Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilowanie ciała jest jedną z tych czynności kosmetycznych, którym kobiety i mężczyźni poddają się najczęściej. Już od nastoletnich lat większość z nas boryka się z niechcianym owłosieniem próbując różnych sposobów na jego usunięcie. Niestety sposoby te są niedoskonałe. Po pierwsze trzeba je uporczywie powtarzać. Po drugie powodują niechciane skutki uboczne takie jak wrastające włosy czy zacięcia. Z tych powodów zabiegi przy użyciu lasera Lightsheer DUET cieszą się coraz większą popularnością. Pozostaje jednak pytanie – czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Bez wątpienia jest skuteczna i pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia. Omawiamy wszelkie istotne aspekty dotyczące depilacji laserowej.

Spis treści:

 • Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?
 • Kiedy możliwe jest bezpieczne wykonanie zabiegu?
 • Przeciwwskazania do depilacji laserowej
 • Przebieg zabiegu depilacji laserowej
 • Zalecenia po zabiegu

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zanim zdecydujemy się na zabieg depilacji laserowej, trzeba skonsultować się z kosmetologiem. Podczas wywiadu specjalista ocenia stan skóry oraz włosa. Na podstawie wyników można odpowiednio dostosować parametry lasera do potrzeb. Dzięki temu depilacja laserowa jest bezpieczna! Gdy podczas pierwszej wizyty nie wykryto żadnych przeciwwskazań, wykonuje się próbę. Jeśli przebiegnie ona pomyślnie, przychodzi pora na zabieg właściwy.

Laser Lightsheer DUET pozwala na usunięcie włosków z praktycznie każdej części ciała nie uszkadzając tkanek i depilowanej skóry. Dzięki temu, że możliwe jest odpowiednie dostosowanie mocy urządzenia, możliwe jest pozbycie się włosów z klatki piersiowej, pleców, ud, okolic bikini, rąk, nóg, pach, wąsika i innych.

Kiedy możliwe jest bezpieczne wykonanie zabiegu?

Depilacja laserowa będzie bezpieczna, o ile zastosujemy się do wytycznych. Nie można mieć świeżej opalenizny. Przed zabiegiem nie powinniśmy opalać się przez  co najmniej miesiąc, a najlepiej półtora. Skóra nie może być sucha i podrażniona. Nie stosujemy kremów do depilacji, maści z witaminą A, C, retinolem, izotretynoiny, kwasów owocowych, leków podrażniających, peelingów, leków i ziół światłouczulających co najmniej 2-4 tygodnie przed zabiegiem. Nie możemy mieć także podrażnień skóry spowodowanych urazem.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej można wymienić:

 • ciążę,
 • świeżą opaleniznę,
 • podrażnienia skórne,
 • przyjmowanie leków/ziół światłouczulających,
 • skłonność do przebarwień,
 • choroby skórne,
 • aktywne infekcje skóry,
 • cukrzycę,
 • rozrusznik serca,
 • zabiegi chirurgiczne w ostatnim czasie.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserem jest bezpieczną i profesjonalną metodą usuwania owłosienia. Wiązka lasera uszkadza cebulkę włosa, nie uszkadzając skóry czy naskórka. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku grubszych włosów o ciemniejszym zabarwieniu. Dzień przed zabiegiem koniecznie trzeba usunąć owłosienie za pomocą maszynki do golenia. Uważamy, aby nie uszkodzić skóry!

Po wstępnym wywiadzie następuje naświetlanie wybranej partii ciała. Podczas zabiegu klient może czuć lekki dyskomfort, np. pieczenie, w zależności od unerwienia danego obszaru. Czas depilacji zależny jest od wybranego miejsca. Trwa ok. 5-30 minut.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu nie należy stosować środków, które mogą wywoływać podrażnienie skóry. Najlepiej oczyszczać ją czystą wodą. Bezpośrednio po zabiegu, nie stosujemy antyperspirantów czy dezodorantów. Skórę delikatnie myjemy i osuszamy czystym, miękkim ręcznikiem. Unikamy słońca przez 2 tygodnie po zabiegu. Zabieg depilacji laserowej powtarzamy co ok. 8-12 tygodni.

Polecane wpisy
jak-przygotować-się-do-depilacji-laserowej