Co oznacza głęboka depilacja bikini?

Depilacja laserowa bikini cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientek, zwłaszcza przed okresem letnim. Nowoczesna technologia laserowej depilacji, gwarantuje bezbolesne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu. Głównym atutem laserowej depilacji jest fakt, że pomaga ona pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe. Co tak naprawdę oznacza głęboka depilacja bikini? Wyjaśniamy.

 

Spis treści:

  • Co oznacza głęboka depilacja bikini?
  • Jak przebiega zabieg?
  • Jak się przygotować do zabiegu głębokiej depilacji bikini?

We wpisie dowiesz się na czym polega zabieg głębokiej depilacji bikini oraz jak poprawnie przygotować się do tego typu zabiegu.

 

Co oznacza głęboka depilacja bikini?

Depilacja bikini może odbywać się na kilka różnych sposobów. Polegać może na eliminacji owłosienia z linii bikini, czyli w pachwinach ud – tak aby włoski nie były widoczne spod kostiumu czy bielizny. Można poddać się także depilacji głębokiego bikini, które polega na usunięciu włosków nie tylko z okolicy pachwin, ale także wzgórka łonowego i warg sromowych. Istnieje także depilacja francuska, w której depiluje się włoski jedynie z linii bielizny, a pozostawia je na wzgórku łonowym. Włosy kształtuje się w prostokąt lub trójkąt. Depilacja brazylijska to rodzaj głębokiej depilacji, który polega na całkowitym pozbyciu się owłosienia z okolic intymnych i pozostawieniu części włosków sięgających wzgórka łonowego. Włoski formuje się w kształt paska. Istnieje także inna metoda głębokiej depilacji tzw. hollywoodzka metoda, która polega na całkowitym pozbyciu się owłosienia z okolic intymnych. Głębokość i rodzaj depilacji, zależy jedynie od komfortu i estetyki jaką chce osiągnąć klientka. Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbyć się owłosienia i znacząco zwiększyć wygodę w codziennej pielęgnacji.

 

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza z klientem konsultację, na której wyklucza się wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Określa się rodzaj i stan skóry w wybranych do depilacji miejscach, aby idealnie dopasować odpowiednie parametry lasera. Przed zabiegiem przeprowadza się także próbę laserową, w celu upewnienia się, że dobrane parametry są prawidłowe i że włos pacjenta poddaje się działaniu światła lasera. Włosy łonowe są grubsze i ciemniejsze niż w pozostałych partiach ciała, dlatego idealnie poddają się działaniu lasera. Laser oddziałuje na melaninę zawartą we włoskach i niszczy cebulki i korzenie włosów, nie naruszając tkanki wokół nich. Zabiegowi towarzyszy uczucie pieczenia lub kłucia, które ustępuje po oddaleniu głowicy lasera od skóry. Wzgórek łonowy depiluje się przy użyciu dużej głowicy, a pozostałe części okolic intymnych mniejszą, bardziej precyzyjną głowicą.

 

Jak się przygotować do zabiegu głębokiej depilacji bikini?

Przede wszystkim należy wstrzymać się od opalania na słońcu, w solarium czy używania samoopalacza – na 4-5 tygodni przed zabiegiem. Laser oddziałuje na melaninę zawartą w skórze i włosach, a opalona skóra posiada jej dużo więcej. Mocne opalenie skóry może wpływać na zwiększenie dyskomfortu podczas zabiegu. Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej bikini, są wszelkie infekcje okolic intymnych – bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Depilacji laserowej nie mogą poddawać się kobiety w ciąży.

Polecane wpisy