Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa obecnie jest jednym z najlepszych sposobów na trwałe usunięcie owłosienia lub zmniejszenie wzrostu włosków na wybranym obszarze skóry. Laserowa depilacja pozwala na usuwanie owłosienia z twarzy, szyi, pach, klatki piersiowej, pleców, bikini, ramion, nóg, stóp czy dłoni . Zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się włosów. Zanim jednak udamy się na zabieg, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia niechcianych skutków ubocznych, a także przedłużymy efekt zabiegów. Jak przygotować się do depilacji laserowej? Wyjaśniamy w kilku krokach.

Spis treści:

  • Przeciwwskazania do depilacji laserowej
  • Opalanie a depilacja laserowa
  • Laser a inne metody depilacji
  • Leki i zioła światłouczulające
  • Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio przygotować się do depilacji laserowej. Wyjaśniamy, czego należy unikać miesiąc przed zabiegiem, a także co należy wiedzieć, zanim udamy się do kliniki.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, który wykorzystuje innowacyjny sprzęt – laser Lightsheer DUET. Zabieg wymaga, aby światło dotarło 0,5 cm pod skórę. To niewiele, jednak w niektórych przypadkach może wywoływać niepożądane działania, dlatego tak ważne jest wcześniejsze przeprowadzenie konsultacji.

Wśród przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej można znaleźć: ciążę, okres laktacji, infekcja bakteryjna, grzybicza, wirusowa, rozrusznik serca. Jeśli cierpimy na chorobę skóry, np. łuszczycę czy bielactwo, możliwe jest wykonanie depilacji laserowej jedynie za zgodą lekarza. 

Opalanie a depilacja laserowa

Co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem unikamy opalania oraz stosowania samoopalaczy. Laser wychwytuje ciemny kolor włosków. Jeśli decydujemy się na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, chrońmy partie, które mają być poddane zabiegowi.

Laser a inne metody depilacji

Co najmniej 4-8 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej, unikamy innych metod depilacji. Dozwolona jest jedynie maszynka jednorazowa. Nie korzystamy z depilacji pastą cukrową lub woskiem. Nie stosujemy także pęsety. Te techniki usuwania włosów mogą zdeformować cebulki i zmniejszyć skuteczność depilacji laserowej.

Tydzień przed zabiegiem Powstrzymujemy się również przed różnego rodzaju peelingami. Złuszczanie naskórka powoduje wzrost podatności skóry na podrażnienia podczas depilacji laserowej. Dbamy o nawilżenie skóry, jeśli jest sucha.

Leki i zioła światłouczulające

Około 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej, odstawiamy leki światłouczulających. Nie pijemy także herbatek ziołowych, które zawierają dziurawiec, rumianek, nagietek, skrzyp polny. Nie powinno się także stosować leków antydepresyjnych, psychotropowych lub sterydów i antybiotyków.

Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej

Dzień przed zabiegiem, golimy włoski maszynką. Czas trwania zabiegu będzie krótszy. Jeśli udajemy się na pierwszy zabieg, można zostawić włoski na niewielkiej powierzchni skóry, aby specjalista mógł ocenić poziom melaniny i ustawić odpowiednie parametry lasera. Skóra powinna być wolna od balsamów, kremów i antyperspirantów. Laser Lightsheer Duet działa najlepiej na czystej skórze.

Polecane wpisy
ile-kosztuje-depilacja-laserowaczy-depilacja-laserowa-jest-bezpieczna