Na czym polega peeling laserowy?

Peeling laserowy to zabieg, który jest jedną z najskuteczniejszych metod na usunięcie wierzchniej warstwy martwego naskórka. Cechuje się on dużo wyższą efektywnością działania, niż peelingi mechaniczne lub chemiczne. Efekty jakie można osiągnąć na skórze za pomocą peelingu laserowego są piorunujące. To natychmiastowe nadanie jędrności, ujednolicenia kolorytu skóry, rozświetlenie i odwrócenie niszczących skutków upływającego czasu. Co istotne, peeling laserowy jest zabiegiem przynoszącym wiele korzyści, który cechuje się krótkim okresem rekonwalescencji. To zabieg w pełni bezpieczny, szybki i bezbolesny, który cieszy się dużą popularnością wśród klientek, ceniących sobie zabiegi o szerokim spektrum działania. Na czym polega peeling laserowy?

Spis treści:

  • Jak działa peeling laserowy?
  • Jakie są efekty peelingu laserowego?
  • Jakie są wskazania do przeprowadzenia peelingu laserowego?
  • Jakie są przeciwwskazania do peelingu laserowego?

We wpisie dowiesz się, jak działa peeling laserowy, jakie są efekty peelingu laserowane oraz jakie są wskazania i przeciwwskazania, do przeprowadzenia peelingu laserowego.

Jak działa peeling laserowy?

Peeling laserowy wykonywany w naszej klinice, przebiega przy użyciu lasera Fotona SPECTRO SP. Dzięki zastosowaniu wiązki lasera na tkanki skóry zostaje pobudzona regeneracja i odnowa jej komórek. Istnieje możliwość kontrolowania głębokości peelingu, który będzie oddziaływał nie tylko na wierzchnie warstwy skóry, ale także na jej tkankę właściwą. Peeling laserowy jest szczególnie polecany osobom, które borykają się z grubą, szorstką skórą, oraz jej nierównym kolorytem. Dzięki działającej na komórki skóry energii cieplnej, dochodzi do odparowania wody z naskórka, a w efekcie do jego złuszczania. Złuszczanie następuje po upływie 2-3 dni od wykonania zabiegu i powinno przebiegać samoistnie – nie należy samodzielnie przyspieszać procesu złuszczania. Intensywność peelingu jest uzależniona od mocy lasera oraz kondycji skóry pacjenta. Efekty zabiegu widoczne są w dwóch etapach – po kilku dniach, skóra staje się zauważalnie gładka, znikają wszelkie przebarwienia, następnie po 4-5 tygodniach skóra odzyskuje swoją sprężystość.

Jakie są efekty peelingu laserowego?

Podczas pierwszego zabiegu dochodzi do kontrolowanych uszkodzeń około 20% powierzchni skóry, zatem aby osiągnąć jak najlepsze efekty zaleca się wykonanie od 2-5 zabiegów, z odpowiednią przerwą 4-8 tygodni między nimi. Długość czasu między zabiegami jest uzależniona od stanu skóry pacjenta, oraz szybkości procesów regeneracyjnych skóry. Po zabiegu może pojawić się obrzęk skóry oraz zaczerwienienie miejsca poddanego zabiegowi, które znika po 3-5 dniach. Skóra wygląda podobnie jak po intensywnym opalaniu. Zaczerwienienie mija, a skóra przechodzi do etapu złuszczania. Skutki jakie można osiągnąć za pomocą peelingu laserowego to:
– zlikwidowanie przyczyny stanów zapalnych i podrażnienia skóry
– zmniejszenie wytwarzania ilości sebum przez skórę, optymalizacja pracy gruczołów łojowych
– zmatowienie skóry i szybsze wchłanianie przez nią dobroczynnych składników zawartych w kosmetykach
– widoczne wygładzenie zmarszczek i bruzd
– zwężenie porów
– poprawa struktury skóry, wyrównanie jej kolorytu i likwidacja przebarwień posłonecznych lub potrądzikowych

Jakie są wskazania do przeprowadzenia peelingu laserowego?

Peeling laserowy jest szczególnie polecany osobom, które skarżą się na rozszerzone pory oraz nadmiar wydzielanego sebum. Peeling pomoże również zlikwidować efekt ziemistej, szarej cery oraz zniwelować zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia. Ponadto to idealne wyjście dla osób borykających się z drobnymi bliznami potrądzikowymi, ponieważ skutecznie wyrównuje strukturę skóry oraz niweluje przebarwienia. To także świetne wyjście dla cery dojrzałej, która dzięki zabiegom odzyska elastyczność, gładkość i blask. W większości przypadków seria zabiegów daje trwałe efekty.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu laserowego?

Zabieg peelingu laserowego nie powinien dojść do skutku, w momencie gdy pacjent choruje na cukrzycę, posiada rozrusznik serca, zaburzenia krzepnięcia krwi lub choruje na epilepsję. Wszelkie zmiany wirusowe oraz stany bakteryjne skóry, także są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, fotouczulających i sterydów także wyklucza wykonanie peelingu laserowego. Należy zaprzestać przyjmowania leków takich jak aspiryna, tetracyklina, doksycyklina, pochodnych witaminy A lub furaginy. Przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania niektórych ziół (tj. nagietek dziurawiec, skrzyp polny), kremów z retinolem czy stosowania wszelkich peelingów skóry. Przez okres około 4 tygodni przed zabiegiem nie należy opalać się na słońcu ani w solarium. Skóra, na której wykonujemy zabieg powinna być czysta, nie potraktowana żadnymi kosmetykami, oraz powinna mieć nienaruszoną strukturę.

Polecane wpisy