Zabiegi idealne dla skóry 40+

Skóra po czterdziestym roku życia jest narażona na intensywne pogłębianie się procesów starzenia. Tkankom skóry zaczyna brakować naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. Metabolizm i regeneracja tkanek skóry ulegają spowolnieniu. Skutkiem tego jest pogłębianie się płytkich zmarszczek, opadanie skóry, utrata elastyczności tkanek i łatwiejsze pojawianie się wszelkiego rodzaju uszkodzeń. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sprawdzone zabiegi, które pozwalają w sposób bezbolesny i szybki przywrócić skórze jędrność, elastyczność i promienny wygląd. Odmładzające zabiegi kosmetyczne można z powodzeniem stosować w okolicach twarzy, dekoltu, szyi lub dłoni, czyli w tych wrażliwych miejscach, gdzie oznaki starzenia są najbardziej widoczne. Jakie zabiegi pomogą opóźnić procesy starzenia skóry 40+? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Co charakteryzuje skórę 40+?
  • Jakie potrzeby ma skóra 40+?
  • Jakie zabiegi idealnie sprawdzą się dla skóry 40-latki?

We wpisie dowiesz się, czym charakteryzuje się skóra po czterdziestce, jakie potrzeby ma skóra 40+ oraz jakie zabiegi są najskuteczniejsze na pogłębiające się oznaki starzenia i utraty jędrności ciała.

Co charakteryzuje skórę 40+?

Stan cery 40-latki, jest w głównej mierze uzależniony od wypracowanej przez lata pielęgnacji i dotychczasowym stylem życia jej posiadaczki. Na kondycję skóry mają wpływ czynniki wewnętrzne, takie jak skłonności genetyczne, problemy hormonalne czy wszelkie choroby skóry oraz zewnętrzne jak działanie promieni słonecznych, mroźny wiatr czy zanieczyszczenia powietrza. Po upływie 40 roku życia wewnątrz tkanki skóry dochodzi do gwałtownych zmian, które niekorzystnie wpływają na jej kondycję i wygląd. Ilość włókien kolagenowych i elastynowych maleje, lipidy i ceramidy zmniejszają swoją ilość, a powierzchnia skóry rozluźnia się. Efektem tych procesów jest utrata naturalnej elastyczności i napięcia skóry. Odwodniona i cienka skóra łatwiej ulega skutkom działania grawitacji, zmarszczki stają się głębsze, liczniejsze i bardziej widoczne. Zmiany hormonalne związane z menopauzą powodują, iż w organizmie zaczyna zmniejszać się ilość estrogenów, które mają niebagatelny wpływ na kondycję skóry.

Jakie potrzeby ma skóra 40+?

Głównym działaniem pielęgnacyjnym, które pomoże zrewitalizować skórę po przekroczeniu czterdziestego roku życia jest oczyszczanie i nawadnianie. W pielęgnacji skóry dojrzałej niezbędne są kosmetyki oparte na zawartości kwasu hialuronowego, peptydów, ceramidów, retinolu i witaminach A,C i E. Ich fundamentalnym zadaniem jest pobudzenie procesów odnowy naskórka oraz jego dogłębne nawilżenie. Należy pamiętać o pielęgnacji szczególnie wrażliwych okolic oczu, gdzie skóra jest cienka i delikatna, a przez to najbardziej narażona na skutki starzenia. W związku z tym, niezbędnym elementem kosmetyczki powinien być krem pod oczy. Podczas codziennej pielęgnacji nie należy zapominać o okolicach szyi i dekoltu, które są codziennie narażone na działanie czynników zewnętrznych i skutecznie ujawniają nasz wiek. Jeśli odpowiednio opracowana pielęgnacja twarzy nie przynosi oczekiwanych efektów, warto skorzystać z kilku zabiegów odmładzających, oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi idealnie sprawdzą się dla skóry 40-latki?

Peeling chemiczny – jak już wspomniano wyżej, kluczowe dla pielęgnacji cery dojrzałej jest oczyszczanie. W tym celu idealnym zabiegiem będzie peeling medyczny. Polega on na złuszczaniu martwej warstwy naskórka przy użyciu substancji chemicznych o różnych stężeniach. Kontrolowane złuszczanie i jego moc, dobiera się indywidualnie opracowanego planu pielęgnacyjnego pacjenta. Preparaty wnikają w głąb skóry, usuwają martwy naskórek i pobudzają procesy regeneracji, wewnątrz tkanki skóry. To idealna profilaktyka przeciwstarzeniowa dla osób, które są zwolennikami nieinwazyjnych zabiegów odmładzających.
Mezoterapia substancją rewitalizującą tzw. wampirzy lifting – Zabieg mezoterapii polega na iniekcji substancji czynnej pod powierzchnię skóry. Główną substancją czynną używaną podczas zabiegu mezoterapii jest preparat uzyskany z płytek krwi pacjenta. Co istotne, substancja jest w pełni bezpieczna i naturalna dla organizmu pacjenta, więc ryzyko uczuleń i podrażnień po zabiegu jest niezwykle niskie. Trombocyty występujące w składzie preparatu są kluczowe dla odnowy naskórka, pobudzenia mikrokrążenia i produkcji kolagenu w skórze. Mezoterapia substancją rewitalizującą opartą na krwi pacjenta poprawia elastyczność i napięcie skóry, wygładza zmarszczki, niweluje cienie pod oczami i dogłębnie nawilża skórę. Zabieg skutecznie pomaga pozbyć się także uporczywego cellulitu i rozstępów.
Lifting bez skalpela Fotona 4D – jest to zabieg laserowy, który polega na zastosowaniu wielozadaniowego światła lasera, przebiegający w czterech etapach. I etap wykonywany jest wewnątrz jamy ustnej. Skutkuje on zwiększeniem elastyczności i napięcia policzków, bruzd nosowo-wargowych oraz zmarszczek wokół ust. W II etapie światło lasera działa na głębokie warstwy skóry, bez uszkadzania jej wierzchniej warstwy. III etap wykorzystuje długie impulsy lasera do ujędrniania większych powierzchni skóry. Energia cieplna lasera skutecznie napina, odżywia i ujędrnia skórę. W IV etapie wykonuje się laserowy peeling skóry i stymuluje jej powierzchnię do odbudowy. To peeling szczególnie polecany dla osób z szorstką, grubą skórą z występującymi niedoskonałościami i przebarwieniami.

Polecane wpisy