fbpx
Widok 2/4 50-052 Wrocław PN-PT 09:00-20:00 SO 9:00-15:00 +48 600 095 020

Blog

Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?

Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?

Laserowa depilacja jest zabiegiem, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularną metodą usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Co istotne, decydujemy się na depilację wyłącznie w renomowanej klinice, aby uniknąć ewentualnych działań niepożądanych. Liczy się także odpowiednie przygotowanie. Jak przygotować skórę do depilacji laserowej? Sprawdź poniższe porady, zanim umówisz się na wizytę. 

czytaj więcej
Laserowe usuwanie owłosienia - ile kosztuje?

Laserowe usuwanie owłosienia - ile kosztuje?

W przeciwieństwie do innych metod depilacji, np. mechanicznych czy chemicznych, depilacja laserowa polega na trwałym niszczeniu mieszków włosowych. Laser diodowy LightSheer Duet jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych. Dzięki niemu możliwe jest zredukowanie owłosienia z wybranej partii ciała o 95%! Laser jest wyposażony w chłodzącą końcówkę, dlatego dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest naprawdę minimalny. Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia?

czytaj więcej
Czego nie robić po depilacji laserowej?

Czego nie robić po depilacji laserowej?

Coraz więcej kobiet, a także mężczyzn, decyduje się na depilację laserową. Zabieg ten sprawia, że możemy się czuć komfortowo w każdej sytuacji. Chyba każdy z nas miał kiedyś moment, gdy chciał porzucić standardowe golenie maszynką, które jest bardzo uciążliwe. Zawsze jednak wygrywa pragnienie gładkiej skóry. Problemem są jednak często wrastające włoski czy podrażnienia. Wyłącznie depilacja laserowa może przynieść efekt, którego oczekujemy. Ogromny wpływ na skuteczność zabiegu ma laser, który jest wykorzystywany do depilacji laserowej. Nowoczesny i sprawdzony laser LightSheer Duet usuwa nawet do 95% niechcianego owłosienia. Jak postępować po zabiegu? Czego nie robić po depilacji laserowej? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - co po zabiegu?

Depilacja laserowa - co po zabiegu?

Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg szczególnie wśród kobiet. Laserowa metoda usuwania zbędnego owłosienia pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków na dowolnym obszarze ciała. Pozostaje jednak pytanie: co po zabiegu depilacji laserowej? Jak postępować, aby utrzymać efekty i zadbać o swoją skórę? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja IPL czy laser?

Depilacja IPL czy laser?

Praktycznie na każdym forum internetowym dotyczącym urody można znaleźć dylematy typu – depilacja IPL czy laser Light Sheer. Każdemu zależy na tym, aby metoda była skuteczna, szybka i bezbolesna. Do wyboru jest wiele innowacyjnych technologii. Niektóre kuszą niską ceną, za to cechują się równie niską skutecznością. Inne zaś wymagają zastosowania serii zabiegów, za to usuwają owłosienie na zawsze. Wydawać by się mogło, że spór nie ma końca. Faktem jest jednak to, że istnieje technologia, która obecnie nie ma sobie równych. 

czytaj więcej
Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne?

Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne?

Laserowa depilacja jest zabiegiem, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wzrasta również zaufana rzesza klientów. Wiele osób jednak nadla sceptycznie podchodzi do depilacji laserem, obawiając się, czy faktycznie jest on bezpieczny dla skóry i skuteczny. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że na zabieg udajemy się wyłącznie do renomowanej kliniki, która posiada atestowany sprzęt. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne?

czytaj więcej
Czy laserowe usuwanie włosów jest szkodliwe?

Czy laserowe usuwanie włosów jest szkodliwe?

Depilacja laserowa to zabieg, który cieszy się rosnącą popularnością. Wciąż jednak wiele osób nie wie, czym tak naprawdę jest depilacja laserem. Nic w tym dziwnego, że zastanawiają się nad tym, czy laserowe usuwanie włosów jest szkodliwe. To szczególnie ważne dla osób przewlekle chorych, par starających się o dziecko, ludzi mających choroby skóry. Na wstępie warto podkreślić, że laserowa depilacja jest bezpieczna i nieinwazyjna – pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń specjalisty na konsultacjach. Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, dlatego tak ważne jest udanie się na pierwszą wizytę, gdzie zostaną omówione wszelkie szczegóły. Istotny jest także fakt, abyśmy świadomie wybierali gabinety. Atrakcyjna cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Jedynie kliniki, które korzystają z atestowanego sprzętu, są godne zaufania. Kolejne na liście są higiena oraz sterylność.

czytaj więcej
Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

Wrastające włoski są częstym problemem kobiet – szczególnie tych, które depilują się maszynką elektryczną lub woskiem. Może być to również efekt tradycyjnego golenia. Wrastające włoski wyglądają jak czarne punkciki na skórze. Nie zdołały one przebić się przez skórę, więc zaczęły się pod nią skręcać. Wrastanie włosków może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Wtedy na nogach, rękach lub w innych miejscach pojawiają się nieestetyczne krosty. Uporczywe bywa także swędzenie. Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić. Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

czytaj więcej
Czy po depilacji laserowej można się golić?

Czy po depilacji laserowej można się golić?

Depilacja laserowa jest stosunkowo nową metodą usuwania zbędnego owłosienia, dlatego wokół niej pojawiło się sporo mitów. Nic dziwnego, że zanim zdecydujemy się na depilację laserową, chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na jej temat. Zanim udamy się na zabieg, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji. Podczas niej specjalista omawia ewentualne przeciwwskazania, ocenia włos. Może także wykonać próbę laserem. Bezpośrednio dzień przed zabiegiem usuwamy włosy z danego miejsca za pomocą maszynki jednorazowej. Nie można ich wyrywać pęsetą czy usuwać woskiem. Trzeba także zrezygnować z opalania się.  Z pewnością o przygotowaniu opowie specjalista w profesjonalnej klinice. Gdy już poddamy się zabiegowi depilacji laserowej, nadal pozostaje wiele pytań. Dokładne zalecenia pozabiegowe przekaże nam kosmetolog w klinice. Jeśli jednak o czym zapomnimy, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy po depilacji laserowej można się golić? Jak dbać o skórę? Wyjaśniamy! 

czytaj więcej
Ile trwa depilacja laserowa?

Ile trwa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na długi czas pozbyć się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od grubości, koloru włosków, a także od samego urządzenia wykorzystywanego do depilacji. W naszej klinice stosujemy innowacyjny laser LightSheer Duet, który wyróżnia się najwyższą skutecznością. Pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia oraz uzyskanie jedwabiście gładkiej skóry. To jednak nie wszystkie zalety płynące z depilacji laserowej. Brak niechcianego owłosienia to większa pewność siebie, wyższa estetyka i komfort. Ile trwa depilacja laserowa? Na jak długo wystarczają efekty depilacji laserowej? Wyjaśniamy wszelkie istotne kwestie.

czytaj więcej
Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Planujesz depilację laserem? Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie. Musisz wiedzieć, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem, na który możemy udać się “z marszu”. W zasadzie przygotowanie rozpoczyna się już miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej. To właśnie wtedy należy zrezygnować m.in. z opalania. To bardzo ważne, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Laser diodowy LightSheer Duet pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia, dlatego warto poświęcić czas na przygotowanie, aby faktycznie uzyskać spektakularny efekt. Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Czy depilacja laserem boli?

Czy depilacja laserem boli?

Depilacja laserowa jest innowacyjnym sposobem na to, aby skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. To dlatego wokół depilacji laserowej krąży bardzo wiele mitów. Powszechnie wiadomo, że depilacja laserowa wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością. Chcąc cieszyć się jedwabiście gładkimi nogami, najlepiej zdecydować się właśnie na tę metodę. Pojawia się jednak pytanie: czy depilacja laserem boli? Czy faktycznie jest się czego obawiać? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - jak często powtarzać?

Depilacja laserowa - jak często powtarzać?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chce jak najdłużej cieszyć się gładką skórą. To właśnie depilacja laserowa jest sposobem na to, aby niechcianego owłosienia pozbyć się na zawsze! Skuteczność zabiegu będzie uzależniona od wykorzystywanej technologii, stanu włosów oraz skóry. W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesny laser diodowy LightSheer Duet, który cechuje się wysoką skutecznością. Pozwala trwale usunąć owłosienie. Trzeba jednak pamiętać, że jeden zabieg nie jest wystarczający. Aby na dobre pozbyć się włosów z danej partii ciała, trzeba przeprowadzić serię zabiegów depilacji laserowej. Jak często powtarzać depilację laserową? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - kiedy efekty?

Depilacja laserowa - kiedy efekty?

Depilacja laserowa nieustająco zyskuje na popularności. Nie ma się czemu dziwić, bowiem zabieg depilacji laserowej pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe. To znakomita alternatywa dla jednorazowej maszynki, depilatora czy depilacji woskiem. Aby jednak efekty były zadowalające, należy wykonać serię zabiegów. W naszej klinice wykorzystujemy laser LightSheer Duet, dlatego efektów można spodziewać się szybciej. Ile zabiegów będzie konieczne? Wyjaśniamy wszelkie kwestie.

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Coraz więcej osób decyduje się na zabieg depilacji laserowej. Wszystko ze względu na to, że cieszy się on wysoką skutecznością. Ważne jest jednak to, aby na depilację laserową decydować się wyłącznie w renomowanej klinice. Urządzenie, jakie wykorzystuje się do depilacji laserowej również ma ogromny wpływ na ostateczny efekt. Jednym z najbardziej innowacyjnych laserów jest LightSheer Duet. To właśnie ten laser diodowy znacznie zmniejsza liczbę koniecznych zabiegów oraz pozwala na redukcję owłosienia nawet o 90%! Pozostaje jednak ważne pytanie – czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze? Odpowiadamy w poniższym wpisie!

czytaj więcej
Jak wygląda depilacja laserowa głębokiego bikini?

Jak wygląda depilacja laserowa głębokiego bikini?

Kobiety bardzo często decydują się na depilację laserową głębokiego bikini. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji – a szczególnie dla depilacji woskiem, która jest bardzo bolesna. Najnowsze zdobycze technologii pozwalają skutecznie zredukować niechciane owłosienie. Jak wygląda depilacja laserowa głębokiego bikini? Jak się przygotować do zabiegu? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa szkodzi?

Czy depilacja laserowa szkodzi?

 

Depilacja laserowa bez wątpienia jest innowacyjną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Wszystko ze względu na to, że możliwe jest pozbycie się niechcianych włosków za pomocą skutecznych laserów. Jednak pierwsze zabiegi usuwania owłosienia laserem były wykonywane już na początku lat 60. XX wieku. Oczywiście trudno porównywać dawne i dzisiejsze zabiegi. Początkowo urządzenia te nie były całkiem precyzyjne i bezpieczne. W 1983 roku naukowcy stworzyli laser o właściwej długości fal i odpowiednim czasie trwania impulsu. Usuwał on włosy, a jednocześnie nie uszkadzał skóry. Przez lata prowadzono wiele badań i testów. Pozwoliło to na skonstruowanie wysoce skutecznego urządzenia, co potwierdza Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków. Lasery do depilacji, które znamy obecnie, są bezpieczne i skuteczne. Czy depilacja laserowa szkodzi? Wyjaśniamy poniżej tę kwestię.

czytaj więcej
Ile kosztuje laserowe usunięcie wąsika?

Ile kosztuje laserowe usunięcie wąsika?

Kobiecy wąsik jest problemem, który niestety dotyka wielu pań. Jednym z najbardziej nowoczesnych, a zarazem skutecznych sposobów na to, aby się go pozbyć, jest depilacja laserowa. To właśnie laser umożliwia trwałe usunięcie niechcianych włosków nad górną wargą. Ile kosztuje laserowe usunięcie wąsika? Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - co ile tygodni?

Depilacja laserowa - co ile tygodni?

Depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Konieczne jest jednak wykonywanie zabiegu w seriach. Co ile tygodni powtarzać zabieg depilacji laserowej, aby uzyskać optymalne efekty? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - ile zabiegów?

Depilacja laserowa - ile zabiegów?

Depilacja laserowa stale zyskuje na popularności. To idealna metoda depilacji, gdy chcemy pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe. Wiele osób zastanawia się jednak na tym, jaki będzie ostateczny koszt zabiegu. Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba przejść? Wiele będzie zależeć od naszych włosków, karnacji itp. Trzeba jednak podkreślić, że zabieg wykonujemy w serii, ponieważ jeden zabieg jest niewystarczający, aby trwale pozbyć się owłosienia, dlatego najlepiej jest wykupić pakiety, wtedy zapłacimy mniej. Co więcej, porównując ogólny koszt zabiegu do tego, ile czasu tracimy oraz ile wydajemy w ciągu wielu lat na pianki do golenia, wosk, maszynki jednorazowe, to  bardzo szybko zauważymy, że depilacja laserowa jest jednak tańsza!

czytaj więcej
Depilacja laserowa - na ile starcza?

Depilacja laserowa - na ile starcza?

Depilacja laserowa jest współcześnie coraz chętniej wybieranym sposobem na to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Jeśli jednorazowe metody są skuteczne przez bardzo krótki czas, nie ma się czemu dziwić, że wiele osób sięga po permanentne sposoby na pozbycie się włosków. Problematyczne jest także zapalenie mieszków włosowych czy bolesne wrastanie włosków. Depilacja laserowa pozwala na rozprawienie się z tymi problemami. Niestety, wiele osób twierdzi, że depilacja laserem jest znacznie droższą metodą niż standardowe. Zabiegi wykonujemy w seriach, a jeśli pod lupę weźmiemy całościowy koszt, okaże się, że depilacja laserowa jest tańsza. W końcu w całym życiu wydajemy naprawdę sporo na maszynki jednorazowe, pianki do golenia itp. Na ile wystarcza zabieg laserowej depilacji? W jaki sposób trzeba się przygotować, aby uzyskać trwałe rezultaty? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilowanie ciała jest jedną z tych czynności kosmetycznych, którym kobiety i mężczyźni poddają się najczęściej. Już od nastoletnich lat większość z nas boryka się z niechcianym owłosieniem próbując różnych sposobów na jego usunięcie. Niestety sposoby te są niedoskonałe. Po pierwsze trzeba je uporczywie powtarzać. Po drugie powodują niechciane skutki uboczne takie jak wrastające włosy czy zacięcia. Z tych powodów zabiegi przy użyciu lasera Lightsheer DUET cieszą się coraz większą popularnością. Pozostaje jednak pytanie – czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Bez wątpienia jest skuteczna i pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia. Omawiamy wszelkie istotne aspekty dotyczące depilacji laserowej.

czytaj więcej
Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa obecnie jest jednym z najlepszych sposobów na trwałe usunięcie owłosienia lub zmniejszenie wzrostu włosków na wybranym obszarze skóry. Laserowa depilacja pozwala na usuwanie owłosienia z twarzy, szyi, pach, klatki piersiowej, pleców, bikini, ramion, nóg, stóp czy dłoni . Zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się włosów. Zanim jednak udamy się na zabieg, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia niechcianych skutków ubocznych, a także przedłużymy efekt zabiegów. Jak przygotować się do depilacji laserowej? Wyjaśniamy w kilku krokach.

czytaj więcej
Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ile razy zdarzyło się, że zrezygnowałaś z basenu czy innej aktywności fizycznej ze względu na niewydepilowane ciało? A pamiętasz stresujące chwile podczas wakacji, gdy zamiast odpoczywać, martwiłaś się nieestetycznymi, odrastającym wciąż włosami. Depilacja laserowa pozwoli Ci pozbyć się tych problemów na zawsze. Panuje jednak przekonanie, że jest to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla wybranych ze względu na swoją wysoką cenę. Czy rzeczywiście tak jest? Ile kosztuje depilacja laserowa? Wyjaśniamy!

czytaj więcej
Na czym polega depilacja laserowa?

Na czym polega depilacja laserowa?

Obecnie depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Korzystają z niej zarówno panie, jak i panowie. Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony konsultacją. Podczas wywiadu specjalista stwierdzi, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Epilacja laserowa jest skuteczną i bezpieczną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia.

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa boli?

Wybierasz się dziś na basen lub siłownię? A może randka ze śniadaniem do łóżka? Teraz już nic nie będzie Cię ograniczać. Wybierz depilację laserową, bo to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Do depilacji stosuje się wysokiej jakości laser Lightsheer Duet, który pozwala usunąć włoski z wybranej partii. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy depilacja laserowa boli. Wyjaśniamy wszelkie niejasności.

czytaj więcej
Depilacja laserowa - czy warto?

Depilacja laserowa - czy warto?

Depilacja laserowa wiąże się z jednorazowym wyższym kosztem niż tradycyjna depilacja woskiem czy stosowanie maszynki. Nic w tym dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na depilację laserową. Wyjaśniamy wszelkie nieścisłości i podpowiadamy, na jakie efekty można liczyć.

czytaj więcej
Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Wokół depilacji laserowej narosło sporo mitów. Wszystko ze względu na to, że jest to stosunkowo nowa metoda depilacji, a do zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęt. Stąd właśnie rozbieżność w opiniach. Jeden z mitów dotyczy skuteczności depilacji laserowej. Kluczem do zrozumienia jest uświadomienie sobie, że istnieje wiele urządzeń do depilacji laserowej i nie każde z nich będzie tak samo efektywne.

czytaj więcej
Najlepsze zabiegi kosmetyczne na wiosnę

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na wiosnę

Wiosna to pora roku, kiedy po sezonie zimowym nasza skóra wymaga szczególnej opieki. Ogrzewanie oraz niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że staje się ona sucha, matowa i pozbawiona blasku,stąd w okresie wiosennym należy postawić głównie na zabiegi złuszczające, nawilżające i odżywcze.

czytaj więcej
Endermologia Alliance LPG – najlepszy sposób modelowania sylwetki?

Endermologia Alliance LPG – najlepszy sposób modelowania sylwetki?

Piękne, smukłe ciało, jędrna  skóra, chyba każda kobieta marzy o idealnej sylwetce, prawda? Jak jest z Tobą? Czy chciałabyś móc cieszyć się ze swojego wyglądu i zyskać większą pewność siebie? A  co powiesz na to, że możesz to wszystko uzyskać w bardzo przyjemny sposób?  Czy to w ogóle możliwe?! TAK! Koniecznie poznaj zabiegi endermologii. One zmienią Twoje postrzeganie w modelowaniu ciała!

czytaj więcej
Laserowe obkurczanie pochwy - na czym polega zabieg obkurczania pochwy przy użyciu lasera

Laserowe obkurczanie pochwy - na czym polega zabieg obkurczania pochwy przy użyciu lasera

Na pewno któraś z Was choć raz słyszała o zabiegu laserowego obkurczania pochwy. Pewnie zdziwił Was ten temat, a może nawet zawstydził. Wiotkość mięśni pochwy, to problem, który dotyczy lub może dotyczyć większości z nas. Mimo że mięśnie pochwy uznawane są za najbardziej rozciągliwe (związane jest to z ciążą), z biegiem lat, mogą stracić na elastyczności i sprężystości. Luźność pochwy najczęściej dotyczy kobiet, które miały bardzo ciężki poród lub przeszły go wielokrotnie, ale powodem jest także okres menopauzy.

Laserowe obkurczanie pochwy – jak pozbyć się trapiącego problemu

U wielu kobiet luźność pochwy jest związana ze zmniejszoną pewnością siebie. Przede wsztystkim utratą satysfakcji ze współżycia, a w konsekwencji może doprowadzić to do problemu z nietrzymaniem moczu. Intimalase to sposób na pozbycie się trapiącego i niekomfortowego problemu. Jest to niechirurgiczny i nieinwazyjny zabieg, który nie przyniesie żadnych powikłań, a efekt jest widoczny w szybkim tempie.

Obkurczanie pochwy przy użyciu lasera, uznawane jest za najnowsze osiągnięcie medycyny estetycznej. Celem zabiegu laserowego obkurczania pochwy jest zwiększenie napięcia tkanek, dzięki temu błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Jak to wygląda w praktyce?
Do zabiegu wykorzystywany jest laser, który bezpośrednio oddziałuje na ściany pochwy. Wiązka lasera, dociera w głąb ścian i tam stymuluje kolagen.  Dzięki niemu zabieg staje się bardzo precyzyjny i odpowiednio zwalcza dolegliwości towarzyszące wiotkości pochwy.

Przede wszystkim tkanki pochwy stają się bardziej napięte i elastyczne, dzięki czemu pochwa staje się ciaśniejsza. Polepsza to doznania seksualna, ale też poprawia jakość i komfort współżycia. Oczekiwany efekt zabiegu laserowego uzyskuje się po około miesiąca od jego wykonania i utrzymuje się około dwóch lat. Oczywiście jego trwałość wynika z trybu życia kobiety oraz z aktywności fizycznej. Im więcej sportu, tym efekt lepiej się utrzyma.

Ile trwa zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Sam zabieg trwa około 30 minut, wcześniej Pacjentka może zostać znieczulona. Bezpośrednio po laserowym obkurczaniu pochwy można powrócić do codziennej aktywności. Przez miesiąc należy powstrzymać się od aktywności seksualnej i stosować żel z estrogenami 2 razy w tygodniu. Po dwóch miesiącach należy zgłosić się na wizytę kontrolną do ginekologa.

W teorii do osiągnięcia odpowiednich efektów wystarczy wykonanie jednego zabiegu, natomiast jeśli indywidualne preferencje są inne i końcowy rezultat nie jest odpowiedni, zabieg można powtórzyć.
W przypadku, gdy kobieta jest w okresie menopauzy, należy stosować terapię hormonalną zastępczą, dzięki czemu efekt na pewno będzie utrzymywał się dłużej. O tym koniecznie musisz pamiętać!
W celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań jakimi są m.in.: miesiączka, aktywna infekcja pochwy lub nieuregulowana cukrzyca, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem ginekologiem. Na konsultacji lekarz wykona Ci także USG oraz zleci wykonanie badania cytologicznego, które jest niezbędne przy kwalifikacji do zabiegu.

Nie bójmy się rozmawiać o problemach dotyczących nas – kobiet. Niektóre tematy są wstydliwe i może niecodzienne takie też jak nietrzymanie moczu, ale warto pozbyć się bariery i zacząć walczyć o swoje lepsze samopoczucie! Bądź bardziej świadoma! 

czytaj więcej
Fotoodmładzanie czy resurfacing - którą metodę wybrać?

Fotoodmładzanie czy resurfacing - którą metodę wybrać?

Zabieg fotoodmładzania polega na wykorzystaniu światła lasera nd-yag. Jest to metoda bezinwazyjnego odmładzania skóry. Idealna dla cer wrażliwych, z rozszerzonymi naczynkami i rumieniem, brakiem jędrności oraz zmarszczkami. Poprzez naświetlanie skóry uzyskujemy efekt podgrzania tkanek, co powoduje pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu. Podczas zabiegu dochodzi również do pochłaniania światła lasera przez hemoglobinę w naczyniach. Prowadzi to do obkurczania naczyń oraz do ich rozpadu, dzięki czemu stają się niewidoczne. Po zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji. Można od razu wrócić do codziennych aktywności. Zaleceniami po zabiegu są: unikanie sauny i basenu przez okres 7-14 dni, unikanie intensywnych ćwiczeń do 7 dni oraz unikanie kąpieli słonecznych podczas serii zabiegowej i miesiąc po zabiegu. Zabieg zaleca się wykonać 5 razy co 2 tygodnie.

Na czym polega zabieg resurfacingu?

Zabieg resurfacingu polega na mikrouszkadzaniu skóry poprzez wykorzystanie lasera er-yag. Jest to zabieg odpowiedni na blizny potrądzikowe, przebarwienia, zmarszczki oraz poprawienie jędrności skóry. Powstałe podczas zabiegu małe uszkodzenia otacza zdrowa skóra, co powoduje że czas regeneracji jest szybszy niż w klasycznym peelingu laserowym. Podgrzanie skóry powoduje tak samo, jak w fotoodmładzaniu pobudzenie fibroblastów. Po zabiegu skóra jest delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona, jak po nadmiernym opalaniu. Po 3-4 dobach skóra zaczyna się drobno płytkowo złuszczać. Dzięki temu uzyskujemy gładkość skóry oraz wyrównanie kolorytu. Okres rekonwalescencji trwa 7 dni. Po zabiegu należy: unikać makijażu do okresu złuszczenia, unikać basenu i sauny przez okres 7 dni, a także kąpieli słonecznych przez okres miesiąca. Zabieg zaleca się wykonać 3 razy co 4-6 tygodni, w zależności od reakcji skóry i intensywności zabiegu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu ?

Przeciwwskazaniami do obydwu zabiegów są: ciąża, laktacja, rozrusznik serca, zażywanie antybiotyków, leków sterydowych, choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze, świeża opalenizna, wykonywanie peelingów do 2 tygodni przed zabiegiem, używanie kremów z retinolem, zażywanie ziół światłouczulających tj. dziurawiec, koper włoski, szałwia, epilepsja, cukrzyca oraz niektóre choroby skóry np. łuszczyca.
Obydwa zabiegi dają rewelacyjne efekty, jednak jest to uzależnione od skóry pacjenta oraz od tego jaki efekt chcemy uzyskać. W celu dobrania zabiegu najlepiej zgłosił się na konsultację do kosmetologa, który pomoże nam w podjęciu odpowiedniej decyzji.

czytaj więcej
Skuteczne zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać przed ślubem?

Skuteczne zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać przed ślubem?

Ślub jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety.  Każda jako Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo, aby jej wygląd był nieskazitelny i olśniewający. Dlatego na rok przed wielkim wydarzeniem zaleca się konsultacje z kosmetologiem, który dobierze odpowiednią terapię. Zabiegi dopasowuje się w zależności od rodzaju cery pacjentki, kondycji skóry oraz efektów jakie Pani Młoda chce uzyskać. Na rok przed ślubem warto wykonać zabiegi złuszczające i karboksyterapię 

Zabiegi kosmetyczne rok przed planowanym ślubem

Rok wcześniej zaleca się wykonanie serii zabiegów laserowych złuszczających oraz zabiegów z kwasami np. tca. Prowadzą one do kontrolowanego złuszczania naskórka, odżywienia skóry oraz pobudzenia komórek w skórze do produkcji kolagenu i elastyny, a przez to do odmłodzenia jej. Zabiegi złuszczające są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają przebarwienia, nierówny koloryt skóry, skórę zmęczoną, nieodżywioną, z utratą jędrności, nadmiernym łojotokiem, małymi zmarszczkami oraz dawno nie wykonywały żadnych zabiegów kosmetologicznych.

Karboksyterapia czy lipoliza? 

Większość Panien Młodych również zakłada sobie cel, aby do ślubu schudnąć. Ćwiczenia, prawidłowe odżywianie oraz nawadnianie jest piorytetem, jednak proces redukcji wagi oraz niwelowania cellulitu można wspomóc serią zabiegów na ciało. Zabiegami wspomagającymi taką terapię są: lipoliza iniekcyjna oraz karboksyterapia. Taką serię zabiegów również zalecano by rozpocząć rok przed ślubem, gdyż samo wykonanie serii zabiegów zajmuje trochę czasu, a pełny efekt końcowy jest widoczny po 3 miesiącach od zakończonej terapii.

Karboksyterpię stosuje się w celu ujędrnienia skóry, niwelowania cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Poprzez wprowadzenie medycznego gazu dwutlenku węgla pod skórę, uzyskujemy kontrolowany proces zapalny oraz w miejsce gdzie został on wprowadzony, organizm dostarcza tlen, na skutek czego tkanka staję się bardziej ukrwiona, odżywiona, dotleniona. Seria składa się z min.10 zabiegów w odstępie co 7-10dni.

Lipoliza iniekcyjna jest to zabieg, który stosujemy w celu redukcji tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki oraz owalu twarzy. Za pomocą iniekcji podajemy specjalną substancję pod skórę w problematycznym miejscu, która rozpuszcza zbędną tkankę tłuszczową. W miejscu wstrzyknięcia powstaje stan zapalny, który powoduje, że nasz organizm uwalnia tłuszcze, a one następnie zostają rozłożone i wydalone z organizmu w naturalnych procesach fizjologicznych. Zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów co 14-21 dni.

Na pół roku przed ślubem postaw na zabiegi odżywiające skórę!

Na pół roku przed ślubem zaleca się wykonanie serii zabiegów głównie nawilżających, odżywczych, poprawiających jędrność skóry, niwelujących zmęczenie i zmarszczki.
Idealnymi zabiegami dla Panny Młodej są: delikatne kwasy złuszczające (np.kwas glikolowy), nawilżające(np.kwas mlekowy) lub matujące, zabieg z użyciem Dermapena, mezoterpia igłowa oraz karboksyterapia pod oczy.

 • Zabieg z użyciem Dermapena, inaczej mezoterapia mikroigłowa polega na mikronakłuwaniu skóry pacjentki na specjalnym preparacie dobranym indywiduanie do rodzaju cery. Zabieg wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje odżywienie i zagęszczenie skóry. Powstałe podczas zabiegu mikrourazy naskórka wzmagają procesy regeneracyjne. W serii należy wykonać 3 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. 
 • Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu specjalnego koktajlu zabiegowego za pomocą małej igły pod skórę. Preparat wprowadzony bezpośrednio pod skórę daje efekt nawilżenia, ujędrnienia oraz delikatnego wypełnienia. Mikroiniekcje wykonywane podczas zabiegu wpływają na pobudzenie mikrokrążrnia oraz komórek. Zabieg wykonuje się co 4 tygodnie. Jest to jeden zabiegów, który każda Panna Młoda powinna mieć na swojej liście.
 • Karboksyterapia pod oczy jest idealnym zabiegiem, który dopełni efekty mezoterpii. Ślub generuje dużo stresów oraz zmęczenia. Pierwsze oznaki tak intensywnego okresu dla Panny Młodej daje okolica oczu, a dokładnie nadmierne zasinienia pod oczami, tak zwane worki. Poprzez wprowadzenie gazu dwutlenku węgla, który powoduje dotlenienie okolicy poddanej zabiegowi , uzyskujemy efekt rozjaśnienia i wypoczęcia. Aby uzyskać zadowalający efekt należy wykonać minimum 6 zabiegów w odstępie co 7-10 dni.


Zabiegi z zakresu kosmetologii inwazyjnej powinny zakończyć się na 2 miesiące przed ślubem. Po tym okresie zostają do wykonania delikatne peelingi, maseczki oraz zabiegi bankietowe. Na ostatnie dni przed wielkim dniem zostaje masaż relaksujący, manicure, pedicure oraz makijaż.

Zabiegi kosmetyczne dla mamy Panny Młodej

 Idealnym zabiegiem dla każdej mamy jest resurfacing laserowy. Jest on najgłębszą metodą peelingu frakcyjnego. Zabieg polega na wykonaniu kilkuset mikrouszkodzeń, które są otoczone zdrową skórą. Dzięki temu skóra szybko się regeneruje. Poprzez podgrzanie tkanek głębiej położonych, uzyskujemy pobudzenie komórek, które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Po zabiegach skóra staje się jędrna, dochodzi do redukcji zmarszczek oraz przebarwień.

Polecane są 3 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. Dla Pań, które mają bardzo wrażliwą skórę odpowiednim zabiegiem będzie fotoodmładzanie. Jest to delikatna metoda rewitalizacji skóry za pomocą światła lasera. Podczas zabiegu wpływamy na procesy odbudowy w skórze właściwej przez co uzyskujemy efekt odżywienia oraz napięcia skóry. Seria składa się z 5 zabiegów co 2 tygodnie. Innymi polecanymi zabiegami są: laserowe zamykanie naczyń krwionośnych, zabiegi z użyciem kwasów, karboksyterapia oraz lipoliza iniekcyjna ciała oraz twarzy.

Mezoterapia osoczem, czyli wampirzy lifting


Pół roku wcześniej zaleca się wykonanie zabiegów redukujących zmarszczki oraz dodatkowo nawilżających. Najlepszym zabiegiem będzie mezoterapia osoczem, inaczej wampirzy lifting. Podczas zabiegu pobierana jest krew przez pielęgniarkę, która później zostaje odwirowana. Z probówki jest pobierane osocze. Osocze jest złożone z płytek krwi – trombocytów. W nich znajdują się czynniki wzrostu, które stymulują procesy odnowy naskórka, aktywują fibroblasty oraz pobudzają mikrokrążenie. Zabieg należy wykonać minimum 3 razy co 4 tygodnie. Innymi zabiegami, którym może poddać się mama Panny Młodej są: mezoterapia igłowa, kwasy oraz karboksyterapia pod oczy. Zabiegi te zostały opisane wyżej.


Zabiegi z zakresu kosmetologii inwazyjnej powinny się zakończyć tak samo ja u Panny Młodej, czyli około 2 miesiące przed przyjęciem weselnym. Po tym okresie zaleca się również wykonywanie delikatnym zabiegów, które nie ingerują i nie podrażniają skóry.


Przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem, który dobierze odpowiednią terapię dla skóry Panny Młodej oraz jej mamy. Ważnym elementem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz stworzenie terapii, która spowoduje, że obie pacjentki w wielkim dniu będą czuły się wyjątkowe i piękne.

 

czytaj więcej
Mezoterpia igłowa czy mezoterapia osoczem, którą metodę wybrać?

Mezoterpia igłowa czy mezoterapia osoczem, którą metodę wybrać?

Wielu naszych pacjentów zwraca się  do nas w celu  ujędrnienia, rozpromienienia  czy zagęszczenia skóry, ponieważ żaden z kremów nie przyniósł wymarzonego efektu. Nie ulega wątpliwości, że  zabiegami estetycznymi cieszącymi się ostatnio największą popularnością są  mezoterapia igłowa i mezoterapia osoczem. Na czym polegają te zabiegi i komu są dedykowane?

 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na miejscowym dostarczeniu substancji aktywnych do skóry właściwej w celu rewitalizacji, regeneracji i opóźnienia procesów starzenia. Koktajle witaminowe  z kwasem, który wiążę wodę w skórze, działają optymalnie, ponieważ docierają bezpośrednio do skóry właściwej. Omijają przy tym nieprzepuszczalną dla wielu składników warstwę rogową naskórka. Dzięki temu pierwsze efekty takie jak: dotlenienie, nawilżenie i rozpromienienie skóry widać bardzo szybko.

Dodatkowo stosowana podczas mezoterapii technika mikronakłuć powoduje tak zwany kontrolowany stan zapalny, stymulując przy tym  komórki do produkcji kolagenu i elastyny a także poprawiając mikrokrążenie.

Kosmetolog za pomocą cienkiej igły wprowadza odpowiednio dobrany preparat w odstępach mniej więcej 0,5 cm- 1,5 cm. Zabieg jest praktycznie bezbolesny ponieważ wykonuje się go  w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu natomiast  najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu serii minimum 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Metodę tę stosuje się w celu odbudowy, odżywienia, odmłodzenia i nawilżenia skóry. Mezoterapia igłowa przynosi także doskonałe efekty w leczeniu łysienia oraz przy walce z cellulitem i rozstępami. Wielką zaletą zabiegu  jest to, że pacjent może od razu wrócić do życia codziennego, pamiętając o ochronie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety ciężarne i w okresie  laktacji. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także stany zapalne skóry, choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze, a także alergia, na któryś ze składników podawanego koktajlu. Z zabiegów mezoterapii nie mogą skorzystać osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, mające skłonności do powstawania bliznowców  oraz zażywające antybiotyki i leki rozrzedzające krew.

Mezoterapia osoczem czym tak naprawdę jest wampirzy lifting?

Jest zabiegiem bardzo podobnym do mezoterapii igłowej. Sposób podania substancji jest niemal identyczny z tą różnicą, że zamiast koktajlu witaminowego wykorzystuje się tu w pełni autologiczny materiał.

Podczas zabiegu  pobiera się pacjentowi ok. 8 ml  krwi a następnie oddziela się  erytrocyty od osocza  w specjalnej wirówce.  Oddzielone  płytki krwi znajdujące się w osoczu są niezwykle ważne, ponieważ zawierają czynniki wzrostu, które  stymulują  odnowę naskórka i pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny.  Poprawia się mikrokrążenie skóry, gdyż tworzą się nowe naczynia krwionośne.

Zabieg z wykorzystaniem osocza poleca się  osobom:

 • ze skórą  sucha, zmęczoną, wiotką, o niejednolitym kolorycie.
 • jest też doskonałym pomysłem dla  osób z workami i cieniami pod oczami
 • z cellulitem czy rozstępami. Dla uzyskania najlepszych efektów  poleca się serię minimum 3 zabiegów.

Mimo, że osocze jest biokompatybilne i nie wywołuje alergii istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu. Jest to  tak jak w przypadku mezoterapii igłowej ciąża i laktacja, choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Dodatkowo małopłytkowość, posocznica, niedobór fibrynogenu, przewlekłe schorzenia wątroby, leczenie antykoagulantami oraz stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Mezoterpia igłowa czy osoczem, którą terapię wybrać?

Wybór konkretnej metody jest sprawą ciężką do jednoznacznego określenia. Obie terapie mają podobne wskazania i przeciwwskazania, chociaż te drugie, w przypadku osocza są bardziej rozległe. Wykwalifikowany kosmetolog po przeprowadzeniu dermokonsultacji będzie w stanie określić, która metoda dla konkretnego pacjenta jest lepsza. Nie jest powiedziane również, że obie te terapie wzajemnie się wykluczają. W niektórych przypadkach najlepsze efekty u pacjentów występują przy połączeniu obu tych metod. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który zabieg jest lepszy. Przed podjęciem leczenia wskazane jest zatem, aby pacjent skonsultował się z wykwalifikowanym specjalistą, który po wykluczeniu przeciwwskazań wybierze odpowiednią metodę.

czytaj więcej
Pękające naczynka - czyli jak skutecznie pozbyć się pękających naczynek

Pękające naczynka - czyli jak skutecznie pozbyć się pękających naczynek

Jednym z najbardziej popularnych defektów kosmetycznych, trapiących zarówno kobiety jak i mężczyzn, są tzw. „pajączki”, czyli pękające naczynka. Mogą one występować na różnych obszarach ciała, natomiast te sprawiające największe problemy estetyczne, zlokalizowane są głównie w okolicach twarzy. Pajączki, o których mowa wyżej, to nic innego jak rozszerzone naczynia krwionośne. Najczęściej występują w formie pojedynczych nici, zwanych teleangiektazjami. Mogą także przybierać formy sieci naczyń, przypominających gwiazdę. Nieleczone skutecznie naczynia mogą być przyczyną powstawania trądziku różowatego. Jak pewnie wiecie trądzik różowaty to zmiana, które nie niesie za sobą wyłącznie mankamentu estetycznego. Osoby borykające się z trądzikiem różowatym, często odczuwają pieczenie twarzy oraz opuchnięcie. Jest to ogromny dyskomfort, szczególnie dla osób starszych, u których ten rodzaj rozszerzonych naczyń często powstaje w ogromnej ilości.

W jaki sposób usunąć pękające naczynka 


Na rynku dostępnych jest wiele metod walki z pajączkami. Różnego rodzaju kremy, maści.. ale czy są one na pewno skuteczne? Okazuje się, że nie. Ani maści, ani kremy nie działają efektywnie na naczynia. Mogą jedynie wspomóc ich uszczelnianie ale nie usuną ich na stałe.

Jest jednak na nie sposób! Laserowe usuwanie naczyń krwionośnych to innowacyjna metoda, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można pozbyć się niechcianych pajączków. Zastanawiacie się na pewno, dlaczego to właśnie laser jest tą właściwą drogą i dlaczego właśnie on jest przez nas rekomendowany.


Wspomniane wyżej kremy oraz maści są powierzchownymi metodami, które w żaden sposób nie są w stanie zamknąć już pękniętego naczynia. Produkty kosmetyczne lub farmakologiczne, na pewno nie będą walczyć z problemem,  mogą jedynie wzmocnić naczynia. W przeciwieństwie do medykamentów, laser dociera do głębokich warstw skóry, a jego wiązka skutecznie zamyka pęknięte naczynia krwionośne.

Dzieje się tak, dzięki absorpcji światła lasera przez barwnik – hemoglobinę oraz zamienienia go w energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki zostaje odparowywana woda, dzięki temu  wewnątrz pozostają tylko suche części (ściany naczyń), które w następstwie zapadają się. Oczywiście mimo ogromnej skuteczności lasera niezbędne jest powtórzenie zabiegów. Ilość zabiegów to kwestia indywidualna. Rekomenduje się wykonanie minimum 3 zabiegów, powtórzonych w odstępach około 4 – 6 tygodni .

Pękające naczynka – profilaktyka w walce z pękającymi naczynkami 

Oczywiście warto kierować się zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”. W związku z tym, zachęcamy do odpowiedniej pielęgnacji skóry, przede wszystkim tej ze skłonnością do pękania naczyń. Warto świadomie unikać czynników, które przyczyniają się do powiększania problemu. Są nimi przede wszystkim duże wahania temperatury, nadmierna ekspozycja na słońcu(jest to jeden z powodów, dla którego tak istotne jest stosowanie kremów z filtrem UV), korzystanie z solarium, różnego rodzaju urazy oraz stany zapalne, nadmierne tarcie skóry, stosowanie niektórych sterydów/leków miejscowo na skórę oraz duża wilgotność.

czytaj więcej
Rozstępy po ciąży – jak walczyć z rozstępami po ciąży?

Rozstępy po ciąży – jak walczyć z rozstępami po ciąży?

Rozstępy to najczęstszy problem estetyczny, jakiego obawiają się wszystkie kobiety w ciąży. W widoczny sposób zmieniają one bowiem wygląd i strukturę skóry, pozostawiając trwałe i trudne do usunięcia ślady. Są to poprzeczne pręgi, które najczęściej występują w okolicy brzucha lub piersi. Niestety nie da się przewidzieć tego czy po ciąży będziesz miała rozstępy czy nie. Ale najważniejsze jest stosować się do odpowiedniej profilaktyki, która w następstwie sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i elastyczna oraz mało podatna na powstawanie rozstępów.

Rozstępy nie są groźne dla zdrowia. Bardzo często pojawiają się u kobiet po porodzie, ale także w okresie dojrzewania, kiedy organizm szybko się rozwija, a skóra nie nadąża produkować kolagenu. Zdarza się, że pękające włókna tworzą poprzeczne, różowe linie – nazywane rozstępami.
Eksperci są zgodni! W kwestii rozstępów nie ma na co czekać i warto zapobiegać niż później leczyć.

Jak zapobiec powstawaniu rozstępów

 • Najlepiej byłoby zacząć nawilżanie i ujędrnianie skóry nawet 2-3 miesiące przed planowanym poczęciem, natomiast jeśli nie jest to możliwe, działaj w trakcie i po.
 • W trakcie ciąży używaj kremów na rozstępy. Poszukaj w aptekach takiego kremu, który jest przeznaczony dla matek od pierwszego miesiąca ciąży. Dzięki temu będziesz mogła działać profilaktycznie już od samego początku.
 • Dokładnie wmasowuj kosmetyk, zgodnie z zaleceniami z ulotki lub opakowania. Pamiętaj, że masaż to nie tylko przyjemność, ale także skuteczne działanie! Jeśli jednak mimo profilaktyki, nie udało Ci się uniknąć rozstępów, nie przejmuj się.
 • Skutecznym działaniem wyróżniają się kremy na rozstępy, które możesz nakładać, by pozbyć się brzydkiego, niejednolitego koloru rozstępów. Najlepsze będą te, których bazowym składnikiem jest np. witamina C lub witamina E. Składniki te na pewno polepszą wygląd Twoich rozstępów i będą wyglądały one bardziej estetycznie. 
 • Największe i najbardziej efektywne jednak, może okazać się połączenie pielęgnacji z wysiłkiem fizycznym lub masażem. W trakcie używania kosmetyków, które mogą skutecznie zapobiec Twoim rozstępom, nie zapominaj również o wykonywaniu raz na tydzień peelingu, który nie usunie Twoich rozstępów, ale dzięki niemu pozbędziesz się martwego naskórka, a krem, którego używasz na pewno będzie bardziej efektywnie działał.

Usuwanie rozstępów poprzez zabiegi laserowe

Najskuteczniejszą do tej pory metodą walki z rozstępami jest usuwanie ich za pomocą lasera. Jest to jedyny sposób, który sprawdza się także w zaawansowanej ich fazie, gdy z czerwonych stają się białe. Laser stymuluje produkcję kolagenu, który przy powstawaniu rozstępów zostaje uszkodzony, ale także leczy naczynia krwionośne, które odpowiedzialne są za zaczerwienienie. W naszej klinice, możesz skorzystać z laserowego zabiegu usuwania rozstępów. Jest to bezpieczna metoda, która sprawi, ze będziesz czuła się lepiej i bardziej komfortowo
w swoim ciele. Pamiętaj, że przed przystąpieniem do takiego zabiegu, musisz zakończyć wszelkie inne metody pozbywania się rozstępów. Przede wszystkim co najmniej miesiąc przed zabiegiem należy unikać peelingów i opalania się. Już po pierwszym zabiegu usuwania rozstępów można uzyskać efekty i na pewno zauważysz poprawę wyglądu skóry. Jeżeli jednak rozstępów jest dużo i  są w stopniu zaawansowanym, konieczne będzie powtórzenie zabiegów, w odstępach 2-3 miesięcy.
Jeśli nie jesteś pewna, co do zabiegu, warto skonsultować się z kosmetologiem, który przedstawi Ci dokładny przebieg zabiegu oraz rozjaśni wszelkie Twoje wątpliwości.

czytaj więcej
Pielęgnacja skóry zimą – czy robisz to dobrze?

Pielęgnacja skóry zimą – czy robisz to dobrze?

O cerę należy zadbać szczególnie zimą, kiedy to różnice temperatur mocno się wahają, a nasza skóra jest narażona na mróz, wiatr oraz wysuszające działanie ogrzewania i klimatyzacji. Czynniki te powodują utratę wody oraz nadmierne wysuszenie się skóry.  Właśnie dlatego stosowane przez nas kremy powinny mieć bogatą konsystencję.

 

 

Kremy, które powinnaś stosować zimą

 

Kosmetolodzy rekomendują używanie kremów, które po nałożeniu pozostawiają na cerze film ochronny. Bardzo istotne jest odpowiednie nawilżanie, nawet z natury tłustej cery.

Pamiętajmy również o tym, że także podczas zimy nasza skóra potrzebuje ochrony przed promieniowaniem UV. Natłuszczanie naskórka jest niewątpliwie najbardziej istotnym elementem zimowej pielęgnacji.

Dzięki natłuszczeniu naskórka:

 • skóra jest elastyczna
 • miękka i gładka
 • bariera lipidowa naskórka zostaje zregenerowana i uzupełniona.

Utrzymanie odpowiedniej wilgotności w warstwie rogowej naskórka, to kolejny mechanizm, który pozwala nam zachować odpowiedni stan skóry. Umożliwiają to przede wszystkim substancje higroskopijne(mające właściwości wiązania i zatrzymywania wody).

Zaliczamy do nich głównie:

 • glicerynę
 • pantenol
 • mocznik 

Wyjątkiem jest naturalny kwas wiążący wodę w skórze właściwej, którego duże cząsteczki nie przenikają w głąb naskórka, natomiast ze względu na jego silne działanie nawilżające warto stosować kremy z jego zawartością, chociażby dla odpowiedniego utrzymania nawilżenia powierzchni naskórka.

Na dzień polecamy kremy z naturalnymi składnikami, tj.: wosk pszczeli, parafina, wazelina. Od pewnego czasu dość popularna stała się również aromaterapia, w której wykorzystywane są olejki eteryczne, substancje otrzymywane z surowców roślinnych. Stosowanie tego zabiegu zmniejsza ilość zmarszczek, poprawia elastyczność oraz koloryt skóry.

Aromaterapię można wprowadzać za pomocą dróg oddechowych lub skórę. Olejki eteryczne można stosować jako dodatek do kąpieli.

Wszelkie kosmetyki na dzień, które stosujemy zimą, oprócz składników natłuszczająco-nawilżających, powinny zawierać również filtry słoneczne. Choć największe promienie UV występują latem, to w zimie ochrona przed tym czynnikiem jest również bardzo ważna. Obecnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo kosmetyków z filtrem. Chroniąc skórę przed promieniami UV, nie zapomnijmy o ochronie ust. Przed każdym wyjściem na zewnątrz, pamiętajmy o nałożeniu na nie sztyftu ochronnego, zapobiegającemu pierzchnięciu i wysychaniu.

Zabiegi medycyny estetycznej, które możesz wykonać zimą!

Zima to dobry czas na zabiegi złuszczające, których ze względu na zbyt intensywne słońce, nie można wykonywać latem. Złuszczanie laserem lub mezoterapią igłowa, daje dobre efekty, gdy trapią Cię powiększające się zmarszczki,  przebarwienia lub widocznie rozszerzone pory.

Zaplanuj indywidualną serię zabiegów, dzięki czemu na wiosnę będziesz cieszyć się promienistą, rozświetloną, jednolitą i gładką cerą.

Zabiegów złuszczających nie polecamy wykonywać w przypadku bardzo ostrej zimy i silnych mrozów, ale w tym czasie możesz wykonać domową kurację kwasami AHA lub BHA, a także retinolem. Pamiętaj, by nadmiernie nie przesuszyć skóry.

Gdy stanie się zbyt zaczerwieniona
i złuszczająca się, zatraci wszelkie bariery ochronne przed mrozem i wiatrem.
Zimą warto dbać nie tylko o skórę twarzy, dłoni oraz ust. W okresie zimy istotna jest ochrona skóry całego ciała. Nie tylko w okresie letnim wymaga ona kompleksowej regeneracji.

czytaj więcej
Wampirzy lifting - czym jest mezoterapia osoczem?

Wampirzy lifting - czym jest mezoterapia osoczem?

Czy uważasz, że wampirzy lifting – brzmi groźnie? Nic bardziej mylnego! Mezoterapia Osoczem to najbardziej naturalny zabieg medycyny estetycznej. Osocze jest krwiopochodne – preparat zostaje pobrany z krwi pacjenta. Jest on nieoceniony w rewitalizacji i wspomaganiu regeneracji Twojej skóry. Osocze jak żadna inna substancja działa silnie stymulująco na komórki, nakłania je do szybszej wymiany oraz usprawnia ich pracę. Wszystko to za sprawą płytek krwi, które powodują fizjologiczne reakcje organizmu, a co za tym idzie szybsze gojenie się ran i prawidłową regenerację skóry.

Płytki krwi uwalniają zawarte w sobie płytkowe czynniki wzrostu, te z kolei odpowiedzialne są za stymulację procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek. Ponadto czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste, osteoblasty, firboblasty, jak również komórki śródbłonka i komórki naskórka.

Wprowadzone pod Twoją skórę osocze doskonale pobudzi syntezę kolagenu, a także inicjuje i podtrzyma procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek. 

Mezoterapia Osoczem – na czym polega zabieg? 

Przed przystąpieniem do wykonania wampirzego liftingu, lekarz/pielęgniarka, w pierwszej kolejności przechodzi do pobrania krwi pacjenta. W zależności od okolicy, do której preparat ma zostać podany (może być nią twarz, szyja, dekolt, skóra głowy lub okolica oczu) pobiera się 1-2 ampułki krwi. Następnie tak pobraną krew należy odwirować i dodać odpowiedni odczynnik. Po przygotowaniu preparatu można przystąpić do jego podania. Odbywa się to na dwa sposoby: metodą stosowaną w mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria).

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort związany z delikatnymi ukłuciami igłą. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Najważniejsze jest to, by skóra była czysta oraz bez żadnych stanów zapalnych. Istotne jest również nawodnienie organizmu w dniu zabiegu – w tym celu zaleca się wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem. 

Regeneracja skóry po mezoterapii osoczem 

Regeneracja skóry po zabiegu osocza jest procesem długotrwałym i złożonym. Pełne rezultaty widoczne są po około 3 miesiącach, natomiast sam efekt utrzymuje się nawet do 24 miesięcy! Długość utrzymania ich zależy od wieku osoby, u której zabieg został wykonany. W celu utrzymania efektów regeneracji skóry mezoterapia osoczem rekomenduje się serię 2-3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodnia.

Mezoterapia Osoczem- jak są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? 

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii osoczem są:

 1. ciąża lub karmienie piersią,
 2. menstruacja,
 3. niektóre choroby skóry,
 4. choroby krwi oraz choroby wirusowe.

W celu wykluczenia przeciwwskazań, niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem (w zależności od tego, kto będzie wykonywał zabieg). Dręczy Cię brak napięcia, suchość skóry lub niejednolitego koloryt ?

A może zmagasz się z drobnymi zmarszczkami, bliznami lub workami/cieniami pod oczami? Jeśli na któreś z pytań chociaż raz odpowiedziałaś „TAK” – to zabieg właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej
Fotoodmładzanie skóry - dla kogo fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie skóry - dla kogo fotoodmładzanie?

Przez cały rok wystawiamy skórę na działanie różnych warunków atmosferycznych – szczególnie latem ! Eksponujemy ją na słońce w nadmiernej ilości. Nadmierne opalanie pozostawia wiele śladów na powierzchni skóry, ale także w jej głębi. Takie zmiany bardzo trudno jest zamaskować preparatami kosmetycznymi.

czytaj więcej
Usuwanie cellulitu - jak skutecznie usunąć cellulit?

Usuwanie cellulitu - jak skutecznie usunąć cellulit?

„Pomarańczowa skórka? Mnie to nie dotyczy” – takie słowa może wypowiedzieć tylko 5-10% kobiet na świecie. Dla pozostałych Pań skóra o nierównomiernej, grudkowatej powierzchni występująca w rejonach ud i brzucha, to codzienny, nieestetyczny dodatek. 

czytaj więcej
Przyczyny wypadania włosów - jak zapobiec ich utracie?

Przyczyny wypadania włosów - jak zapobiec ich utracie?

Łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów prowadzące do kompletnej ich utraty jest jednym z poważniejszych problemów wśród kobiet i mężczyzn. Włosy odpowiedzialne są za ochronę naszej czaszki przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale wpływają także na nasz wygląd i na to, jak postrzegają nas inni. Ich utrata, może prowadzić do gorszego postrzegania samego siebie oraz problemów w komunikacji z rówieśnikami. Wszystko to odbija się na stanie psychicznym osoby dotkniętej schorzeniem.

Wypadanie włosów – jakie są ich przyczyny?

Przyczyn wypadania włosów jest wiele:

 • zła pielęgnacja włosów.
 • używanie nieodpowiednich szamponów, farbowanie, częste mocne wiązania włosów oraz nadmierna stylizacja – np. codzienne prostowanie, które prowadzi to do uszkodzenia struktury włosa oraz  mieszków włosowych.
 • choroby oraz przyjmowanie niektórych leków
 • nowotwory złośliwe, choroby zakaźne (kiła), choroby ogólnoustrojowe (niedoczynność i nadczynność tarczycy)
 • choroby skóry głowy
 • choroby psychiczne (trichotillomania) są prowokatorami wypadania włosów.
 • stres (proces utraty włosów może nastąpić nawet 4 miesiące po przewlekłym stresie)
 • zła dieta
 • palenie tytoniu

Niestety, nie zawsze wyleczenie danego schorzenia wpływa na ponowny odrost włosów. Dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów i zabiegów, które przyczynią się do ponownego wzrostu włosów np. mezoterapii igłowej.

Wypadanie włosów – zmiany hormonalne

Problem łysienia może nas dotknąć, gdy w naszym organizmie dochodzi do zmian hormonalnych tj. ciąża czy menopauza oraz gdy mamy skłonności genetyczne do tego schorzenia. Przyczyną genetyczną jest łysienie androgenowe, które jest związane z nadwrażliwością na dihydrotestosteron.

Zabiegi hamujące wypadanie włosów

W celach profilaktycznych oraz w celu zaniechania wypadania włosów można wykonać zabiegi estetyczne, które pobudzą ukrwienie skóry głowy, spowodują wzrost włosów oraz zahamują ich wypadanie. Karboksyterapia, mezoterapia igłowa oraz osocze to jedne z zabiegów, które przynoszą najlepsze efekty.

Zabieg mezoterapii igłowej na owłosioną skórę głowy polega na wprowadzeniu śródskórnym koktajlu zabiegowego za pomocą igły. Podczas samej iniekcji dochodzi również do kontrolowanego stanu zapalnego, który prowadzi do większego ukrwienia, a za tym do odżywienia skóry głowy.

Oprócz zabiegu mezoterapii igłowej można zastosować również zabieg ostrzykiwania osoczem. Jest on podobny do zabiegu mezoterapii, jednak zamiast koktajlu zabiegowego wykorzystujemy płynny materiał autologiczny pozyskiwany od pacjenta. Wyklucza to ryzyko jakichkolwiek alergii. Podane czynniki wzrostu zawarte w preparacie powodują stymulowanie fibroblastów do wytwarzania kolagenu i elastyny,  wzrost unaczynienia oraz namnażanie komórek. Prowadzi to do odżywienia mieszków włosowych. Jednym z takich zabiegów jest także karboksyterapia. Podczas zabiegu jest podawany śródskórnie dwutlenek węgla za pomocą igły. Pod wpływem CO2 następuje poprawa mikro – krążenia, co powoduje dotlenienie obszarów dotkniętych łysieniem.

Ile zabiegów trzeba wykonać w walce z wypadaniem włosów?  

W przypadku mezoterapii zaleca się wykonanie 4 – 8 zabiegów co ok. 8 dni  jednak przy wykorzystaniu terapii dwutlenkiem węgla należy wykonać 8-10 zabiegów co tydzień. Zabieg osocza, aby uzyskać efekt należy wykonać 4 – 5 zabiegów w odstępie 2-3 tygodnie. Efekty najczęściej widoczne są dopiero parę miesięcy po skończonej serii zabiegowej.

Jest wiele metod zabiegowych, które pomagają walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów. Należy jednak wziąć pod uwagę również ogólny stan zdrowia oraz przeanalizować nasze codzienne nawyki. Takie holistyczne podejście prowadzi do osiągnięcia oczekiwanych efektów.

czytaj więcej
Mezoterapia igłowa - koktajl młodości i pięknej skóry!

Mezoterapia igłowa - koktajl młodości i pięknej skóry!

Czy wiesz, że już od 20 roku życia skóra zaczyna się starzeć? Na początku zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne, które nieznacznie zwracają naszą uwagę. sytuacja powoli zaczyna się zmieniać w momencie, kiedy przekraczamy 30 rok życia. wtedy patrzymy w lustro i zaczynamy zastanawiać się w, jaki sposób powoli zatrzymać uciekający czas. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą zabiegi mezoterapii igłowej.  

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest to podanie preparatu z substancjami aktywnymi za pomocą igły w głąb skóry, który pozwala na dostarczenie składników aktywnych do żywych warstw naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej, omijając warstwę rogową naskórka, która stanowi barierę.

Iniekcja powoduje kontrolowany stan zapalny w skórze, który prowadzi do pobudzenia krążenia oraz aktywowania fibroblastów produkujących jeden z najważniejszych składników naszej skóry – kolagen i elastynę. Znaczącym elementem zabiegu jest również podanie odpowiedniego preparatu, który jest dobierany indywidualnie do przypadku danego pacjenta.

Preparat powinien posiadać certyfikat medyczny, który informuje o tym, że można go podać za pomocą igły w głębsze warstwy skóry.  Jednymi z najważniejszych składników, które powinny znaleźć się w koktajlu zabiegowym w zależności od rodzaju zabiegu to:

 1. peptydy,
 2. kwas wiążący wodę w skórze właściwej,
 3. krzemionka,
 4. witamina C, A, E,
 5. kwas polimlekowy,
 6. DMAE,
 7. wyciąg z karczocha zwyczajnego,
 8. kofeina,
 9. biotyna,
 10. rutyna i kwasy nukleinowe i wiele innych.

W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się znieczulenie miejscowe, które powoduje, że zabieg staję się bardziej komfortowy i bezbolesny.

 Metody wykonania zabiegu mezoterapii igłowej

Występują różne metody wykonania zabiegu mezoterapii igłowej:

 1. Jedna z metod jest technika nappage. Cechuje się ona gęstymi na kłuciami pod odpowiednim kątem, wprowadzając małe depozyty preparatu.
 2. Drugą techniką jest mikropęcherzykowa, zwana też depozytową. Są to rzadsze nakłucia z wprowadzeniem większej ilości preparatu. Stosuje się ją głównie w celu zmniejszenia zmarszczek oraz odmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu.
 3. Trzecia technika jest metodą punktowego, głębokiego podania substancji. Jest to iniekcja śródskórna i podskórna, która jest stosowana głównie w problemie walki z cellulitem oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Często nazywana jest lipolizą iniekcyjną.

Mezoterapia igłowa – na co stosować zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa nie tylko nadaje się w celu ujędrnienia, odmłodzenia, nawilżenia skóry twarzy, ale także sprawdza się w odmładzaniu grzbietu dłoni, walce z nadmiernym wypadaniem włosów, redukcji cellulitu, zniwelowaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, terapii blizn.

 Ile zabiegów trzeba wykonać?

Rekomendowana ilość zabiegów mezoterapii igłowej to minimum 3, jednak już po pierwszym zabiegów widać efekt nawilżenia i wygładzenia skóry. Jeśli chodzi o skórę głowy, cellulit oraz redukcję tkanki tłuszczowej to efekt może być widoczny dopiero po 3/4 miesiącach po zakończeniu serii zabiegowej, ma to związek z  endogennymi procesami zachodzących w naszym organizmie.

Ceny zabiegu są bardzo różne w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, znieczulenia oraz obszaru zabiegowego.

Przeciwwskazania do zabiegów mezoterapii igłowej

Jak do każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej:

 1. choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
 2. wirus WZW, HIV
 3. nieustabilizowana cukrzyca, łuszczyca, egzema, epilepsja, ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne (RZS, stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty układowy)
 4. choroby krwi, nowotwór, skłonności do powstawania bliznowców, opryszczka
 5. stosowanie NLPZ, stosowanie koagulantów oraz antykoagulantów, uczulenie na składnik zawarty w preparacie.

Obecnie mezoterapia igłowa jest jednym z top zabiegów anti-aging, na który każda kobieta powinna się zdecydować. Jest to zabieg w pełni bezpieczny oraz przynoszący fantastyczne efekty w rewitalizacji i odmłodzeniu skóry.

czytaj więcej
Laserowe usuwanie blizn po trądziku - jak skutecznie je usunąć?

Laserowe usuwanie blizn po trądziku - jak skutecznie je usunąć?

Trądzik pospolity to problem dotykający nie tylko dojrzewających nastolatków. Coraz częściej zdarza się, że borykają się z nim również osoby, które okres dojrzewania mają dawno za sobą. Przyczyn jego powstawania jest wiele – nadmierny łojotok, wysoka aktywność hormonów, zaburzenie rogowacenia naskórka czy bakteryjne stany zapalne skóry. Niestety wyleczony trądzik to nie koniec problemów. Mogą zostać po nim blizny, które są przyczyną wielu kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego.

czytaj więcej
Laserowe zamykanie naczynek - Twój sposób na piękną skórę!

Laserowe zamykanie naczynek - Twój sposób na piękną skórę!

Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny. Lekceważenie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji. Najczęściej pajączki na nogach mogą informować o słabej wydolności żył. Rozszerzone naczynka w okolicach twarzy mogą prowadzić do powstania trądziku różowatego –  przewlekłej choroby skóry. Skóra z rozszerzonymi naczynkami nazywana jest cerą naczyniową. Szczególnie często występuje ona u kobiet dojrzałych, ale również u młodych osób.

czytaj więcej
Worki pod oczami - jak zlikwidować worki pod oczami?

Worki pod oczami - jak zlikwidować worki pod oczami?

Worki pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na wiecznie zmęczoną. To częsta przypadłość, która wynika przede wszystkim z niewystarczającej ilości snu, stresu i niezdrowych nawyków żywieniowych. Worki pod oczami można zlikwidować. Należy zacząć od wprowadzenia nowych nawyków pielęgnacji skóry, a następnie pomyśleć o specjalistycznych zabiegach, które nierzadko okazują się jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się opuchlizny pod oczami.

czytaj więcej
Jak rozpoznać i leczyć żylaki nóg?

Jak rozpoznać i leczyć żylaki nóg?

Żylaki nóg pojawiają się zazwyczaj jako objaw przewlekłej niewydolności żylnej – wad zastawek w żyłach. Częściej występują u kobiet. Są nie tylko problemem natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Dlaczego powstają żylaki nóg, jakie są objawy i metody leczenia?

czytaj więcej
Cellulit na udach - jak się go pozbyć?

Cellulit na udach - jak się go pozbyć?

Cellulit dotyka około 90% wszystkich kobiet. Zła dieta, brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne, genetyka i wysoki poziom tłuszczu w organizmie to główne przyczyny brzydkich dołków na skórze. Pojawiają się one zwłaszcza na udach i pośladkach. Na szczęście istnieje kilka metod, dzięki którym możesz pozbyć się cellulitu w krótkim czasie. Pomogą Ci w tym dieta, ćwiczenia, odpowiednia pielęgnacja i niezastąpiony zabieg karboksyterapii!

czytaj więcej
Obkurczanie pochwy - jak działa zabieg laserowy?

Obkurczanie pochwy - jak działa zabieg laserowy?

Kobiece ciało zmienia się nie tylko wraz z wiekiem. Wiedzą to szczególnie kobiety, które przeszły ciężki poród lub rodziły wielokrotnie – pojawia się wówczas problem utraty napięcia pochwy. To naturalne zjawisko może zmniejszyć satysfakcję seksualną (obojga partnerów), wprawić w zakłopotanie i odebrać pewność siebie. Każda kobieta powinna czuć się swobodnie rozmawiając z lekarzem ginekologiem na ten temat. Obecnie dostępnych jest wiele skutecznych metod leczenia luźności pochwy.

Laserowe obkurczanie pochwy – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Jeszcze do niedawna kobiety borykające się z problemem luźnej pochwy mogły go rozwiązać jedynie operacyjnie. Dziś jest dostępna o wiele bardziej bezpieczna, nieinwazyjna metoda laserowa Intimalase. Dlaczego kobiety decydują się na zabieg laserowego obkurczania pochwy? Nie chodzi tylko o lepszy seks. Istnieje wiele powodów, dla których kobiety poddają się zabiegowi – i nie mają one nic wspólnego z seksem.

Niektóre z tych przyczyn to wypadanie tamponów, blizny otaczające pochwę, doświadczanie “trzaskającego” dźwięku podczas zajęć jogi lub podczas chodzenia oraz minimalizacja ryzyka – tak częstego problemu – wysiłkowego nietrzymania moczu (SUI). Jednak prawdą jest, że po zabiegu laserowego obkurczania pochwy poprawia się jakość życia seksualnego.

Na czym polega laserowe ujędrnianie pochwy?

Zabieg wykonywany jest laserem Er:YAG Fotona Spectro SP. Wiązka światła kierowana jest do wejścia pochwy, aby doprowadzić do ogrzania tkanek i stymulacji kolagenu. W kontakcie z wyższą temperaturą kolagen kurczy się. Tkanki stają się wówczas mniejsze, bardziej elastyczne i napięte. Takie działanie lasera nazywanie jest fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniem pochwy. Mówiąc inaczej – pochwa staje się ciaśniejsza i odmłodzona.

To zabieg całkowicie bezpieczny, który nie niesie ryzyka powikłań. Plusem zabiegu jest również czas trwania – zazwyczaj trzeba wykonać jeden zabieg, a cała procedura zajmuje około 40-60 minut. Efekt laserowego obkurczania pochwy utrzymuje się przez kilka lat lub do następnego porodu.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego obkurczania pochwy?

Jeśli zmagasz się z luźnością pochwy, pierwszym krokiem powinno być udanie się do ginekologa. Nie obawiaj się, że spotkasz się z niezrozumieniem, pamiętaj, że lekarz na co dzień rozmawia z kobietami o tym problemie. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego, badania moczu oraz cytologii.

Laserowe obkurczanie pochwy – jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Choć zabieg Intimalase jest w pełni bezpieczny, trzeba pamiętać, że nie każda kobieta może się mu poddać. Podczas konsultacji ginekolog wyklucza ewentualne przeciwwskazania.

Zabiegu nie można wykonać:

 • w czasie menstruacji,
 • u kobiet ciężarnych,
 • w czasie karmienia piersią,
 • przy infekcjach pochwy,
 • gdy występuje niezdiagnozowane krwawienie,
 • przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie,
 • po rozpoznaniu chorób ogólnoustrojowych, nowotworowych i zakrzepowo-zatorowych.
czytaj więcej
Chore zatoki - jak wyleczyć zatoki?

Chore zatoki - jak wyleczyć zatoki?

Chore zatoki to częsty problem dosyć często spotykany.  Zdarza się, że jest przez nas bagatelizowany i może doprowadzić do bardzo poważnych chorób np. zapalenia opon mózgowych. Ból zwykle pojawia się po zwykłym przeziębieniu i jest strasznie uciążliwy.  Powoduje m.in.  zmęczenie, apatię oraz wyklucza z normalnego funkcjonowania. Czy wiesz jakie są przyczyny bólu zatok i jak sobie z nim poradzić? Za chwilę Ci o tym powiemy. 

Jakie są objawy chorych zatok?

Zatoki dają o sobie znać bardzo szybko. Początkowo ból pojawia się w ściśle określonym miejscu – między oczami z promieniowaniem do kącika oka. Zdarza się, że może nastąpić także w okolicach kości policzkowych oraz górnych zębów.

Zwykle za chore zatoki odpowiedzialne są infekcje górnych dróg oddechowych. Prowadzą do nich także nieleczony katar, nieżyt nosa, wady anatomiczne i w mniejszym stopniu zanieczyszczenie powietrza.

Zatoki bardzo często związane są z silnymi bólami głowy oraz skroni, odczucia mogą się nasilać podczas kaszlu i leżenia na plecach. Jeżeli masz problem z zatokami odczuwasz bardzo duży dyskomfort podczas pochylania się i unoszenia głowy.

W jaki sposób można leczyć chore zatoki?

Bardzo ważne żebyś w takiej sytuacji udał się do odpowiedniego specjalisty – laryngologa. W momencie kiedy masz częste bóle głowy, stale zatkany nos konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, w tym leczenia farmakologicznego. Kiedy antybiotyki zawodzą, lekarz może zlecić badanie mikrobiologiczne, aby dokładnie ocenić wydzielinę pobraną z nosa lub zatok (punkcja), wtedy dostosowuje odpowiedni pod kątem drobnoustrojów lek.

Coraz częściej zleca się również badanie RTG zatok oraz tomografię komputerowa, którą wykonuje się co najmniej 6 tygodni po zakończeniu infekcji. Daje ona jasny obraz struktury zatok, zmian zapalnych w śluzówce oraz pozwala ocenić czy zapalenie rozszerza się na inne okolice.

czytaj więcej
Leczenie chrapania - jak zwalczyć problem?

Leczenie chrapania - jak zwalczyć problem?

Jeśli chrapiesz, nie jesteś sam: co dziesiąty człowiek chrapie, a aż 80% stanowią mężczyźni. Co prawda chrapanie nie jest chorobą, ale może być oznaką poważnych problemów zdrowotnych. Jednak najczęściej stanowi uciążliwy kłopot dla Ciebie i Twojego partnera. Sen zakłócony przez głośne odgłosy chrapania to koszmar wielu par. Jakie są przyczyny chrapania i skutecznie można się z nim uporać?

Dlaczego chrapiemy?

Podczas gdy śpimy mięśniówka staje się wiotka, a tylna część gardzieli opada. Dotyka wówczas nasady języka, pozostawiając małą szczelinę, która umożliwia nam normalne oddychanie podczas snu. Chrapanie pojawia się gdy drogi oddechowe są niedrożne. Gdy mamy problemy z nabieraniem powietrza do płuc, stężenie dwutlenku węgla we krwi zaczyna wzrastać i daje sygnał do mózgu, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. W odpowiedzi mózg aktywizuje do pracy dodatkowe mięśnie – klatki piersiowej i przeponę. Po bezdechu pojawia się gwałtowny wdech. który mógł trwać od 10 do 60 sekund, następuje bardzo gwałtowny wdech. Jest to stan całkowicie normalny i przydarza się każdemu, jednak jeśli bezdechów jest więcej (ponad 10 razy w ciągu godziny), to nie jest już zwykłe chrapanie. Nazywamy to zespołem bezdechu sennego, który może stanowić duże zagrożenie.

Kto chrapie?

Chrapanie dotyczy głównie mężczyzn po czterdziestym roku życia oraz kobiet zmagających się z problemami hormonalnymi i wysokim ciśnieniem. Problem dotyka również osób z powiększonymi migdałkami, skrzywioną przegrodą nosową, długim podniebieniem miękkim czy nieprawidłowościami w budowie dróg oddechowych. Z chrapaniem często borykają się kobiety w ciąży, osoby z nadwagą/otyłością i alergicy. Alkohol, palenie papierosów i niektóre leki również mogą przyczyniać się do problemu. Wszystko, co przeszkadza Ci oddychać przez nos, może spowodować chrapanie.

Jak zwalczyć chrapanie – sposób na leczenie chrapania?

Chrapanie często związane jest ze stylem życia. Spróbuj wprowadzić proste zmiany, które złagodzą problem. Wypróbuj te sześć sposobów:

 1. Utrzymaj prawidłową wagę ciała i zdrową dietę. Nadwaga jest jedną z przyczyn chrapania. Tkanka tłuszczowa na szyi ściska drogi oddechowe i uniemożliwia swobodny przepływ powietrza.
 2. Staraj się spać na boku, a nie na plecach. Podczas snu na plecach Twój język, podbródek i nadmiar tkanki tłuszczowej pod brodą mogą się rozluźnić i naciskać na drogi oddechowe. Spanie na boku zapobiegnie temu. 
 3. Unikaj alkoholu przed pójściem spać. Alkohol sprawia, że ​​Twoje mięśnie rozluźniają się bardziej niż zwykle podczas normalnego snu.
 4. Przestań palić. Dym papierosowy drażni śluzówkę nosa i gardła, powodując obrzęk i katar. Oznacza to, że przepływ powietrza zmniejsza się, więc rośnie prawdopodobieństwo chrapania.
 5. Oddychaj przez nos, a nie przez usta. Jeśli alergia blokuje nos, spróbuj tabletek antyhistaminowych lub aerozolu do nosa.
 6. Pij dużo płynów. Wydzieliny w nosie i miękkim podniebieniu stają się lepkie, gdy jesteś odwodniony. To stwarza idealne warunki do chrapania.

Gdzie leczyć chrapanie?

Jeśli chrapanie nie daje Ci spokoju, warto zgłosić się do laryngologa i zbadać przyczynę problemu. Wizyta u lekarza jest szczególnie wskazana jeżeli chrapaniu towarzyszą bezdechy senne. Laryngolog może zaproponować różne metody leczenia, w zależności od diagnozy. Może się okazać, że zasadne będzie wykonanie zabiegów takich jak zmniejszenia masy podniebienia oraz języka czy korekta przegrody nosowej. Niezwykle skutecznym, bezinwazyjnym i coraz częściej stosowanym zabiegiem jest laserowe leczenie chrapania.

Laserowe leczenie chrapania – na czym polega?

Leczenie chrapania metodą laserową jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Do zabiegu kwalifikuje lekarz laryngolog. Leczenie nie wymaga znieczulenia. Podczas zabiegu światło lasera podgrzewa tkankę i powoduje jej usztywnienie. Skutkiem jest złagodzenie wibracji miękkiego podniebienia i języczka, a co za tym idzie – zmniejszenie występowanie bezdechów i chrapania!  Rezultaty zobaczysz już po pierwszym zabiegu. Niekiedy trzeba ich wykonać więcej – ich dokładną liczbę ustala laryngolog podczas konsultacji.

czytaj więcej
Usg tarczycy - co musisz wiedzieć?

Usg tarczycy - co musisz wiedzieć?

Usg tarczycy jest specjalistycznym badaniem diagnostycznym, które pozwala określić rozmiar, strukturę oraz położenie gruczołu tarczycy. Doskonale sprawdza się w pierwszym etapie diagnostycznym. Zauważone zmiany są dobrze widoczne na obrazie scyntygraficznym i mogą zostać poddane ocenie lekarza.  

Usg tarczycy – jak się przygotować do badania? 

Badanie usg tarczycy jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne – może być wykonywane u kobiet w ciąży u dzieci. Nie trzeba się w żaden sposób do niego przygotowywać poza zdjęciem ewentualnych ozdób z szyi.

Podczas wizyty w klinice warto mieć ze sobą poprzednie usg jeżeli takie mieliśmy kiedykolwiek wykonywane.  W trakcie badania zadaniem pacjenta jest leżenie z lekko odchyloną głową, lekarz w tym czasie smaruje szyję specjalnym żelem do usg i przejeżdża głowicą miejsce przy miejscu badając cały gruczoł tarczycy.

Usg tarczycy –  co wykrywa?

Badanie ultrasonograficzne tarczycy jest bardzo dokładnym badaniem. W przypadku wystąpienia guzów na tarczycy pozwala ocenić charakter guza i dokładnie odpowiedzieć na pytanie czy jest to zmiana złośliwa.

Elementy badania, które zmuszają do dalszej diagnostyki w przypadku wystąpienia guza tarczycy to:

 • nieregularność krawędzi guza
 • hipoechogeniczność
 • mikrozwapnienia

Pomimo, że przy wykryciu guza wskazana jest dalsza ocena jego stanu to w przypadku torbieli na tarczycy badanie usg jest na tyle czułe, że rozpoznaje je praktycznie w 100% przypadków.

Kiedy koniecznie musisz się zgłosić do lekarza ze swoją tarczycy?

Kiedy guzy na tarczycy są wyczuwalne pod palcami koniecznie zgłoś to specjaliście nie zwlekaj zwłaszcza kiedy:

 • doświadczasz problemów z przełykaniem
 • wystąpiła u Ciebie chrypka
 • odczuwasz ból w obrębie tarczycy
 • masz powiększone węzły chłonne szyjne
 • kiedy w Twojej rodzinie występują złośliwe zachorowania na tarczycę.
czytaj więcej
Wybielanie zębów - to jeszcze nigdy nie było tak proste!

Wybielanie zębów - to jeszcze nigdy nie było tak proste!

Piękny i śnieżnobiały uśmiech – kto z nas o nim nie marzy? Dodaje pewności siebie, a osoby, które często się uśmiechają wzbudzają w nas zaufanie i wydają się bardziej przyjazne. Niestety, codzienne sytuacje takie jak: picie kawy, herbaty, palenie tytoniu czy przyjmowanie dużej ilości antybiotyków mogą doprowadzić do pożółknięcia zębów. Co zrobić w takiej sytuacji?  Jak w krótkim czasie bezpiecznie wybielić zęby?

Proponujemy Ci najnowocześniejszą i sprawdzoną metodę  wybielania zębów. Jest to prosty sposób na to, żeby uzyskać hollywodzki uśmiech, który zachwyci każdego, kto będzie miał okazję go zobaczyć!

Czy różni się metoda wybielania PrevDent od tradycyjnej?  W swoim składzie PrevDent zawiera nano – hydroksyapatyt, czyli główny składnik naszego szkliwa.  Właśnie to daje metodzie dużą przewagę. Pacjent nie odczuwa dzięki temu nadwrażliwości zębów, która tak często zdarza się w trakcie zwykłego wybielania.

Co jeszcze szczególnego możesz odkryć w metodzie wybielania zębów PrevDent?

Wybierając metodę wybielania Prev Dent możesz uzyskać śnieżnobiały uśmiech – nawet do 8 odcieni bielsze zęby w kilka dni! Efekty zabiegu wystarczą Ci nawet na 3 lata! System wybielania PrevDent ma działanie kompleksowe na Twoje zęby, nie tylko wybiela, ale również remineralizuje szkliwo i zapobiega nadwrażliwości.

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów metodą nakładkową?

Zanim podejmiesz decyzję o wybielaniu zębów, czy to metodą PrevDent czy tradycyjną metodą nakładkową, musisz koniecznie skonsultować się ze stomatologiem lub higienistką. Wykonają oni przegląd zębów i pomogą Ci  dobrać najodpowiedniejszą metodę wybielania zębów. Oczywiście dla uzyskania najlepszych efektów wybielających konieczne zadbaj o dokładne i częste mycie zębów, unikaj picia kawy, herbaty i rzuć palenie.

 

 

czytaj więcej
Karboksyterapia - jak działa medyczny dwutlenek węgla?

Karboksyterapia - jak działa medyczny dwutlenek węgla?

Czy wiesz, że zabieg karboksyterapii jest doskonałą metodą na poprawę kondycji włosów, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej i pozbycie się cellulitu? To ratunek dla Twojej skóry! Wiele osób jeszcze nie słyszało o dobroczynnym działaniu dwutlenku węgla na poprawę wyglądu skóry ale z pewnością Ty chcesz być świadoma tego, jak możesz sobie pomóc. 

czytaj więcej