Depilatory domowe a profesjonalne lasery diodowe

Od niedawna depilację laserową można wykonywać w zaciszu domowym. Cena depilatorów dostępnych na rynku jest bardzo atrakcyjna – to koszt około dwóch zabiegów laserowego usuwania owłosienia, w profesjonalnym salonie. Czy tak naprawdę możemy porównywać skuteczność tych zabiegów? Czy depilator do użytku domowego daje podobne efekty, co depilacja w salonie kosmetycznym?

Spis treści:

 • Depilator domowy – działanie
 • Profesjonalny laser diodowy do depilacji – działanie
 • Porównanie

Z poniższego wpisu dowiesz się, czym charakteryzuje się depilator laserowy do użytku domowego i pod jakimi względami różni się od profesjonalnego lasera, używanego w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Przeczytasz też krótkie porównanie obu sposobów depilacji.

Depilator domowy – działanie

Depilator domowy to poręczne urządzenie o niewielkich rozmiarach, ważący około 1 kilograma. Ma ergonomiczny kształt, aby wygodnie było trzymać go w ręce pod różnymi kątami.Przeważnie jest wyposażony w pięcio-stopniową skalę regulacji mocy, aby można było ją swobodnie dopasować do koloru karnacji, grubości i koloru owłosienia użytkownika. Takim urządzeniem możemy potraktować owłosienie na nogach, w okolicy bikini, pod pachami lub na rękach. Depilator wytwarza impuls cieplny, który likwiduje niechciane owłosienie, wypalając cebulkę włosa. Fale świetlne depilatora niszczą włoski w fazie wzrostu, co oznacza, że są one likwidowane na zawsze. Warunkiem jest, aby wykonać serię składająca się z kilkunastu zabiegów. Fale wytwarzane przez depilator domowy mają dużo mniejsze częstotliwości, co powoduje, że są o wiele słabsze niż fale w profesjonalnych depilatorach laserowych. Jest to spowodowane zmniejszeniem rozmiarów urządzenia – mniejsze narzędzie daje większą wygodę użytkowania, ale też ma mniejszą moc. Są też pozytywne strony mniejszej mocy depilatora – jest on całkowicie bezpieczny ponieważ emituje fale, które nie są w stanie wyrządzić większej krzywdy. Jakie są efekty domowej depilacji? Czy są trwałe? Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Po zastosowaniu depilatora domowego cebulki włosów zostają ‘zahibernowane’ na okres od kilku tygodni, do kilku miesięcy. Są uśpione i co pewien okres czasu, zabiegi należy wykonywać na nowo.

Profesjonalny laser diodowy do depilacji – działanie

Depilacja w salonie kosmetycznym jest wykonywana przy pomocy profesjonalnego pełnowymiarowego urządzenia do depilacji. Częstotliwości wytwarzane przez laser są dużo silniejsze i dzięki temu bardziej skuteczne. Depilacja laserem w salonie odbywa się także nieporównywalnie szybciej – laser ma większy zasięg i działa jednorazowo na większy obszar skóry, niż depilator domowy. Lasery diodowe mogą być obsługiwane jedynie przez osoby specjalnie do tego przeszkolone. Co za tym idzie, działanie lasera do depilacji w salonie pomoże na dobre pozbyć się owłosienia, ponieważ wypalone cebulki włosów zostają usunięte na stałe. Ceny depilacji laserowej są nierzadko wysokie, ponieważ gwarantują dużo lepsze efekty niż domowy sposób usuwania włosków taki jak depilator. Wystarczy wykonać kilka zabiegów, które usuną włoski na stale – nie trzeba powtarzać zabiegu co kilka miesięcy. Seria zabiegów trwa mniej więcej od 4 do 12 miesięcy (w zależności od tempa regeneracji cebulek włosów u pacjenta) i wymaga kilku wizyt w salonie kosmetycznym.

Porównanie

Depilacja laserem w warunkach domowych:

 • włoski są usuwane tymczasowo, na okres od kilku tygodni do dwóch miesięcy
 • depilator wytwarza słabsze fale, przez co należy go częściej używać
 • jednorazowo usuwa mniej włosów na obszarze skóry, niż profesjonalny laser
 • jest bardzo bezpieczny
 • prosty w użyciu
 • mniej kosztowny
 • urządzenie jest lekkie i poręczne

Depilacja laserem diodowym w salonie kosmetycznym:

 • włoski zostają usunięte na stałe, po zastosowaniu odpowiedniej ilości zabiegów
 • urządzenie wytwarza silniejsze fale więc zabieg przebiega szybciej i łatwiej
 • usuwa jednorazowo więcej włosków na obszarze skóry
 • może je wykonywać tylko profesjonalista
 • cena zabiegu jest dość wysoka
 • jest bezpieczny
Polecane wpisy
Resurfacing twarzy – dla kogo jest przeznaczony?Depilacja laserowa bikini – kiedy najlepiej wykonać?