Zamykanie naczynek Wrocław

zamykanie naczynek na twarzy

Odkryj skuteczność laserowego zamykania naczynek w ProClinic.  Metoda laserowego zamykania naczynek jest niezwykle skuteczna dla osób, które borykają się z kompleksami związanymi z pajączkami, rumieniem czy po prostu widocznymi naczyniami krwionośnymi.

Laser ND Yag, z którego korzystamy, jest niezwykle skuteczny w procesie leczenia, czyli zamykania naczynek. Zaleca się powtarzanie zabiegu co kilka tygodni. Jego cena jest niezwykle atrakcyjna – zaczyna się już od 199 złotych!

Zamykanie naczynek laserem Wrocław

laserowe zamykanie naczyń krwionośnych jest bezpiecznym i szybkim sposobem na pozbycie się pękniętych naczynek. W Centrum Medycznym ProClinic zabieg przeprowadzamy przy użyciu lasera Nd yag Fotona Spectro SP.

 

Zamykanie Naczynek Wrocław Opinie

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek? – ProClinic Wrocław

Zamykanie naczynek za pomocą lasera to jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Proces laserowego usuwania naczynek polega na skierowaniu światła lasera w głąb naczynka. Tam, światło jest absorbowane przez barwnik znajdujący się w czerwonych krwinkach i zostaje zamienione na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z naczynia odparowuje woda, a w jego wnętrzu pozostają tylko ścianki, które ulegają wchłonięciu.

Nie można oczekiwać, że po pierwszym zabiegu zamykania naczynek zostaną usunięte wszystkie naczynka. Czasem zabieg usuwania laserowego naczyń trzeba powtórzyć kilka razy. To dlatego usuwanie naczynek jest procesem. Naczynka na nogach usuwa się od 3 do 5 zabiegów, a na twarzy potrzeba jest ok. 3 zabiegów. Okres zanikania naczynek może trwać nawet do kilku tygodni.

Laserowe zamykanie naczynek we Wrocławiu

Laserowe usuwanie naczynek powinno być wykonywane jesienią/zimą na partie, które są narażone na promieniowanie słoneczne. Podczas okresu letniego zabieg można wykonać na zakryte części ciała pod warunkiem, że przez ok. 4-6 tygodnie po zabiegu będziemy chronić je przed słońcem.

Zabieg usuwania laserowego naczyń nie jest bolesny, jednakże wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji – po zabiegu może pojawić się siniak lub obrzęk w miejscu, w którym naczynko było bardzo duże.

Zamykanie naczynek Wrocław – dla kogo ten zabieg?

Zabieg zamykania naczynek przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które mają problem ze zmianami naczyniowymi na nogach (pajączki), na twarzy, z drobnymi żylakami, z naczyniakami (płaskimi, rubinowymi) oraz rumieniem zabieg zamykania naczynek (naczyń krwionośnych).

Jeśli chodzi o metody leczenia rumienia, proces laserowego zamykania naczynek jest jednym z najskuteczniejszych sposobów. Pomoże także na pajączki. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku trądziku różowatego metoda nie jest skuteczna – co więcej, schorzenie to jest jednym z przeciwwzkazań do wykonania zabiegu.

Cena zabiegu jest niezwykle atrakcyjna, dlatego warto zdecydować się na laserowe usuwanie rumienia, naczynek i pajączków. Zabiegi wykonuje się w seriach, dzięki czemu można liczyć na świetne efekty. Laser, którego używamy, posiada niezbędne atesty.

Zamykanie naczynek na twarzy Wrocław

Nieestetyczne naczynka na twarzy to problem natury kosmetyczno-medycznej, z którym borykają się nasi pacjenci niezależnie od wieku. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tak zwane „pajączki”, czyli rozszerzone siatki naczynek, są widoczne gołym okiem pod powierzchnią skóry. Naczynka włosowate wyglądają jak cieniutkie niteczki, a nierzadko łączą się ze sobą i tworzą rumieniec, który nie znika. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na usuwanie naczynek we Wrocławiu laserem. To najskuteczniejsza i najszybsza alternatywa dla drogich kremów i lekarstw.

Co wpływa na rozszerzanie naczynek na twarzy? Głównie wysoka obecność hormonów estrogenowych, promieniowanie słoneczne, solarium, sauna, nagłe zmiany temperatury, alkohol, pikantne potrawy, stres i niektóre leki. „Pajączki” pojawiają się z reguły w okolicy nosa, brody i policzków.

Usuwanie naczynek we Wrocławiu w ProClinic z użyciem lasera Nd:YAG przynosi fenomenalne efekty. „Pajączki” na twarzy zostają poddane emitowanemu promieniowi o długości ponad 1000 nm, który dociera głęboko w głąb skóry. W efekcie dochodzi do podgrzania krwi, koagulacji naczynka i jego zamknięcia. Nieestetyczne naczynka znikają z twarzy, a Ty możesz cieszyć się promienną cerą bez przebarwień.

Laserowe usuwanie naczynek we Wrocławiu w ProClinic przynosi efekty już po pierwszej wizycie, a metoda nie jest bolesna ani inwazyjna. Serdecznie zachęcamy od kontaktu w celu ustalenia szczegółów!

Zamykanie naczynek na nogach Wrocław

Naczynka pojawiają się nie tylko na twarzy, ale także na innych partiach ciała, w tym na nogach. W jaki sposób powstają? W zdrowym organizmie naczynia krwionośne rozszerzają się i kurczą, zależnie od temperatury. Jeśli natomiast dojdzie do zaburzenia tego procesu, kruche naczynka pękają tuż pod warstwą naskórka. Często dzieje się na skutek uwarunkowań genetycznych, a nawet zaburzeń krążeniowych i hormonalnych. Bywa, że nieestetyczne „pajączki” pojawiają się również przez nadmierne przeciążenie kończyn dolnych na przykład przez długie przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej.

W ProClinic kompleksowo zajmujemy się laserowym zamykaniem naczynek na nogach, w tym nawet najbardziej rozbudowanych sieci „pajączków”. Za pomocą lasera niwelujemy zmiany skórne, dzięki czemu możesz cieszyć się piękną i zadbaną skórą na nogach. To w pełni nieinwazyjna metoda, która nie powoduje odczuć bólowych i większego dyskomfortu.

By uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty jest konieczne wykonanie serii zabiegów, zazwyczaj od 3 do 5. Ile kosztuje usuwanie „pajączków” na nogach we Wrocławiu? Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem – cena jest uzależniona od wielkości obszaru objętego leczeniem. Laserowe zamykanie naczynek na nogach we Wrocławiu jest jednak korzystną cenowo usługą, zwłaszcza że w ProClinic często oferujemy atrakcyjne rabaty. Zapraszamy do kontaktu!

Laserowe zamykanie naczynek – przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • rozrusznik serca,
 • epilepsja,
 • cukrzyca,
 • niektóre choroby skóry, np trądzik różowaty, łuszczyca,
 • opalenizna,
 • ekspozycja na słońce 4 tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu,
 • stosowanie niektórych leków,
 • zażywanie sterydów,
 • zmiany wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
 • leki fotouczulające,
 • kremy z retinolem,
 • niektóre zioła: nagietek, dziurawiec, koper włoski.

Przed zabiegiem laserowego usuwania naczyń nie należy:

 • opalać się przez 4 tygodnie,
 • stosować zabiegi złuszczające skórę 2 tygodnie przed,
 • stosować leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających – trzeba je odstawić (jeśli to jest możliwe) miesiąc przed zabiegiem,
 • pić herbat ziołowych np, dziurawiec, nagietek 2 tygodnie przed,
 • pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu.

Laserowe zamykanie naczynek Wrocław – efekty bezpośrednio po zabiegu:

Po zabiegu usuwania naczynek na twarzy lub ciele, może wystąpić:

 • pieczenie lub szczypanie,
 • obrzęk lub zaczerwienienie skóry w miejscu zabiegu, większa wrażliwość skóry.

Większość z tych objawów znika zwykle kilka godzin po zabiegu, czasem trzeba zastosować w domu kremy łagodzące.

Laserowe zamykanie naczynek – postępowanie po zabiegu

Po zabiegu należy zastosować odpowiednią pielęgnację skóry. Ze względu na to, że będzie ona podrażniona, nie można używać toników na bazie alkoholu, spirytusu oraz mydła. Należy unikać podrażnień skóry w miejscu, w którym wykonywany był zabieg np. gąbką. Nie należy także wykonywać peelingów. Najlepiej zainwestować w łagodne kremy nawilżające.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry mającej skłonności do pękania naczynek

Przede wszystkim trzeba unikać słońca, także solarium. Zaleca się stosowanie preparatów z filtrami UVB i UVA 50+. Należy chronić skórę przed zimnem oraz wilgocią poprzez stosowanie kremów ochronnych w okresie zimowym. Ważne jest uzupełnianie niedoborów witaminowych (B2, C, PP). Oprócz tych wskazań, warto dodatkowo wzmacniać skórę kosmetykami przeznaczonymi dla skóry naczynkowej (z witaminą K).

Nie czekaj. Umów się na zabieg już dziś bezpłatną konsultację!

Cennik

pojedyncze naczynko
od 215 zł*
nos
od 239 zł*
policzki
od 359 zł*
twarz
od 519 zł*
uda
od 439 zł**
łydki
od 439 zł**

*cena zależna od ilości zabiegów

**cena zależna od ilości zabiegów  i od wielkości obszaru objętego leczeniem

Polecane zabiegi

Umów się na wizytę już dziś!