Peeling laserowy

Peeling laserowy to zabieg przeznaczony dla osób w każdym wieku. Jest to mocny peeling maksymalnie wygładzający skórę, zmniejszający rozszerzone pory, drobne blizny potrądzikowe, szorstkość i łojotok skóry. Redukuje przebarwienia oraz usuwa pierwsze oznaki starzenia. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask.

Na czym polega unikalność peelingu laserowego laserem Fotona SPECTRO SP?

Zabieg laserowego peelingu skóry poprzez wykorzystanie wiązki lasera stymuluje skórę do regeneracji i odnowy. Głęboki peeling jest szczególne dedykowany dla osób ze skórą grubą, szorstką, z nierównomiernym kolorytem. Poprzez naświetlanie skóry wiązką lasera Er:YAG następuje odparowanie wody z naskórka. Efektem tego zabiegu jest złuszczanie naskórka po 2-3 dobach od zabiegu. Intensywność łuszczenia uzależniona jest od mocy lasera, którą ustala specjalista przed zabiegiem oraz od kondycji skóry.

Efekty zabiegu peelingu laserowego:

Pojawienie się efektów zabiegu przebiega w dwóch etapach – stosunkowo szybko, bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista” , w przeciągu 4 – 5 tygodni odzyskuje sprężystość. Dzięki jednemu zabiegowi można osiągnąć rezultaty odpowiadające minimum 10 sesjom mikrodermabrazji.

W pierwszym zabiegu uszkadza się nie więcej niż 20 % wierzchniej warstwy skóry, stąd wynika konieczność powtórzenia zabiegu od 2 do 5 razy. Przerwa między spotkaniami to około 4-8 tygodni, w zależności od czasu gojenia się skóry oraz stosowanej mocy lasera.

Bezpośrednio po zabiegu:

Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i lekki obrzęk. Skóra wygląda jak po przesadnym opalaniu na słońcu, ze wszystkimi dla tego stanu widocznymi dolegliwościami. Zaczerwienienie zwykle mija po 3 – 5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach, po 3-4 znika. W następnym etapie skóra może się delikatnie przyciemnić (zbrązowieć) i zaczyna się złuszczać. Po 7 dniach wraca do normalnego wyglądu.

Przeciwwskazania do laseroterapii:

 • Ciąża,
 • Cukrzyca,
 • Rozrusznik serca,
 • Zaburzenia krzepnięcia,
 • Epilepsja,
 • Opalenizna  (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry).  Nie należy się opalać (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu,
 • Skłonność do przebarwień,
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze,
 • Stosowanie niektórych leków:
 • Leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np.aspiryna
 • Sterydów,
 • Leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. .tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np.furaginy,
 • Stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec, skrzyp polny,
 • Stosowanie kremów z retinolem,
 • Peelingi (przestać wykonywać tydzień przed planowanym zabiegiem).

Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem peelingu laserowego:

 • Nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed zabiegiem
 • Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę przez tydzień przed zabiegiem
 • W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu
 • Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
 • Zabieg wykonuje się na skórze czystej (należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem)

Zalecenia dla pacjenta po zabiegu peelingu laserowego:

 • Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu
 • Nie zaleca się opalania przez 4 tygodnie po zabiegu
 • Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30
 • Kosmetyki można stosować 7 dni po zabiegu
 • Należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu

Laserowy peeling we Wrocławiu – zalety

Laserowy peeling we Wrocławiu jest wskazany zwłaszcza dla osób, które borykają się z rozszerzonymi porami, nadmiernym wydzielaniem sebum, drobnymi stanami zapalnymi skóry, trądzikiem i wągrami. Laserowy peeling redukuje nawet widoczność drobnych zmarszczek i niweluje pierwsze oznaki starzenia. Jeśli masz też problem z szorstką, ziemistą i zaniedbaną cerą, peeling tego typu znacznie poprawi kondycję Twojej skóry.

Jakie dokładnie korzyści przynosi peeling laserowy? Dzięki usuwaniu wierzchniej warstwy naskórka nasi specjaliści likwidują podrażnienia skóry i stany zapalne. Regulują także pracę gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za wydzielanie nadmiernej ilości sebum. Po laserowym peelingu w ProClinic skóra jest matowa, gładka i nawilżona.

Peeling laserowy we Wrocławiu wygładza twarz, poprawia strukturę skóry, wyrównuje koloryt cery, rozjaśnia ją i odmładza. Jeśli marzysz o lśniącej, zadbanej i pięknej cerze, to jedna z najlepszych nieinwazyjnych metod, które oferuje medycyna estetyczna. Zabieg nie jest bolesny, a Ty tuż po wyjściu z gabinetu możesz powrócić do codziennych czynności, bez konieczności przechodzenia czasochłonnej rekonwalescencji.

Laserowy peeling doskonale radzi sobie z trądzikiem, stanami zapalnymi, a nawet zmianami wirusowymi. Zwłaszcza jeśli masz do czynienia z cerą tłustą, mieszaną lub problematyczną, nie czekaj – skontaktuj się z nami już dzisiaj!

Dlaczego peeling laserowy we Wrocławiu w ProClinic jest lepszy od domowych metod?

Jako że peeling dokładnie oczyszcza skórę i dba o jej kondycję, nic dziwnego, że coraz więcej osób chętnie korzysta z dobrodziejstw tej metody. Peeling laserowy jest najbardziej polecany ze wszystkich rodzajów dostępnych peelingów. Domowe metody, chociaż bez wątpienia tańsze, działają tylko powierzchownie na skórę. W peelingu mechanicznym ścierasz  wierzchnią warstwę naskórka. Jest to także działanie niedokładne, gdyż drobinki wnikają w niektóre partie skóry, a nie w cały obszar.

Peeling mechaniczne wygładzają skórę, ale nie nawilżają jej, nie odmładzają, nie regenerują ani nie regulują sebum. Peeling laserowe mają dokładnie te właściwości, do tego działają leczniczo na trądzik i niwelują drobne zmarszczki. Warto więc wspomagać laserowe peelingi domowymi mechanicznymi metodami, jednak jeśli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty, postaw na laserową metodę.

Peeling laserowy we Wrocławiu w ProClinic – ile kosztuje?

Peeling laserowy wykonujemy na wielu partiach ciała, w tym na twarzy, dekolcie, szyi, dłoniach, a także na ustach. Skóra na tych obszarach wymaga dogłębnej regeneracji, ponieważ jest najbardziej podatna na procesy starzenia. Ceny peelingu laserowego we Wrocławiu w ProClinic są zależne właśnie od danej partii ciała. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym cennikiem.

Cennik

dłonie
od 319 zł*
policzki
od 319 zł*
usta
od 319 zł*
dekolt
od 319 zł*
szyja
od 319 zł*
twarz
od 599 zł*
twarz + szyja
od 839 zł*
twarz + szyja + dekolt
od 999 zł*

*cena zależna od ilości zabiegów

Polecane zabiegi

Umów się na wizytę już dziś!