Usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław

Usuwanie laserowe przebarwień Wrocław – na czym polega zabieg? 

Usuwanie laserowe przebarwień jest jedną z metod medycyny estetycznej.  Światło lasera nagrzewa barwnik – melaninę. W wyniku zabiegu przebarwienia początkowo ciemnieją, dopiero od następnego dnia następuje proces łuszczenia – zwykle trwający około 2 tygodni. Jeżeli przebarwienia są bardzo głębokie powtórzenie zabiegu będzie konieczne po upływie ok. 4 tygodni. Ważne jest to, żeby po zabiegu usuwania przebarwień stosować kremy o wysokich filtrach UV. Pozbądź się przebarwień raz na zawsze z ProClinic!

 

Laserowe Usuwanie Przebarwień Opinie

Laserowe usuwanie przebarwień

Rodzaje przebarwień, z jakimi możemy mieć do czynienia:

 • Plamy typu cafe Au lait – występujące od urodzenia. Jest to jasnobrązowa plama, która odróżnia się od skóry, bo jest ciemniejsza o równomiernym zabarwieniu.
 • Piegi – piegi powstają w wyniku zwiększenia ilości melaniny, wywołane ekspozycją na UV. Często ich powstawanie jest związane z uwarunkowaniami genetycznymi.
 • Znamię Beckera – jest to znamię melanocytowe owłosione. Występują zwykle na skórze barku lub tułowia.
 • Plama mongolska – pojawiająca się u dzieci pochodzenia latynoskiego lub azjatyckiego. Zazwyczaj jest zlokalizowana w okolicy krzyżowej, w niektórych przypadkach ustępuje.
 • Plamy soczewicowate, posłoneczne – spowodowane nadmierną ekspozycją słoneczną. Występują zwykle w miejscach odsłoniętych (dłonie, przedramiona, twarz).
 • Polikodermia – pojawiają się w wyniku nadmiernego wystawiania skóry na słońce, są to uszkodzenia skóry w postaci przebarwień lub rozszerzonych naczyń krwionośnych, często występują na bocznych powierzchniach szyi i twarzy.
 • Przebarwienia wtórne – spowodowane przez różne czynniki zewnętrzne np. pourazowe, polekowe, chemiczne, związane z ekspozycją skóry na słońce.

Podział przebarwień

 • Naskórkowe – powstają, gdy kumuluje się melanina w naskórku
 • Skórne – powstają, gdy kumuluje się melanina w skórze właściwej
 • Mieszane – inaczej skórno-naskórkowe

Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy Wrocław

Przebarwienia dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Aż 35% pań boryka się z nimi po 30-tce, natomiast po 50 roku życia już 90%. Te nieestetyczne zmiany skórne z roku na rok stają się coraz ciemniejsze, dlatego warto jak najszybciej wybrać się na usuwanie przebarwień laserem w ProClinic.

Nasze urządzenia do przeprowadzania zabiegu są w pełni bezpieczne, ponieważ mają odpowiednie certyfikaty i atesty. usuwanie przebarwień wykonują wykwalifikowani specjaliści, którzy dobierają właściwą metodę do indywidualnego przypadku na podstawie komputerowej diagnostyki.

Przebarwienia są najbardziej widoczne na twarzy. Nawet dobrej jakości podkłady nie ukryją ich całkowicie. Dlatego warto udać się na usuwanie przebarwień w ProClinic, ponieważ już po pierwszej wizycie zauważysz efekty. Oferujemy usuwanie nieestetycznych zmian na:

• dłoniach,
• szyi,
• dekolcie,
• całej twarzy,
• nosie,
• brodzie,
• policzkach,
• wardze górnej.

Jakie są największe zalety usuwania przebarwień laserem? Przede wszystkim to najskuteczniejsza metoda dostępna na rynku, przy tym najwygodniejsza i nieinwazyjna. Po wizycie w gabinecie możesz swobodnie powrócić do codziennych aktywności, ponieważ usuwanie przebarwień we Wrocławiu w ProClinic nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Usuwanie przebarwień na skórze – jak przebiega?

Po przeprowadzaniu dokładnego wywiadu z pacjentem, nasz specjalista dobiera najodpowiedniejszą metodę usuwania przebarwień, w tym ustawia właściwe parametry lasera. Działanie tego urządzenia na przebarwienia jest dość proste. Kiedy światło pada na skórę, dochodzi do jego wchłonięcia przez komórki pigmentowe. W efekcie rozpadają się one na mikroskopijne cząsteczki. Ostatnim etapem jest ich usunięcie z organizmu przez układ immunologiczny.

Usuwanie przebarwień laserem we Wrocławiu w ProClinic nie jest bolesne. Pacjenci, zależnie od progu bólu, mogą odczuwać delikatne ukłucia lub intensywniejsze ciepło. Osoby znacznie wrażliwsze na doznania bólowe, mogą skorzystać z miejscowego znieczulenia podawanego w postaci kremu.

Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław – przeciwwskazania

Nie każdy może zdecydować się na laserowe usuwanie przebarwień. Do przeciwwskazań należą:

 • ciąża,
 • rozrusznik serca,
 • epilepsja,
 • cukrzyca,
 • niektóre choroby skóry, np trądzik różowaty, łuszczyca,
 • opalenizna, także solarium 4 tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu,
 • stosowanie niektórych leków,
 • sterydy,
 • niektóre zmiany wirusowe,
 • leki fotouczulające,
 • kremy z retinolem,
 • niektóre zioła : nagietek, dziurawiec.

Postępowanie przed i po zabiegu laserowego usunięcia przebarwień

Zanim zdecydujemy się na usuwanie przebarwień, powinna odbyć się konsultacja. Cena zabiegu jest bardzo atrakcyjna, dlatego bez wątpienia warto się na niego zdecydować, o ile nie ma przeciwwskazań.

Przed zabiegiem usuwania przebarwień:

 1. Przynajmniej 4 tyg. przed zabiegiem należy unikać opalania i kosmetyków złuszczających skórę.
 2. Tydzień przed planowanym zabiegiem dobrze zrezygnować z picia alkoholu.
 3. W przypadku kiedy stosujesz: antykoagulanty, sterydy, leki fotouczulające, należy je odstawić (jeśli to jest możliwe) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 -30 dniach po zabiegu. Po zabiegu nie można stosować mydła, toników na bazie alkoholu, spirytusu. Nie podrażniaj skóry ręcznikiem ani gąbką.

Po zabiegu usuwania przebarwień:

 1. Po zabiegu koniecznie zrezygnuj z sauny i gorącej kąpieli mniej więcej przez 14 dni.
 2. Nie opalaj się przez 4 tygodnie po przeprowadzonym zabiegu.
 3. Powstrzymaj się od ćwiczeń fizycznych do 7 dni po zabiegu.
 4. Jeżeli był przeprowadzony zabieg na twarzy to koniecznie zaopatrz się w kremy z filtrem SPV 50 przez 4 tygodnie po zabiegu.

 

Laserowe usuwanie przebarwień – cena za zabiegi

Usuwanie przebarwień w ProClinic Wrocław wiąże się z niewysokim kosztem. Cena za jednorazowe laserowe usuwanie przebarwień wynosi od 99 złotych.

W trosce o dobro pacjenta należy się odpowiednio przygotować do laserowego usuwania przebarwień. Siedzibą naszej kliniki jest Wrocław, dlatego zachęcamy do udania się na konsultację, zanim zostanie przeprowadzony zabieg. W zależności od tego czy zabiegowi będzie poddana twarz, czy inna część ciała, zostanie opracowany plan leczenia.

Laser na przebarwienia- zabieg we Wrocławiu

Jeśli chodzi o usuwanie przebarwień, zabieg wykonujemy przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Dyskomfort odczuwany przez pacjenta jest niewielki. W razie potrzeby należy podać znieczulenie.

Aby odpowiednio przygotować się do usuwania przebarwień, należy przeczytać wskazówki na naszej stronie internetowej lub zgłosić się na konsultację, dzięki czemu zabieg przebiegnie bez przeszkód.

Popularność zabiegów na usuwanie przebarwień w Polsce

Badanie TNS OBOP obrazuje, że usuwanie przebarwień w Polsce jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów. Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest najlepszą alternatywą dla operacji plastycznych, które są inwazyjne i wymagają rekonwalescencji.
Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów laserowego usuwania przebarwień! Laseroterapia jest bezpieczna, a efekty zobaczysz już po pierwszej wizycie. Ponadto za usuwanie przebarwień oferujemy korzystne ceny i niezwykle atrakcyjne rabaty. Umów się na konsultację!

Laserowe usuwanie przebarwień – Efekty

Cennik

pojedyncze przebarwienie
od 199 zł*
dłonie
od 319 zł*
czoło
od 319 zł*
policzki
od 319 zł*
nos
od 199 zł*
warga górna
od 199 zł*
broda
od 319 zł*
szyja
od 319 zł*
dekolt
od 319 zł*
twarz
od 599 zł*

*cena zależna od ilości zabiegów  i od wielkości obszaru objętego leczeniem

Polecane zabiegi

Umów się na wizytę już dziś!