Zabiegi idealne dla na skóry 30+

Jeżeli właśnie przekroczyłaś magiczny wiek trzydziestu lat powinnaś zacząć zwracać szczególną uwagę na codzienną pielęgnację i wyrabiać w sobie zdrowe nawyki pielęgnacyjne. Systematyczna aktywność fizyczna, zdrowa i zbilansowana dieta, stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających oraz filtrów przeciwsłonecznych to z pewnością niezbędne kroki w kierunku spowolnienia procesów starzenia. Po trzydziestce skóra zaczyna tracić na elastyczności, pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia. Procesy regeneracyjne organizmu ulegają spowolnieniu. Po przekroczeniu 30 roku życia warto zainteresować się bogatą ofertą klinik medycyny estetycznej. Kosmetolog nie będzie skupiał się jedynie na twojej dacie urodzenia, lecz przede wszystkim na kondycji i stanie twojej skóry. Co można zrobić dla skóry po trzydziestce? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Stan skóry po 30 roku życia
  • Codzienne dobre nawyki kluczem do sukcesu
  • Zabiegi kosmetyczne dla skóry 30+

We wpisie dowiesz się, czym cechuje się skóra po 30 roku życia, jak codzienne nawyki mogą pomóc w zachowaniu młodego wyglądu skóry oraz jakie konkretne zabiegi kosmetyczne pomogą w walce ze skutkami starzenia.

Stan skóry po 30 roku życia

Tak naprawdę, procesy odnowy komórkowej zaczynają tracić na intensywności już koło 25 roku życia. Organizm wytwarza coraz bardziej ograniczone ilości podstawowych substancji budulcowych tkanek skóry, takich jak kolagen, elastyna czy kwas hialuronowy. Braki w kolagenie przyspieszają proces starzenia, a zmniejszona ilość kwasu hialuronowego i kolagenu występującego w stawach mogą być bezpośrednią przyczyną ich bólu i problemów z funkcjonowaniem. Elastyna i kolagen zapewniają skórze właściwą elastyczność i sprężystość, więc ich redukcja wpływa na opadanie tkanek skóry pod wpływem działania grawitacji. Może to być widoczne w utracie owalu twarzy lub opadających policzkach, kształtujących twarz w literę W. Naturalnie cienka skóra pod oczami oraz wokół ust, staje się coraz bardziej wiotka i uwidaczniają się zmarszczki mimiczne. Odwodniona skóra twarzy traci napięcie, a rysy ulegają rozmyciu. Widoczne przebarwienia, pękające naczynka i wypryski mogą być także wynikiem działania czynników zewnętrznych. Zanieczyszczone miejskie powietrze, stały stres, niedbała dieta, zażywanie zbyt małej ilości snu, długotrwałe działanie promieni słonecznych – te wszystkie czynniki, mogą dodatkowo pogarszać stan skóry.

Codzienne dobre nawyki kluczem do sukcesu

Cera 30+ potrzebuje zastosowania odpowiednich preparatów o działaniu przeciwstarzeniowym i nawilżającym, które będą miały w swoim składzie składniki pobudzające regenerację skóry oraz wzmacniające jej barierę lipidową. Kosmetyki powinny posiadać bardziej skoncentrowaną formułę i posiadać w swoim składzie kwas hialuronowy, kolagen, witaminy (takie jak A, E i C), koenzym Q10, antyoksydanty oraz filtry przeciwsłoneczne – nie mniejsze niż 25 SPF. Kremy z filtrem powinny być stosowane przez okres całego roku, ponieważ stałe promieniowanie UV ma destrukcyjny wpływ na stan naszej skóry. Czasami jednak, stosowanie odpowiednich preparatów może okazać się niewystarczające. Warto wtedy udać się na wizytę do kliniki medycyny estetycznej po poradę do specjalisty.

Zabiegi kosmetyczne dla skóry 30+

Jeżeli zaczniesz działać odpowiednio szybko, efekty zabiegów będą spektakularne oraz będą utrzymywały się dłużej. Jakie zabiegi wybrać, gdy skóra daje znać o nieubłaganie upływającym czasie?
Dermapen – zabieg odbywa się przy użyciu niewielkiego urządzenia o kształcie zbliżonym do długopisu i polega na nakłuwaniu powierzchni skóry za pomocą 12 pulsacyjnie poruszających się cienkich igieł. Wraz z nakłuciem skóry następuje podanie dopasowanych indywidualnie do potrzeb pacjenta substancji czynnych, które wnikają w głąb tkanki skóry. Głębokość nakłuć jest uzależniona od intensywności zabiegu i może wynosić pomiędzy 0,25-2,5 mm. Mezoterapia mikroigłowa ma za zadanie poprawić gęstość skóry, napięcie jej powierzchni oraz pobudzenie tkanek do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Jest to możliwe nie tylko dzięki kontrolowanym mikrourazom skóry, ale przede wszystkim dzięki dostarczonym pod skórę substancjom czynnym.
Resurfacing – jest to zabieg polegający na precyzyjnym usuwaniu wierzchniej warstwy skóry i spowodowaniu niewielkich uszkodzeń skóry przy użyciu fali świetlnej lasera Fotona Spectro. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, które z czasem znika. W kolejnym etapie skóra ciemnieje i zaczyna się łuszczyć, co jest naturalnym efektem zabiegu. Po zakończeniu tego procesu można zaobserwować wyraźne efekty odmłodzenia skóry. Koloryt skóry twarzy zostaje wyrównany, cera odzyskuje zdrowy wygląd, wszelkie blizny i przebarwienia zostają usunięte, a zmarszczki i bruzdy ulegają spłyceniu.
Endermologia – jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na ciało, który pomaga efektywnie zwalczać cellulit, czyli wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Jest to technika masażu wykonywanego w podciśnieniu, za pomocą głowicy o specyficznej budowie. Zabieg wykonuje się w specjalnie zaprojektowanym kombinezonie, który zwiększa komfort pacjenta i pozwala na korzystniejsze chwytanie tkanki przez urządzenie masujące. Główne efekty po zastosowaniu serii zabiegów endermologii to wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki i zredukowanie tkanki tłuszczowej.

Polecane wpisy