4 popularne zabiegi laserowe które warto wykonać jesienią

Jesień, to okres w ciągu roku, który jest szczególnie polecany do przeprowadzenia wybranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Do tego typu zabiegów zaliczamy wszelkie metody upiększające oparte na działaniu światła lasera. Powodem, dla którego czas jesienny sprzyja zabiegom laserowym jest ograniczona ilość promieniowania UV oraz niższa temperatura powietrza. Te warunki pozwalają na szybszą regenerację naskórka i obniżają ryzyko wystąpienia podrażnień po wykonanym zabiegu. Zabiegi laserowe pozwalają na bezbolesne i szybkie usunięcie wszelkich niedoskonałości z dowolnego obszaru ciała! Działanie lasera ma szerokie zastosowanie, a zabiegi z jego użyciem, opierają się w głównej mierze na kontrolowanych uszkodzeniach skóry. Pobudzają one tkanki do produkcji kolagenu i elastyny naturalnie występujących w skórze. Jakie są 4 popularne zabiegi laserowe, które warto wykonać jesienią? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Fotoodmładzanie laserowe
  • Laserowe usuwanie przebarwień
  • Laserowa depilacja okolic bikini
  • Laserowe usuwanie rozstępów

We wpisie dowiesz się, jakie zabiegi laserowe najkorzystniej wykonać w okresie jesiennym.

Fotoodmładzanie laserowe

Jest to forma nieinwazyjnego liftingu twarzy, polegająca na wywoływaniu kontrolowanych uszkodzeń skóry i pobudzeniu komórek do intensywnej regeneracji. W naszej klinice fotoodmładzanie odbywa sie przy zastosowaniu laser frakcyjnego Fotona Nd:Yag i technologii T3, który minimalizuje ryzyko uszkodzeń skóry. Co istotne, z fotoodmładzania laserowego mogą korzystać osoby z każdym rodzajem skóry, na obszarze skóry twarzy, szyi czy dekoltu. To rozwiązanie idealne dla osób, które pragną uniknąć inwazyjnych metod odmładzania i które zmagają się z gęstą siecią zmarszczek. Kurze łapki, zmarszczki nosowo-wargowe i zmarszczki mimiczne to często kompleks sporej grupy pacjentów, który niestety jest naturalnym i pogłębiającym się w czasie procesem. Fotoodmładzanie laserowe skutecznie redukuje zmarszczki, spłyca wyraźne bruzdy i poprawia kontur twarzy. Nieinwazyjny lifting laserem przywraca także skórze elastyczność i gęstość. Po zabiegu pory ulegają obkurczeniu, a skóra twarzy jest gładka i napięta. Fotoodmładzanie nie wymaga okresu rekonwalescencji jest także w pełni bezpieczne i bezbolesne. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Laserowe usuwanie przebarwień

Jesień, to także idealny czas na zabiegi usuwające przebarwienia skóry. Przed każdym zabiegiem laserowym należy unikać opalania skóry i korzystania z solarium, co w sezonie jesiennym jest ułatwione. Przyczyny powstawania przebarwień mogą być związane ze zmianami hormonalnymi, skłonnościami genetycznymi, zażywaniem niektórych leków lub stanem zapalnym skóry. Zabieg laserowego usuwanie przebarwień jest idealny nie tylko na naturalne skutki starzenia się się skóry, ale także te spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednie nawilżenie oraz ochronę skóry za pomocą kosmetyków z filtrami SPF możemy narazić ją na efekt fotostarzenia. Fotostarzenie jest spowodowane intensywnym działaniem promieniowania słonecznego, objawia się odwodnieniem skóry, pogłębieniem zmarszczek i licznymi przebarwieniami związanymi z nadprodukcją melaniny. Fotoodmładzanie laserowe pozwala usunąć wszelkie plamy posłoneczne i zmiany pigmentacyjne oraz widocznie wyrównuje koloryt skóry. Laser działa także na zamykanie pękających naczynek – czyli charakterystycznymi, czerwonymi pajączkami. Laser pozwala także pozbyć się trądziku różowatego, który często występuje u osób z cerą wrażliwą i dojrzałą. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a pierwsze rezultaty są widoczne nawet po pierwszej wizycie w klinice. Warto zdecydować się serię zabiegów, aby pogłębić i przedłużyć uzyskany efekt gładkiej i rozjaśnionej skóry.

Laserowa depilacja okolic bikini

Okolice bikini cechują się wysoką wrażliwością i delikatnością. Aby po przebytym zabiegu depilacji laserowej nie narazić cienkiej skóry na podrażnienia, należy osłaniać skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Jesień sprzyja pielęgnacji pozabiegowej, a niska temperatura i mniejsze ilości słońca sprzyjają regeneracji skóry. W naszej klinice zabieg depilacji laserowej okolic bikini odbywa się za pomocą lasera diodowego LightSheer Duet. Urządzenie posiada specjalną technologię High Speed, która powoduje zassanie skóry i przybliżenie włosków do źródła lasera, co sprawia, że proces depilacji jest bardziej dokładny i skuteczny. Depilacja okolic bikini po serii zabiegowej jest trwała, a jej efekty znacząco zwiększają komfort w okresie letnim i podnoszą poziom higieny w życiu codziennym.

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy pojawiają się w wyniku gwałtownego rozciągania skóry, która nie nadąża z regeneracją włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do ich uszkodzenia. Dochodzi do utworzenia czerwonych pasów na skórze, które z czasem zmieniają wybarwienie na białe. Rozstępy mogą tworzyć się na udach, pośladkach, brzuchu, piersiach i ramionach. Są także wynikiem przebytej ciąży oraz często występują u kobiet po okresie menopauzy. Związane są także z dużymi wahaniami wagi czy szybkim wzrostem organizmu w okresie dojrzewania. Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg, który uszkadza skórę w sposób kontrolowany i pobudza tkanki do regeneracji. Efekty usuwania rozstępów są widoczne do kilku tygodniach, lecz co ważne są one trwałe. Skóra staje się gładka i napięta, rozstępy zostają usunięte, a wszelkie nierówności i blizny zniwelowane.

Polecane wpisy