Jak depilować miejsca intymne?

Coraz więcej kobiet świadomie wybiera określone fryzury intymne. Popularny jest również całkowity brak owłosienia. Niestety, jest druga strona medalu – uporczywe podrażnienia, infekcje. Jak depilować miejsca intymne, aby ich uniknąć? Przedstawiamy różne metody depilacji.

Spis treści:

  • Golenie miejsc intymnych maszynką
  • Depilacja intymna elektrycznym depilatorem
  • Depilacja miejsc intymnych woskiem
  • Laserowa depilacja miejsc intymnych – najskuteczniejsza metoda

Z wpisu dowiesz się, jakie są metody depilacji miejsc intymnych, jak depilować miejsca intymne, aby cieszyć się gładką skórą bez podrażnień oraz która metoda jest najbardziej skuteczna.

Golenie miejsc intymnych maszynką

Do najpopularniejszych sposobów depilacji miejsc intymnych należy golenie przy użyciu jednorazowej maszynki i pianki. Plusem jest niska cena, łatwość wykonania zabiegu oraz dostęp do wielu akcesoriów. Niestety, metoda ta ma znacznie więcej minusów. Włoski bardzo szybko odrastają i stają się mocniejsze. Zabieg w zasadzie trzeba powtarzać niemal codziennie. Łatwo o podrażnienia, zacięcie w miejscach, które trudno się goją.

Depilacja intymna elektrycznym depilatorem

Inną metodą depilacji miejsc intymnych jest stosowanie elektrycznego depilatora. Wadą tego rozwiązania jest bolesność zabiegu, gdyż polega on na wyrywaniu włosków. Jeśli zdecydujemy się na systematyczną depilację, włoski będą odrastać powoli i będą coraz słabsze. Do minusów można dodać: podrażnienie oraz zaczerwienienie skóry przez długi czas, ból podczas zabiegu.

Depilacja miejsc intymnych woskiem

Depilacja woskiem działa na podobnej zasadzie, jak elektryczny depilator. Polega na usuwaniu włosków poprzez ich wyrywanie. Depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie, jednak zaleca się jej wykonywanie w gabinecie kosmetycznym ze względu na zwiększoną skuteczność. Wadą jest bolesność zabiegu oraz możliwość poparzenia się woskiem.

Laserowa depilacja miejsc intymnych – najskuteczniejsza metoda

Obecnie do najbardziej skutecznych metod depilacji należy depilowanie za pomocą lasera. Depilacja laserowa z użyciem innowacyjnego lasera LightSheer Duet jest wysoce bezpieczna, a jednocześnie jest bardzo skuteczna. Wiązka lasera wnika w głąb włosa, niszcząc cebulkę. Barwnik włosów, czyli melanina, pochłania energię wytwarzaną przez laser, która jest zamieniana w energię termiczną. Cebulka włosa zostaje nieodwracalnie zniszczona! Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy udać się do renomowanej kliniki, gdzie dobierze się odpowiednią moc i czas trwania impulsu. Minusem może być zaczerwienienie skóry, jednak ustępuje ono po kilku godzinach. Trzeba się również przygotować do zabiegu, a wszelkie zalecenia można znaleźć na naszej stronie internetowej. Koszt zabiegu może się wydawać początkowo wysoki, jednak trzeba podkreślić, że włosów pozbywamy się na zawsze. Przez całe życie wydajemy znacznie więcej na jednorazowe maszynki, pianki, kremy do depilacji czy inne preparaty przeznaczone do usuwania owłosienia. Depilacja laserowa jest zatem bardzo opłacalnym zabiegiem.

Polecane wpisy
Co to jest mezoterapia twarzy?Promocja zabiegi dodatkowe