Co to jest mezoterapia twarzy?

Mezoterapia twarzy jest określeniem, które obejmuje kilka zabiegów leczniczych wykorzystywanych w dermatologii oraz medycynie estetycznej. Polegają one na zaaplikowaniu substancji odżywczych bądź regenerujących do głębszych warstw skóry, przez co szybciej i bardziej efektywnie działają. Co warto wiedzieć o tych zabiegach? Co to jest mezoterapia twarzy?

Spis treści:

  • Wskazania do mezoterapii twarzy
  • Rodzaje mezoterapii
  • Mezoterapia – zalety
  • Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii

Z wpisu dowiesz się, czym jest mezoterapia twarzy, jakie są obecnie rodzaje mezoterapii, na jakie efekty zabiegów można liczyć oraz czy istnieją przeciwwskazania do wykonania mezoterapii.

Wskazania do mezoterapii twarzy

Zabiegi mezoterapii twarzy należą do jednych z najczęściej stosowanych, skutecznych, a zarazem bezpiecznych sposobów na regenerację skóry. Wśród wskazań do mezoterapii można wymienić: leczenie blizn, zmian potrądzikowych, rozstępów, cellulitu. Często także wybiera się mezoterapię twarzy w celu poprawy jędrności skóry, opóźnienia oznak starzenia się, likwidacji worków pod oczami. Już po pierwszym razie możemy uzyskać zadowalające efekty. Zaleca się jednak wykonanie serii zabiegów mezoterapii, aby efekt był długotrwały.

Rodzaje mezoterapii

Jeśli chodzi o mezoterapię twarzy, można rozróżnić: mezoterapię igłową, bezigłową, mikroigłową, sonoforezę i jonoforezę.Najlepsze efekty są uzyskiwane dzięki mezoterapii igłowej. Polega ona na wykonywaniu niewielkich nakłuć. Przebicie się przez naskórek znacząco zwiększa działanie substancji aktywnych, a także przyspiesza efekty. Mikronakłucia pobudzają skórę do samoregeneracji i tworzenia się nowych włókien kolagenowych oraz elastyny. Mezoterapia twarzy może być również wykonywana rollerem lub dermapenem. To nieinwazyjny zabieg stosowany w celu odbudowy, odżywienia, odmłodzenia oraz nawilżenia skóry.

Drugim rodzajem jest mezoterapia bezigłowa twarzy. To także metoda nieinwazyjna. Wykorzystuje zjawisko elektroporacji. To procesy, które zachodzą w błonie komórkowej pod wpływem działania pola elektrycznego wytwarzanego przez specjalne urządzenie. Pory otwierają się, a do komórek wnikają cząstki substancji leczniczych. Jednocześnie wydalone zostają produkty przemiany materii.

Kolejnym typem jest sonoforeza. Nazywana jest ona również masażem ultradźwiękowym. Uznawana jest za odmianę mezoterapii bezigłowej. Działa bardzo podobnie, jednak różnica jest taka, że czynnikiem zwiększającym przepuszczalność błon komórkowych są ultradźwięki, a nie prąd elektryczny. Sonoforeza jest najczęściej stosowana w przypadku trądziku różowatego, pospolitego. Sprawdzi się także do redukcji blizn i odmrożeń.

Ostatnim rodzajem mezoterapii twarzy jest jonoforeza. Jest ona mylona z mezoterapią bezigłową, jednak zarówno sposób, jak i zasada działania są inne. Jonoforeza wykorzystuje zjawisko dysocjacji elektrolitycznej. Powstaje pod wpływem działania prądu stałego do substancji leczniczych w formie jonów. Wnika w głąb skóry. W jonoforezie wykorzystuje się tylko te związki chemiczne, które ulegają dysocjacji elektrolitycznej: sole, kwasy, zasady.

Mezoterapia – zalety

Mezoterapia twarzy pozwala na uzyskanie naprawdę spektakularnych rezultatów. Wszystko ze względu na to, że łączy różne odmiany zabiegów. Jest popularna wśród osób w różnym wieku. Zabiegi przynoszą szybkie, zauważalne rezultaty. Kondycja skóry jest wyraźnie poprawiona, zmarszczki zmniejszone, koloryt ulega poprawie. Obserwujemy także wzrost elastyczności i nawilżenia skóry.

Ogromnym plusem jest to, że mezoterapia twarzy nie ma efektów ubocznych. Może pojawić się jedynie zaróżowienie lub zasinienie skóry. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu, mezoterapię twarzy należy wykonywać w renomowanej klinice. Zabieg musi być przeprowadzony przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami. Mezoterapię twarzy poprzedza indywidualna konsultacja.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii

Czy mezoterapia igłowa jest dla każdego? Wśród przeciwwskazań znajdują się:

– ciąża

– karmienie piersią

– choroby nowotworowe

– czynne infekcje skóry

– aktywna opryszczka

– epilepsja

– uczulenia

Polecane wpisy
Jak depilować miejsca intymne?