadwagę, otyłych. Do pozostałych przeciwwskazań można zaliczyć: choroby tarczycy i układu immunologicznego, cukrzycę, zbyt niską krzepliwość krwi, choroby bakteryjne i wirusowe, ciążę i okres laktacji.

Jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu swojego ciała, zgłoś się na konsultację u kosmetologa.

 

czytaj więcej
Fotoodmładzanie - na czym polega?

Fotoodmładzanie - na czym polega?

Nie ulega wątpliwości, że każdej kobiecie zależy na tym, by wyglądać pięknie i młodo. Z biegiem czasu skóra traci swoją elastyczność. Dostrzegamy pierwsze zmarszczki czy przebarwienia. Kosmetologia ma sporo do zaoferowania, jeśli chodzi o zatrzymanie efektów starzenia się skóry. Jednym z nich jest fotoodmładzanie. To metoda, która pozwala na odmłodzenie skóry za pomocą wiązki lasera. Jak wygląda zabieg? Kiedy zobaczymy pierwsze efekty? Czy warto się na niego zdecydować? Wyjaśniamy!

Spis treści:

 • Na czym polega odmładzanie i leczenie skóry za pomocą lasera?
 • Jak wygląda zabieg?
 • Przeciwwskazania do zabiegu
 • Skuteczność fotoodmładzania

 

Z wpisu dowiesz się, czym jest odmładzanie za pomocą światła, jak przebiega sam zabieg, jakie są przeciwwskazania oraz na jakie efekty można liczyć.

Na czym polega odmładzanie i leczenie skóry za pomocą światła?

Fotoodmładzanie to zabieg, którego celem jest ogólna poprawa kondycji skóry, jej odmłodzenie oraz rewitalizacja. Podczas zabiegu skóra jest naświetlana wiązką lasera, który jednocześnie ją rozgrzewa. Odpowiednio przygotowana skóra jest pobudzona do tworzenia włókien kolagenowych. Odzyskuje swoją dawną sprężystość i jędrność. Fotoodmładzanie to zabieg, który można wykorzystać na twarzy, dekolcie, dłoniach czy ramionach.

Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg leczenia skóry za pomocą lasera, warto najpierw skonsultować się z kosmetologiem. To właśnie specjalista odpowiednio oceni, czy zmiany, które zamierzamy naświetlać, odpowiednio zareagują na terapię. Sam zabieg nie trwa długo. W zależności od tego, jaki obszar ma zostać poddany terapii, może trwać od pięciu minut do godziny.

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu fotoodmładzania krok po kroku? W trakcie terapii możliwe jest uczucie pieczenia. Ma to związek z faktem, że podczas tego zabiegu  nie znieczula się skóry kremem, gdyż może to osłabiać działanie lasera. Ostatnim etapem zabiegu jest posmarowanie skóry kremem regenerującym z filtrem SPF 50. W pierwszych dniach po fotoodmładzaniu warto zrezygnować z makijażu bądź postawić na jego lżejszą formę. Zabrania się także korzystać z solarium, sauny czy decydować się na wysiłek fizyczny. Nie można stosować toników zawierających alkohol. Bardzo ważne jest to, aby smarować miejsca pozabiegowe kremem z wysokim filtrem.

Fotoodmładzanie sprawdzi się również jako terapia usuwania przebarwień. Będzie równie trafnym wyborem, jeśli naszym problemem są zmiany naczyniowe. Skutecznie poprawi wygląd skóry. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Fotoodmładzanie jest zabiegiem o wysokiej skuteczności, który jest prosty i nieinwazyjny. Nie będzie jednak odpowiednim wyborem dla każdego. Nie stosuje się go u osób stosujących leki zwiększające wrażliwość na światło, z opaloną skórą, kobiet w ciąży, osób chorych na cukrzycę, ze schorzeniami endokrynologicznymi, zaburzeniami krzepnięcia, bielactwem nabytym, łuszczycą. 24 godziny przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu.

Skuteczność fotoodmładzania

Fotoodmładzanie poprawia wygląd skóry, ale także skutecznie ją leczy. Po zabiegu obserwujemy zmniejszone zmarszczki, wyrównany koloryt, poprawę gęstości. To także dobra alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą korzystać z peelingów chemicznych czy dermabrazji laserowej. Leczenie i odmładzanie za pomocą lasera nie niszczy i nie usuwa zewnętrznej warstwy naskórka, która pełni funkcję ochrony skóry.

Zabieg ten jest bezinwazyjny. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty i cofnąć efekty starzenia się skóry, zlikwidować rozszerzone pory, naczyniowe zmiany i inne, należy poddać się ok. 5 zabiegom i wykonywać zabiegi w odstępie od 4-6 tygodni. Pierwsze rezultaty zobaczymy jednak znacznie szybciej.

czytaj więcej
Czym jest laserowe ujędrnianie skóry?

Czym jest laserowe ujędrnianie skóry?

Twoja skóra utraciła elastyczność? Borykasz się z problemem zwiotczałej skóry na brzuchu? Rozwiązaniem jest zabieg laserowego ujędrniania skóry. To idealny wybór dla osób, które chcą ujednolicić koloryt, zredukować przebarwienia, wygładzić strukturę, zwężyć rozszerzone pory. Efektem zabiegu jest obkurczenie oraz wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, przebudowa kolagenu, skrócenie włókien kolagenowych oraz zagęszczenie skóry. Jak przebiega zabieg? Kiedy jeszcze się na niego zdecydować? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Peeling laserowy - efekty

Peeling laserowy - efekty

Peeling laserowy to obecnie jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetologicznych pozwalających na usuwanie powierzchniowej warstwy naskórka. Zabieg cechuje się wyższą skutecznością niż metody mechaniczne bądź chemiczne. Efektem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie, ujędrnienie skóry, a także likwidacja blizn, zmarszczek, rozszerzonych porów i przebarwień. Efektem peelingu laserowego jest także ujednolicony odcień skóry. Decydując się na tego typu zabieg, poprawimy napięcie skóry, dodamy jej świeżego blasku, a także zwiększymy napięcie. Co trzeba o nim wiedzieć? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Terapia dwutlenkiem węgla efekty

Terapia dwutlenkiem węgla efekty

Zabieg karboksyterapii, czyli terapii dwutlenkiem węgla, cieszy się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem karboksyterapia jest doskonałą metodą na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu czy poprawę kondycji włosów. Jeden zabieg – szereg zastosowań! Terapia będzie również skutecznym ratunkiem dla skóry. Jak jeszcze może nam pomóc dwutlenek węgla, jeśli chodzi o poprawę wyglądu?

czytaj więcej
Ile kosztuje zamykanie naczynek na nogach?

Ile kosztuje zamykanie naczynek na nogach?

Laserowe zamykanie naczynek to innowacyjna metoda, która pozwala na skuteczne zamknięcie rozszerzonego naczynka krwionośnego. Ten zabieg kosmetologiczny polega na naświetlaniu naczynka promieniem lasera. Promieniowanie laserowe sprawia, że gwałtownie rośnie temperatura w naczynku, a samo naczynko w efekcie się obkurcza i zamyka. Istotne jest to, że zmiana ta jest trwała. Laserowe zamykanie naczynek powinno być wykonane w taki sposób, aby podgrzana była krew w naczynku. Skóra powinna być podgrzana jedynie w niewielkim stopniu. To dlatego kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej kliniki, w której usuwaniem zmian naczyniowych zajmują się specjaliści.

czytaj więcej
Fotoodmładzanie laserowe - czy warto?

Fotoodmładzanie laserowe - czy warto?

Fotoodmładzanie przy pomocy lasera jest coraz bardziej popularną metodą regenerowania skóry. Wykorzystuje światło lasera Nd-Yag, który cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Na zabieg mogą zdecydować się osoby, które borykają się z problemem drobnych zmarszczek, piegów, przebarwieniami słonecznymi, rumieniem, pękniętymi naczynkami. Metoda laserowa będzie również dobrym wyborem w przypadku innych uszkodzeń skóry. Co istotne, wykonanie zabiegu nie wymaga okresu rekonwalescencji. Na drugi dzień można powrócić do swoich codziennych czynności.

czytaj więcej
Depilacja laserowa męska

Depilacja laserowa męska

Panowie coraz częściej decydują się na depilację laserową. Jeszcze do niedawna depilowali się praktycznie wyłącznie sportowcy, którzy zawodowo uprawiali kulturystykę lub pływanie. Obecnie coraz więcej panów uważa gładkie ciało za synonim higieny i zadbanego wyglądu. Zabieg usuwania owłosienia stał się podstawą domowej pielęgnacji. Ze względu na rosnącą potrzebę pozbywania się włosków wśród panów, poszerzyła się oferta klinik medycyny estetycznej. Depilacja laserowa to doskonały sposób na gładkie ciało i oszczędność czasu. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

czytaj więcej
Resurfacing - co to jest?

Resurfacing - co to jest?

Resurfacing to jedna z niezwykle skutecznych metod na to, aby odmłodzić się szybko, a zarazem bezboleśnie. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak uzyskać gładką skórę i pozbyć się zmarszczek, warto skorzystać z tego dobrodziejstwa kosmetologii. Efekty mogą być naprawdę zaskakujące!

czytaj więcej
Które części ciała mogą być objęte laserową depilacją?

Które części ciała mogą być objęte laserową depilacją?

Depilacja laserowa pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia praktycznie z dowolnej partii ciała. Co istotne, depilowanie laserem sprawdzi się również w tych miejscach, gdzie skóra jest delikatna i wrażliwa. To dlatego jest wspaniałą alternatywą dla depilacji przy pomocy elektrycznych depilatorów, golarek jednorazowych czy depilowania woskiem. Nowoczesny laser diodowy LightSheer Duet pozwala na usuwanie owłosienia na twarzy, w okolicach uszu, nosa, brwi, policzków, brody, nóg, rąk, bikini. Panowie bardzo często decydują się na depilowanie klatki piersiowej, karku, pach, ramion oraz dłoni. Niechciane włoski można usunąć w zasadzie z każdej partii ciała – pośladków, brzucha, wierzchu stóp. Nie istnieją przeciwwskazania dotyczące danej partii ciała – o ile skóra nie jest uszkodzona, świeżo opalona. Oczywiście zabiegi powinna poprzedzić konsultacja z kosmetologiem. To wtedy specjalista oceni skórę, włosy, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania. 

Spis treści:

 • Sprawdzona metoda usuwania niechcianego owłosienia
 • Skuteczna depilacja laserowa – laser LightSheer Duet

 

Z wpisu dowiesz się, dlaczego depilacja laserem jest świetną alternatywą dla tradycyjnych metod depilacji, jak działa światło lasera oraz jakie części ciała mogą być depilowane przy pomocy lasera.

Sprawdzona metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa może być wykorzystana do depilowania okolic bikini, twarzy, nóg, rąk. Sprawdzi się również do usuwania włosów na takich obszarach jak klatka piersiowa, plecy, kark. Należy jednak pamiętać, że do zabiegu przygotowujemy się kilka tygodni przed. Do przeciwwskazań należy bowiem zażywanie leków światłoczułych, bielactwo, łuszczyca, ciąża, karmienie piersią. Efekty po pierwszym zabiegu będą niewielkie, jednak laser trwale uszkadza mieszki włosowe i po serii zabiegów możemy pozbyć się ponad 95% owłosienia w danym miejscu. Wiązka lasera działa wyłącznie na włoski w fazie wzrostu. To dlatego konieczne jest wykonanie kilku zabiegów co ok. 8 tygodni.

Skuteczna depilacja laserowa – laser LightSheer Duet

Laser LightSheer Duet to jedyne takie urządzenie, które posiada dwie głowice do depilacji. Pierwsza głowica jest mniejsza i posiada terapeutyczne okienko, które wykonuje się z syntetycznego szafiru. Okienko dostarcza trzy energetyczne impulsy na sekundę. Ze względu na to, że posiada chłodzącą końcówkę, dyskomfort związany z zabiegiem jest ograniczony do minimum. Druga głowica ma dużą powierzchnię. Pozwala na bardzo szybką, a jednocześnie bezbolesną depilację na dużych powierzchniach ciała. Depilacja z wykorzystaniem lasera Light Sheer Duet skraca czas zabiegu do kilku-kilkudziesięciu minut. 

Laser diodowy LightSheer Duet opiera się na zasadzie, iż niszczy mieszki włosowy przy pomocy światła lasera. Wiązka energii przenika w głąb skóry i jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik włosa, a następnie zamieniana na ciepło. Energia ta jest bezpieczna dla człowieka i nie wpływa negatywnie na funkcje organizmu.

czytaj więcej
Laserowe usuwanie przebarwień - na czym polega?

Laserowe usuwanie przebarwień - na czym polega?

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje zupełnie nowe zabiegi, które mogą poszczycić się jeszcze wyższą skutecznością, a jednocześnie niższą bezinwazyjnością. Jednym z nich jest usuwanie laserowe przebarwień. Jak przebiega? Światło lasera nagrzewa tkankę zawierającą melaninę, czyli ciemny barwnik. W efekcie przebarwienia najpierw ciemnieją, a dopiero później następuje etap łuszczenia. Trwa on ok. 2 tygodnie. W przypadku, gdy przebarwienia są głębokie, może wystąpić konieczność powtórzenia zabiegu. Należy wtedy odczekać ok 6 do 8 tygodni. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

czytaj więcej
Depilacja laserowa brwi

Depilacja laserowa brwi

Zarówno panie, jak i panowie zmagają się często z problemem połączonych brwi. Jak wskazują ankiety, na depilację łuku brwiowego decyduje się obecnie co piąty mężczyzna. Niesforne włoski, bujne brwi bywają prawdziwym utrapieniem i znacząco wpływają na naszą samoocenę w każdym wieku. Szczególnie panowie borykają się z nadmierną ilością włosów w okolicach łuku brwiowego. Ma to najczęściej związek z pracą hormonów. Bywa również uwarunkowane genetycznie. Zrośnięte brwi to kłopot natury estetycznej, z którym obecnie łatwo sobie poradzić. Nie trzeba decydować się na tradycyjne metody usuwania włosów. Golenie czy wyrywanie przyniesie krótkotrwały rezultat. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto zdecydować się na depilację laserem. Dzięki niej problem połączonych, krzaczastych brwi będzie rozwiązany na stałe! Warto zadbać o swoją pewność siebie niezależnie od wieku. Odpowiednio wyregulowane brwi sprawiają bowiem, że rysy twarzy będą delikatniejsze, a sama oprawa oczu bardziej wyrazista. Laser LightSheer Duet wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, a sama cena zabiegu jest bardzo atrakcyjna, co czyni go dostępnym na każdą kieszeń.

czytaj więcej
Laserowe leczenie trądziku - jak wygląda?

Laserowe leczenie trądziku - jak wygląda?

Leczenie laserem trądziku odbywa się przy użyciu lasera Nd-Yag. Jak zostało udowodnione, wykazuje on zarówno działanie przeciwzapalne, jak i przeciwbakteryjne. Jego ogromnym atutem jest to, że nie tylko skutecznie usuwa trądzik, ale także zapobiega jego nawrotom. Innowacyjna metoda laserowa pozwala niwelować bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Metoda laserowa dodatkowo wpływa na gruczoły łojowe i reguluje wydzielanie sebum. Aby uzyskać zadowalający efekt, należy wykonać co najmniej 4 zabiegi w odstępie co ok. 4-6 tygodni. Liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie do stopnia zaawansowania trądziku. 

czytaj więcej
Jak długo po depilacji laserowej nie można się opalać?

Jak długo po depilacji laserowej nie można się opalać?

Choć depilacja laserem jest idealną alternatywą dla depilowania przy pomocy depilatora, wosku czy golenia się jednorazową maszynką, nie jest zabiegiem, do którego możemy podejść bez odpowiedniego przygotowania. Co więcej, etap przygotowań rozpoczynamy nawet na kilka tygodni przed depilacją laserową. To bardzo ważne, aby unikać pewnych zachowań, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo samego zabiegu, a także na końcowy rezultat. Nie należy decydować się na woskowanie, depilację depilatorami elektrycznymi. Nie korzystamy również solarium czy naturalnych kąpieli słonecznych! O czym jeszcze trzeba pamiętać?

czytaj więcej
Co to jest peeling chemiczny?

Co to jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny jest jedną z niezwykle skutecznych metod z zakresu kosmetologii, która pozwala na zredukowanie przebarwień, blizn, które powstały w wyniku uszkodzeń skóry. Miejsca, które najczęściej są poddawane zabiegowi, to twarz, szyja, dłonie. Na czym polegają peelingi chemiczne, na jakie efekty można liczyć i ile kosztuje ich wykonanie w gabinecie kosmetycznym? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa a pieprzyki

Depilacja laserowa a pieprzyki

Depilacja przy pomocy lasera to znakomita alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji. Wciąż jednak istnieje kilka mitów dotyczących usuwania owłosienia laserem. Ma to związek z faktem, że pierwsze urządzenia przeznaczone do laserowego depilowania nie były doskonałe. Obecnie najskuteczniejszym sprzętem jest LightSheer Duet. Laser wyposażony jest w dwie głowice oraz nakładkę chłodzącą, dzięki której sam zabieg jest komfortowy dla pacjenta. Mniejsza i większa głowica pozwalają na precyzyjne usuwanie włosków z wybranej partii ciała. Efekty są pozytywnie zaskakujące. Pozostaje jednak pytanie, czy mając znamiona i pieprzyki można zdecydować się na tę metodę pozbywania się włosów? 

czytaj więcej
Laserowe leczenie żylaków - co to jest?

Laserowe leczenie żylaków - co to jest?

Laserowe leczenie żylaków to prawdziwa innowacja w zakresie medycyny estetycznej. Do żyły odpiszczelowej zostaje wprowadzony światłowód. Następnie, za pomocą energii cieplnej emitowanej przez laser, dokonuje się ablacji. Ablacja to zamknięcie niewydolnej żyły odstrzałkowej bądź odpiszczelowej. Co istotne, podczas jednej sesji możliwe jest zoperowanie obu nóg. Po zakończonym zabiegu na nogę zakłada się pończochę uciskową. Technika ta pozwala szybko powrócić do aktywności zawodowej i codziennych obowiązków. Jeśli pacjent posiada rozległe żylaki, a dodatkowo pajączki, poleca się połączenie laserowego leczenia żylaków z innymi zabiegami. 

czytaj więcej
Depilator do nóg i pach czy zabieg depilacji laserowej?

Depilator do nóg i pach czy zabieg depilacji laserowej?

Osoby, które wybierają tradycyjne metody usuwania owłosienia, w ciągu całego swojego życia muszą pozbywać się włosów ponad 1500 razy! Ta liczba robi ogromne wrażenie, jeśli zastanowimy się nad tym, ile czasu poświęcamy tej metodzie pielęgnacji. Niestety, mimo uporczywych starań, nadal możemy obserwować podrażnienia czy wrastające włoski. Wszystko to sprawia, że czujemy się po prostu źle. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się metoda laserowego usuwania owłosienia. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Trwała depilacja laserowa pozwala raz na zawsze uporać się z niechcianym owłosieniem w wybranych partiach ciała! Aby skutecznie pozbyć się niepożądanych włosów należy wykonać serię zabiegów w renomowanej klinice, a efekt depilacji laserem Light Sheer Duet pozytywnie zaskoczy każdego i zwiększy komfort życia. Koniec z nieustannym goleniem, zacięciami, wrastającymi włoskami. To naprawdę możliwe! Na czym polega ta metoda? Dlaczego sprawdzi się znacznie lepiej niż korzystanie z depilatora?

czytaj więcej
Zabieg Fotona 4D - co trzeba wiedzieć?

Zabieg Fotona 4D - co trzeba wiedzieć?

Fotona 4D to innowacyjny zabieg, który wykonuje się przy użyciu lasera Nd-yag oraz Er-yag. W naszej klinice wykorzystujemy laser medyczny, który gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo oraz wysoką skuteczność zabiegu. Laserowy lifting twarzy jest kompleksowym zabiegiem, który składa się z czterech części: Endolifting, Frac3D, Piano oraz Superficial. Każda z nich zajmuje się po kolei poszczególnymi obszarami skóry na różnych głębokościach. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę. Kosmetolog przeprowadza niezwykle precyzyjny zabieg, który w konsekwencji sprawi, że skóra będzie zrewitalizowana, jędrna i pełna blasku. 

czytaj więcej
Woskowanie nóg a depilacja laserem

Woskowanie nóg a depilacja laserem

Zabieg depilacji laserowej cieszy się szerokim uznaniem. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji. To, co daje przewagę usuwaniu owłosienia laserowo, to trwałe efekty. Oczywiście kluczowe znaczenie ma odpowiednia liczba zabiegów w serii (optymalnie 6). Jeśli zdecydujemy się na usuwanie owłosienia przy pomocy lasera Light Sheer Duet, dyskomfort zostanie zmniejszony do minimum. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Stąd pojawia się pytanie, czy można skorzystać z laserowej depilacji, jeśli wcześniej decydowaliśmy się na usuwanie owłosienia z nóg woskiem. Wyjaśniamy!

Spis treści:

 • Depilacja laserowa, a usuwanie włosków woskiem
 • Laser do usuwania włosów – czy warto?

 

Z wpisu dowiesz się, czy usuwanie owłosienia woskiem jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa, a usuwanie włosków woskiem

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że zanim umówimy się na zabieg depilacji laserowej, należy zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami. Przed zabiegiem należy umówić się na konsultację z kosmetologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, dowiedzieć się więcej o samym zabiegu i jego efektach oraz wykonać konieczną próbę laserową. 

Ze względu na to, że wiązka lasera oddziałuje bezpośrednio na skórę, przed wykonaniem zabiegu depilacji przy użyciu lasera trzeba bezwzględnie unikać podrażniania skóry! Miejsce, które ma zostać poddane depilacji laserowej, nie powinno posiadać żadnych skaleczeń czy zmian skórnych. Bardzo ważne jest, aby przed wykonaniem laserowej depilacji nie stosować depilatorów elektrycznych oraz nie wykonywać depilacji woskiem. Unikamy też opalania. Dzięki temu unikniemy problemów związanych ze skutkami ubocznymi, i zwiększymy skuteczność zabiegu.

Depilacja przy pomocy lasera jest bezpieczna, jednak ściśle musimy się trzymać wytycznych, które otrzymamy od kosmetologa. Oczywiście niezbędne będzie wykonanie serii zabiegów, a do każdego z nich odpowiednio się przygotowujemy już na kilka tygodni wcześniej. O szczegółowych informacjach przygotowaliśmy osobny wpis, dlatego zachęcamy do sprawdzenia naszych poradników.

Laser do usuwania włosów – czy warto?

Depilacja woskiem, choć jest popularna i skuteczna, nie przynosi długotrwałych rezultatów. To dlatego coraz więcej osób stawia na depilację laserową. Osoby chcące skorzystać z zabiegu, powinny przygotować się już kilkanaście dni wcześniej. Bez wątpienia warto jednak zdecydować się na tę metodę depilowania ciała, gdyż z każdym kolejnym zabiegiem zauważymy mniej włosów w danym obszarze. Efekt jest naprawdę zaskakujący. Pomiędzy zabiegami przestrzegamy wytycznych od kosmetologa. Jeśli nie wiemy, jak postępować, bez obaw możemy zapytać o więcej informacji. Zabiegi są bezpieczne, a dyskomfort zmniejszamy do minimum. Wszystko ze względu na to, że innowacyjny sprzęt LightSheer Duet jest wyposażony w głowicę chłodzącą.

czytaj więcej
Mezoterapia głowy - co to takiego?

Mezoterapia głowy - co to takiego?

Mezoterapia jest metodą walki z najróżniejszymi niedoskonałościami skóry. Opiera się na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Co ciekawe, mezoterapia jest także doskonałym sposobem na to, aby skutecznie poprawić jakość kosmyków, zahamować ich wypadanie czy stymulować do wzrostu nowych. W tym celu stosuje się specjalne substancje, które pobudzają wzrost i hamują wypadanie włosów. Przeważnie są to substancje odżywcze oraz witaminy. Zestaw dobiera się indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Jak wiadomo, ogromny wpływ zarówno na wygląd, jak i objętość kosmyków ma nasz tryb życia, sposób odżywiania i stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem polecanym osobom, które mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów bądź łysieniem. Problem ten dotyka kobiet i mężczyzn. Panie zdecydowanie szybciej obserwują oznaki łysienia i szybciej podejmują walkę. Skuteczność kuracji jest naprawdę zadowalająca, jednak na ostateczne efekty trzeba poczekać nawet do kilku miesięcy. To dlatego nie należy zwlekać. Na mezoterapię można się również zdecydować profilaktycznie.

czytaj więcej
Co to jest endermologia?

Co to jest endermologia?

Enderomologia to inaczej masaż podciśnieniowy. Jego celem jest oddziaływanie na tkankę łączną skóry. Zabieg ten pozwala na skuteczne odchudzenie, redukcję cellulitu, modelowanie sylwetki, a także na poprawę konturu twarzy. Z zabiegów endermologii najczęściej korzystają osoby, które chcą pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej w miejscach odpornej na dietę i ćwiczenia. Endermologia LPG stymuluje także do produkcji włókien kolagenowych. Jak jeszcze może pomóc w walce o zgrabne ciało i jędrną skórę?

czytaj więcej
Jak powinny wyglądać idealne usta?

Jak powinny wyglądać idealne usta?

Coraz większą popularnością cieszy się zabieg korekty i powiększania ust. Tego typu zabiegi są na porządku dziennym i w zasadzie nikogo nie dziwią. Inspirujemy się gwiazdami światowego formatu, ideałami piękna z symetrycznymi, idealnie zaznaczonymi wargami. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornii postanowili zbadać ten temat i przekonać się, jakie usta są uważane za najbardziej atrakcyjne. Jak się okazało, w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych korekty kształtu warg dokonało ponad 27 tysięcy kobiet. Większość zabiegów skupiała się wokół lekkiego wypełnienia lub delikatnej zmiany kształtu ust. Celem było osiągnięcie naturalnego efektu. 

Dwa lata później, czyli w 2017 roku, zespół badaczy z USA wybrał 400 kobiet, które poddały się operacji ust. Zaprezentowano im wargi młodych pań na kilku zdjęciach, pytając o to, które z nich są najbardziej bądź najmniej atrakcyjne w skali od 1 do 10. Uczestniczki badania wybrały usta o 50% większe od rozmiaru, który jest uznawany za przeciętny. Wybrały również taki rodzaj ust, w którym dolna krawędź wargi jest dwa razy większa niż górna. Dla porównania, w ten kanon wpisują się wargi Mirandy Kerr, Natalie Portman czy Alessandry Ambrosio.

czytaj więcej
Depilacja laserowa bikini rodzaje

Depilacja laserowa bikini rodzaje

Depilacja laserowa bikini cieszy się ogromną popularnością. Przede wszystkim dlatego, że pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia zarówno ze wzgórka łonowego, jak i warg sromowych. Istnieje kilka rodzajów depilacji miejsc intymnych, dlatego warto je poznać, zanim umówimy się na wizytę u kosmetologa. Przedstawiamy metody na usuwanie owłosienia okolic bikini.

czytaj więcej
Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Termin “medycyna estetyczna” pojawił się w medycynie dopiero ponad 20 lat temu. Nic dziwnego, że niektórzy nie wiedzą, co w zasadzie kryje się pod tym pojęciem. Obecnie na całym świecie rocznie wykonuje się nawet 20 milionów zabiegów w tym zakresie! Aż 85% z nich to zabiegi wykonywane bez naruszania struktury skóry. Co konkretnie obejmuje się ten obszar medycyny? Na jaką ofertę zabiegów można się zdecydować?

czytaj więcej
Dermapen - czy warto?

Dermapen - czy warto?

Dermapen jest urządzeniem, które swoim wyglądem przypomina długopis. Jest niezwykle lekki i poręczny, ale najważniejszy jest fakt, że jest przy tym bardzo skuteczny. Ten zabieg kosmetologiczny  ma na celu wyraźne odmłodzenie skóry, usunięcie rozstępów czy redukcję cellulitu. Pozwoli także pozbyć się blizn. Jak wygląda zabieg? Ile kosztuje? Kto może z niego skorzystać i na jakie efekty można liczyć? Wyjaśniamy!

Spis treści:

 • Wskazania do zabiegu

 • Przeciwwskazania do zabiegu

 • Jak wygląda zabieg dermapen?

 • Jak dbać o skórę po zabiegu dermapen?

 

Z wpisu dowiesz się, jakie są przeciwwskazania i wskazania do zabiegu, jak przebiega terapia oraz jak dbać o skórę zaraz po zabiegu, a także później.

Wskazania do zabiegu

Dermapen jest technologią, która opiera się na pulsacji igieł. Igły te wykonują mikronakłucia skóry. Tego typu rozwiązanie sprawia, że substancje czynne mogą bez trudu przenikać w głąb skóry. Zabieg z wykorzystaniem dermapen jest bezbolesny, szybki i przede wszystkim niezwykle skuteczny. System nakłuwających igieł jest niezwykle bezpieczny. 

Zabieg ten będzie doskonałym wyborem, jeśli mamy rozstępy, cellulit, zmarszczki, pomarszczone dłonie, nieestetyczne blizny czy znamiona, widoczne pory na twarzy, zwiotczałą skórę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Choć zabieg może pochwalić się wysoką skutecznością, nie będzie odpowiedni dla każdego. Przede wszystkim nie powinny się na niego decydować osoby zmagające się z chorobą nowotworową, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z trądzikiem w fazie aktywnej, z opryszczką w fazie aktywnej.

Zanim zdecydujemy się na zabieg nakłuwania, należy poinformować specjalistę o wszystkich chorobach i dolegliwościach w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Jak wygląda i na czym polega zabieg dermapen?

Zanim przystąpimy do zabiegu z użyciem dermapen, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Skóra zostanie przygotowana przez osobę, która będzie przeprowadzała zabieg. Specjalista zadba, aby pacjent czuł się komfortowo. Do skóry przykłada się specjalne urządzenie, które wykonuje mikronakłucia. To właśnie dzięki nim skóra bardzo szybko się regeneruje. Jedna głowica zawsze służy jednemu pacjentowi, oznacza to, że jest jednorazowa. Zbudowana jest z 12 tytanowych igieł, które są niezwykle cienkie. Mikronakłucia umożliwiają przenikanie substancji odżywczych w głębokie warstwy skóry. Zabieg trwa ok. 30 minut. Dermapen działa trójfazowo. Stymuluje fibroblasty, przebudowę i syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a w efekcie zwiększa napięcie i elastyczność skóry.

Jak dbać o skórę po zabiegu dermapen?

Po terapii dermapen należy unikać słońca przez sześć tygodni. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Jeśli chcemy, by skóra szybciej się zregenerowała, specjalista może zalecić stosowanie specjalnych kosmetyków, których zadaniem jest złagodzenie niewielkich obrzęków skóry.

Cena zabiegu zaczyna się już od 499 złotych. To bardzo korzystna kwota, jeśli chodzi o zabiegi o wysokiej skuteczności i wszechstronnym zastosowaniu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegów dermapen, zachęcamy do bezpłatnych konsultacji w naszej klinice. Poznasz dostępne zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się blizn, rozstępów, uporczywych zmarszczek, a Twoja skóra stanie się wyraźnie młodsza, gładsza, jędrna i odpowiednio nawilżona.

czytaj więcej
Depilacja laserowa u nastolatków

Depilacja laserowa u nastolatków

Depilacja laserowa jest metodą na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z nóg, rąk, pach, okolic bikini, a nawet twarzy. Nic w tym dziwnego, że pojawia się pytanie, czy na tego typu depilację mogą zdecydować się również dzieci i nastolatki. Okres dojrzewania jest jednym z najbardziej emocjonujących, a zarazem burzliwych etapów w całym życiu człowieka. Ciało się rozwija, a z dnia na dzień obserwujemy coraz więcej oznak, które świadczą o wchodzeniu w dorosłość. Jednym z objawów jest także owłosienie na ciele. Przeważnie obserwujemy je na nogach i pod pachami. Z biegiem czasu staje się ono robić coraz mocniejsze i ciemniejsze, w efekcie czego przeszkadza w codziennym życiu młodej osoby. Nastolatki poszukują skutecznej metody na walkę z owłosieniem. Czy depilacja laserowa będzie dla nich?

czytaj więcej
Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?

Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?

Laserowa depilacja jest zabiegiem, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularną metodą usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Co istotne, decydujemy się na depilację wyłącznie w renomowanej klinice, aby uniknąć ewentualnych działań niepożądanych. Liczy się także odpowiednie przygotowanie. Jak przygotować skórę do depilacji laserowej? Sprawdź poniższe porady, zanim umówisz się na wizytę. 

czytaj więcej
Laserowe usuwanie owłosienia - ile kosztuje?

Laserowe usuwanie owłosienia - ile kosztuje?

W przeciwieństwie do innych metod depilacji, np. mechanicznych czy chemicznych, depilacja laserowa polega na trwałym niszczeniu mieszków włosowych. Laser diodowy LightSheer Duet jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych. Dzięki niemu możliwe jest zredukowanie owłosienia z wybranej partii ciała o 95%! Laser jest wyposażony w chłodzącą końcówkę, dlatego dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest naprawdę minimalny. Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia?

czytaj więcej
Czego nie robić po depilacji laserowej?

Czego nie robić po depilacji laserowej?

Coraz więcej kobiet, a także mężczyzn, decyduje się na depilację laserową. Zabieg ten sprawia, że możemy się czuć komfortowo w każdej sytuacji. Chyba każdy z nas miał kiedyś moment, gdy chciał porzucić standardowe golenie maszynką, które jest bardzo uciążliwe. Zawsze jednak wygrywa pragnienie gładkiej skóry. Problemem są jednak często wrastające włoski czy podrażnienia. Wyłącznie depilacja laserowa może przynieść efekt, którego oczekujemy. Ogromny wpływ na skuteczność zabiegu ma laser, który jest wykorzystywany do depilacji laserowej. Nowoczesny i sprawdzony laser LightSheer Duet usuwa nawet do 95% niechcianego owłosienia. Jak postępować po zabiegu? Czego nie robić po depilacji laserowej? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - co po zabiegu?

Depilacja laserowa - co po zabiegu?

Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg szczególnie wśród kobiet. Laserowa metoda usuwania zbędnego owłosienia pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków na dowolnym obszarze ciała. Pozostaje jednak pytanie: co po zabiegu depilacji laserowej? Jak postępować, aby utrzymać efekty i zadbać o swoją skórę? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja IPL czy laser?

Depilacja IPL czy laser?

Praktycznie na każdym forum internetowym dotyczącym urody można znaleźć dylematy typu – depilacja IPL czy laser Light Sheer. Każdemu zależy na tym, aby metoda była skuteczna, szybka i bezbolesna. Do wyboru jest wiele innowacyjnych technologii. Niektóre kuszą niską ceną, za to cechują się równie niską skutecznością. Inne zaś wymagają zastosowania serii zabiegów, za to usuwają owłosienie na zawsze. Wydawać by się mogło, że spór nie ma końca. Faktem jest jednak to, że istnieje technologia, która obecnie nie ma sobie równych. 

czytaj więcej
Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne?

Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne?

Laserowa depilacja jest zabiegiem, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wzrasta również zaufana rzesza klientów. Wiele osób jednak nadla sceptycznie podchodzi do depilacji laserem, obawiając się, czy faktycznie jest on bezpieczny dla skóry i skuteczny. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że na zabieg udajemy się wyłącznie do renomowanej kliniki, która posiada atestowany sprzęt. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne?

czytaj więcej
Czy laserowe usuwanie włosów jest szkodliwe?

Czy laserowe usuwanie włosów jest szkodliwe?

Depilacja laserowa to zabieg, który cieszy się rosnącą popularnością. Wciąż jednak wiele osób nie wie, czym tak naprawdę jest depilacja laserem. Nic w tym dziwnego, że zastanawiają się nad tym, czy laserowe usuwanie włosów jest szkodliwe. To szczególnie ważne dla osób przewlekle chorych, par starających się o dziecko, ludzi mających choroby skóry. Na wstępie warto podkreślić, że laserowa depilacja jest bezpieczna i nieinwazyjna – pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń specjalisty na konsultacjach. Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, dlatego tak ważne jest udanie się na pierwszą wizytę, gdzie zostaną omówione wszelkie szczegóły. Istotny jest także fakt, abyśmy świadomie wybierali gabinety. Atrakcyjna cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Jedynie kliniki, które korzystają z atestowanego sprzętu, są godne zaufania. Kolejne na liście są higiena oraz sterylność.

czytaj więcej
Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

Wrastające włoski są częstym problemem kobiet – szczególnie tych, które depilują się maszynką elektryczną lub woskiem. Może być to również efekt tradycyjnego golenia. Wrastające włoski wyglądają jak czarne punkciki na skórze. Nie zdołały one przebić się przez skórę, więc zaczęły się pod nią skręcać. Wrastanie włosków może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Wtedy na nogach, rękach lub w innych miejscach pojawiają się nieestetyczne krosty. Uporczywe bywa także swędzenie. Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić. Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

czytaj więcej
Czy po depilacji laserowej można się golić?

Czy po depilacji laserowej można się golić?

Depilacja laserowa jest stosunkowo nową metodą usuwania zbędnego owłosienia, dlatego wokół niej pojawiło się sporo mitów. Nic dziwnego, że zanim zdecydujemy się na depilację laserową, chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na jej temat. Zanim udamy się na zabieg, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji. Podczas niej specjalista omawia ewentualne przeciwwskazania, ocenia włos. Może także wykonać próbę laserem. Bezpośrednio dzień przed zabiegiem usuwamy włosy z danego miejsca za pomocą maszynki jednorazowej. Nie można ich wyrywać pęsetą czy usuwać woskiem. Trzeba także zrezygnować z opalania się.  Z pewnością o przygotowaniu opowie specjalista w profesjonalnej klinice. Gdy już poddamy się zabiegowi depilacji laserowej, nadal pozostaje wiele pytań. Dokładne zalecenia pozabiegowe przekaże nam kosmetolog w klinice. Jeśli jednak o czym zapomnimy, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy po depilacji laserowej można się golić? Jak dbać o skórę? Wyjaśniamy! 

czytaj więcej
Ile trwa depilacja laserowa?

Ile trwa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na długi czas pozbyć się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od grubości, koloru włosków, a także od samego urządzenia wykorzystywanego do depilacji. W naszej klinice stosujemy innowacyjny laser LightSheer Duet, który wyróżnia się najwyższą skutecznością. Pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia oraz uzyskanie jedwabiście gładkiej skóry. To jednak nie wszystkie zalety płynące z depilacji laserowej. Brak niechcianego owłosienia to większa pewność siebie, wyższa estetyka i komfort. Ile trwa depilacja laserowa? Na jak długo wystarczają efekty depilacji laserowej? Wyjaśniamy wszelkie istotne kwestie.

czytaj więcej
Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Planujesz depilację laserem? Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie. Musisz wiedzieć, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem, na który możemy udać się “z marszu”. W zasadzie przygotowanie rozpoczyna się już miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej. To właśnie wtedy należy zrezygnować m.in. z opalania. To bardzo ważne, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Laser diodowy LightSheer Duet pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia, dlatego warto poświęcić czas na przygotowanie, aby faktycznie uzyskać spektakularny efekt. Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Czy depilacja laserem boli?

Czy depilacja laserem boli?

Depilacja laserowa jest innowacyjnym sposobem na to, aby skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. To dlatego wokół depilacji laserowej krąży bardzo wiele mitów. Powszechnie wiadomo, że depilacja laserowa wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością. Chcąc cieszyć się jedwabiście gładkimi nogami, najlepiej zdecydować się właśnie na tę metodę. Pojawia się jednak pytanie: czy depilacja laserem boli? Czy faktycznie jest się czego obawiać? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - jak często powtarzać?

Depilacja laserowa - jak często powtarzać?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chce jak najdłużej cieszyć się gładką skórą. To właśnie depilacja laserowa jest sposobem na to, aby niechcianego owłosienia pozbyć się na zawsze! Skuteczność zabiegu będzie uzależniona od wykorzystywanej technologii, stanu włosów oraz skóry. W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesny laser diodowy LightSheer Duet, który cechuje się wysoką skutecznością. Pozwala trwale usunąć owłosienie. Trzeba jednak pamiętać, że jeden zabieg nie jest wystarczający. Aby na dobre pozbyć się włosów z danej partii ciała, trzeba przeprowadzić serię zabiegów depilacji laserowej. Jak często powtarzać depilację laserową? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - kiedy efekty?

Depilacja laserowa - kiedy efekty?

Depilacja laserowa nieustająco zyskuje na popularności. Nie ma się czemu dziwić, bowiem zabieg depilacji laserowej pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe. To znakomita alternatywa dla jednorazowej maszynki, depilatora czy depilacji woskiem. Aby jednak efekty były zadowalające, należy wykonać serię zabiegów. W naszej klinice wykorzystujemy laser LightSheer Duet, dlatego efektów można spodziewać się szybciej. Ile zabiegów będzie konieczne? Wyjaśniamy wszelkie kwestie.

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Coraz więcej osób decyduje się na zabieg depilacji laserowej. Wszystko ze względu na to, że cieszy się on wysoką skutecznością. Ważne jest jednak to, aby na depilację laserową decydować się wyłącznie w renomowanej klinice. Urządzenie, jakie wykorzystuje się do depilacji laserowej również ma ogromny wpływ na ostateczny efekt. Jednym z najbardziej innowacyjnych laserów jest LightSheer Duet. To właśnie ten laser diodowy znacznie zmniejsza liczbę koniecznych zabiegów oraz pozwala na redukcję owłosienia nawet o 90%! Pozostaje jednak ważne pytanie – czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze? Odpowiadamy w poniższym wpisie!

czytaj więcej
Jak wygląda depilacja laserowa głębokiego bikini?

Jak wygląda depilacja laserowa głębokiego bikini?

Kobiety bardzo często decydują się na depilację laserową głębokiego bikini. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji – a szczególnie dla depilacji woskiem, która jest bardzo bolesna. Najnowsze zdobycze technologii pozwalają skutecznie zredukować niechciane owłosienie. Jak wygląda depilacja laserowa głębokiego bikini? Jak się przygotować do zabiegu? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa szkodzi?

Czy depilacja laserowa szkodzi?

 

Depilacja laserowa bez wątpienia jest innowacyjną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Wszystko ze względu na to, że możliwe jest pozbycie się niechcianych włosków za pomocą skutecznych laserów. Jednak pierwsze zabiegi usuwania owłosienia laserem były wykonywane już na początku lat 60. XX wieku. Oczywiście trudno porównywać dawne i dzisiejsze zabiegi. Początkowo urządzenia te nie były całkiem precyzyjne i bezpieczne. W 1983 roku naukowcy stworzyli laser o właściwej długości fal i odpowiednim czasie trwania impulsu. Usuwał on włosy, a jednocześnie nie uszkadzał skóry. Przez lata prowadzono wiele badań i testów. Pozwoliło to na skonstruowanie wysoce skutecznego urządzenia, co potwierdza Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków. Lasery do depilacji, które znamy obecnie, są bezpieczne i skuteczne. Czy depilacja laserowa szkodzi? Wyjaśniamy poniżej tę kwestię.

czytaj więcej
Ile kosztuje laserowe usunięcie wąsika?

Ile kosztuje laserowe usunięcie wąsika?

Kobiecy wąsik jest problemem, który niestety dotyka wielu pań. Jednym z najbardziej nowoczesnych, a zarazem skutecznych sposobów na to, aby się go pozbyć, jest depilacja laserowa. To właśnie laser umożliwia trwałe usunięcie niechcianych włosków nad górną wargą. Ile kosztuje laserowe usunięcie wąsika? Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - co ile tygodni?

Depilacja laserowa - co ile tygodni?

Depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Konieczne jest jednak wykonywanie zabiegu w seriach. Co ile tygodni powtarzać zabieg depilacji laserowej, aby uzyskać optymalne efekty? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - ile zabiegów?

Depilacja laserowa - ile zabiegów?

Depilacja laserowa stale zyskuje na popularności. To idealna metoda depilacji, gdy chcemy pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe. Wiele osób zastanawia się jednak na tym, jaki będzie ostateczny koszt zabiegu. Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba przejść? Wiele będzie zależeć od naszych włosków, karnacji itp. Trzeba jednak podkreślić, że zabieg wykonujemy w serii, ponieważ jeden zabieg jest niewystarczający, aby trwale pozbyć się owłosienia, dlatego najlepiej jest wykupić pakiety, wtedy zapłacimy mniej. Co więcej, porównując ogólny koszt zabiegu do tego, ile czasu tracimy oraz ile wydajemy w ciągu wielu lat na pianki do golenia, wosk, maszynki jednorazowe, to  bardzo szybko zauważymy, że depilacja laserowa jest jednak tańsza!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - na ile starcza?

Depilacja laserowa - na ile starcza?

Depilacja laserowa jest współcześnie coraz chętniej wybieranym sposobem na to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Jeśli jednorazowe metody są skuteczne przez bardzo krótki czas, nie ma się czemu dziwić, że wiele osób sięga po permanentne sposoby na pozbycie się włosków. Problematyczne jest także zapalenie mieszków włosowych czy bolesne wrastanie włosków. Depilacja laserowa pozwala na rozprawienie się z tymi problemami. Niestety, wiele osób twierdzi, że depilacja laserem jest znacznie droższą metodą niż standardowe. Zabiegi wykonujemy w seriach, a jeśli pod lupę weźmiemy całościowy koszt, okaże się, że depilacja laserowa jest tańsza. W końcu w całym życiu wydajemy naprawdę sporo na maszynki jednorazowe, pianki do golenia itp. Na ile wystarcza zabieg laserowej depilacji? W jaki sposób trzeba się przygotować, aby uzyskać trwałe rezultaty? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilowanie ciała jest jedną z tych czynności kosmetycznych, którym kobiety i mężczyźni poddają się najczęściej. Już od nastoletnich lat większość z nas boryka się z niechcianym owłosieniem próbując różnych sposobów na jego usunięcie. Niestety sposoby te są niedoskonałe. Po pierwsze trzeba je uporczywie powtarzać. Po drugie powodują niechciane skutki uboczne takie jak wrastające włosy czy zacięcia. Z tych powodów zabiegi przy użyciu lasera Lightsheer DUET cieszą się coraz większą popularnością. Pozostaje jednak pytanie – czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Bez wątpienia jest skuteczna i pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia. Omawiamy wszelkie istotne aspekty dotyczące depilacji laserowej.

czytaj więcej
Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa obecnie jest jednym z najlepszych sposobów na trwałe usunięcie owłosienia lub zmniejszenie wzrostu włosków na wybranym obszarze skóry. Laserowa depilacja pozwala na usuwanie owłosienia z twarzy, szyi, pach, klatki piersiowej, pleców, bikini, ramion, nóg, stóp czy dłoni . Zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się włosów. Zanim jednak udamy się na zabieg, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia niechcianych skutków ubocznych, a także przedłużymy efekt zabiegów. Jak przygotować się do depilacji laserowej? Wyjaśniamy w kilku krokach.

czytaj więcej
Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ile razy zdarzyło się, że zrezygnowałaś z basenu czy innej aktywności fizycznej ze względu na niewydepilowane ciało? A pamiętasz stresujące chwile podczas wakacji, gdy zamiast odpoczywać, martwiłaś się nieestetycznymi, odrastającym wciąż włosami. Depilacja laserowa pozwoli Ci pozbyć się tych problemów na zawsze. Panuje jednak przekonanie, że jest to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla wybranych ze względu na swoją wysoką cenę. Czy rzeczywiście tak jest? Ile kosztuje depilacja laserowa? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Na czym polega depilacja laserowa?

Na czym polega depilacja laserowa?

Obecnie depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Korzystają z niej zarówno panie, jak i panowie. Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony konsultacją. Podczas wywiadu specjalista stwierdzi, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Epilacja laserowa jest skuteczną i bezpieczną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia.

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa boli?

Wybierasz się dziś na basen lub siłownię? A może randka ze śniadaniem do łóżka? Teraz już nic nie będzie Cię ograniczać. Wybierz depilację laserową, bo to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Do depilacji stosuje się wysokiej jakości laser Lightsheer Duet, który pozwala usunąć włoski z wybranej partii. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy depilacja laserowa boli. Wyjaśniamy wszelkie niejasności.

czytaj więcej
Depilacja laserowa - czy warto?

Depilacja laserowa - czy warto?

Depilacja laserowa wiąże się z jednorazowym wyższym kosztem niż tradycyjna depilacja woskiem czy stosowanie maszynki. Nic w tym dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na depilację laserową. Wyjaśniamy wszelkie nieścisłości i podpowiadamy, na jakie efekty można liczyć.

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Wokół depilacji laserowej narosło sporo mitów. Wszystko ze względu na to, że jest to stosunkowo nowa metoda depilacji, a do zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęt. Stąd właśnie rozbieżność w opiniach. Jeden z mitów dotyczy skuteczności depilacji laserowej. Kluczem do zrozumienia jest uświadomienie sobie, że istnieje wiele urządzeń do depilacji laserowej i nie każde z nich będzie tak samo efektywne.

czytaj więcej
Najlepsze zabiegi kosmetyczne na wiosnę

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na wiosnę

Wiosna to pora roku, kiedy po sezonie zimowym nasza skóra wymaga szczególnej opieki. Ogrzewanie oraz niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że staje się ona sucha, matowa i pozbawiona blasku,stąd w okresie wiosennym należy postawić głównie na zabiegi złuszczające, nawilżające i odżywcze.

czytaj więcej
Endermologia Alliance LPG – najlepszy sposób modelowania sylwetki?

Endermologia Alliance LPG – najlepszy sposób modelowania sylwetki?

Piękne, smukłe ciało, jędrna  skóra, chyba każda kobieta marzy o idealnej sylwetce, prawda? Jak jest z Tobą? Czy chciałabyś móc cieszyć się ze swojego wyglądu i zyskać większą pewność siebie? A  co powiesz na to, że możesz to wszystko uzyskać w bardzo przyjemny sposób?  Czy to w ogóle możliwe?! TAK! Koniecznie poznaj zabiegi endermologii. One zmienią Twoje postrzeganie w modelowaniu ciała!

czytaj więcej
Fotoodmładzanie czy resurfacing - którą metodę wybrać?

Fotoodmładzanie czy resurfacing - którą metodę wybrać?

Zabieg fotoodmładzania polega na wykorzystaniu światła lasera nd-yag. Jest to metoda bezinwazyjnego odmładzania skóry. Idealna dla cer wrażliwych, z rozszerzonymi naczynkami i rumieniem, brakiem jędrności oraz zmarszczkami. Poprzez naświetlanie skóry uzyskujemy efekt podgrzania tkanek, co powoduje pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu. Podczas zabiegu dochodzi również do pochłaniania światła lasera przez hemoglobinę w naczyniach. Prowadzi to do obkurczania naczyń oraz do ich rozpadu, dzięki czemu stają się niewidoczne. Po zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji. Można od razu wrócić do codziennych aktywności. Zaleceniami po zabiegu są: unikanie sauny i basenu przez okres 7-14 dni, unikanie intensywnych ćwiczeń do 7 dni oraz unikanie kąpieli słonecznych podczas serii zabiegowej i miesiąc po zabiegu. Zabieg zaleca się wykonać 5 razy co 2 tygodnie.

Na czym polega zabieg resurfacingu?

Zabieg resurfacingu polega na mikrouszkadzaniu skóry poprzez wykorzystanie lasera er-yag. Jest to zabieg odpowiedni na blizny potrądzikowe, przebarwienia, zmarszczki oraz poprawienie jędrności skóry. Powstałe podczas zabiegu małe uszkodzenia otacza zdrowa skóra, co powoduje że czas regeneracji jest szybszy niż w klasycznym peelingu laserowym. Podgrzanie skóry powoduje tak samo, jak w fotoodmładzaniu pobudzenie fibroblastów. Po zabiegu skóra jest delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona, jak po nadmiernym opalaniu. Po 3-4 dobach skóra zaczyna się drobno płytkowo złuszczać. Dzięki temu uzyskujemy gładkość skóry oraz wyrównanie kolorytu. Okres rekonwalescencji trwa 7 dni. Po zabiegu należy: unikać makijażu do okresu złuszczenia, unikać basenu i sauny przez okres 7 dni, a także kąpieli słonecznych przez okres miesiąca. Zabieg zaleca się wykonać 3 razy co 4-6 tygodni, w zależności od reakcji skóry i intensywności zabiegu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu ?

Przeciwwskazaniami do obydwu zabiegów są: ciąża, laktacja, rozrusznik serca, zażywanie antybiotyków, leków sterydowych, choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze, świeża opalenizna, wykonywanie peelingów do 2 tygodni przed zabiegiem, używanie kremów z retinolem, zażywanie ziół światłouczulających tj. dziurawiec, koper włoski, szałwia, epilepsja, cukrzyca oraz niektóre choroby skóry np. łuszczyca.
Obydwa zabiegi dają rewelacyjne efekty, jednak jest to uzależnione od skóry pacjenta oraz od tego jaki efekt chcemy uzyskać. W celu dobrania zabiegu najlepiej zgłosił się na konsultację do kosmetologa, który pomoże nam w podjęciu odpowiedniej decyzji.

czytaj więcej
Skuteczne zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać przed ślubem?

Skuteczne zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać przed ślubem?

Ślub jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety.  Każda jako Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo, aby jej wygląd był nieskazitelny i olśniewający. Dlatego na rok przed wielkim wydarzeniem zaleca się konsultacje z kosmetologiem, który dobierze odpowiednią terapię. Zabiegi dopasowuje się w zależności od rodzaju cery pacjentki, kondycji skóry oraz efektów jakie Pani Młoda chce uzyskać. Na rok przed ślubem warto wykonać zabiegi złuszczające i karboksyterapię 

Zabiegi kosmetyczne rok przed planowanym ślubem

Rok wcześniej zaleca się wykonanie serii zabiegów laserowych złuszczających oraz zabiegów z kwasami np. tca. Prowadzą one do kontrolowanego złuszczania naskórka, odżywienia skóry oraz pobudzenia komórek w skórze do produkcji kolagenu i elastyny, a przez to do odmłodzenia jej. Zabiegi złuszczające są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają przebarwienia, nierówny koloryt skóry, skórę zmęczoną, nieodżywioną, z utratą jędrności, nadmiernym łojotokiem, małymi zmarszczkami oraz dawno nie wykonywały żadnych zabiegów kosmetologicznych.

Karboksyterapia czy lipoliza? 

Większość Panien Młodych również zakłada sobie cel, aby do ślubu schudnąć. Ćwiczenia, prawidłowe odżywianie oraz nawadnianie jest piorytetem, jednak proces redukcji wagi oraz niwelowania cellulitu można wspomóc serią zabiegów na ciało. Zabiegami wspomagającymi taką terapię są: lipoliza iniekcyjna oraz karboksyterapia. Taką serię zabiegów również zalecano by rozpocząć rok przed ślubem, gdyż samo wykonanie serii zabiegów zajmuje trochę czasu, a pełny efekt końcowy jest widoczny po 3 miesiącach od zakończonej terapii.

Karboksyterpię stosuje się w celu ujędrnienia skóry, niwelowania cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Poprzez wprowadzenie medycznego gazu dwutlenku węgla pod skórę, uzyskujemy kontrolowany proces zapalny oraz w miejsce gdzie został on wprowadzony, organizm dostarcza tlen, na skutek czego tkanka staję się bardziej ukrwiona, odżywiona, dotleniona. Seria składa się z min.10 zabiegów w odstępie co 7-10dni.

Lipoliza iniekcyjna jest to zabieg, który stosujemy w celu redukcji tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki oraz owalu twarzy. Za pomocą iniekcji podajemy specjalną substancję pod skórę w problematycznym miejscu, która rozpuszcza zbędną tkankę tłuszczową. W miejscu wstrzyknięcia powstaje stan zapalny, który powoduje, że nasz organizm uwalnia tłuszcze, a one następnie zostają rozłożone i wydalone z organizmu w naturalnych procesach fizjologicznych. Zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów co 14-21 dni.

Na pół roku przed ślubem postaw na zabiegi odżywiające skórę!

Na pół roku przed ślubem zaleca się wykonanie serii zabiegów głównie nawilżających, odżywczych, poprawiających jędrność skóry, niwelujących zmęczenie i zmarszczki.
Idealnymi zabiegami dla Panny Młodej są: delikatne kwasy złuszczające (np.kwas glikolowy), nawilżające(np.kwas mlekowy) lub matujące, zabieg z użyciem Dermapena, mezoterpia igłowa oraz karboksyterapia pod oczy.

 • Zabieg z użyciem Dermapena, inaczej mezoterapia mikroigłowa polega na mikronakłuwaniu skóry pacjentki na specjalnym preparacie dobranym indywiduanie do rodzaju cery. Zabieg wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje odżywienie i zagęszczenie skóry. Powstałe podczas zabiegu mikrourazy naskórka wzmagają procesy regeneracyjne. W serii należy wykonać 3 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. 
 • Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu specjalnego koktajlu zabiegowego za pomocą małej igły pod skórę. Preparat wprowadzony bezpośrednio pod skórę daje efekt nawilżenia, ujędrnienia oraz delikatnego wypełnienia. Mikroiniekcje wykonywane podczas zabiegu wpływają na pobudzenie mikrokrążrnia oraz komórek. Zabieg wykonuje się co 4 tygodnie. Jest to jeden zabiegów, który każda Panna Młoda powinna mieć na swojej liście.
 • Karboksyterapia pod oczy jest idealnym zabiegiem, który dopełni efekty mezoterpii. Ślub generuje dużo stresów oraz zmęczenia. Pierwsze oznaki tak intensywnego okresu dla Panny Młodej daje okolica oczu, a dokładnie nadmierne zasinienia pod oczami, tak zwane worki. Poprzez wprowadzenie gazu dwutlenku węgla, który powoduje dotlenienie okolicy poddanej zabiegowi , uzyskujemy efekt rozjaśnienia i wypoczęcia. Aby uzyskać zadowalający efekt należy wykonać minimum 6 zabiegów w odstępie co 7-10 dni.


Zabiegi z zakresu kosmetologii inwazyjnej powinny zakończyć się na 2 miesiące przed ślubem. Po tym okresie zostają do wykonania delikatne peelingi, maseczki oraz zabiegi bankietowe. Na ostatnie dni przed wielkim dniem zostaje masaż relaksujący, manicure, pedicure oraz makijaż.

Zabiegi kosmetyczne dla mamy Panny Młodej

 Idealnym zabiegiem dla każdej mamy jest resurfacing laserowy. Jest on najgłębszą metodą peelingu frakcyjnego. Zabieg polega na wykonaniu kilkuset mikrouszkodzeń, które są otoczone zdrową skórą. Dzięki temu skóra szybko się regeneruje. Poprzez podgrzanie tkanek głębiej położonych, uzyskujemy pobudzenie komórek, które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Po zabiegach skóra staje się jędrna, dochodzi do redukcji zmarszczek oraz przebarwień.

Polecane są 3 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. Dla Pań, które mają bardzo wrażliwą skórę odpowiednim zabiegiem będzie fotoodmładzanie. Jest to delikatna metoda rewitalizacji skóry za pomocą światła lasera. Podczas zabiegu wpływamy na procesy odbudowy w skórze właściwej przez co uzyskujemy efekt odżywienia oraz napięcia skóry. Seria składa się z 5 zabiegów co 2 tygodnie. Innymi polecanymi zabiegami są: laserowe zamykanie naczyń krwionośnych, zabiegi z użyciem kwasów, karboksyterapia oraz lipoliza iniekcyjna ciała oraz twarzy.

Mezoterapia składnikiem rewitalizującym, czyli wampirzy lifting


Pół roku wcześniej zaleca się wykonanie zabiegów redukujących zmarszczki oraz dodatkowo nawilżających. Najlepszym zabiegiem będzie mezoterapia składnikiem rewitalizującym, inaczej wampirzy lifting. Podczas zabiegu pobierana jest krew przez pielęgniarkę, która później zostaje odwirowana. Z probówki jest pobierane plazma. Plazma jest złożona z płytek krwi – trombocytów. W nich znajdują się czynniki wzrostu, które stymulują procesy odnowy naskórka, aktywują fibroblasty oraz pobudzają mikrokrążenie. Zabieg należy wykonać minimum 3 razy co 4 tygodnie. Innymi zabiegami, którym może poddać się mama Panny Młodej są: mezoterapia igłowa, kwasy oraz karboksyterapia pod oczy. Zabiegi te zostały opisane wyżej.


Zabiegi z zakresu kosmetologii inwazyjnej powinny się zakończyć tak samo ja u Panny Młodej, czyli około 2 miesiące przed przyjęciem weselnym. Po tym okresie zaleca się również wykonywanie delikatnym zabiegów, które nie ingerują i nie podrażniają skóry.


Przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem, który dobierze odpowiednią terapię dla skóry Panny Młodej oraz jej mamy. Ważnym elementem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz stworzenie terapii, która spowoduje, że obie pacjentki w wielkim dniu będą czuły się wyjątkowe i piękne.

 

czytaj więcej
Mezoterapia igłowa czy mezoterapia składnikiem rewitalizującym, którą metodę wybrać?

Mezoterapia igłowa czy mezoterapia składnikiem rewitalizującym, którą metodę wybrać?

Wielu naszych pacjentów zwraca się  do nas w celu  ujędrnienia, rozpromienienia  czy zagęszczenia skóry, ponieważ żaden z kremów nie przyniósł wymarzonego efektu. Nie ulega wątpliwości, że  zabiegami estetycznymi cieszącymi się ostatnio największą popularnością są  mezoterapia igłowa i mezoterapia składnikiem rewitalizującym. Na czym polegają te zabiegi i komu są dedykowane?

 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na miejscowym dostarczeniu substancji aktywnych do skóry właściwej w celu rewitalizacji, regeneracji i opóźnienia procesów starzenia. Koktajle witaminowe  z kwasem, który wiążę wodę w skórze, działają optymalnie, ponieważ docierają bezpośrednio do skóry właściwej. Omijają przy tym nieprzepuszczalną dla wielu składników warstwę rogową naskórka. Dzięki temu pierwsze efekty takie jak: dotlenienie, nawilżenie i rozpromienienie skóry widać bardzo szybko.

Dodatkowo stosowana podczas mezoterapii technika mikronakłuć powoduje tak zwany kontrolowany stan zapalny, stymulując przy tym  komórki do produkcji kolagenu i elastyny a także poprawiając mikrokrążenie.

Kosmetolog za pomocą cienkiej igły wprowadza odpowiednio dobrany preparat w odstępach mniej więcej 0,5 cm- 1,5 cm. Zabieg jest praktycznie bezbolesny ponieważ wykonuje się go  w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu natomiast  najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu serii minimum 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Metodę tę stosuje się w celu odbudowy, odżywienia, odmłodzenia i nawilżenia skóry. Mezoterapia igłowa przynosi także doskonałe efekty w leczeniu łysienia oraz przy walce z cellulitem i rozstępami. Wielką zaletą zabiegu  jest to, że pacjent może od razu wrócić do życia codziennego, pamiętając o ochronie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety ciężarne i w okresie  laktacji. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także stany zapalne skóry, choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze, a także alergia, na któryś ze składników podawanego koktajlu. Z zabiegów mezoterapii nie mogą skorzystać osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, mające skłonności do powstawania bliznowców  oraz zażywające antybiotyki i leki rozrzedzające krew.

Mezoterapia składnikiem rewitalizującym, czym tak naprawdę jest wampirzy lifting?

Jest zabiegiem bardzo podobnym do mezoterapii igłowej. Sposób podania substancji jest niemal identyczny z tą różnicą, że zamiast koktajlu witaminowego wykorzystuje się tu w pełni autologiczny materiał.

Podczas zabiegu  pobiera się pacjentowi ok. 8 ml  krwi a następnie oddziela się  erytrocyty od plazmy  w specjalnej wirówce.  Oddzielone  płytki krwi znajdujące się w plazmie są niezwykle ważne, ponieważ zawierają czynniki wzrostu, które  stymulują  odnowę naskórka i pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny.  Poprawia się mikrokrążenie skóry, gdyż tworzą się nowe naczynia krwionośne.

Zabieg z wykorzystaniem plazmy poleca się  osobom:

 • ze skórą  sucha, zmęczoną, wiotką, o niejednolitym kolorycie.
 • jest też doskonałym pomysłem dla  osób z workami i cieniami pod oczami
 • z cellulitem czy rozstępami. Dla uzyskania najlepszych efektów  poleca się serię minimum 3 zabiegów.

Mimo, że specjalny składnik rewitalizujący jest biokompatybilny i nie wywołuje alergii istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu. Jest to  tak jak w przypadku mezoterapii igłowej ciąża i laktacja, choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Dodatkowo małopłytkowość, posocznica, niedobór fibrynogenu, przewlekłe schorzenia wątroby, leczenie antykoagulantami oraz stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Mezoterpia igłowa czy składnikiem rewitalizującym, którą terapię wybrać?

Wybór konkretnej metody jest sprawą ciężką do jednoznacznego określenia. Obie terapie mają podobne wskazania i przeciwwskazania, chociaż te drugie, w przypadku plazmy są bardziej rozległe. Wykwalifikowany kosmetolog po przeprowadzeniu dermokonsultacji będzie w stanie określić, która metoda dla konkretnego pacjenta jest lepsza. Nie jest powiedziane również, że obie te terapie wzajemnie się wykluczają. W niektórych przypadkach najlepsze efekty u pacjentów występują przy połączeniu obu tych metod. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który zabieg jest lepszy. Przed podjęciem leczenia wskazane jest zatem, aby pacjent skonsultował się z wykwalifikowanym specjalistą, który po wykluczeniu przeciwwskazań wybierze odpowiednią metodę.

czytaj więcej
Pękające naczynka - czyli jak skutecznie pozbyć się pękających naczynek

Pękające naczynka - czyli jak skutecznie pozbyć się pękających naczynek

Jednym z najbardziej popularnych defektów kosmetycznych, trapiących zarówno kobiety jak i mężczyzn, są tzw. „pajączki”, czyli pękające naczynka. Mogą one występować na różnych obszarach ciała, natomiast te sprawiające największe problemy estetyczne, zlokalizowane są głównie w okolicach twarzy. Pajączki, o których mowa wyżej, to nic innego jak rozszerzone naczynia krwionośne. Najczęściej występują w formie pojedynczych nici, zwanych teleangiektazjami. Mogą także przybierać formy sieci naczyń, przypominających gwiazdę. Nieleczone skutecznie naczynia mogą być przyczyną powstawania trądziku różowatego. Jak pewnie wiecie trądzik różowaty to zmiana, które nie niesie za sobą wyłącznie mankamentu estetycznego. Osoby borykające się z trądzikiem różowatym, często odczuwają pieczenie twarzy oraz opuchnięcie. Jest to ogromny dyskomfort, szczególnie dla osób starszych, u których ten rodzaj rozszerzonych naczyń często powstaje w ogromnej ilości.

W jaki sposób usunąć pękające naczynka 


Na rynku dostępnych jest wiele metod walki z pajączkami. Różnego rodzaju kremy, maści.. ale czy są one na pewno skuteczne? Okazuje się, że nie. Ani maści, ani kremy nie działają efektywnie na naczynia. Mogą jedynie wspomóc ich uszczelnianie ale nie usuną ich na stałe.

Jest jednak na nie sposób! Laserowe usuwanie naczyń krwionośnych to innowacyjna metoda, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można pozbyć się niechcianych pajączków. Zastanawiacie się na pewno, dlaczego to właśnie laser jest tą właściwą drogą i dlaczego właśnie on jest przez nas rekomendowany.


Wspomniane wyżej kremy oraz maści są powierzchownymi metodami, które w żaden sposób nie są w stanie zamknąć już pękniętego naczynia. Produkty kosmetyczne lub farmakologiczne, na pewno nie będą walczyć z problemem,  mogą jedynie wzmocnić naczynia. W przeciwieństwie do medykamentów, laser dociera do głębokich warstw skóry, a jego wiązka skutecznie zamyka pęknięte naczynia krwionośne.

Dzieje się tak, dzięki absorpcji światła lasera przez barwnik – hemoglobinę oraz zamienienia go w energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki zostaje odparowywana woda, dzięki temu  wewnątrz pozostają tylko suche części (ściany naczyń), które w następstwie zapadają się. Oczywiście mimo ogromnej skuteczności lasera niezbędne jest powtórzenie zabiegów. Ilość zabiegów to kwestia indywidualna. Rekomenduje się wykonanie minimum 3 zabiegów, powtórzonych w odstępach około 4 – 6 tygodni .

Pękające naczynka – profilaktyka w walce z pękającymi naczynkami 

Oczywiście warto kierować się zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”. W związku z tym, zachęcamy do odpowiedniej pielęgnacji skóry, przede wszystkim tej ze skłonnością do pękania naczyń. Warto świadomie unikać czynników, które przyczyniają się do powiększania problemu. Są nimi przede wszystkim duże wahania temperatury, nadmierna ekspozycja na słońcu(jest to jeden z powodów, dla którego tak istotne jest stosowanie kremów z filtrem UV), korzystanie z solarium, różnego rodzaju urazy oraz stany zapalne, nadmierne tarcie skóry, stosowanie niektórych sterydów/leków miejscowo na skórę oraz duża wilgotność.

czytaj więcej
Rozstępy po ciąży – jak walczyć z rozstępami po ciąży?

Rozstępy po ciąży – jak walczyć z rozstępami po ciąży?

Rozstępy to najczęstszy problem estetyczny, jakiego obawiają się wszystkie kobiety w ciąży. W widoczny sposób zmieniają one bowiem wygląd i strukturę skóry, pozostawiając trwałe i trudne do usunięcia ślady. Są to poprzeczne pręgi, które najczęściej występują w okolicy brzucha lub piersi. Niestety nie da się przewidzieć tego czy po ciąży będziesz miała rozstępy czy nie. Ale najważniejsze jest stosować się do odpowiedniej profilaktyki, która w następstwie sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i elastyczna oraz mało podatna na powstawanie rozstępów.

Rozstępy nie są groźne dla zdrowia. Bardzo często pojawiają się u kobiet po porodzie, ale także w okresie dojrzewania, kiedy organizm szybko się rozwija, a skóra nie nadąża produkować kolagenu. Zdarza się, że pękające włókna tworzą poprzeczne, różowe linie – nazywane rozstępami.
Eksperci są zgodni! W kwestii rozstępów nie ma na co czekać i warto zapobiegać niż później leczyć.

Jak zapobiec powstawaniu rozstępów

 • Najlepiej byłoby zacząć nawilżanie i ujędrnianie skóry nawet 2-3 miesiące przed planowanym poczęciem, natomiast jeśli nie jest to możliwe, działaj w trakcie i po.
 • W trakcie ciąży używaj kremów na rozstępy. Poszukaj w aptekach takiego kremu, który jest przeznaczony dla matek od pierwszego miesiąca ciąży. Dzięki temu będziesz mogła działać profilaktycznie już od samego początku.
 • Dokładnie wmasowuj kosmetyk, zgodnie z zaleceniami z ulotki lub opakowania. Pamiętaj, że masaż to nie tylko przyjemność, ale także skuteczne działanie! Jeśli jednak mimo profilaktyki, nie udało Ci się uniknąć rozstępów, nie przejmuj się.
 • Skutecznym działaniem wyróżniają się kremy na rozstępy, które możesz nakładać, by pozbyć się brzydkiego, niejednolitego koloru rozstępów. Najlepsze będą te, których bazowym składnikiem jest np. witamina C lub witamina E. Składniki te na pewno polepszą wygląd Twoich rozstępów i będą wyglądały one bardziej estetycznie. 
 • Największe i najbardziej efektywne jednak, może okazać się połączenie pielęgnacji z wysiłkiem fizycznym lub masażem. W trakcie używania kosmetyków, które mogą skutecznie zapobiec Twoim rozstępom, nie zapominaj również o wykonywaniu raz na tydzień peelingu, który nie usunie Twoich rozstępów, ale dzięki niemu pozbędziesz się martwego naskórka, a krem, którego używasz na pewno będzie bardziej efektywnie działał.

Usuwanie rozstępów poprzez zabiegi laserowe

Najskuteczniejszą do tej pory metodą walki z rozstępami jest usuwanie ich za pomocą lasera. Jest to jedyny sposób, który sprawdza się także w zaawansowanej ich fazie, gdy z czerwonych stają się białe. Laser stymuluje produkcję kolagenu, który przy powstawaniu rozstępów zostaje uszkodzony, ale także leczy naczynia krwionośne, które odpowiedzialne są za zaczerwienienie. W naszej klinice, możesz skorzystać z laserowego zabiegu usuwania rozstępów. Jest to bezpieczna metoda, która sprawi, ze będziesz czuła się lepiej i bardziej komfortowo
w swoim ciele. Pamiętaj, że przed przystąpieniem do takiego zabiegu, musisz zakończyć wszelkie inne metody pozbywania się rozstępów. Przede wszystkim co najmniej miesiąc przed zabiegiem należy unikać peelingów i opalania się. Już po pierwszym zabiegu usuwania rozstępów można uzyskać efekty i na pewno zauważysz poprawę wyglądu skóry. Jeżeli jednak rozstępów jest dużo i  są w stopniu zaawansowanym, konieczne będzie powtórzenie zabiegów, w odstępach 2-3 miesięcy.
Jeśli nie jesteś pewna, co do zabiegu, warto skonsultować się z kosmetologiem, który przedstawi Ci dokładny przebieg zabiegu oraz rozjaśni wszelkie Twoje wątpliwości.

czytaj więcej
Pielęgnacja skóry zimą – czy robisz to dobrze?

Pielęgnacja skóry zimą – czy robisz to dobrze?

O cerę należy zadbać szczególnie zimą, kiedy to różnice temperatur mocno się wahają, a nasza skóra jest narażona na mróz, wiatr oraz wysuszające działanie ogrzewania i klimatyzacji. Czynniki te powodują utratę wody oraz nadmierne wysuszenie się skóry.  Właśnie dlatego stosowane przez nas kremy powinny mieć bogatą konsystencję.

 

 

Kremy, które powinnaś stosować zimą

 

Kosmetolodzy rekomendują używanie kremów, które po nałożeniu pozostawiają na cerze film ochronny. Bardzo istotne jest odpowiednie nawilżanie, nawet z natury tłustej cery.

Pamiętajmy również o tym, że także podczas zimy nasza skóra potrzebuje ochrony przed promieniowaniem UV. Natłuszczanie naskórka jest niewątpliwie najbardziej istotnym elementem zimowej pielęgnacji.

Dzięki natłuszczeniu naskórka:

 • skóra jest elastyczna
 • miękka i gładka
 • bariera lipidowa naskórka zostaje zregenerowana i uzupełniona.

Utrzymanie odpowiedniej wilgotności w warstwie rogowej naskórka, to kolejny mechanizm, który pozwala nam zachować odpowiedni stan skóry. Umożliwiają to przede wszystkim substancje higroskopijne(mające właściwości wiązania i zatrzymywania wody).

Zaliczamy do nich głównie:

 • glicerynę
 • pantenol
 • mocznik 

Wyjątkiem jest naturalny kwas wiążący wodę w skórze właściwej, którego duże cząsteczki nie przenikają w głąb naskórka, natomiast ze względu na jego silne działanie nawilżające warto stosować kremy z jego zawartością, chociażby dla odpowiedniego utrzymania nawilżenia powierzchni naskórka.

Na dzień polecamy kremy z naturalnymi składnikami, tj.: wosk pszczeli, parafina, wazelina. Od pewnego czasu dość popularna stała się również aromaterapia, w której wykorzystywane są olejki eteryczne, substancje otrzymywane z surowców roślinnych. Stosowanie tego zabiegu zmniejsza ilość zmarszczek, poprawia elastyczność oraz koloryt skóry.

Aromaterapię można wprowadzać za pomocą dróg oddechowych lub skórę. Olejki eteryczne można stosować jako dodatek do kąpieli.

Wszelkie kosmetyki na dzień, które stosujemy zimą, oprócz składników natłuszczająco-nawilżających, powinny zawierać również filtry słoneczne. Choć największe promienie UV występują latem, to w zimie ochrona przed tym czynnikiem jest również bardzo ważna. Obecnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo kosmetyków z filtrem. Chroniąc skórę przed promieniami UV, nie zapomnijmy o ochronie ust. Przed każdym wyjściem na zewnątrz, pamiętajmy o nałożeniu na nie sztyftu ochronnego, zapobiegającemu pierzchnięciu i wysychaniu.

Zabiegi medycyny estetycznej, które możesz wykonać zimą!

Zima to dobry czas na zabiegi złuszczające, których ze względu na zbyt intensywne słońce, nie można wykonywać latem. Złuszczanie laserem lub mezoterapią igłowa, daje dobre efekty, gdy trapią Cię powiększające się zmarszczki,  przebarwienia lub widocznie rozszerzone pory.

Zaplanuj indywidualną serię zabiegów, dzięki czemu na wiosnę będziesz cieszyć się promienistą, rozświetloną, jednolitą i gładką cerą.

Zabiegów złuszczających nie polecamy wykonywać w przypadku bardzo ostrej zimy i silnych mrozów, ale w tym czasie możesz wykonać domową kurację kwasami AHA lub BHA, a także retinolem. Pamiętaj, by nadmiernie nie przesuszyć skóry.

Gdy stanie się zbyt zaczerwieniona
i złuszczająca się, zatraci wszelkie bariery ochronne przed mrozem i wiatrem.
Zimą warto dbać nie tylko o skórę twarzy, dłoni oraz ust. W okresie zimy istotna jest ochrona skóry całego ciała. Nie tylko w okresie letnim wymaga ona kompleksowej regeneracji.

czytaj więcej
Wampirzy lifting - czym jest mezoterapia składnikiem rewitalizującym?

Wampirzy lifting - czym jest mezoterapia składnikiem rewitalizującym?

Czy uważasz, że wampirzy lifting – brzmi groźnie? Nic bardziej mylnego! Mezoterapia składnikiem rewitalizującym to najbardziej naturalny zabieg medycyny estetycznej. Preparat do zabiegu zostaje pobrany z krwi pacjenta. Jest on nieoceniony w rewitalizacji i wspomaganiu regeneracji Twojej skóry. Składnik rewitalizujący, jak żadna inna substancja działa silnie stymulująco na komórki, nakłania je do szybszej wymiany oraz usprawnia ich pracę. Wszystko to za sprawą płytek krwi, które powodują fizjologiczne reakcje organizmu, a co za tym idzie szybsze gojenie się ran i prawidłową regenerację skóry.

Płytki krwi uwalniają zawarte w sobie płytkowe czynniki wzrostu, te z kolei odpowiedzialne są za stymulację procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek. Ponadto czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste, osteoblasty, firboblasty, jak również komórki śródbłonka i komórki naskórka.

Wprowadzony pod Twoją skórę składnik rewitalizujący doskonale pobudzi syntezę kolagenu, a także inicjuje i podtrzyma procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek. 

Mezoterapia składnikiem rewitalizujacym – na czym polega zabieg? 

Przed przystąpieniem do wykonania wampirzego liftingu, lekarz/pielęgniarka, w pierwszej kolejności przechodzi do pobrania krwi pacjenta. W zależności od okolicy, do której preparat ma zostać podany (może być nią twarz, szyja, dekolt, skóra głowy lub okolica oczu) pobiera się 1-2 ampułki krwi. Następnie tak pobraną krew należy odwirować i dodać odpowiedni odczynnik. Po przygotowaniu preparatu można przystąpić do jego podania. Odbywa się to na dwa sposoby: metodą stosowaną w mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria).

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort związany z delikatnymi ukłuciami igłą. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Najważniejsze jest to, by skóra była czysta oraz bez żadnych stanów zapalnych. Istotne jest również nawodnienie organizmu w dniu zabiegu – w tym celu zaleca się wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem. 

Regeneracja skóry po mezoterapii składnikiem rewitalizującym

Regeneracja skóry po zabiegu osocza jest procesem długotrwałym i złożonym. Pełne rezultaty widoczne są po około 3 miesiącach, natomiast sam efekt utrzymuje się nawet do 24 miesięcy! Długość utrzymania ich zależy od wieku osoby, u której zabieg został wykonany. W celu utrzymania efektów regeneracji skóry mezoterapia  rekomenduje się serię 2-3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodnia.

Mezoterapia – jak są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? 

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii składnikiem rewitalizującym są:

 1. ciąża lub karmienie piersią,
 2. menstruacja,
 3. niektóre choroby skóry,
 4. choroby krwi oraz choroby wirusowe.

W celu wykluczenia przeciwwskazań, niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem (w zależności od tego, kto będzie wykonywał zabieg). Dręczy Cię brak napięcia, suchość skóry lub niejednolitego koloryt ?

A może zmagasz się z drobnymi zmarszczkami, bliznami lub workami/cieniami pod oczami? Jeśli na któreś z pytań chociaż raz odpowiedziałaś „TAK” – to zabieg właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej
Fotoodmładzanie skóry - dla kogo fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie skóry - dla kogo fotoodmładzanie?

Przez cały rok wystawiamy skórę na działanie różnych warunków atmosferycznych – szczególnie latem ! Eksponujemy ją na słońce w nadmiernej ilości. Nadmierne opalanie pozostawia wiele śladów na powierzchni skóry, ale także w jej głębi. Takie zmiany bardzo trudno jest zamaskować preparatami kosmetycznymi.

czytaj więcej
Usuwanie cellulitu - jak skutecznie usunąć cellulit?

Usuwanie cellulitu - jak skutecznie usunąć cellulit?

„Pomarańczowa skórka? Mnie to nie dotyczy” – takie słowa może wypowiedzieć tylko 5-10% kobiet na świecie. Dla pozostałych Pań skóra o nierównomiernej, grudkowatej powierzchni występująca w rejonach ud i brzucha, to codzienny, nieestetyczny dodatek. 

czytaj więcej
Przyczyny wypadania włosów - jak zapobiec ich utracie?

Przyczyny wypadania włosów - jak zapobiec ich utracie?

Łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów prowadzące do kompletnej ich utraty jest jednym z poważniejszych problemów wśród kobiet i mężczyzn. Włosy odpowiedzialne są za ochronę naszej czaszki przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale wpływają także na nasz wygląd i na to, jak postrzegają nas inni. Ich utrata, może prowadzić do gorszego postrzegania samego siebie oraz problemów w komunikacji z rówieśnikami. Wszystko to odbija się na stanie psychicznym osoby dotkniętej schorzeniem.

Wypadanie włosów – jakie są ich przyczyny?

Przyczyn wypadania włosów jest wiele:

 • zła pielęgnacja włosów.
 • używanie nieodpowiednich szamponów, farbowanie, częste mocne wiązania włosów oraz nadmierna stylizacja – np. codzienne prostowanie, które prowadzi to do uszkodzenia struktury włosa oraz  mieszków włosowych.
 • choroby oraz przyjmowanie niektórych leków
 • nowotwory złośliwe, choroby zakaźne (kiła), choroby ogólnoustrojowe (niedoczynność i nadczynność tarczycy)
 • choroby skóry głowy
 • choroby psychiczne (trichotillomania) są prowokatorami wypadania włosów.
 • stres (proces utraty włosów może nastąpić nawet 4 miesiące po przewlekłym stresie)
 • zła dieta
 • palenie tytoniu

Niestety, nie zawsze wyleczenie danego schorzenia wpływa na ponowny odrost włosów. Dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów i zabiegów, które przyczynią się do ponownego wzrostu włosów np. mezoterapii igłowej.

Wypadanie włosów – zmiany hormonalne

Problem łysienia może nas dotknąć, gdy w naszym organizmie dochodzi do zmian hormonalnych tj. ciąża czy menopauza oraz gdy mamy skłonności genetyczne do tego schorzenia. Przyczyną genetyczną jest łysienie androgenowe, które jest związane z nadwrażliwością na dihydrotestosteron.

Zabiegi hamujące wypadanie włosów

W celach profilaktycznych oraz w celu zaniechania wypadania włosów można wykonać zabiegi estetyczne, które pobudzą ukrwienie skóry głowy, spowodują wzrost włosów oraz zahamują ich wypadanie. Karboksyterapia, mezoterapia igłowa oraz mezoterapii składnikiem rewitalizującym to jedne z zabiegów, które przynoszą najlepsze efekty.

Zabieg mezoterapii igłowej na owłosioną skórę głowy polega na wprowadzeniu śródskórnym koktajlu zabiegowego za pomocą igły. Podczas samej iniekcji dochodzi również do kontrolowanego stanu zapalnego, który prowadzi do większego ukrwienia, a za tym do odżywienia skóry głowy.

Oprócz zabiegu mezoterapii igłowej można zastosować również zabieg ostrzykiwania plazmą. Jest on podobny do zabiegu mezoterapii, jednak zamiast koktajlu zabiegowego wykorzystujemy płynny materiał autologiczny pozyskiwany od pacjenta. Wyklucza to ryzyko jakichkolwiek alergii. Podane czynniki wzrostu zawarte w preparacie powodują stymulowanie fibroblastów do wytwarzania kolagenu i elastyny,  wzrost unaczynienia oraz namnażanie komórek. Prowadzi to do odżywienia mieszków włosowych. Jednym z takich zabiegów jest także karboksyterapia. Podczas zabiegu jest podawany śródskórnie dwutlenek węgla za pomocą igły. Pod wpływem CO2 następuje poprawa mikro – krążenia, co powoduje dotlenienie obszarów dotkniętych łysieniem.

Ile zabiegów trzeba wykonać w walce z wypadaniem włosów?  

W przypadku mezoterapii zaleca się wykonanie 4 – 8 zabiegów co ok. 8 dni  jednak przy wykorzystaniu terapii dwutlenkiem węgla należy wykonać 8-10 zabiegów co tydzień. Zabieg osocza, aby uzyskać efekt należy wykonać 4 – 5 zabiegów w odstępie 2-3 tygodnie. Efekty najczęściej widoczne są dopiero parę miesięcy po skończonej serii zabiegowej.

Jest wiele metod zabiegowych, które pomagają walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów. Należy jednak wziąć pod uwagę również ogólny stan zdrowia oraz przeanalizować nasze codzienne nawyki. Takie holistyczne podejście prowadzi do osiągnięcia oczekiwanych efektów.

czytaj więcej
Mezoterapia igłowa - koktajl młodości i pięknej skóry!

Mezoterapia igłowa - koktajl młodości i pięknej skóry!

Czy wiesz, że już od 20 roku życia skóra zaczyna się starzeć? Na początku zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne, które nieznacznie zwracają naszą uwagę. sytuacja powoli zaczyna się zmieniać w momencie, kiedy przekraczamy 30 rok życia. wtedy patrzymy w lustro i zaczynamy zastanawiać się w, jaki sposób powoli zatrzymać uciekający czas. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą zabiegi mezoterapii igłowej.  

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest to podanie preparatu z substancjami aktywnymi za pomocą igły w głąb skóry, który pozwala na dostarczenie składników aktywnych do żywych warstw naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej, omijając warstwę rogową naskórka, która stanowi barierę.

Iniekcja powoduje kontrolowany stan zapalny w skórze, który prowadzi do pobudzenia krążenia oraz aktywowania fibroblastów produkujących jeden z najważniejszych składników naszej skóry – kolagen i elastynę. Znaczącym elementem zabiegu jest również podanie odpowiedniego preparatu, który jest dobierany indywidualnie do przypadku danego pacjenta.

Preparat powinien posiadać certyfikat medyczny, który informuje o tym, że można go podać za pomocą igły w głębsze warstwy skóry.  Jednymi z najważniejszych składników, które powinny znaleźć się w koktajlu zabiegowym w zależności od rodzaju zabiegu to:

 1. peptydy,
 2. kwas wiążący wodę w skórze właściwej,
 3. krzemionka,
 4. witamina C, A, E,
 5. kwas polimlekowy,
 6. DMAE,
 7. wyciąg z karczocha zwyczajnego,
 8. kofeina,
 9. biotyna,
 10. rutyna i kwasy nukleinowe i wiele innych.

W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się znieczulenie miejscowe, które powoduje, że zabieg staję się bardziej komfortowy i bezbolesny.

 Metody wykonania zabiegu mezoterapii igłowej

Występują różne metody wykonania zabiegu mezoterapii igłowej:

 1. Jedna z metod jest technika nappage. Cechuje się ona gęstymi na kłuciami pod odpowiednim kątem, wprowadzając małe depozyty preparatu.
 2. Drugą techniką jest mikropęcherzykowa, zwana też depozytową. Są to rzadsze nakłucia z wprowadzeniem większej ilości preparatu. Stosuje się ją głównie w celu zmniejszenia zmarszczek oraz odmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu.
 3. Trzecia technika jest metodą punktowego, głębokiego podania substancji. Jest to iniekcja śródskórna i podskórna, która jest stosowana głównie w problemie walki z cellulitem oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Często nazywana jest lipolizą iniekcyjną.

Mezoterapia igłowa – na co stosować zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa nie tylko nadaje się w celu ujędrnienia, odmłodzenia, nawilżenia skóry twarzy, ale także sprawdza się w odmładzaniu grzbietu dłoni, walce z nadmiernym wypadaniem włosów, redukcji cellulitu, zniwelowaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, terapii blizn.

 Ile zabiegów trzeba wykonać?

Rekomendowana ilość zabiegów mezoterapii igłowej to minimum 3, jednak już po pierwszym zabiegów widać efekt nawilżenia i wygładzenia skóry. Jeśli chodzi o skórę głowy, cellulit oraz redukcję tkanki tłuszczowej to efekt może być widoczny dopiero po 3/4 miesiącach po zakończeniu serii zabiegowej, ma to związek z  endogennymi procesami zachodzących w naszym organizmie.

Ceny zabiegu są bardzo różne w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, znieczulenia oraz obszaru zabiegowego.

Przeciwwskazania do zabiegów mezoterapii igłowej

Jak do każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej:

 1. choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
 2. wirus WZW, HIV
 3. nieustabilizowana cukrzyca, łuszczyca, egzema, epilepsja, ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne (RZS, stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty układowy)
 4. choroby krwi, nowotwór, skłonności do powstawania bliznowców, opryszczka
 5. stosowanie NLPZ, stosowanie koagulantów oraz antykoagulantów, uczulenie na składnik zawarty w preparacie.

Obecnie mezoterapia igłowa jest jednym z top zabiegów anti-aging, na który każda kobieta powinna się zdecydować. Jest to zabieg w pełni bezpieczny oraz przynoszący fantastyczne efekty w rewitalizacji i odmłodzeniu skóry.

czytaj więcej
Laserowe usuwanie blizn po trądziku - jak skutecznie je usunąć?

Laserowe usuwanie blizn po trądziku - jak skutecznie je usunąć?

Trądzik pospolity to problem dotykający nie tylko dojrzewających nastolatków. Coraz częściej zdarza się, że borykają się z nim również osoby, które okres dojrzewania mają dawno za sobą. Przyczyn jego powstawania jest wiele – nadmierny łojotok, wysoka aktywność hormonów, zaburzenie rogowacenia naskórka czy bakteryjne stany zapalne skóry. Niestety wyleczony trądzik to nie koniec problemów. Mogą zostać po nim blizny, które są przyczyną wielu kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego.

czytaj więcej
Laserowe zamykanie naczynek - Twój sposób na piękną skórę!

Laserowe zamykanie naczynek - Twój sposób na piękną skórę!

Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny. Lekceważenie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji. Najczęściej pajączki na nogach mogą informować o słabej wydolności żył. Rozszerzone naczynka w okolicach twarzy mogą prowadzić do powstania trądziku różowatego –  przewlekłej choroby skóry. Skóra z rozszerzonymi naczynkami nazywana jest cerą naczyniową. Szczególnie często występuje ona u kobiet dojrzałych, ale również u młodych osób.

czytaj więcej
Worki pod oczami - jak zlikwidować worki pod oczami?

Worki pod oczami - jak zlikwidować worki pod oczami?

Worki pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na wiecznie zmęczoną. To częsta przypadłość, która wynika przede wszystkim z niewystarczającej ilości snu, stresu i niezdrowych nawyków żywieniowych. Worki pod oczami można zlikwidować. Należy zacząć od wprowadzenia nowych nawyków pielęgnacji skóry, a następnie pomyśleć o specjalistycznych zabiegach, które nierzadko okazują się jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się opuchlizny pod oczami.

czytaj więcej
Jak rozpoznać i leczyć żylaki nóg?

Jak rozpoznać i leczyć żylaki nóg?

Żylaki nóg pojawiają się zazwyczaj jako objaw przewlekłej niewydolności żylnej – wad zastawek w żyłach. Częściej występują u kobiet. Są nie tylko problemem natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Dlaczego powstają żylaki nóg, jakie są objawy i metody leczenia?

czytaj więcej
Cellulit na udach - jak się go pozbyć?

Cellulit na udach - jak się go pozbyć?

Cellulit dotyka około 90% wszystkich kobiet. Zła dieta, brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne, genetyka i wysoki poziom tłuszczu w organizmie to główne przyczyny brzydkich dołków na skórze. Pojawiają się one zwłaszcza na udach i pośladkach. Na szczęście istnieje kilka metod, dzięki którym możesz pozbyć się cellulitu w krótkim czasie. Pomogą Ci w tym dieta, ćwiczenia, odpowiednia pielęgnacja i niezastąpiony zabieg karboksyterapii!

czytaj więcej
Chore zatoki - jak wyleczyć zatoki?

Chore zatoki - jak wyleczyć zatoki?

Chore zatoki to częsty problem dosyć często spotykany.  Zdarza się, że jest przez nas bagatelizowany i może doprowadzić do bardzo poważnych chorób np. zapalenia opon mózgowych. Ból zwykle pojawia się po zwykłym przeziębieniu i jest strasznie uciążliwy.  Powoduje m.in.  zmęczenie, apatię oraz wyklucza z normalnego funkcjonowania. Czy wiesz jakie są przyczyny bólu zatok i jak sobie z nim poradzić? Za chwilę Ci o tym powiemy. 

Jakie są objawy chorych zatok?

Zatoki dają o sobie znać bardzo szybko. Początkowo ból pojawia się w ściśle określonym miejscu – między oczami z promieniowaniem do kącika oka. Zdarza się, że może nastąpić także w okolicach kości policzkowych oraz górnych zębów.

Zwykle za chore zatoki odpowiedzialne są infekcje górnych dróg oddechowych. Prowadzą do nich także nieleczony katar, nieżyt nosa, wady anatomiczne i w mniejszym stopniu zanieczyszczenie powietrza.

Zatoki bardzo często związane są z silnymi bólami głowy oraz skroni, odczucia mogą się nasilać podczas kaszlu i leżenia na plecach. Jeżeli masz problem z zatokami odczuwasz bardzo duży dyskomfort podczas pochylania się i unoszenia głowy.

W jaki sposób można leczyć chore zatoki?

Bardzo ważne żebyś w takiej sytuacji udał się do odpowiedniego specjalisty – laryngologa. W momencie kiedy masz częste bóle głowy, stale zatkany nos konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, w tym leczenia farmakologicznego. Kiedy antybiotyki zawodzą, lekarz może zlecić badanie mikrobiologiczne, aby dokładnie ocenić wydzielinę pobraną z nosa lub zatok (punkcja), wtedy dostosowuje odpowiedni pod kątem drobnoustrojów lek.

Coraz częściej zleca się również badanie RTG zatok oraz tomografię komputerowa, którą wykonuje się co najmniej 6 tygodni po zakończeniu infekcji. Daje ona jasny obraz struktury zatok, zmian zapalnych w śluzówce oraz pozwala ocenić czy zapalenie rozszerza się na inne okolice.

czytaj więcej
Leczenie chrapania - jak zwalczyć problem?

Leczenie chrapania - jak zwalczyć problem?

Jeśli chrapiesz, nie jesteś sam: co dziesiąty człowiek chrapie, a aż 80% stanowią mężczyźni. Co prawda chrapanie nie jest chorobą, ale może być oznaką poważnych problemów zdrowotnych. Jednak najczęściej stanowi uciążliwy kłopot dla Ciebie i Twojego partnera. Sen zakłócony przez głośne odgłosy chrapania to koszmar wielu par. Jakie są przyczyny chrapania i skutecznie można się z nim uporać?

Dlaczego chrapiemy?

Podczas gdy śpimy mięśniówka staje się wiotka, a tylna część gardzieli opada. Dotyka wówczas nasady języka, pozostawiając małą szczelinę, która umożliwia nam normalne oddychanie podczas snu. Chrapanie pojawia się gdy drogi oddechowe są niedrożne. Gdy mamy problemy z nabieraniem powietrza do płuc, stężenie dwutlenku węgla we krwi zaczyna wzrastać i daje sygnał do mózgu, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. W odpowiedzi mózg aktywizuje do pracy dodatkowe mięśnie – klatki piersiowej i przeponę. Po bezdechu pojawia się gwałtowny wdech. który mógł trwać od 10 do 60 sekund, następuje bardzo gwałtowny wdech. Jest to stan całkowicie normalny i przydarza się każdemu, jednak jeśli bezdechów jest więcej (ponad 10 razy w ciągu godziny), to nie jest już zwykłe chrapanie. Nazywamy to zespołem bezdechu sennego, który może stanowić duże zagrożenie.

Kto chrapie?

Chrapanie dotyczy głównie mężczyzn po czterdziestym roku życia oraz kobiet zmagających się z problemami hormonalnymi i wysokim ciśnieniem. Problem dotyka również osób z powiększonymi migdałkami, skrzywioną przegrodą nosową, długim podniebieniem miękkim czy nieprawidłowościami w budowie dróg oddechowych. Z chrapaniem często borykają się kobiety w ciąży, osoby z nadwagą/otyłością i alergicy. Alkohol, palenie papierosów i niektóre leki również mogą przyczyniać się do problemu. Wszystko, co przeszkadza Ci oddychać przez nos, może spowodować chrapanie.

Jak zwalczyć chrapanie – sposób na leczenie chrapania?

Chrapanie często związane jest ze stylem życia. Spróbuj wprowadzić proste zmiany, które złagodzą problem. Wypróbuj te sześć sposobów:

 1. Utrzymaj prawidłową wagę ciała i zdrową dietę. Nadwaga jest jedną z przyczyn chrapania. Tkanka tłuszczowa na szyi ściska drogi oddechowe i uniemożliwia swobodny przepływ powietrza.
 2. Staraj się spać na boku, a nie na plecach. Podczas snu na plecach Twój język, podbródek i nadmiar tkanki tłuszczowej pod brodą mogą się rozluźnić i naciskać na drogi oddechowe. Spanie na boku zapobiegnie temu. 
 3. Unikaj alkoholu przed pójściem spać. Alkohol sprawia, że ​​Twoje mięśnie rozluźniają się bardziej niż zwykle podczas normalnego snu.
 4. Przestań palić. Dym papierosowy drażni śluzówkę nosa i gardła, powodując obrzęk i katar. Oznacza to, że przepływ powietrza zmniejsza się, więc rośnie prawdopodobieństwo chrapania.
 5. Oddychaj przez nos, a nie przez usta. Jeśli alergia blokuje nos, spróbuj tabletek antyhistaminowych lub aerozolu do nosa.
 6. Pij dużo płynów. Wydzieliny w nosie i miękkim podniebieniu stają się lepkie, gdy jesteś odwodniony. To stwarza idealne warunki do chrapania.

Gdzie leczyć chrapanie?

Jeśli chrapanie nie daje Ci spokoju, warto zgłosić się do laryngologa i zbadać przyczynę problemu. Wizyta u lekarza jest szczególnie wskazana jeżeli chrapaniu towarzyszą bezdechy senne. Laryngolog może zaproponować różne metody leczenia, w zależności od diagnozy. Może się okazać, że zasadne będzie wykonanie zabiegów takich jak zmniejszenia masy podniebienia oraz języka czy korekta przegrody nosowej. Niezwykle skutecznym, bezinwazyjnym i coraz częściej stosowanym zabiegiem jest laserowe leczenie chrapania.

Laserowe leczenie chrapania – na czym polega?

Leczenie chrapania metodą laserową jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Do zabiegu kwalifikuje lekarz laryngolog. Leczenie nie wymaga znieczulenia. Podczas zabiegu światło lasera podgrzewa tkankę i powoduje jej usztywnienie. Skutkiem jest złagodzenie wibracji miękkiego podniebienia i języczka, a co za tym idzie – zmniejszenie występowanie bezdechów i chrapania!  Rezultaty zobaczysz już po pierwszym zabiegu. Niekiedy trzeba ich wykonać więcej – ich dokładną liczbę ustala laryngolog podczas konsultacji.

czytaj więcej
Usg tarczycy - co musisz wiedzieć?

Usg tarczycy - co musisz wiedzieć?

Usg tarczycy jest specjalistycznym badaniem diagnostycznym, które pozwala określić rozmiar, strukturę oraz położenie gruczołu tarczycy. Doskonale sprawdza się w pierwszym etapie diagnostycznym. Zauważone zmiany są dobrze widoczne na obrazie scyntygraficznym i mogą zostać poddane ocenie lekarza.  

Usg tarczycy – jak się przygotować do badania? 

Badanie usg tarczycy jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne – może być wykonywane u kobiet w ciąży u dzieci. Nie trzeba się w żaden sposób do niego przygotowywać poza zdjęciem ewentualnych ozdób z szyi.

Podczas wizyty w klinice warto mieć ze sobą poprzednie usg jeżeli takie mieliśmy kiedykolwiek wykonywane.  W trakcie badania zadaniem pacjenta jest leżenie z lekko odchyloną głową, lekarz w tym czasie smaruje szyję specjalnym żelem do usg i przejeżdża głowicą miejsce przy miejscu badając cały gruczoł tarczycy.

Usg tarczycy –  co wykrywa?

Badanie ultrasonograficzne tarczycy jest bardzo dokładnym badaniem. W przypadku wystąpienia guzów na tarczycy pozwala ocenić charakter guza i dokładnie odpowiedzieć na pytanie czy jest to zmiana złośliwa.

Elementy badania, które zmuszają do dalszej diagnostyki w przypadku wystąpienia guza tarczycy to:

 • nieregularność krawędzi guza
 • hipoechogeniczność
 • mikrozwapnienia

Pomimo, że przy wykryciu guza wskazana jest dalsza ocena jego stanu to w przypadku torbieli na tarczycy badanie usg jest na tyle czułe, że rozpoznaje je praktycznie w 100% przypadków.

Kiedy koniecznie musisz się zgłosić do lekarza ze swoją tarczycy?

Kiedy guzy na tarczycy są wyczuwalne pod palcami koniecznie zgłoś to specjaliście nie zwlekaj zwłaszcza kiedy:

 • doświadczasz problemów z przełykaniem
 • wystąpiła u Ciebie chrypka
 • odczuwasz ból w obrębie tarczycy
 • masz powiększone węzły chłonne szyjne
 • kiedy w Twojej rodzinie występują złośliwe zachorowania na tarczycę.
czytaj więcej
Karboksyterapia - jak działa medyczny dwutlenek węgla?

Karboksyterapia - jak działa medyczny dwutlenek węgla?

Czy wiesz, że zabieg karboksyterapii jest doskonałą metodą na poprawę kondycji włosów, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej i pozbycie się cellulitu? To ratunek dla Twojej skóry! Wiele osób jeszcze nie słyszało o dobroczynnym działaniu dwutlenku węgla na poprawę wyglądu skóry ale z pewnością Ty chcesz być świadoma tego, jak możesz sobie pomóc. 

czytaj więcej