Depilacja laserowa LightSheer Wrocław

Promocyjne pakiety depilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia

W ProClinic we Wrocławiu depilacja laserowa wykonywana jest medycznym laserem diodowym LightSheer® DUET™ HIGH SPEED firmy Lumenis – to najlepszy sposób na pozbycie się niechcianych włosków na zawsze. Laserowe usuwanie owłosienia laserem Light Sheer to trwała depilacja i zabieg całkowicie bezpieczny.

O laserowej depilacji LightSheer®Duet™ High Speed

  • Doświadczenie – wykonaliśmy ponad 16.000 zabiegów z obszaru kosmetologii i medycyny laserowej
  • Profesjonalizm – wyjaśniamy przed zabiegiem, tak aby wszystko było jasne i zrozumiałe
  • Relacje – w naszym przypadku dobro i potrzeby naszych klientów zawsze na pierwszym miejscu (Medycyna 3.0)
  • Bezpieczeństwo – wykwalifikowana kadra – zaufało nam już ponad 20.000 osób
  • Zaufanie – istniejemy dla Was już od ponad 7 lat
  • Atmosfera – miły i zawsze uśmiechnięty personel
  • Jakość Q+ – certyfikowane urządzenia LightSheer® DUET™ HIGH SPEED – nazywany złotym standardem zabiegów w Polsce i na świecie
  • Lokalizacja – jesteśmy  w samym centrum Wrocławia, blisko przystanków komunikacji miejskiej, a parking znajdziecie po drugiej stronie ulicy

Zadajesz sobie jeszcze pytanie czy warto skorzystać z Proclinic? Oferujemy skuteczną depilację laserową różnych części ciała. Chcesz dowiedzieć się, jaka jest cena konkretnych zabiegów laserowych? Skontaktuj się z nami, a poznasz aktualny cennik zabiegów. Laser do usuwania włosów Light Sheer DUET HIGH SPEED to urządzenie, które Cię nie zawiedzie!

Opinie naszych klientów

Certfikaty LightSheer®Duet™ High Speed

LightSheer®Duet™ High Speed posiada złoty standard wśród laserów do depilacji i jest szczególnie popularny, ponieważ zapewnia doskonałe rezultaty dla wszystkich typów skóry, kolorów skóry, typów włosów i większości kolorów włosów. Jego najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zostały udowodnione w badaniach klinicznych i długotrwałej praktyce klinicznej. Jest to jeden z niewielu systemów laserowych z unikalną, dedykowaną technologią redukcji bólu, zwiększoną skutecznością i bezpieczeństwem użytkowania. Urządzenie LightSheer®Duet™ High Speed posiada Gold Standard wydany przez FDA (Food and Drug Administration). FDA to amerykańska rządowa Agencja Żywności i Leków. Jej głównymi zadaniami jest regulowanie i nadzór nad sprzedażą żywności, leków czy też urządzeń medycznych. Ścisłe rygory i wymogi dopuszczają do obrotu tylko bezpieczne, niezagrażające zdrowiu produkty. Uzyskanie Certyfikatu FDA jest następstwem wieloletnich badań i testów, które mają zapewnić poza bezpieczeństwem również efektywność działania. Poprzez inspekcje dokładnie sprawdza się również informacje na temat zakładów, materiałów, a także procesów produkcji czy też przechowywania produktu. W rezultacie Certyfikat FDA jest uznany jako dowód najwyższych standardów na całym świecie. Taki certyfikat posiada urządzenie LightSheer®Duet™ High Speed wykorzystywane do zabiegów depilacji w Centrum Medycznym ProClinic.

Depilacja laserowa krok po kroku

Jak wybrać miejsce depilacji laserowej?

Jak w większości branży usługowych, profesjonalne podejście personelu ma ogromne znaczenie. W Centrum Medycznym ProClinic cenimy połączenie doświadczenia praktycznego i wiedzy teoretycznej z pełnym empatii, indywidualnym podejściem, czego świadectwem jest rosnące grono zadowolonych klientów. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu  każdego klienta zapraszamy na bezpłatną konsultację. Podczas rozmowy odpowiadamy na wszelkie pytania, wykluczamy przeciwskazaniach oraz wykonywana jest również tzw. próba laserowa w celu oceny reakcji skóry na światło lasera. Pacjenci, dla których zabieg nie będzie wskazany, zostaną o tym poinformowani, bez narażania ich na ryzyko powikłań. W trakcie konsultacji rozpoczyna się indywidualne podejście do problemu pacjenta. Po wykluczeniu przeciwskazań i po przeprowadzeniu próby klient jest umawiany na właściwy zabieg. Podczas depilacji za pomocą nowoczesnego urządzenia LightSheer®Duet™ High Speed zostaną dobrane odpowiednie parametry, pozwalające na efektywne i bezpieczne usunięcie owłosienia z wybranego obszaru.

Trwałe usuwanie owłosienia

Laser Light Sheer HIGH SPEED oddziałuje na melaninę, czyli na związek odpowiadający za kolor włosów. Pochłania ona wiązkę światła wytwarzaną przez laser diodowy, co prowadzi do bezpowrotnego usunięcia cebulki włosowej – nie uszkadza skóry ani znajdujących się w niej tkanek. To zdecydowanie ajlepsze rozwiązanie dla Twojej skóry!

Dlaczego laser diodowy?

Decydując się na zabieg, należy zwrócić uwagę na urządzenia wykorzystywane przez gabinet. Jest to szczególnie istotne w celu osiągnięcia stuprocentowej pewności, że efekt zabiegu będzie trwały. Na rynku można spotkać nie tylko zabiegi wykonywane laserem diodowym, ale i urządzenia wykorzystujące technologię IPL (Intense Pulsed Light). Na czym polega różnica? Po pierwsze IPL nie jest laserem. Maszyny IPL wytwarzają szerokie spektrum długości fal (niczym żarówka) i nie mogą być skupione na skoncentrowanej wiązce, jak ma to miejsce w przypadku laserów. Ponieważ szereg różnych długości fal jest rozproszonych na różnych głębokościach, tylko niektóre z nich stają się skuteczne w redukcji włosów. Ponadto część światła emitowanego przez IPL może być również absorbowana przez otaczającą tkankę, co prowadzi do podgrzania pigmentu w skórze. a w przypadku ciemniejszej skóry istnieje większe ryzyko poparzenia. Efekt zabiegów IPL najczęściej nie jest trwały, ponieważ emitowane fale o różnej długości jedynie uszkadzają cebulkę włosa, a nie niszą jej całkowicie i dodatkowo mogą podrażnić okoliczne tkanki. Urządzanie IPL wymaga kilkukrotnego powtórzenia kuracji, przy czym owłosienie może wrócić do poprzedniego stanu po kilku latach, bądź nawet wcześniej. Tego nie musimy się obawiać w przypadku depilacji laserem diodowym (np. LightSheer®Duet™ High Speed). W zależności od grupy badanych efektywność sięga około 90-98%. Obecnie laser diodowy jest jedną z najbardziej efektywnych metod depilacji, zapewniających trwały efekt gładkiej skóry.

Działanie lasera w procesie depilacji

Laser (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) to generator fal elektromagnetycznych (ultrafioletu, podczerwieni, światła widzialnego) przez wymuszoną emisję promieniowania. W przypadku urządzeń wykorzystywanych w depilacji laserowej strumień wiązki światła, jest następnie pochłaniany przez melaninę włosa, a w przypadku lasera diodowego nie dochodzi do niszczenia okolicznych tkanek. Proces reakcji lasera odbywa się głęboko w mieszku włosowym, gdzie kumuluje się jego energia. Niszczy włos od środka przez koagulacje, w tym uszkadzając również kapilary odpowiedzialne za odżywianie cebulki włosa. Działanie od wewnątrz jest szczególnie istotne, ponieważ wbrew powszechnemu przekonaniu włos jest strukturą martwą, natomiast jego cebulka składa się z żywych komórek i to w przypadku jej zniszczenia dochodzi do trwałego usunięcia włosa.

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Fazy cyklu wzrostu włosa

Anagen – to nazwa pierwszej fazy wzrostu włosa, w której cebulka włosowa jest w najlepszym stanie, wspomagając najszybszy porost włosów. Po niej następuje faza jej obumierania (katagen) i ostatecznie zakończenie cyklu życia włosa (telogen). Usuwanie włosów za pomocą promieniowania laserowego jest najskuteczniejsze w pierwszej fazie życia włosa czyli w fazie anagenu, podczas której podziały komórkowe zachodzą najszybciej, a włosy są wysunięte najbliżej powierzchni skóry.  Czas trwania tej fazy życia włosa jest różna, a wpływa na nią wiek pacjenta, płeć, stan organizmu oraz jest różna w zależności od partii ciała. Warto zaznaczyć, że ten proces nie zachodzi jednocześnie dla wszystkich włosów na naszym ciele, dlatego też zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany w celu osiągnięcia zamierzonych efektów.

Laser a kolor włosów

Kolor włosów ma duży wpływ na szybkość uzyskania efektów depilacji laserowej. Na jego zabarwienie wpływa wielkość transferu melanosomów, a także proporcja barwnika (melaniny), które decydują o ostatecznym kolorze włosów. Moment zabarwienia następuje właśnie w pierwszej fazie wzrostu włosa, w mieszkach włosowych. Melanina pochłania fale o długości 630-1200 nm. Tutaj należy wspomnieć, że im większa długość fali, tym mniejszy współczynnik pochłaniania lasera przez melaninę, ale głębsza penetracja skóry. Maksimum pochłaniania fali przez melaninę sięga 700- 800 nm. W ten sposób laser skupia się głęboko w mieszku włosa, dodatkowo dając kontrast pomiędzy chromoforami tkanek otaczających. Obok laserów diodowych można wyróżnić również aleksandrytowe o zasięgu fali promienia lasera (755nm), laser rubinowy (694 nm) i Nd-YAG 1064 nm. Obok długości strumienia światła, kolejnym istotnym czynnikiem jest przekazanie energii w szybszym tempie od czasu ochłodzenia danego ośrodka np. mieszka włosowego (około 40-100 ms). Wzrost średnicy plamki, podobnie jak długość fali również wpływa na głębokość penetracji skóry. Im jest ona mniejsza, tym mniejsza jest transmisja światła przez skórę, ponieważ właśnie wtedy następuje rozproszenie fotonów pod powierzchnią skóry. Na taką zależność wpływa rodzaj wykorzystywanej głowicy zabiegowej.

Warto wspomnieć, że barwa włosa jest istotna, aby zabieg był efektywny. Odpowiednie nasycenie barwnikami, a także ilość zabiegów w odpowiednim odstępie czasu zapewnia oczekiwany rezultat. Fototyp skóry również wpływa na efekt zabiegu. Najszybsze i najlepsze efekty depilacji laserowej występują w przypadku jasnej skóry i ciemnego owłosienia. Dzieje się tak, ponieważ włosy im ciemniejsze, tym posiadają większą ilość melaniny, przez co pochłaniają większą ilość energii, a ta z kolei powoduje uszkodzenie mieszka włosowego i jego ostateczne, zamierzone wypadanie.

Gospodarka hormonalna organizmu

Nadmierne owłosienie może, ale nie musi być sygnałem chorób o podłożu hormonalnym. Wśród takich schorzeń można wyróżnić hirsutyzm, gdzie niewielkie włoski są zastąpione przez silne i ciemne owłosienie, a jego powodem może być wyższy poziom męskich hormonów, bądź zwiększona wrażliwość receptorów na ten hormon. Na ilość i rodzaj owłosienia nie zawsze wpływa gospodarka hormonalna organizmu, ale też schorzenia przekazywane genetycznie. Przykładem jest hipertrichoza – włosy mieszkowe zastępują włosy dojrzałe. Poza przyczynami genetycznymi wpływ mają również zażywane leki. Częstym powodem występowania nadmiernego owłosienia mają również nieprawidłowości tarczycy, a także antykoncepcja hormonalna.

Ilość i częstotliwość wizyt

Wpływ na ilość zabiegów mają opisywane wcześniej czynniki indywidualne – w zależności od fototypu skóry, koloru włosów, miejsca depilacji metodą laserową. Jasne włosy wymagają większych dawek promieniowania w celu ich usunięcia. Zabieg należy powtarzać cyklicznie, ponieważ przy każdej depilacji laserowej usunięciu podlega około 20-30% włosów. Aby osiągnąć wymarzony efekt, należy pamiętać o przeprowadzeniu serii zabiegów w odpowiednich odstępach. Często zgłaszają się do nas pacjentki, które nie uzyskały w innych gabinetach zadowalających efektów ze względu na zbyt krótkie odstępy czasu. Rekomendowana ilość zabiegów to minimum 6, a cały seria zabiegowa trwa około 1 rok. Nie jest to jednak żelazna reguła, ponieważ ilość zabiegów będzie różna w zależności od wielu czynników (wieku, koloru skóry, rodzaju owłosienia, gospodarki hormonalnej organizmu, rodzaje wcześniej stosowanych metod depilacji). To właśnie spektakularne efekty sprawiły, że depilacja metodą laserową staje się z dnia na dzień coraz popularniejsza nie tylko w Polsce, ale i na świecie wypierając inne metody usuwania owłosienia.

Wpływ fototypu skóry

Numerycznym schematem klasyfikacji koloru ludzkiej skóry jest ten zaproponowany przez dermatologa Thomasa Fitzpatricka. Wyróżniamy 6 fototypów zależnych od reakcji na promieniowanie ultrafioletowe. Określenie fototypu skóry przez kosmetologa jest istotną częścią wykonywania zabiegu, co pozwala dostosować odpowiednie parametry zabiegowe, a tym samym wpływa na uzyskanie oczekiwanych rezultatów i zachowanie bezpieczeństwa.

Typ I

Charakterystyczną cechą dla pierwszego typu skóry jest jej blady kolor, niebieskie lub piwne oczy oraz jasne, delikatne włosy i często występujące piegi. Ten typ zawsze ulega oparzeniom, brązowa opalenizna jest niemożliwa do uzyskania, a wizyty w solarium są zupełnie zakazane. W przypadku tego fototypu skóry, depilacja laserowa nie jest wskazana, ponieważ efekty są minimalne.

Typ II

Najczęściej występujący fototyp skóry w Polsce. Posiada jasną skórę, najczęściej towarzyszą jej zielone lub piwne oczy, włosy blond, rude bądź brązowe, często występują również piegi. Jego reakcją na światło są częste poparzenia, trudno się opala, jednakże dobrze reaguje na zabieg epilacji.

Typ III

Kremowy kolor skóry, często występujący z brązowym pigmentem włosów, szarym bądź brązowym odcieniem oczu. Rzadko występujące piegi. Skóra osób z tym fototypem łatwo się opala, jednak nie bez ryzyka poparzeń. Najlepiej reagujący fototyp skóry na depilację laserową.

Typ IV

Charakterystyczne dla tego fototypu jest  jasnobrązowa, oliwkowa cera, na której sporadycznie pojawiają się piegi. Włosy są ciemne, brązowe lub czarne, a kolor oczu przybiera odcienie głębokiego brązu. Jest to fototyp, który posiada niewielką skłonność do oparzeń słonecznych, jednocześnie skóra opala się szybko przebierając odcienie brązu. Reakcja na depilację laserową jest stosunkowo gorsza w porównaniu do poprzedniego typu.

Typ V

Osoby mające ten typ skóry wyróżnia brązowa skóra, ciemne, praktycznie czarne włosy oraz ciemnobrązowe oczy. Z powodu zawartości melaniny ryzyko poparzenia słonecznego jest praktycznie znikome, a opalenizna jest łatwa i mocna. Posiada słabe działanie na depilację laserową.

Typ VI

Nigdy nieulegający poparzeniom typ, który jednocześnie nie ma możliwości opalania. Charakteryzujący się ciemno-brązową lub czarną skórą, ciemno-brązowymi oczami oraz całkowitym brakiem piegów. VI fototyp skóry jest niewskazany do depilacji laserowej.

Reasumując, najlepszym typem skóry do podjęcia się zabiegu jest fototyp skóry najczęściej występujący w Polsce czyli fototyp II i III.. Skóra typu II i III jest blada, a włos zawiera dużą ilość pigmentu, dzięki czemu wiązka światła skupiać się będzie tylko na tej strukturze, tym samym unikając poparzeń na wysokiej mocy lasera, omijając skórę.  Im wyższy fototyp skóry, tym mniejsza skuteczność zabiegów, co nie znaczy, że osoby z wyższym fototypem nie mogą poddawać się depilacji laserowej. W takim przypadku być może będzie należało wydłużyć serie zabiegową. Oceny fototypu dokonuje kosmetolog podczas pierwszej konsultacji i dobiera odpowiednie parametry zabiegu trwałego usuwania włosów. W przypadku skrajnych typów skóry I i VI depilacja laserowa nie jest wskazana, ze względu na jej brak skuteczności. Pierwszy fototyp ze względu na małą zawartość melaniny w skórze, ale równocześnie z powodu cienkich, delikatnych, jasnych włosów jest słabo podatny na działanie laserów. Ostatni fototyp posiada dużą ilość melaniny w skórze jak i we włosie, co może wywołać poparzenia, ze względu na uderzenie światła lasera w melaninę nie tylko włosa, ale również skóry.

Skutki depilacji laserowej

Podstawowym i wymaganym efektem wykorzystania promieniowania laserowego jest oczywiście trwałe usunięcie owłosienia. Można jednak długo dyskutować o dobrych zmianach wywołanych zanikiem niepotrzebnych włosów. Przede wszystkim stała depilacja zapewnia poczucie komfortu, oszczędność czasu, lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne, szczególnie w przypadku kobiet, jednakże coraz częściej również w przypadku mężczyzn. Depilacja laserowa umożliwia pożegnanie się z efektami ubocznymi, które pojawiają się przy innych sposobach depilacji tradycyjnej – golenie maszynką, depilator, depilacja woskiem, kremy depilujące. Wykorzystanie depilacji laserem diodowym nie przesusza skóry, nie wywołuje podrażnień, uszkodzeń mechanicznych jak w przypadku golenia maszynką. Dodatkowo warto wspomnieć, że przynosi nawet pozytywne zmiany stanu skóry w obszarach zabiegu. Badania wykazują, że jej stan nie tylko poprawia się, ale również zanikają zmiany dermatologiczne. Decyzja wyboru metody depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego już dziś, przyniesie zadowolenie jutro! Jedynym warunkiem jest wybór dobrego gabinetu z doświadczonym personelem i odpowiednią technologią.

Specyfikacja działania urządzenia LightSheer®Duet™ High Speed

Ze względu na ilość plusów, jakie zapewnia technologia urządzeń firmy Lumenis w trwałej depilacji nie mają sobie równych. Urządzenie LightSheer®Duet™ High Speed wyróżnia się na tle innych systemów z wymiennymi głowicami nie tylko z perspektywy użytkownika, ale i pacjenta. Podstawowym plusem jest szybkość zabiegu, a także intuicyjna obsługa oprogramowania. Technologia LightSheer®Duet™ High Speed generuje falę o długości 805 nm. To system laserowy definiowany jako nieinwazyjny laser estetyczny. Generuje impulsowe światło w podczerwieni o długości fali w zakresie od 790 do nawet 950 nm (805 nm nominalna).

Charakterystyczną cechą są dwie unikalne końcówki zabiegowe. Głowica LightSheer® ET dostarcza energię lasera przez końcówkę o wymiarze 9 na 9 mm. Ustawienia dla tej rękojeści pozwala na wybór czasu trwania impulsu od 5 do 400 ms, a także płynności od 10 do 100 J na cm2 obszaru i częstotliwość powtarzania impulsów do maksymalnie 3 Hz.

Drugą głowicą jest rękojeść LightSheer® HS, która dostarcza energię lasera z matrycy diod o rozmiarze 22 na 35 mm. Ustawienia pozwalają na wybór czasu trwania impulsu od 30 do 400 ms, płynności od 4,5 do 12 J na 1 cm2 obszaru poddanego depilacji i wielokrotność do 3 impulsów.

Kompletny system składa się z konsoli i dwóch końcówek podłączonych do systemu przez kable pępowinowe. Podczas standardowego użytkowania głowica jest dociskana do skóry pacjenta, po czym dostarczany jest impuls światła. Aby zainicjować produkcję energii, system wymaga aktywacji poprzez naciśnięcie przycisku włączania i dopiero kiedy jest w gotowości, przyciśnięcia przycisku końcówki w trakcie zabiegu. Głowica LightSheer ET jest wyposażona w szkiełko szafirowe, aby zapewnić aktywne chłodzenie skóry. Natomiast końcówka głowicy LightSheer HS wykorzystuje podciśnienie i niższe gęstości energii, co zmniejsza nagrzewanie skóry. Na indywidualne podejście do każdego przypadku pozwalają ustawienia urządzenia LightSheer®Duet™ High Speed. Kosmetolog przeprowadzający zabieg ma możliwość dostosowania energii lasera za pomocą wyświetlacza LCD na konsoli głównej, również na podstawie sześciu fototypów skóry i budowy włosa (grubość, barwa).

Dwie głowice

Wspomniane zależności średnicy głowicy na efekt zabiegu sprawiają, że możliwość jej dostosowania jest jednym z czynników, które wpływają na największy plus wykorzystania technologii LightSheer®Duet™ High Speed – jest nią indywidualne podejście do każdego pacjenta i obszaru podlegającego depilacji laserowej.

 • LightSheer® ET (okienko zabiegowe 9 na 9 mm)

Przy niewielkiej średnicy głowicy lasera gęstość energii sięga nawet do 100 J/cm2, a długość impulsu 400 ms. Posiada nakładkę chłodzącą, zwiększającą komfort zabiegu – ChillTip ™.

 • LightSheer® HS (okienko zabiegowe 22 na 35 mm)

Zapewnia zintegrowaną technologię próżniową. Długość impulsu sięga nawet 400 ms. Specyfika głowicy sprawia, że można ją wykorzystywać bez chłodzenia, a także stosowania kremów znieczulających. Podstawowa różnica w wyborze zastosowania jednej z głowic to obszar miejsca podlegającego depilacji laserowej. Na większej powierzchni wykorzystanie głowicy LightSheer® HS jest bardziej efektywne, przede wszystkim za sprawą technologii próżniowej, która zasysając skórę, może skuteczniej wychwycić włoski. W mniejszych obszarach, np. w przypadku wąsika, okolic brwi wykorzystywana jest głowica LightSheer® ET.

Przeznaczenie urządzenia LightSheer®Duet™ High Speed

Systemy laserowe z matrycą impulsową z diodami impulsowymi Light Sheer® mogą być stosowane w przypadku każdego rodzaju skóry (typ skóry Fitzpatricka I – VI) zapewniając bezpieczeństwo.

Systemy laserowe LightSheer®Duet™ High Speed są przeznaczone również do leczenia zmian naczyniowych; naczyniaków, teleangiektazji i innych łagodnych zmian naczyniowych. Przede wszystkim jednak system laserowy LightSheer®Duet™ High Speed jest przeznaczony do depilacji poprzez trwałą redukcję owłosienia.

Depilacja laserowa dla mężczyzn

W ostatnich latach pielęgnacja mężczyzn, a zwłaszcza depilacja laserowa, stała się coraz bardziej popularna. Coraz częściej mężczyźni wykazują znacznie bardziej otwarte podejście do zabiegów kosmetycznych i estetycznych, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie. Nadmierny wzrost włosów u mężczyzn jest często spowodowany wysokim poziomem testosteronu, ale nie zawsze tak jest, ponieważ genetyka, wiek i pochodzenie etniczne również odgrywają rolę. Podobnie jak nadmierne owłosienie jest uciążliwa dla kobiet, tak samo dotyczy to mężczyzn, zwłaszcza w miejscach widocznych lub trudno dostępnych, takich jak plecy, ramiona lub szyja, dlatego bolesne woskowanie i irytujące golenie odchodzą do przeszłości. Należy pamiętać, że problemy związane z wrastającymi bądź grubymi włoskami nie są jedynie problemami “płci pięknej”. Coraz więcej mężczyzn wybiera długoterminowe trwałe rezultaty.

Obalamy mity

Zabieg depilacji laserowej jest bardzo bolesny

Próg odczuwalnego bólu to sprawa dyskusyjna, a sam mit ma długą tradycję i zdarza się, że nadal jest powielany. Należy pamiętać, że wpływ na odczuwanie bólu może mieć wiele różnych czynników. Z pewnością jest to rodzaj obszaru poddanego zabiegom laserowym, a także wykorzystywanego sprzętu. Urządzenie LightSheer®Duet™ High Speed za sprawą wykorzystywanej technologii znacznie zmniejsza bądź całkiem niweluje poczucie nie tylko bólu, ale często również dyskomfortu. Dodatkowo w naszej klinice skóra jest chłodzona za pomocą okładów chłodzących typu cold pack w celu  złagodzenia ewentualnego nieprzyjemnego odczucia. Należy mieć również na uwadze, że zabieg laserowej depilacji z pewnością jest bez porównania mniej bolesny od np. metody mechanicznego depilowania włosów za pomocą depilatora. Dodatkowo uderzenie lasera trwa mniej niż sekundę, dlatego też ewentualne nieprzyjemne doznania są krótkotrwałe. Klientki wielokrotnie wspominają również, że możliwość odczucia dyskomfortu jest porównywalna do ukłucia, ale też pojawia się jedynie w trakcie pierwszej wizyty.

Na zabieg decydują się tylko kobiety

Nie ma najmniejszych przeciwskazań, w depilacji laserowej u mężczyzn. Dodatkowo panowie decydują się na niego coraz częściej, podążając za obecnie panującą modą i standardami, ale przede wszystkim własną wygodą w życiu codziennym. Dużą popularnością wśród mężczyzn cieszy się np. depilacja laserowa pleców.

Duże koszty

Kwoty depilacji laserowej wahają się w zależności od gabinetu kosmetycznego. Oczywiście lepszym wyjściem jest wybieranie miejsca wykonania tego typu zabiegu nie ze względu na oferowaną, niską cenę, a profesjonalne podejście do klienta i pewność uzyskania zadowalającego efektu końcowego. Myśląc o cenie, należy również brać pod uwagę fakt, że każda metoda depilacji niesie za sobą pewien koszt (jednorazowy, bądź cykliczny np. zakup tradycyjnej maszynki do golenia), przy czym wymaga częstszego powtarzania od trwałej depilacji metodą laserową.

Depilacja nie likwiduje wrośniętych włosków

Ten mit dementuje opisywany proces działania lasera. W odróżnieniu od większości innych metod depilacji ta działa podskórnie, niszcząc cebulki włosów od środka. W przypadku pacjentów, u których występuje skłonność do wrastania włosów, depilacja laserowa jest nawet wskazana, ponieważ pozwala na najbardziej skuteczne rozwiązanie tego problemu i jest główną motywacją podejścia do tego typu zabiegu depilacji.

Domowe lasery są równie skuteczne jak zabiegi depilacji laserowej w gabinetach

Oczywiście jest to mit, utrwalany przez zaistniałe, choć niewielkie efekty „laserów” domowego użytku. Wykorzystywanie tego typu laserów nie tylko wiąże się z niepotrzebnym kosztem i względnym, krótkotrwałym efektem, ale możliwe są również pewne powikłania. Większość tego typu urządzeń to tak naprawdę nie są lasery, a urządzenia z technologią IPL, która najczęściej jest odradzana nie tylko przez salony, ale również przez pacjentów, ze względu na krótkotrwałe efekty, a także możliwe działania niepożądane.

Szkodliwość depilacji LightSheer dla skóry

Należy zaznaczyć, że w przypadku depilacji laserem diodowym, np. urządzeniem LightSheer®Duet™ High Speed jest to oczywisty mit. Przestrzegając wszystkich zaleceń, zabieg jest jak najbardziej bezpieczny, a nawet pacjenci w wielu przypadkach wskazują poprawę wyglądu skóry. Profesjonalne podejście i wykorzystanie certyfikowanych urządzeń jest dodatkową gwarancją braku powikłań.

Jeden zabieg wystarczy

Niestety jest to mit, chociaż obecnie niezależny od najlepszej technologii dostępnej na rynku. Wpływ na kilkukrotne zabiegi ma przede wszystkim wykorzystanie promieniowania laserowego i jego zależności z fazami wzrostu włosów (faza anagenu). Oczywiście wpływ na ilość wizyt zapewniających wymagany efekt ma szereg innych czynników, jednak niezależnie od indywidualnych cech pacjentów jedna wizyta nie jest wystarczająca.

Garść porad dotyczących depilacji laserowej

Ze względu na to, że zabieg depilacji laserowej wymaga wcześniejszych, przygotowań jedna z pierwszych porad jest względnie oczywista – należy dobrze zapoznać się z tematem. Bardzo często występujące powikłania wynikają przede wszystkim z braku przestrzegania zaleceń bądź niestosowania się do nich przed podejściem do zabiegu. Dlatego też bardzo istotne jest również szczere i dokładne wypełnienie ankiety przed zabiegiem w trakcie konsultacji, ponieważ niektóre z nich są szczególnie istotne w celu uzyskania zadowalających efektów bądź uniknięcia powikłań. Wśród przeciwskazań szczególnie istotne jest np. opalanie przed i po zabiegu. Opalenizna przed zabiegiem może wiązać się z poparzeniami, a także przebarwieniami występującymi na skórze. Takie same skutki uboczne mogą nastąpić po ekspozycji na słońce wcześniej niż dwa lub trzy tygodnie po zabiegu depilacji laserowej. Dzieje się tak za sprawą promieni UV, na które skóra staje się bardziej narażona. Zaleca się korzystanie z kremów z filtrem SPF50, aby skuteczniej zadbać o wrażliwą skórę.  Zaczerwienienia są naturalnym zjawiskiem po depilacji laserowej, w celu niwelowania podrażnień warto korzystać z kremów Dermopanthen bądź Bephanthen, a także unikać gorących kąpieli w dniu zabiegu, jeśli obszar był większy. Na podrażnioną skórę nie zaleca się stosowania antyperspirantów, a także specyfików zawierających w składzie alkohol. Stosowanie się do takich zaleceń przede wszystkim ma na celu zapewnienie komfortu i niezakłóconej radości z efektu trwałej depilacji.

Przebieg procesu

Proces fotodepilacji za pomocą lasera LightSheer®Duet™ High Speed składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest pochłonięcie przez zawartą w łodydze włosa melaninę odpowiedniej ilości światła z wiązki lasera. Następnie powstaje zjawisko selektywnej fotodermatozy, czyli uzyskane ciepło zostaje rozproszone do sąsiadujących tkanek. Uszkadza ono mieszek włosowy oraz komórki, odpowiedzialne za proces tworzenia nowego włosa. Usuwane są tylko te włosy, które posiadają odpowiednią ilość melaniny oraz znajdują się w fazie aktywnego wzrostu.

Depilacja laserowa krok po kroku:

 1. Konsultacja wraz z próbą laserową:

Pierwszym krokiem jest wykluczenie przeciwskazań do depilacji. W tym celu w Proclinc każdy klient ma możliwość bezpłatnej wizyty, podczas której odbywa się konsultacja z kosmetologiem wykonującym depilacje. Na taką wizytę dobrze jest nie golić włosów, aby można było ocenić ich rodzaj, kolor, co pozwala na ustawienie odpowiednich parametrów urządzenia. Pacjenci zakwalifikowani zostają poddani próbie laserowej, która decyduje o przejściu do właściwego zabiegu. W ciągu 24 godzin od wykonania próby można przystąpić do epilacji. Termin depilacji jest ustalany z uwzględnieniem poniższych odstępów czasowych:

 • 6 miesięcy przerwy przed zabiegiem – zakończenie stosowania antybiotyków dermatologicznych tzn. Roaccutan, Tetracyklina.
 • 1 miesiąc przerwy przed zabiegiem – opalanie; kąpiel słoneczna, solarium, samoopalacze. Zakończenie stosowania kremów z Retinolem.
 • 4 tygodnie odstęp od depilacji metodami wyrywającymi włos tj. od depilacji woskiem, depilatorem i pęsetą.
 • 2 tygodnie przerwy przed zabiegiem – stosowanie antybiotyków.
 • 1 tydzień przerwy przed zabiegiem – przyjmowanie leków (leki światłouczulające) i suplementów diety o ziołowym składzie (skrzyp, nagietek, dziurawiec) lub z beta karotenem, a także antydepresanty, kremy z witaminami A, C i E.
 • 48 godzin przed zabiegiem – przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. Gripex, Aspiryna).
 1. Przygotowanie do zabiegu (dzień przed zabiegiem):
 • Golenie obszaru, który będzie podlegał depilacji laserowej tradycyjną metodą – maszynką. Od momentu golenia maszynką do zabiegu depilacji laserowej powinno upłynąć minimalnie 5-6 godzin.
 • Skóra powinna być czysta, niepokryta kremem ani balsamem, czy samoopalaczem.
 • Skóra przed zabiegiem powinna być odpowiednio nawilżona. Warto wypić 2 litry wody w celu jej nawodnienia.
 1. Zabieg

Trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Długość czasu wykonywania zabiegu jest zależna od wielkości obszaru skóry poddawanego zabiegowi. Większe obszary (np. nogi) są dzielone linią rysowaną na skórze białą kredką (tzw. mapowanie) w celu precyzyjnego wykonania zabiegu. Cały proces polega na przykładaniu głowicy do kolejnych miejsc na skórze. Niektórzy pacjenci odczuwają swędzenie, kłucie albo mrowienie, zależne jest to od rodzaju sprzętu. W przypadku LightSheer®Duet™ High Speed takie niedogodności nie występują. Głowica chłodząca, w którą wyposażony jest laser diodowy LightSheer®Duet™ High Speed, wprowadza większy komfort przy wykonywanym zabiegu, powodując, że depilacja nowoczesnym laserem jest bezbolesna. W celu zmniejszenia ewentualnego dyskomfortu dodatkowo skóra chłodzona jest za pomocą okładów chłodzących typu cold pack.

 1. Po zabiegu

Wszystkie wytyczne co do sposobu postępowania między poszczególnymi zabiegami depilacji zostaną przedstawione przez kosmetologa. Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej część włosów zacznie wypadać samoistnie. Pomiędzy zabiegami nadal obowiązują przytoczone wcześniej przeciwskazania, takie jak opalanie, które pobudza wytwarzanie melaniny (barwnik, który pochłania promieniowanie) w naskórku. Zadaniem depilacji laserowej jest pochłonięcie promieniowania przez melaninę znajdującą się w łodydze włosa. Jeśli jednak wiązka lasera napotka melaninę w naskórku i to ona pochłonie większą część wiązki światła, skutkować to będzie nieefektywnością zabiegu oraz możliwością występowania poparzeń. Również nie wolno korzystać z preparatów złuszczających, kosmetyków na bazie alkoholu czy też basenów lub gorących kąpieli. Skutkują one podrażnieniem skóry. Jednym z przeciwskazań przed, jak i również między zabiegowym jest mechaniczne usuwanie włosów. Pozbycie się ich w taki sposób zaburza proces depilacji. Depilując woskiem, depilatorem lub pęsetą pozbywamy się jedynie łodygi włosa, czyli miejsca, w którym jest melanina, tym samym samoistnie odcinamy drogę, przez którą ma przeniknąć energia lasera do macierzy, powodując tym samym nieefektywność zabiegu. Jednak nie oznacza to, że depilacja jest zabroniona. Możemy ją wykonywać za pomocą maszynki tradycyjnej bądź kremów depilacyjnych, jednak nie w dniu kolejnego zabiegu, ponieważ skóra będzie podrażniona.

Ceny i aktualne promocje

Zapoznaj się z naszym cennikiem, aby poznać dokładnie ceny depilacji laserowej. Poznaj też aktualne promocje, dzięki którym zabieg jest wykonywany taniej!

PROMOCYJNE CENY NA PAKIET OPEN*

*PAKIET OPEN to pakiet dostosowany do Ciebie – to Ty decydujesz na jakie partie ciała go wykorzystasz (dotyczy dużych partii ciała w regularnej cenie 299 zł). Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Zabiegi w cenach promocyjnych nie podlegaja zwrotom. Zabiegi nie wymieniaja się na inne zabiegi. Po wykorzystaniu zabiegów z wykupionego pakietu możesz ponownie kupić pakiet lub pojedynczy zabieg w regularnej cenie 299 zł. Cena za 1 zabieg w pakiecie od 169 zł.

*cena zależna od wielkości pakietu

MAŁA PARTIA S – CENA ZA POJEDYNCZY ZABIEG

kolana od 84,5 zł do 149,5 zł*
linia brzucha od 84,5 zł do 149,5 zł*
sutki 99 zł
wąsik 99 zł

* cena zależy od wybranego pakietu

 

Przykładowa oszczędność: najczęściej wybierany przez naszych klientów pakiet 18 zabiegów kosztuje teraz tylko 3762 zł. Przy płatności pojedynczo 18*299 zł to 5382 zł czyli oszczędność przy zakupie pakietu to 1620 zł czyli aż 30%! Na wykorzystanie zabiegów masz aż 2 lata.

DUŻA PARTIA M – CENA ZA POJEDYNCZY ZABIEG

bikini całkowite (szpara pośladkowa GRATIS)
od 169 zł do 299 zł*
baki
od 169 zł do 299 zł*
broda
od 169 zł do 299 zł*
brzuch (linia brzucha GRATIS)
od 169 zł do 299 zł*
cała twarz
od 169 zł do 299 zł*
dłonie
od 169 zł do 299 zł*
kark
od 169 zł do 299 zł*
klatka piersiowa
od 169 zł do 299 zł*
łydki (stopy GRATIS)
od 169 zł do 299 zł*
pachy
od 169 zł do 299 zł*
plecy
od 169 zł do 299 zł*
policzki
od 169 zł do 299 zł*
pośladki
od 169 zł do 299 zł*
przedramiona (DŁONIE GRATIS)
od 169 zł do 299 zł*
ramiona
od 169 zł do 299 zł*
stopy
od 169 zł do 299 zł*
szpara pośladkowa
od 169 zł do 299 zł*
szyja
od 169 zł do 299 zł*
uda (kolana GRATIS)
od 169 zł do 299 zł*

* cena zależy od wybranego pakietu

Przykładowa oszczędność: najczęściej wybierany przez naszych klientów pakiet 18 zabiegów kosztuje teraz tylko 3762 zł. Przy płatności pojedynczo 18*299 zł to 5382 zł czyli oszczędność przy zakupie pakietu to 1620 zł czyli aż 30%! Na wykorzystanie zabiegów masz aż 2 lata.

PARTIA XL – CENA ZA POJEDYNCZY ZABIEG

nogi (łydki i uda + GRATIS kolana i stopy)
od 338 zł do 598 zł*
ręce (ramiona i przedramiona + GRATIS dłonie)
od 338 zł do 598 zł*

* cena zależy od wybranego pakietu

Przykładowa oszczędność: najczęściej wybierany przez naszych klientów pakiet 18 zabiegów kosztuje teraz tylko 3762 zł. Przy płatności pojedynczo 18*299 zł to 5382 zł czyli oszczędność przy zakupie pakietu to 1620 zł czyli aż 30%! Na wykorzystanie zabiegów masz aż 2 lata.

Przed i po zabiegu depilacji laserowej

Efekty depilacji laserowej

Laserowa depilacja na przełomie lat zyskała ogromną popularność. Wprowadzenie na rynek coraz to nowszej technologii, pozwalającej na trwałe efekty m.in. lasera diodowego LightSheer®Duet™ High Speed sprawiło, ze jest to zabieg, z którego korzysta bardzo liczna grupa kobiet jak i mężczyzn. Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu, tydzień po nim następuje spowolnienie wzrostu włosa, a one same stają się przerzedzone. Ostatecznie po przeprowadzeniu wymaganej ilości zabiegów urządzeniem LightSheer®Duet™ High Speed jeżeli zniszczenie wystąpiło w fazie aktywnego wzrostu włosa, nie wyrasta on ponownie. Osiągniecie odpowiedniego rezultatu, często zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Mimo, że ten sposób depilacji skutecznie niszczy mieszek włosowy, to mogą wystąpić czynniki, które wznowią wzrost pojedynczych włosków, takie jak naturalna zdolność organizmu do regeneracji, zmiany hormonalne pojawiające się po przebytej ciąży, okresie menopauzy. Po wykonaniu pierwszego zabiegu depilatorem laserowym naturalnie występuję obrzęk zwany okołomieszkowym i zaczerwienienie skóry mogące utrzymywać się od 2-3 dni, czasami mogą pojawić się pęcherzyki, jednakże w nielicznych przypadkach. W tym czasie należy się obchodzić ze skórą wyjątkowo delikatnie, nawilżając ją kremami i stosując łagodne żele myjące. Nie należy stosować antyperspirantów, dezodorantów. Wszystkie przeciwskazania przed zabiegiem, obowiązują też do dwóch tygodni po nim. Bezwzględnie zakazane jest opalanie naturalne i solarium.

Istnieje możliwość wystąpienia objawów ubocznych, jednak bardzo rzadko. Są one związane z indywidualną reakcją na światło lasera. Mogą być nimi odbarwienia, a także przebarwienia skóry, jednakże znikają one po kilku dniach.

Efekty epilacji laserowej zauważamy już po pierwszym zabiegu. Tracimy wtedy około 20% włosów w zależności od części ciała podlegającej depilacji, z kolejnym zabiegiem tracimy ich mniej. Efekt zależny jest również od struktury i koloru posiadanego owłosienia, wiązka lasera najskuteczniej działa na mocnych, ciemnych włoskach. Osoby z jasnymi włoskami często wymagają odbycia większej ilości zabiegów.

Porównanie depilacji laserowej z innymi rodzajami depilacji

Potrzeba depilacji wynika nie tylko z kwestii estetycznych, ale również z potrzeby zapewnienia komfortu psychicznego i fizycznego, szczególnie w przypadku pacjentów, u których występuje wrastanie włosków. W zależności od indywidualnych preferencji każdy wybiera bardziej odpowiadający mu sposób depilacji. Wśród tradycyjnych sposobów depilacji, najczęstszą jest użycie maszynki do golenia, jednakże nie narusza ona cebulek włosów, co wpływa na krótkotrwały efekt gładkiej skóry, w niektórych przypadkach nawet kilkugodzinny. Często ciemne włosy po goleniu nadal są widoczne pod skórą. Jest to jeden z głównych minusów depilacji tradycyjną maszynką do golenia, jednak każda z metod posiada swoje wady i zalety.

Metody depilacji

 1. Maszynka do golenia

+ Szybki proces.

+ Golenie najczęściej jest bezbolesne.

– Odrastające włoski są grubsze, ciemniejsze i ostro zakończone.

– Istnieje możliwość zacięcia podczas golenia, co może wiązać się z zakażeniem bądź powstawaniem blizn.

– Częsty zakup jednorazowych maszynek do golenia (stały wydatek).

– Golenie powoduje podrażnienie skóry.

 1. Depilator mechaniczny / wyrywanie włosów pęsetą

+ Usuwanie włosków wraz z cebulkami.

+ Efektywny sposób depilacji włosów domową metodą. Efekt może utrzymać się do 2 tygodni.

+ Jednorazowy wydatek, związany z zakupem urządzenia.

– Może powodować pobudzenie mieszków włosowych i tym samym  wzmocnić owłosienie.

– Bolesny proces usuwania owłosienia.

– Włoski muszą być widoczne, aby zostały wychwycone przez depilator/pęsete.

– Przeciwskazania zdrowotne takie jak żylaki, delikatna i cienka skóra.

– Wzrastania włosków w miejscach depilacji.

 1. Depilacja woskiem

+ Szybki proces usuwania owłosienia.

+ Osłabianie odrastających włosków poprzez usuwanie ich wraz z cebulkami.

+ Efekt utrzymuje się od 4 do 5 tygodni.

+ Możliwość depilacji woskiem w domu, a także w salonie kosmetycznym.

– Bolesny zabieg.

– W niektórych wypadkach włosy są wyrywane bez cebulki, co powoduje ich ponowne wyrastanie.

– Wrastanie włosków, co również może spowodować stan zapalny mieszków włosowych.

– Przeciwskazania takie jak choroby skóry, żylaki, alergie, niska krzepliwość krwi.

 1. Kremy do depilacji

+ Prosty i szybki proces, najbardziej bezbolesny.

+ Jedna z najtańszych metod depilacji.

– Kremy do depilacji nie usuwają cebulek włosów, przez co powodują ich ponowne wyrastanie.

– Przeciwskazania dla alergików lub w wypadku podrażnienia skóry.

– Depilacja jest czasochłonna, a działanie kremu często jest nieskuteczne.

 1. Depilacja laserowa

+ Najtrwalszy i najskuteczniejsza metoda depilacji.

+ Usuwanie włosów wraz z cebulkami.

+ Jednorazowy wydatek, korzystne pakiety przy płatności za kilka wizyt z góry

+ Gładka skóra  na zawsze bez wrastających włosów, bez podrażnień.

– Przeciwwskazania do zabiegu.

– Jedna z najdroższych metod, jednak wydatek jest adekwatny do uzyskanego komfortu, a przy przeliczeniu na dni i miesiące koszt jest porównywalny do innych metod depilacji.

Podsumowując, w sytuacji, w której zależy nam na najefektywniejszym i trwałym procesie depilacji owłosienia, szczególnie z miejsc widocznych (np. wąsik), bądź powodujących dyskomfort (owłosienie pod pachami czy bikini) jest laserowa depilacja. Jak każda z metod posiada pewne minusy, jednakże są one nieporównywalne z efektem końcowym. Oczywiście decydując się na zabieg depilacji laserowej należy mieć na uwadze nie tylko przeciwskazania, ale też wybór dobrego, renomowanego salonu, aby mieć pewność, że wydane pieniądze przyniosą oczekiwane efekty, a sam zabieg będzie bezpieczny.

LightSheer®Duet™ High Speed w ProClinic

Twój komfort i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze, dlatego w naszej klinice laserowa depilacja różnych części ciała wykonywana jest najnowocześniejszym laserem z certyfikatem medycznym LightSheer® DUET™ HighSpeed firmy Lumenis. Jego skuteczność poparta jest badaniami klinicznymi, a zadowoleni klienci na całym świecie to najlepsza rekomendacja. Technologia High Speed, jak i system chłodzenia ChillTip łączą skuteczność z nowatorskimi sposobami minimalizowania dyskomfortu podczas zabiegów.

Bezbolesna depilacja laserowa w ProClinic. Wybierz odpowiedni dla Ciebie zabieg w naszym Centrum Medycznym!

Zalety technologii High Speed Vacum i ChillTip

 1. Skuteczność.
 2. Bezpieczeństwo.
 3. Zmniejszenie dyskomfortu.

Jak działa ChillTip™?

 • Nakładka chłodząca zwiększa komfort zabiegu.
 • Skóra jest chłodzona przed i podczas depilacji.

Jak działa High Speed?

 • urządzenie zasysa skórę, a włoski są bliżej źródła lasera, dzięki czemu depilacja jest bardziej efektywna,
 • technologia zasysania próżniowego zmniejsza ryzyko wystąpienia dyskomfortu podczas zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

 • Przed laserowym zabiegiem usuwanie włosów wymagana jest wcześniejsza depilacja za pomocą tradycyjnej maszynki.
 • Przez 4-8 tygodni przed zabiegiem laserowego usuwania włosów nie można stosować wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Korzystamy wyłącznie ze zwykłych maszynek.
 • Skóra nie może być podrażniona ani przesuszona. Wypij 2 litry wody w dniu zabiegu, dzięki czemu skóra będzie nawilżona od środka.
 • Nie wolno nakładać żadnych balsamów bezpośrednio przed zabiegiem, a ostatni peeling należy wykonać tydzień wcześniej.
 • Nie należy opalać się ani stosować samoopalaczy na 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • Stosowanie preparatów z m.in. witaminą A, C, kwasami owocowymi, retinoidami należy przerwać 4 tygodnie wcześniej,
 • Leki i zioła światłouczulające takie jak np. dziurawiec odstaw 2 tygodnie przed planowaną depilacją laserową.
 • Jeżeli stosujesz doustną terapię retinoidami to ważna jest półroczny odstęp przed rozpoczęciem pierwszych zabiegów.
 • Pamiętaj, że zabiegi laserowe mogą być wykonywane na zdrowej skórze beż żadnych infekcji.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe,
 • choroby skóry – bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
 • skóra świeżo opalona,
 • stosowanie leków i ziół światłouczulających,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsja,
 • depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem mechanicznym do 4 tygodni przed zabiegiem.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

 • Przede wszystkim – nie opalaj jej minimum przez 4 tygodnie od zabiegów!
 • Po zabiegu może wystąpić czasowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry. Jest to naturalna reakcja, która powinna ustąpić po kilku dniach.
 • Po zabiegu należy nakładać krem z filtrem SPF 50 na skórę. Dla zmniejszenia podrażnień możesz także stosować maść typu Alantan, Bepanthen.
 • Bezpośrednio po zabiegu depilacji twarzy nie nakładaj podkładu ani pudru, ponieważ mogą wywołać podrażnienia.
 • Nie należy używać kosmetyków do ciała z zawartością alkoholu, nie stosuj także mydła – najlepiej sprawdzi się czysta woda i ekologiczne preparaty bez dodatkowych składników.
 • Bezpośrednio po zabiegu laserowego usuwania owłosienia nóg i okolic bikini, zakładamy lekkie i przepuszczające powietrze ubranie.
 • Należy wyeliminować stosowanie dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu, jeśli zdecydowaliśmy się na depilację laserową pach.
 • Skórę delikatnie osuszamy – nie trzemy i nie podrażniamy. Preparaty o złuszczającym działaniu można wprowadzić dopiero po dwóch tygodniach od zabiegu.
 • Na kolejny zabieg zapisz się w przedziale od 8 do 12 tygodni od ostatnich zabiegów.

FAQ – często zadawane pytania

Laserowe usuwanie włosów. Na czym dokładnie polega?

Trwała depilacja laserem w ProClinic to zabieg przeprowadzany przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy z pomocą lasera diodowego LightSheer® DUET™ HIGH SPEED całkowicie usuwają owłosienie ze wskazanych partii ciała.

Urządzenie generuje wiązki światła, które przenikają przez skórę i trwale uszkadzają mieszki włosowe. Nie podrażniają przy tym naskórka, więc zabieg jest całkowicie bezpieczny. Depilacja laserem pozwala na stałe pozbyć się nieestetycznych włosków z nóg, pach, okolic bikini, pleców, twarzy i wskazanych przez klienta partii ciała. Warunkiem skuteczności jest przebycie serii spotkań w gabinecie w odstępie kilku tygodni.

Ile zabiegów potrzeba, aby pozbyć się owłosienia?

Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu cebulki włosa. Podczas jednego zabiegu laserowego niszczonych jest ok 20% włosów (tyle z nich znajduje się w fazie wzrostu włosa zwanej anagenem), dlatego zabiegi powinny być wykonane w serii – zazwyczaj 6, choć zależy to od indywidualnych predyspozycji i od obszaru poddawanego depilacji. Odstęp między zabiegami powinien wynosić od 8 do 12 tygodni, aby efekty były najlepsze.

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania owłosienia?

Depilacja laserowa poprzedzona jest konsultacją, podczas której wykwalifikowany kosmetolog przeprowadza wywiad dotyczący ewentualnych przeciwwskazań. Ocenia również typ i stan skóry oraz włosów, aby dobrać odpowiednie długości fali. Następnie zostaje przeprowadzona próba laserowa. Jeśli przebiegnie pozytywnie to wykonywany jest właściwy zabieg metodą LightSheer na różne partie ciała takie jak m.in. plecy, brzuch, twarz czy uda. Aby dowiedzieć się, jak przygotować się do zabiegów, zapraszamy do sekcji -> „Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej”.

Czy włosy mogą odrosnąć?

Często klienci zastanawiają się na ile starcza depilacja laserowa, więc odpowiadamy – na zawsze. Seria zabiegów depilacji laserowej pozwala pozbyć się ponad 90% zbędnego owłosienia ze skóry. Pozostałe włosy ulegają znacznemu rozjaśnieniu i osłabieniu, więc stają się mało widoczne. Zabieg daje trwałe efekty i w tym przypadku nie ma możliwości, aby włosy usunięte odrosły.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa (laserowe usuwanie owłosienia) jest odczuwana przez każdego w inny sposób. Są pacjenci, którzy nie czują większego dyskomfortu. W naszym salonie dokładamy wszelkich starań, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy. W tym celu korzystamy z okładów chłodzących, które powodują, że depilacja laserowa jest mniej odczuwalna, a efekty bardzo zadowalające.

Czy to jest bezpieczne?

Bezpieczny zabieg depilacji laserowej powinien zostać wykonany w renomowanym gabinecie. Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego depilację laserową wykonujemy przy pomocy urządzenia z certyfikatem medycznym LightSheer® DUET™ High Speed firmy Lumenis. Zabiegi są wykonywane przez wykwalifikowanych i doświadczonych kosmetologów.

Ile kosztują zabiegi laserowej depilacji?

Aby oszacować, ile będzie kosztować usuwanie włosów zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem. Cena depilacji zależy od partii poddawanej zabiegowi – niższa cena będzie w przypadku mniejszych partii jak np. wąsik, wyższa w przypadku większego obszaru jak bikini czy nogi. Największe oszczędności osiąga się przy wykupieniu pakietu zabiegów. Nasze pakiety są elastyczne i to Ty decydujesz o sposobie ich wykorzystania.

Jaki laser do wykonywania depilacji laserowej jest obecnie najskuteczniejszy?

Obecnie w naszej klinice depilacja laserowa wykonywana jest najnowocześniejszym laser z certyfikatem medycznym LightSheer® DUET™ High Speed firmy Lumenis.

Jego skuteczność poparta jest licznymi badaniami klinicznymi, a zadowoleni klienci na całym świecie, którzy korzystają z tej technologii od ponad 15 lat to najlepsza rekomendacja. Technologia High-Speed, jak i chłodzenie ChillTip łączą skuteczność z nowatorskimi sposobami minimalizowania dyskomfortu.

Ile to kosztuje?

Zarost na łydkach to zjawisko zupełnie naturalne, występujące zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Depilacja laserowa łydek to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów wśród dostępnych w naszej ofercie depilacji laserem. Zarost na kobiecych łydkach jest zwykle ciemniejszy niż skóra, dzięki czemu łatwiej pozbyć się włosów depilując je laserowo. Depilacja łydek laserem pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia. W naszym pakiecie depilacji laserowej “DUŻA PARTIA M” znajdziesz zabieg depilacji łydek, których cena to od 169 zł do 299 zł w zależności od wybranego pakietu. W ramach wykonywanego zabiegu bonusowo depilujemy także stopy.

Laserowa depilacja bikini – cena. Ile to kosztuje?

Laserowe usuwanie owłosienia bikini (w tym bikini głębokie) to zabieg usuwania zbędnego owłosienia z okolic intymnych. Jest to partia ciała najczęściej wybierana przez nasze klientki. Dzieli się ona na trzy rodzaje: depilację francuską – najpłytszą formę depilacji, gdzie owłosienie usuwane jest tylko z pachwin, depilację brazylijską, która polega na pozbywaniu się owłosienia przy jednoczesnym zachowaniu cieniutkiego paseczka włosków na wzgórku łonowym i na depilację hollywoodzką, czyli pełne wyeliminowaniu owłosienia z tych okolic i osiągnięciu zupełnie gładkiej strefy intymnej. W naszym pakiecie depilacji laserowej “DUŻA PARTIA M” proponujemy zabieg całkowitej depilacji bikini, których cena to od 169 zł do 299 zł. W cenie zabiegu oferujemy dodatkowo darmową depilację szpary pośladkowej.

Laserowe depilowanie bikini głębokiego – jak się przygotować?

Przed zabiegiem usuwania włosów za pomocą lasera z okolic bikini, wszystkie włoski, które mają zostać usunięte, należy zgolić maszynką – najlepiej dzień przed zabiegiem lub rano w dniu zabiegu (minimalnie 5-6 godzin przed zabiegiem). W okresie 4-8 tygodni przed zaplanowanym zabiegiem nie można używać wosku czy też pęsety do usuwania owłosienia ze skóry. Niezależnie od długości, usuwamy je tylko i wyłącznie zwykłą maszynką do golenia. Skóra miejsca przeznaczonego do depilacji nie może być przed zabiegiem podrażniona ani przesuszona, najlepiej wypić ok.2 litrów wody w dniu planowanego zabiegu, aby ją nawilżyć. Przed zabiegiem nie stosujemy także żadnych balsamów czy też peelingów. Nie opalamy się ani nie używamy samoopalaczy.

Ile to kosztuje?

Laserowa depilacja klatki piersiowej to zabieg polegający na usunięciu niechcianego owłosienia za pomocą wiązki światła. Laser niszczy cebulkę włosa oraz jej korzenie, co daje długotrwały efekt gładkiej skóry, a klatka piersiowa pozostaje zadbana. Zabieg laserowej depilacji klatki piersiowej najczęściej wykonywany jest przez mężczyzn, którzy ze względów estetycznych decydują się na tego typu depilację. W naszej ofercie proponujemy zabieg depilacji laserowej, których cena to od 169 zł do 299 zł. Znaleźć go można na naszej stronie w ofercie zabiegów laserowych “DUŻA PARTIA M”.

Usuwanie laserowe owłosienia – cena. Ile to kosztuje?

Depilacja laserowa pozwala usunąć owłosienie z wykorzystaniem urządzenia emitującego wiązki światła lasera, który przenikając przez skórę, niszczy znajdujące się w niej mieszki włosowe. Laser działa konkretnie na melaninę, czyli na tak zwany ciemny pigment, dlatego też lepsze efekty depilacji laserowej osiągnąć można przy ciemniejszym owłosieniu niż kolor skóry. Dzięki zabiegom laserowym włoski z czasem przestają odrastać, a skóra staje się gładka w dotyku już na zawsze.

W zakresie naszych usług oferujemy zabiegi laserowe w pakietach bądź też jako pojedynczy zabieg. Ceny zabiegów najczęściej różnią się w zależności od wielkości depilowanej części ciała i ilości owłosienia. Niewielkie zabiegi takie jak depilacja wąsika, sutków, linii brzucha czy też kolan w dziale “MAŁA PARTIA S” to koszt od 84,5 zł do 149,5 zł. Zabiegi w dziale “DUŻA PARTIA M” takie jak depilacja pleców, policzków, bikini czy też brody, to koszt od 169 zł do 299 zł. Oferujemy PAKIET OPEN ze zniżką do -43% dla osób wykonujących zabiegi laserowe w ilości 6, 12, 18, 24 i 40 zabiegów. Cena takich pakietów mieści się w przedziale od 1554 zł do 6760 zł, a każdy z pakietów pozwala zaoszczędzić od 240 zł do aż 5200 zł za wykonane zabiegi.

Polecamy depilację laserową jako idealne usuwanie zbędnego i uciążliwego owłosienia!

Co dokładnie depilujemy?

Wąsik

Wąsik nad ustami to zmora niejednej kobiety, zwłaszcza o ciemnej karnacji i owłosieniu. Często też wyrasta na skutek zaburzeń hormonalnych i chorób. Bywa powodem kompleksów i braku pewności siebie.

Usuwanie wąsika maszynką, woskiem lub depilatorem jest czasochłonne, prowadzi do podrażnień skóry, a włoski odrastają szybko i są jeszcze grubsze. Alternatywą jest golenie laserowe z pomocą lasera diodowego. Zabieg przynosi długotrwały efekt jedwabiście gładkiej skóry nad wargami. To jedna z najatrakcyjniejszych cenowo usług w ProClinic.

Pachy

Trwała depilacja laserowa pach z użyciem lasera diodowego trwa zazwyczaj kilka minut, a efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Do osiągnięcia satysfakcjonujących i trwałych rezultatów również jest konieczne przebycie kilku serii usuwania owłosienia. Pozwala uniknąć nieestetycznych i bolesnych krost oraz widocznych pod pachami cebulek włosa. Skóra jest jedwabiście miękka, a Ty nie musisz codziennie marnować czasu na nieefektywne samodzielne usuwanie owłosienia. W efekcie koszt depilacji laserowej zwraca się z nawiązką, ponieważ nie inwestujesz regularnie w depilatory, maszynki i kremy do golenia.

Plecy

Na zabieg depilacji laserem pleców decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Użycie lasera diodowego LightSheer® DUET™ HIGH SPEED to najskuteczniejsza metoda na usunięcie nieestetycznego owłosienia. Plecy stają się idealnie gładkie i zadbane, bez brzydkich krostek i widocznych cebulek.

Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, zależnie od ilości owłosienia. Depilacja laserem ma jeszcze inne zalety – eliminujesz ryzyko zapalenia okołomieszkowego, wrastania włosków oraz odrastania ich grubszych i ciemniejszych, jak to bywa w przypadku tradycyjnych metod golenia.

Nogi

Trwała depilacja laserowa nóg może obejmować tylko ich fragment na przykład łydki lub całe nogi. To bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, który trwa zazwyczaj 20-60 minut, zależnie od rodzaju i gęstości owłosienia. Dzięki zastosowaniu lasera diodowego LightSheer® DUET™ HIGH SPEED chłodzącą głowicą doznania bólowe są praktycznie nieodczuwalne! Głowica porusza się po ciele gładko i skutecznie niszczy mieszki włosowe.

W gratisie oferujemy też depilację stóp oraz kolan.

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa twarzy obejmuje takie partie jak policzki, czoło, broda i nos. Efekty są niezwykle skuteczne, z łatwością możesz pozbyć się na trwałe nieestetycznego owłosienia. Laser diodowy LightSheer® DUET™ HIGH SPEED precyzyjnie celuje wiązki w kierunku mieszków włosowych, nie uszkadzając przy tym naskórka. To w pełni bezpieczny i efektywny zabieg. Depilacja laserem sprawia, że włosy przestają rosnąć, a Ty w końcu masz problem z głowy!

Bikini

Depilacja bikini laserem trwale usuwa nieestetyczne włoski. To najlepsza alternatywa dla samodzielnego golenia maszynką lub depilatorem. Te metody nie tylko zajmują dużo czasu, ale też bywają bolesne i często prowadzą do podrażnień miejsc intymnych. Depilacja bikini laserem natomiast jest bezbolesna i  zapobiega zaczerwienieniom, występowaniu krostek, zacięciom i uczuciu swędzenia.

Oferujemy kilka metod depilacji bikini, w tym depilację brazylijską i hollywoodzką. Ta pierwsza polega na całkowitym usunięciu owłosienia i pozostawieniu paseczka włosków na wzgórku łonowym. Hollywoodzka natomiast wiąże się z całkowitym wyeliminowaniem włosków.

W gratisie do tych usług depilujemy szparę pośladkową.

Laserowa depilacja mężczyzn

W ProClinic mile widziani są panowie, którzy chcą zadbać o swój wygląd i estetykę. Oferujemy depilację pach, klatki piersiowej, pleców, a nawet okolic intymnych. LightSheer Duet nie podrażnia skóry i jest nieinwazyjny.

Dobra depilacja laserowa, gdzie najlepiej? Tylko w ProClinic!

Do korzystania z naszych zabiegów zapraszamy klientki z całego miasta (Śródmieście, Stare Miasto, Krzyki, Partynice, Jagodno Wysoka, Biskupin, Zalesie, Zacisze) oraz z pobliskich miejscowości (Bielany Wrocławskie, Kąty Wrocławskie, Kamieniec Wrocławski, Kiełczów, Długołęka, Mirków). Ze względu na centralne położenie naszej kliniki bez problemu dotrzesz do nas z każdej części naszego miasta i okolic. Laser do usuwania owłosienia Light Sheer to wybór, który Cię nie zawiedzie i da wymarzony efekt. Zarezerwuj konsultację już dziś i poczuj różnicę!

Polecane zabiegi

Umów się na wizytę już dziś!