Jak poprawić owal twarzy z pomocą zabiegów kosmetycznych?

Wraz z wiekiem twarz traci swój pierwotny, wyostrzony kształt – staje się zmęczona, a znajdujące się w jej obszarze tkanki opadają. Jest to jest efekt przemieszczania się w dół tkanki tłuszczowej, wiotczenia skóry i utraty jej elastyczności. Może to także dotyczyć młodszych osób, które z natury posiadają niewyraźne rysy i pragną wymodelować owal twarzy. Aby odzyskać wyostrzone rysy twarzy utracone w wyniku działania czasu i czynników zewnętrznych, można zastosować kilka zabiegów medycyny estetycznej, które skutecznie przywracają jej młodszy wygląd. Jak poprawić owal twarzy z pomocą zabiegów kosmetycznych? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Kiedy należy sięgnąć po zabiegi poprawiające owal twarzy?
  • Mezoterapia – idealny zabieg na korektę owalu twarzy
  • Karboksyterapia – poprawa owalu twarzy dwutlenkiem węgla
  • Lifting skóry Smooth

We wpisie dowiesz się, kiedy należy sięgnąć po zabiegi poprawiające owal twarzy, jak przebiega mezoterapia, karboksyterapia oraz lifting skóry Smooth, oraz dlaczego są to idealne zabiegi poprawiające owal twarzy.

Kiedy należy sięgnąć po zabiegi poprawiające owal twarzy?

Jeżeli zaobserwujesz opadanie tkanek w obrębie twarzy, spadek sprężystości skóry i zanik pierwotnego kształtu rysów to oznaka, iż tkanki skóry poddają się działaniu grawitacji. Policzki i podbródek zaczynają opadać, bruzdy nosowo-wargowe wyostrzają się, a zmarszczki w obszarze doliny łez, stają się bardziej wyraźne. Kontur twarzy zmienia się i wiotczeje, prowadząc w konsekwencji do powstawania tzw. chomików, czyli obwisłych tkanek policzków w okolicy żuchwy. Główną przyczyną utraty owalu twarzy są naturalne procesy starzenia, jednak może to być także przyczyną chorób, takich jak zaburzenia gospodarki hormonalnej. Duże znaczenie na utratę owalu twarzy mogą mieć także predyspozycje genetyczne. Osoby, które zmagają się z nadmiarem kilogramów i w krótkim czasie tracą znaczną ich część, także mogą skarżyć się na wiotczenie skóry twarzy. Utrata owalu twarzy może być także spowodowana zbyt częstym i intensywnym działaniem promieni słonecznych oraz paleniem papierosów. Z utratą owalu twarzy można walczyć za pomocą nowoczesnych metod, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna.

Mezoterapia – idealny zabieg na korektę owalu twarzy

Podstawą każdego zabiegu kosmetycznego jest rzetelna konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, który na jej podstawie opracowuje plan zabiegów, dopracowany indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabieg mezoterapii z użyciem substancji rewitalizującej jest inaczej nazywany wampirzym liftingiem. Zabieg ten cieszy się sporą popularnością ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa oraz spektakularne efekty. Ryzyko uczulenia na składniki substancji rewitalizującej jest niezwykle niskie, ponieważ są to głównie preparaty pochodzenia naturalnego. Do jego przeprowadzenia używa się osocza pacjenta lub specjalnych ampułek z koktajlami odżywczymi. Dla osiągnięcia trwałych efektów dobrze wykonać serię zabiegów – 4 do 5 zabiegów co dwa, trzy tygodnie. Mezoterapia to doskonała i bezpieczna alternatywa dla zabiegów z użyciem skalpela. Efektem mezoterapii jest napięta, rozjaśniona skóra, zniwelowane cienie pod oczami oraz wyostrzony owal twarzy. Skóra jest także dogłębnie nawilżona, zmarszczki i blizny spłycone, a kolor skóry staje się jednolity.

Karboksyterapia – poprawa owalu twarzy dwutlenkiem węgla

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu niewielkich porcji czystego dwutlenku węgla, na głębokość między 1-10 mm, przy użyciu mikroiniekcji. Działanie dwutlenku węgla, powoduje pobudzenie tkanek do odbudowy włókien kolagenowych i elastynowych w skórze oraz regeneracji sieci naczyń krwionośnych i szybsze krążenie krwi w ich wnętrzu. Dzięki precyzyjnemu dostarczeniu składników aktywnych w miejsca wymagające regeneracji, zachodzi ona w sposób szybki i optymalny. Jest to zabieg, który wykonany w serii daje trwałe efekty, a jego głównym działaniem poza ujędrnianiem i napinaniem tkanek skóry, jest skuteczne usuwanie cellulitu i rozstępów. To idealny zabieg na trwałe usunięcie skutków starzenia, takich jak cienie i worki pod oczami, zapadnięta skóra twarzy, przesuszenie i utrata jędrności skóry.

Lifting skóry Smooth

Lifting skóry wykonywany jest w naszej klinice za pomocą lasera Fotona Spectro SP. Frakcjonowanie z efektem ablacji Smooth to delikatne wygładzenie skóry twarzy i ciała. Jest to zabieg polecany szczególnie osobom, które chcą uzyskać świetne efekty wygładzenia i ujędrnienia, przy minimalnej ingerencji w warstwy skóry. Zabieg polega na kontrolowanym złuszczaniu naskórka oraz pobudzeniu warstw skóry do przebudowy kolagenu. Najlepsze rezultaty można osiągnąć wykonując około 4-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4 tygodni. Efekty jakie można uzyskać po zastosowaniu liftingu skóry Smooth to wyraźne zagęszczenie skóry, poprawa owalu twarzy, usunięcie blizn oraz zmian pigmentacyjnych oraz ujędrnienie skóry.

Polecane wpisy