Depilacja laserowa – co ile zabieg?

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób usuwania owłosienia. Co istotne, jest to zabieg, który pozwala trwale pozbyć się problemu włosków na wybranej partii ciała. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki będzie całkowity koszt zabiegu. Dlaczego? Depilację laserową należy przeprowadzić w serii, na którą składa się 6 do 8 zabiegów. Trzeba jednak dodać, że zabiegi odbywają się co 8 tygodni, dlatego jest to niewielki miesięczny wydatek. Porównując ostateczny koszt depilacji laserowej do tego, ile wydajemy w ciągu wielu lat na maszynki jednorazowe, wosk, pianki do golenia, plastry depilujące, zauważymy, że depilacja laserem jest tańsza.

 

Spis treści:

  • Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej?
  • Na czym polega depilacja laserem?
  • Jak często powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Z wpisu dowiesz się, co trzeba wiedzieć, zanim zgłosisz się na zabieg depilacji laserem LightSheer Duet, na czym polega sama depilacja laserowa oraz jak często trzeba ją powtarzać.

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej?

Zanim udamy się na zabieg depilacji laserowej, należy wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim ważne jest to, że aby uzyskać idealnie gładką skórę bez zbędnego owłosienia, należy wykonać kilka zabiegów. Depilacja laserowa najczęściej jest wykonywana w odstępie około 8 tygodni, jednak liczbę zabiegów oraz ich częstotliwość dobiera kosmetolog podczas konsultacji. Minimum przez cztery tygodnie przed i cztery tygodnie po zabiegu nie należy opalać skóry. Niestety, ale opalenizna zmniejsza skuteczność zabiegu, a także może prowadzić do powstawania przebarwień. To dlatego najlepiej rozpocząć cykl depilacji laserowej jesienią lub zimą. Do lata będziemy mogli się cieszyć jedwabiście gładką skórą.

Na czym polega depilacja laserem?

Obecnie najskuteczniejszym laserem jest laser diodowy LightSheer Duet firmy Lumenis. Jest on wyposażony w dwie głowice, dzięki którym jest możliwe precyzyjne przeprowadzenie depilacji. Laser wyłapuje melaninę, która znajduje się we włosie i cebulce, a następnie skutecznie niszczy włos. Cebulka zostaje uszkodzona, dlatego włoski nigdy już nie odrastają. Może się zdarzyć, że niektóre z nich nie zostaną skutecznie uszkodzone, dlatego warto co jakiś czas wykonać zabieg przypominający. Depilacja laserowa Light Sheer Duet jest wysoce bezpieczna i skuteczna. Pozwala na pozbycie się do 95% owłosienia, a pozostałe 5% to jasne włoski, które są praktycznie niewidoczne.

Jak często powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej należy powtarzać co około 8 tygodni, jednak jak zostało już wspomniane, indywidualną częstotliwość dobierze kosmetolog. Konieczność wykonania 6-8 zabiegów na jednym obszarze skóry wynika z faktu, iż laser skupia się na włosach, które są w określonej fazie wzrostu. Istnieją trzy fazy wzrostu włosa. Niestety, każdy z włosów rośnie w innym czasie, dlatego ważne jest wykonanie kilku zabiegów, aby pozbyć się ich wszystkich. Depilację laserową należy wykonywać jedynie w profesjonalnej klinice.

Polecane wpisy
mezoterapia-a-dermapen-co-wybracco-usuwa-blizny-po-trądziku