Depilacja dla mężczyzn – co wybrać?

Panowie coraz częściej decydują się na depilację niemal całego ciała. Przez wiele lat panowało przekonanie, że prawdziwy mężczyzna to taki, który ma włosy na całym ciele. To dlatego zapuszczano długie, gęste brody, a o depilacji praktycznie nikt nie słyszał. Ostatnia dekada przyniosła prawdziwą rewolucję. Mężczyźni chętnie wykonują regularną depilację – również tę intymną. Trend utrzymuje się przez długi czas i wszystko wskazuje na to, że zachowa się na dłużej. To dlatego warto poznać sposoby męskiej depilacji, by wiedzieć, która z nich może poszczycić się największą skutecznością.

Z wpisu dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na depilację dla mężczyzn oraz jakie metody depilacji mają do dyspozycji panowie. Dowiesz się także, jaki depilator dla mężczyzn jest najlepszy, jak wygląda depilacja mężczyzny oraz w jaki sposób odbywa się depilacja u mężczyzn.

Depilacja mężczyzn – popularny trend

Wielu panów decyduje się na depilację pleców, klatki piersiowej, dłoni czy nawet nóg. Nieco rzadziej mężczyźni wybierają depilację intymną.

Dlaczego? Wbrew pozorom, wcale przeszkodą nie jest wstyd czy strach przed bólem i dyskomfortem. Płeć męska nie zna się na metodach depilacji, stąd nie wie, która z nich sprawdzi się najlepiej w ich przypadku. Na zabieg najczęściej decydują się sportowcy – głównie ze względów praktycznych.

Jeszcze niedawno temat depilacji mężczyzn ograniczał się jedynie do kwestii dbania o estetykę brody. Z biegiem czasu jednak mężczyźni coraz bardziej zaczęli zauważać korzyści płynące z depilacji wybranych części ciała. Być może trend ten narodził się wraz z rozwojem cywilizacji, powszechnością gabinetów kosmetycznych, większą dbałością o estetykę ze strony kobiet.

Męska depilacja intymna – czy warto?

Warto podkreślić, że męska depilacja intymna ma sporo zalet.

 • Przede wszystkim ogromnym atutem jest łatwiejsza higiena właśnie w tym okolicach – to plus szczególnie latem, gdy panują wysokie temperatury.
 • Kobiety uważają również, że wydepilowana skóra w miejscach intymnych u mężczyzn jest atutem.
 • Ogolone narządy płciowe wydają się optycznie większe oraz atrakcyjniejsze z punktu widzenia partnerki.

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – przede wszystkim higiena

Depilacja nadmiernego owłosienia u mężczyzn to przede wszystkim kwestia higieny, gładka skóra jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, szczególnie przy aktywnym trybie życia mężczyzn w dużych miastach, gdzie estetyka jest bardzo mocno wymaganą kwestią. Brzydki zapach, infekcje, te wszystkie kwestie skutecznie niweluje depilacja okolic intymnych.

Dodatkowym powodem wzrostu popularności depilacji okolic intymnych u mężczyzn jest temat atrakcyjności, który jest bardzo istotny w dzisiejszych czasach. Wzrost atrakcyjności, zwiększona higiena powoduje zwiększenie lepszego samopoczucia u mężczyzn. Szczególnie, jeśli mówimy o tematach związanych z higieną okolic intymnych, które znacząco wpływają na komfort i estetykę podczas stosunków seksualnych.
W dzisiejszych czasach zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn golenie okolic intymnych stało się powszechnym trendem, który znacząco wpływa na poziom seksapilu.

Depilacja męska pach

Z biegiem rozwoju cywilizacji, temat higieny stał się kluczową kwestią, która wpływa na atrakcyjność mężczyzn. Kobiety skupiają się nie tylko na świetnym charakterze i zaradności, mężczyzna powinien cechować się głównie dbałością o estetykę swojego ciała, o brak nieprzyjemnego zapachu, który szczególnie wydobywa się z takich miejsc jak pachy – im więcej włosków pod pachami tym więcej bakterii wywołujących nieprzyjemny zapach – depilacja pach jest w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem . Spotkanie z ukochaną kobietą czy kolejne spotkanie biznesowe w danym dniu? Z problemem brzydkiego zapachu najlepiej poradzi sobie skuteczne depilacja pach, dzięki niej problem pocenia stanie się mniej uciążliwy, a skóra pod pachami pozostanie świeża na długo.

Depilacja laserowa mężczyzn – depilacja klatki piersiowej i pleców u mężczyzn

Delikatne owłosienie na klatce piersiowej mężczyzn zwykle dodaje charakteru i świadczy o męskości, co znacząco podnosi atrakcyjność, problem pojawia się wtedy, kiedy owłosienie jest zbyt ciemne i grube, dodatkowo wywołuje nieprzyjemny zapach podczas aktywności fizycznej. Brak depilacji klatki piersiowej i pleców w tej sytuacji wpływa znacząco na brak estetyki, szczególnie kiedy włoski na plecach czy na klatce piersiowej wychodzą spod koszuli i uwidaczniają się przy spotkaniach towarzyskich. To samo tyczy się zarówno włosów na plecach, jak i na klatce piersiowej.

Depilacja brody męskiej

Dbanie o męską brodę to w dzisiejszych czasach bardzo istotna kwestia, szczególnie związana z modą. Coraz częściej mężczyźni udają się do zawodowego barbera w celu ukształtowania estetycznej brody pasującej do ich charakteru i kształtu twarzy.

Niektórzy jednak decydują się na bardziej odważny i oszczędzający czas zabieg – depilację, jako alternatywę tradycyjnej maszynki do golenia.

Depilacja brody męskiej pozwala na zachowanie określonego kształtu na dłużej bez potrzeby codziennego golenia co znacząco wpływa przede wszystkim na oszczędność czasu na co dzień, szczególnie u mężczyzn z silnym zarostem.

Depilacja nóg i rąk u mężczyzn

Jeśli jesteś mężczyzną, który aktywnie uprawia sport, wówczas czasami lepiej zdecydować się na zabieg usunięcia niechcianego owłosienia z całego ciała, również owłosienia, które występuje na rękach i nogach. Nie jest to tylko kwestia estetyki, ale także możliwości polepszenia sportowych wyników. Zapewne słyszeliście, że pływacy depilują ciało i używają specjalnie dopasowanego stroju, który zwiększa aerodynamikę ciała – zmniejszają opór wody, dzięki czemu są w stanie osiągnąć o wiele lepsze efekty niż ich konkurenci, jak widać nie wszystko jest kwestią treningów i samozaparcia, z tego właśnie względu zawodowi kolarze, biegacze i pływacy zwykle pozbywają się owłosienia na całym ciele, nie tylko na wybranej części ciała. Wiedziałeś, że w przypadku jazdy na rowerze przy dystansie 40 km, możesz zaoszczędzić nawet jedną minutę, mając wydepilowane całe ciało?

Najnowsze metody męskiej depilacji

Panowie mają do wyboru kilka metod depilacji.

 • Pierwszą z nich jest depilacja woskiem lub depilacja cukrowa.
  Zabieg depilacji woskiem przeprowadza się ok. raz w miesiącu. Woskowanie jest dość bolesną metodą pozbywania się zbędnego owłosienia na ciele. Co więcej, początkowo należy zapuścić włosy do odpowiedniej długości. Nie każdy mężczyzna chce czekać – zwłaszcza, kiedy chodzi o aspekt estetyki. To dlatego panowie decydują się na alternatywy i zamiast depilacji woskiem wybierają inną spośród dostępnych metod.
 • Innym sposobem jest elektroliza, która jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.
  Zabieg polega na wprowadzeniu cienkiej elektrody do mieszka włosowego. Jej zadaniem jest zniszczenie cebulki. Tym sposobem można usunąć owłosienie we wszystkich obszarach ciała.
 • Zdecydowanie najbardziej polecaną metodą depilacji jest depilacja laserowa LightSheer Duet.
  Jest bezpieczna i niezwykle skuteczna. Specjalna nakładka chłodząca zmniejsza dyskomfort do minimum. Co ważne, jest to metoda trwała. Oznacza to, że po wykonanej serii zabiegów depilacji laserowej, włoski już nigdy nie odrosną. Specjalny laser diodowy LightSheer Duet nie powoduje żadnych podrażnień. To nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, dlatego laserowa depilacja cieszy się rosnącą popularnością, takich efektów zdecydowanie nie osiągniesz z pomocą maszynki.

Depilacja dla mężczyzn – rodzaje depilacji

Tak jak i dla kobiet, istnieje kilka możliwości depilacji również dla mężczyzn, a są to:

1. Depilacja laserowa – zdecydowanie najskuteczniejsza z metod depilacji. Zabieg ten wykonuje się w salonie kosmetycznym, przy użyciu profesjonalnego lasera do depilacji. Depilacja laserowa daje bardzo dobre efekty. Jest to zabieg bardzo szybki – jedna sesja to zaledwie 30 minut – jednak by zabieg okazał się skuteczny, należy wykonać go w liczbie 6 – 10 sesji.
2. Golenie miejsc intymnych – elektryczne golarki to atrybut prawie każdego mężczyzny. Posiadają one najczęściej wygodne w użyciu nakładki, dzięki którym można regulować długość owłosienia. Dzięki takiemu sposobowi golenia możliwe jest szybkie pozbycie się owłosienia, niestety – zabieg ten nie jest niezawodny – pozostawia widoczne włosy przy skórze, a fakt, że włosy są tylko przycinane, bez ingerencji w cebulki włosowe, odrastają one mocniejsze i grubsze – a to uciążliwe dla każdego mężczyzny.
3. Maszynki do golenia – najlepiej wybierać te z wymiennymi końcówkami. Są one wykonane bardziej solidnie, z lepszej jakości materiałów, a ich nożyki będą służyły o wiele dłużej niż te w maszynce jednorazowej. Maszynki mają jednak jedną wadę – radzą sobie tylko z krótkim zarostem. Jeżeli owłosienie jest dłuższe, najpierw trzeba je przyciąć np. nożyczkami, by móc następnie użyć maszynki do golenia. Maszynki golą włosy blisko skóry, co daje jej gładkość i estetyczny wygląd, jednak efekt ten nie trwa za długo – efekt utrzymuje się zaledwie kilka dni.

Depilacja brody męskiej

Zastosowanie depilacji męskiej twarzy daje możliwość całkowitego jak i częściowego pozbycia się włosków z twarzy. Decyzja o depilacji brody jest sposobem na trwały i estetyczny wygląd i modelowanie. Jednocześnie w procesie tym pozbawiamy się włosków, które znajdują się poza pożądaną linią. Laserowa depilacja brody to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się włosków – poza tym metoda ta jest bezbolesna i komfortowa. Efektem tego zabiegu jest pozbycie się owłosienia na stałe. Pierwszy zabieg gwarantuje pozbycie się owłosienia w 30%, a z każdym kolejnym zabiegiem włosków jest coraz mniej. Po zakończeniu całej serii zabiegów skóra twarzy jest gładka, nie ma na niej podrażnień oraz nie ma też mowy o uciążliwym wrastaniu włosków, co jest niezwykle częste w temacie męskiej brody golonej w sposób tradycyjny.

Depilacja nóg u mężczyzn

Wydepilowane ciało to uczucie czystości i świeżości, trudne do osiągnięcia przy tak intensywnym owłosieniu, jak to męskie. Likwidacja owłosienia sprzyja także zachowaniu przyjemnego zapachu ciała. Dodatkowe plusy z depilacji nóg u mężczyzn, to łatwiejsze utrzymanie czystości, ponieważ ze skóry pozbawionej włosów łatwiej usuwa się zanieczyszczenia. Skóra jest gładsza, ale także zdrowsza. Poza tym depilacja nóg ma także walory estetyczne – usunięcie włosów uwidacznia urodę męskiego ciała, np. zarys mięśni, nad którymi ciężko pracują. Co do sposobów na depilację nóg u mężczyzn, najlepszym na to sposobem jest zabieg wykonany woskiem lub zabieg laserowy usuwania włosów. Nie poleca się golenia zwykłą maszynką z racji tego, że owłosienia na męskich nogach jest zdecydowanie bujniejsze niż u kobiet i trudno w taki sposób osiągnąć zamierzony efekt.

Depilacja intymna męska

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn, to tak zwany boyzilian. Obejmuje ona wzgórek łonowy, penisa, mosznę oraz szparę międzypośladkową. Aby depilacja była skuteczna, włoski muszą mieć minimalną długość 0,5 cm. Zaleceniem jest także wykonanie peelingu 2-3 dni przed wykonaniem zabiegu. Należy także zrezygnować z opalania czy stosowania drażniących kosmetyków kilka dni przed zaplanowaną w gabinecie kosmetycznym wizytą. Natomiast po zabiegu depilacji boyzilian na skórę aplikowane są kosmetyki łagodzące możliwe podrażnienia. W sytuacji, kiedy skóra jest wrażliwa, stosuje się specjalnie do tego przystosowany żel chłodzący na bazie naturalnych składników, który delikatnie koi i regeneruje podrażnienia.

Depilatory dla mężczyzn – sprawdzamy jakie możliwości mają panowie

Największą popularnością w kwestii depilatorów męskich cieszą się golarki rotacyjne i foliowe. Są łatwe w obsłudze oraz ich działanie jest bezbolesne. Dzięki swojej szerokiej funkcjonalności pozwalają na golenie miejsc na gładko, jak i nadają się doskonale do stylizacji owłosienia. Nowoczesne golarki posiadają funkcję z czujnikiem gęstości i twardości zarostu. Pozwala to na skuteczne pozbycie się owłosienia. Natomiast zaletą depilatorów rotacyjnych jest to, że są wodoodporne – można golić się dzięki nimi pod prysznicem i w wannie. Kolejnym produktem są golarki foliowe. Posiadają one w większości egzemplarzy czujniki kształtu ciała, co sprawia, że golenie nimi jest bardzo dokładne i pozostawia poczucie idealnie gładkiej skóry.

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Istnieje też możliwość zakupu depilatora laserowego – nie jest to produkt tani, ale za to ta metoda golenia jest najbardziej efektywna. Do najlepszych depilatorów można zaliczyć:

 • REMINGTON iLIGHT IPL 6780 – innowacyjny model depilatora emitującego 300000 impulsów, który zapewnia szybkie i trwałe rezultaty, nawet w przypadku twardego owłosienia. Do zestawu dołączono 2 nakładki umożliwiające usuwanie włosów z twarzy i ciała.
 • BABYLISS G947E – depilator laserowy emitujący 300000 impulsów. Urządzenie ma 5 poziomów pracy w zależności od koloru skóry. Pierwsze efekty zauważalne są już po 4 zabiegach.
 • BRAUN IPL 5124 – depilator laserowy emitujący 400000 błysków aż w 10 poziomach intensywności. Ogromną zaletą modelu jest wbudowany czujnik koloru skóry – w rezultacie zabieg jest w pełni bezpieczny nawet dla osób z wrażliwą i bardzo jasną skórą. Depilator ma również specjalną nasadkę, umożliwiającą łatwe dotarcie do miejsc wymagających szczególnej precyzji.
 • PHILIPS LUMEA PRESTIGE BRI 956/00 – depilator laserowy przeznaczony do skutecznego usuwania włosów z wszystkich części ciała. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik SmartSkin, który wykrywa odcień skóry. Dodatkowo producent dołączył 3 nasadki: do ciała, twarzy, pach i bikini.

Zobacz: Zabiegi laserem LightSheer 

Polecane wpisy
jak-wygląda-laserowe-usuwanie-żylakówco-daje-mezoterapia-igłowa-głowy