Endermologia na twarz – jak działa endermolifting?

Zabieg endermolift na twarz to naturalna i nieinwazyjna technika odmładzania skóry, której kluczowym efektem jest likwidacja oznak starzenia oraz przywrócenie gęstości i jędrności skóry twarzy. To zabieg idealny dla osób, które pragną odzyskać młody wygląd skóry bez poddawania się inwazyjnym zabiegom o podwyższonym ryzyku powikłań pozabiegowych. Zabieg wykonywany w odpowiedniej ilości serii pozwala na spłycenie zmarszczek, likwidację obrzęków skóry, modelowanie twarzy oraz niwelowanie efektu drugiego podbródka. To bezpieczna i nowoczesna metoda odmładzania, po którą często sięgają klientki klinik estetycznych. Endermologia na twarz – jak działa endermolifting? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Na czym polega zabieg endermologii na twarz?
  • Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
  • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
  • Jak często wykonywać endermolift?
  • Jakie są efekty zabiegu?

We wpisie dowiesz się, na czym polega zabieg endermologii na twarz, dla kogo jest przeznaczony taki zabieg, jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania. Przeczytasz także, jak często należy go wykonywać oraz jakie są efekty endermoliftingu.

Na czym polega zabieg endermologii na twarz?

Zabieg polega na zastosowaniu podciśnienia tworzącego fałdę skórną, która następnie jest masowana przez elektronicznie sterowane rolki urządzenia. Efektem połączenia zjawiska próżni i masażu skóry jest pobudzenie głębiej znajdujących się komórek skóry do regeneracji. Wewnątrz skóry dochodzi do procesów chemicznych, które aktywują komórki do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i naturalnego kwasu hialuronowego wiążącego wodę wewnątrz skóry. Badania pokazują, że endermologia pozwala na wykonywanie zabiegów obejmujących zewnętrzny naskórek, skórę właściwą, jak i tkankę podskórną. W efekcie dochodzi do szybszego spalania tkanek tłuszczowych oraz produkcji niezbędnego do odbudowy skóry kolagenu. Zabieg odbywa się w sposób bezbolesny i nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Endermolift to zabieg, który może obejmować obszary takie jak twarz, dekolt, szyja czy biust.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Endermologia na twarz to zabieg, który idealnie sprawdzi się w przypadku osób, których skóra utraciła jędrność, gęstość i zdrowy wygląd. To rozwiązanie dla osób, które chcą przywrócić swojej skórze dawny blask i nieskazitelny wygląd bez inwazyjnych metod stosowanych w medycynie estetycznej. To świetny kompromis pomiędzy skutecznością a łagodnością zabiegu. To także wyjście dla klientek, które chcą zadbać o swoja skórę i zapobiec pojawieniu się przedwczesnych oznak starzenia ale jednocześnie pragną, aby proces starzenia przebiegał w sposób kontrolowany i estetyczny. To zabieg przeznaczony dla osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry i jednocześnie zrelaksować się.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Przed podjęciem decyzji o ilości i częstotliwości zabiegów niezbędne jest spotkanie ze specjalistą, który opracuje dla pacjenta odpowiedni program rewitalizacji skóry za pomocą endermoliftingu. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:
– licznie występujące zmarszczki
– obrzęk i opuchlizna oczu, zasinienia i worki pod oczami
– opadające powieki
– efekt drugiego podbródka
– utrata jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu
– opadnięcie owalu twarzy
– szara, pozbawiona blasku, ziemista cera

Jak każdy zabieg kosmetyczny, przed wykonaniem endermolitingu należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, do których zaliczają się:
– wszelkie stany zapalne skóry np. opryszczka
– miażdżyca
– nowotwory
– posiadany rozrusznik serca
– choroby tarczycy
– stwardnienie rozsiane
– nadciśnienie
– epilepsja
– przebyty zawał serca
– ciąża

Jakie są efekty zabiegu?

Endermolift to bezbolesny i komfortowy zabieg o działaniu przeciwstarzeniowym, którego efekty są wielopłaszczyznowe. Cera staje się dotleniona, nawilżona i rozjaśniona z wszelkich przebarwień posłonecznych lub potrądzikowych. Uszkodzone naczynka czyli tzw. pajączki ulegają redukcji. Produkcja naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego wzrasta nawet do 80%! Wszelkie występujące na twarzy obrzęki, szczególnie te obecne wokół wrażliwej okolicy oczu, zostają zredukowane a mikrokrążenie wewnątrz skóry przywrócone. Owal twarzy staje się bardziej wyraźny, rysy wyostrzają się, a efekt drugiego podbródka zostaje zniwelowany w wyniku pobudzenia naturalnego spalania tłuszczu. Zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu, a skóra znacznie zwiększa swoją jędrność.

Jak często wykonywać endermolift?

Jeśli oznaki starzenia są łagodne, nawet po pierwszym zabiegu efekty będą widoczne. Przy wyraźnych oznakach starzenia zaleca się wykonanie serii kilku lub kilkunastu zabiegów, których ilość jest ustalana indywidualnie z każdym pacjentem. Ilość zabiegów jest zależna od stanu skóry i zaawansowania problemu jej starzenia. Zastosowanie pełnej kuracji endermologii na twarz w widoczny sposób wygładzi zmarszczki, uniesie kontury twarzy i poprawia ogólny wygląd skóry. Aby wzmocnić efekty zabiegi enermoliftingu najlepiej połączyć z odpowiednią pielęgnacją, przeznaczonymi do tego preparatami. Skóra po zabiegu będzie lepiej wchłaniać substancje odżywcze i nawilżające zawarte w kosmetykach. Warto także podjąć się zabiegu podtrzymującego efekty po upływie 1 miesiąca od zakończonej terapii.

Polecane wpisy