Laserowe usuwanie blizn Wrocław

usuwanie blizn kobieta plecy

Chcesz pozbyć się blizn, które od lat zakłócają Twoją pewność siebie? Odkryj skuteczność laserowego usuwania blizn w Proclinic! Blizny mogą powstawać na skutek urazów, zabiegów chirurgicznych, a także być pozostałością przebytego w młodości trądziku. Szczególnie blizny potrądzikowe na twarzy stają się przyczyną kompleksów, ponieważ najtrudniej je ukryć.

Usuwanie blizn laserem Wrocław – dla kogo?

Dla młodych osób blizny to sytuacja obciążająca psychicznie, która przypomina o przebytej chorobie lub trądziku, z którym nierzadko trudno jest się uporać. Jego pozostałością często są nieregularne i dość głębokie blizny, których nie da się zamaskować makijażem. Nie znikną one z czasem, ponieważ są wynikiem głębszego uszkodzenia skóry.

Blizna jest trwałą zmianą skórną, której nie da się usunąć czy spłycić kosmetykami dostępnymi w drogeriach. Aby uzyskać widoczne efekty, konieczne jest poddanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

Do leczenia blizn stosuje się laser frakcyjny, który działa miejscowo na zmienioną skórę i w ten sposób pobudza ją do odnowy. Laser frakcyjny CO2 stosuje się także do korekcji opadającej powieki czy usuwania rozstępów i zmarszczek.

Usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław za pomocą lasera frakcyjnego – jak przebiega?

W Proclinic przeprowadzamy zabiegi z użyciem lasera Fotona Spectro SP. Jedną z możliwości lasera frakcyjnego Fotona Spectro SP jest usuwanie blizn, w tym potrądzikowych. Jest to możliwe dzięki ablacji przerośniętej tkanki do poziomu zdrowej skóry. Modelowanie tkanki jest bardzo efektywne, okres gojenia nie trwa dłużej niż tydzień.

Likwidowanie blizn jest skuteczne przy zastosowaniu wiązki świetlnej o różnej sile i w różnym czasie. Blizny można całkowicie zniwelować, ale należy pamiętać, że w przypadku wieloletnich zmian nie zawsze jest to takie proste – dzięki wykorzystaniu medycyny estetycznej możemy natomiast osiągnąć znaczną poprawę wyglądu i napięcia skóry, co ma wpływ na ich estetykę.

Usuwanie blizn Wrocław – krok po kroku

Usuwanie blizn we Wrocławiu w ProClinic cieszy się ogromną popularnością wśród naszych pacjentów. Zwłaszcza usuwanie blizn po trądziku we Wrocławiu odbywa się u nas regularnie. Zabieg często trwa zaledwie kilkanaście minut i rozpoczyna się nałożeniem chłodzącego substancji. Następnie lekarz wysyła precyzyjną wiązkę laserową w konkretny obszar skóry. Wizyta kończy się posmarowaniem miejsca po bliźnie specjalnym żelem łagodzącym podrażnienia.

Na laserowe usuwanie blizn mogą się zdecydować osoby w różnym wieku, niezależnie od płci. Zapraszamy panie i panów do ProClinic – pozbędziemy się Waszego problemu w kilka chwil!

Laserowe Usuwanie Blizn Opinie

Laserowe usuwanie blizn Wrocław – co warto wiedzieć?

Zabieg usuwania blizn za pomocą laserów frakcyjnych polega na precyzyjnym skierowaniu wiązki światła na zmienioną skórę. Laser frakcyjny emituje wiązkę, która wnika w głąb skóry, do tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Powoduje mikrouszkodzenia, które mają za zadanie pobudzić skórę do odbudowy i w ten sposób spłycić blizny.

Uszkodzona skóra zaczyna produkować kolagen, który jest odpowiedzialny za jej nienaganny i zdrowy wygląd. Aby uzyskać najlepsze efekty, trzeba przeprowadzić sesję kilku zabiegów usuwania blizn. To, ile sesji będzie konieczne, zależy od stanu skóry i od rodzaju oraz ilości blizn. W przypadku zmian wieloletnich należy przeprowadzić więcej zabiegów, natomiast blizny świeższe można usunąć znacznie szybciej.

Usuwanie blizn pooperacyjnych Wrocław

Blizny powstają nie tylko na skutek trądziku, ale też operacji chirurgicznych. Dlatego w ProClinic zajmujemy się usuwaniem laserowym blizn na wielu partiach ciała, w tym na dekolcie, plecach i szyi. Nasz laser fotona spectro SP 4D, który wykorzystujemy do eliminacji nieestetycznych zmian, jest jednym z najwydajniejszych urządzeń na rynku medycyny estetycznej.

Laser fotona 4D to połączenie lasera Nd:YAG z Er:YAG-iem. To cenna kombinacja impulsów o różnej długości, które dogłębnie wnikają w tkanki, a przy tym mają też działanie powierzchowne. Laser fotona 4D jest w pełni bezpieczny, nie uszkadza naskórka i redukuje dyskomfort oraz doznania bólowe.

Urządzenie jest wyposażone w innowacyjne udogodnienia, w tym kontrolę zwrotną impulsu. Dzięki temu laser zawsze wydziela wiązkę o ściśle zdefiniowanych parametrach, która idealnie dopasowuje się do rodzaju blizny. Laser fotona 4D jest także wyposażony w system VSP, czyli zmienny kwadratowy impuls, który jeszcze bardziej przyśpiesza działania lecznicze urządzenia.

Usuwanie blizn laserem z użyciem fotona 4D nie jest bolesne. Ponadto zabieg cechuje nieinwazyjność, co umożliwia powrót do codziennych aktywności od razu po wyjściu z gabinetu. Połączenie wiązek Nd:YAG z Er:YAG-iem wyklucza także uszkodzenie tkanek, co sprawia, że zabieg jest jeszcze bezpieczniejszy i efektywniejszy.

W ProClinic kompleksowo zajmujemy się usuwaniem blizn pooperacyjnych i potrądzikowych. Niezależnie od miejsca występowania zmiany skórnej, zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów zabiegu!

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

 • ciąża,
 • rozrusznik serca,
 • epilepsja,
 • cukrzyca,
 • niektóre choroby skóry, np. trądzik różowaty, łuszczyca,
 • opalenizna, także solarium 4 tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu,
 • stosowanie niektórych leków,
 • sterydy,
 • niektóre zmiany wirusowe,
 • zażywanie leków fotouczulających,
 • stosowanie kremów z retinolem,
 • stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec.

Postępowanie pacjenta przed zabiegiem laserowego usuwania blizn

Do zabiegu laserowego usuwania blizn należy się odpowiednio przygotować. Skóra nie może być podrażniona, a w dniu zabiegu powinna być czysta i sucha. Do gabinetu trzeba więc przyjść bez makijażu.

Przed planowanym zabiegiem nie należy:

 • opalać się – minimum 4 tygodnie przed,
 • stosować peelingów na tydzień przed zabiegiem,
 • pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu,

zalecamy natomiast:

 • ogolić skórę maszynką dzień przed zabiegiem,
 • zmyć wszystkie kosmetyki ze skóry,
 • w przypadku przyjmowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić (jeśli to jest możliwe) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je przyjmować ponownie 14 dni po zabiegu.

Postępowanie pacjenta po zabiegu laserowym usuwania blizn

Po zabiegu laserowego usuwania blizn skóra wokół usuwanej zmiany może być przez pewien czas lekko opuchnięta, zaczerwieniona i podrażniona. Z tego względu podstawą pielęgnacji jest stosowanie łagodnego kremu nawilżającego, natomiast należy pamiętać również o tym, czego unikać przez kilka dni po zabiegu. Przede wszystkim nie zalecamy stosowania substancji silnie drażniących, które mogą spowodować dodatkowe podrażnienie skóry.

Aby przyspieszyć proces gojenia się i rekonwalescencji po zabiegu warto pić dużo wody. Najlepiej, aby byłą to niegazowana woda mineralna. W ten sposób można zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia od środka.

Ze względu na to, że po zabiegu z użyciem laserów frakcyjnych skóra jest bardzo wrażliwa na działanie słońca, najlepiej laserowe usuwanie blizn przeprowadzać zimą i jesienią. Latem, gdy promieniowanie jest najmocniejsze, może dojść do poparzeń lub powstawania przebarwień słonecznych.

Po zabiegu nie należy:

 • stosować mydła, toników na bazie alkoholu, spirytusu,
 • wykonywać peelingów, wycierać miejsc, na których przeprowadzano zabieg ręcznikiem lub gąbką,
 • podrażniać skóry w okolicach, w których przeprowadzany był zabieg,
 • nie zaleca się również korzystania z sauny czy gorącej kąpieli przez około 14 dni, opalania się przez 4 tygodnie po przeprowadzonym zabiegu,
 • jeżeli zabieg został przeprowadzony na twarzy, należy stosować kremy z filtrem SPF 50 przez 4 tygodnie po zabiegu. Nie ma przeciwwskazań co do stosowania kosmetyków po zabiegu. Po 2 miesiącach należy zgłosić się na wizytę kontrolną.

Usuwanie blizn Wrocław cennik

Usuwanie laserowe blizn wykonujemy już od 239 złotych! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem. Przypominamy, że często oferujemy przyjazne rabaty, nawet ponad 50%. Zarezerwuj konsultację i pożegnaj się z bliznami na zawsze!

Laserowe usuwanie blizn – efekty

Cennik

pojedyncza blizna
od 239 zł*
policzki
od 399 zł*
czoło
od 399 zł*
dekolt
od 599 zł*
twarz
od 599 zł*
plecy
od 839 zł*

*cena zależna od ilości zabiegów i od wielkości obszaru objętego leczeniem

Polecane zabiegi

Umów się na wizytę już dziś!