Co usuwa blizny po trądziku?

Blizny potrądzikowe zazwyczaj są zmorą przykrej walki. Same nie znikną, ale można im w tym pomóc. Co usuwa blizny po trądziku? Najlepszym zabiegiem jest laserowe usuwanie blizn. Zabieg wykonywany w seriach poprawi stan skóry, niweluje, a nawet całkowicie usuwa blizny po trądziku.

Spis treści:

  • Likwidowanie blizn przy pomocy lasera
  • Przeciwwskazania do zabiegu
  • Postępowanie przed zabiegiem
  • Postępowanie po zabiegu

Blizny po trądziku bywają uciążliwe i nieestetyczne. Jaki zabieg likwiduje je na dobre oraz czy są do niego przeciwwskazania, dowiesz się z poniższego tekstu. Ponadto poznasz postępowanie przed zabiegiem oraz po nim.

Likwidowanie blizn przy pomocy lasera

Blizny, jakie powstały w czasie występowania trądziku, można usunąć. Świetnie sprawdzi się tym zakresie laser Fotona Spectro SP. Modelowanie tkanki skórnej za pomocą zabiegu laserowego jest bardzo efektywne w przypadku blizn po trądziku. Dzięki ablacji przerośniętej tkanki do poziomu zdrowej skóry jest możliwe całkowite pozbycie się blizn.

Laser wytwarza wiązki świetlne o różnej sile i w różnym czasie, właśnie dlatego zabieg jest tak skuteczny. Niestety w przypadku wieloletnich zmian nie ma gwarancji na całkowite zniwelowanie blizn, jednak skóra i tak poprawi swój wygląd i będzie bardzo estetyczna, co sprawi, że blizny nie będą aż tak widoczne, jak przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do zabiegu laserowego usuwania blizn są przeciwwskazania, więc nie wszyscy, którzy tego pragną, mogą poddać się takiemu zabiegowi. Laserowe usuwanie blizn po trądziku nie jest odpowiednie dla kobiet w ciąży, osób, które mają rozrusznik serca, epilepsję lub cukrzycę. Niektóre osoby, których dolegliwością jest trądzik różowaty, czy łuszczyca bez konsultacji nie będą mogły poddać się takiemu zabiegowi. Z wykonania laserowego usuwania blizn wyklucza także opalenizna, stosowanie niektórych leków, przyjmowanie sterydów, niektóre zmiany wirusowe, zażywanie leków fotouczulających, stosowanie kremów z retinolem oraz stosowanie ziół takich jak: nagietek i dziurawiec.

Postępowanie przed zabiegiem

Do zabiegu, jakim jest laserowe usuwanie blizn, należy się odpowiednio przygotować. Minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie powinno się opalać. Na konsultacji poprzedzającej zabieg może okazać się, że konieczne będzie (w miarę możliwości) odstawienie leków takich jak: antykoagulanty, sterydy, substancje fotouczulające. Wówczas kosmetolog wyznaczy odpowiedni odstęp czasu jaki musi upłynąć, aby móc wykonać zabieg. Dzień przed zabiegiem jeśli to konieczne – należy ogolić skórę maszynką, a w dniu laserowego usuwania blizn zmyć ze skóry wszystkie kosmetyki oraz nie spożywać alkoholu.

Postępowanie po zabiegu

Usuwanie blizn po trądziku metodą lasera wymaga odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Nie należy stosować mydeł, toników i wszelkich kosmetyków na bazie alkoholu. Odradza się wykonywanie peelingów, podrażniania skóry, korzystania z sauny i gorących kąpieli. Do 4 tygodni po zabiegu nie można się także opalać. Jeśli usuwanie blizn potrądzikowych miało miejsce na twarzy, trzeba pamiętać o kremie z filtrem SPF50 przez 4 tygodnie po zabiegu. Po 2 miesiącach należy umówić się na wizytę kontrolną.

 

Polecane wpisy
depilacja-laserowa-co-ile-zabiegjak-wygląda-laserowe-usuwanie-żylaków