Jak golić nogi?

Wiele kobiet z uwagi na dostępność akcesoriów oraz szybkość samego zabiegu, wybiera golenie nóg za pomocą maszynki. Niestety, efektem są podrażnienia, nieestetyczne krostki, zaczerwienienie, wrastające włoski. Winna może być nieodpowiednia technika. Często do golenia nóg używa się taniej maszynki jednorazowej. Nieodpowiednio używana, może wyrządzić naprawdę sporo szkód. Przyczyną podrażnień może być także zły kosmetyk. Jakich błędów nie popełniać? Jak golić nogi? Czy istnieją inne, skuteczne alternatywy?

Spis treści:

  • Jak prawidłowo golić nogi?
  • Odpowiednie przygotowanie do golenia nóg
  • Najskuteczniejszy sposób golenia nóg

Z poradnika dowiesz się, jak golić nogi, aby uniknąć podrażnień, jak przygotować się do golenia nóg oraz jaka jest obecnie najskuteczniejsza metoda pozbywania się zbędnego owłosienia na stałe.

Jak prawidłowo golić nogi?

Golenie nóg to jedna z codziennych czynności. Niestety, korzystanie z jednorazowej maszynki sprawia, że włoski odrastają ciemniejsze, mocniejsze, kłujące. Dla wielu kobiet to prawdziwe przekleństwo. Do golenia używamy różnego rodzaju szamponów, pianek, mydeł, golimy włoski na sucho. Niestety, w efekcie skóra jest podrażniona, czerwona, pojawiają się nieestetyczne kropki. Nieodpowiednia technika golenia to gwarancja podrażnień. To także krok do naprawdę bolesnego wrastania włosków. Golenie nóg zależy od indywidualnych preferencji, jednak wiele kobiet decyduje się na codzienne golenie dla lepszego samopoczucia. Wiosną i latem bardzo często odsłaniamy nogi, dlatego zdarza się, że awaryjnie używamy maszynki na sucho, co jest błędem.

Zabronione jest również golenie starą, brudną maszynką. Jednorazowe maszynki nie są “jednorazowe” wyłącznie z nazwy. O narzędzie trzeba odpowiednio dbać. Nie korzystamy z maszynki wielokrotnie do czasu, aż straci ostrość. Odpowiednio ją wypłukujemy, odkładamy w suche miejsce. Zardzewiała, brudna maszynka po prostu nie spełni swojej roli, a może być także źródłem zakażenia!

Odpowiednie przygotowanie do golenia nóg

Zanim przystąpimy do golenia, należy dokładnie umyć nogi z wszelkich zanieczyszczeń. Ciepła woda zmiękcza skórę. Warto dodatkowo zastosować delikatny peeling. Dzięki temu włosy się uniosą i wydobędziemy te, które wrastają pod skórę. Poleca się golić włosy na koniec – po kąpieli.

Najskuteczniejszy sposób golenia nóg

A co w przypadku, gdy niechcianego owłosienia chcemy się pozbyć na stałe? Mamy skuteczną alternatywę! Faktem jest, że golenie wielu kobietom nie służy. Ciemne, grube włoski szybko rosną, a częste golenie nóg będzie podrażniać skórę. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która pozwala na usunięcie włosów na zawsze! Należy wykonać cykl zabiegów, których efektem jest gładka skóra – jak u małego dziecka. Jeśli zdecydujemy się na depilację laserową laserem LightSheer Duet, zabieg nie będzie bolesny. Koszt ponosimy jednorazowo i jest on mniejszy niż w przypadku, gdy przez długie lata wydajemy pieniądze na maszynki, balsamy, wosk do depilacji czy inne narzędzia do usuwania włosków. Warto zdecydować się na zabieg depilacji laserem!

Polecane wpisy
Promocja zabiegi dodatkowePierwszy raz – jak się przygotować? Depilacja