Depilacja laserowa – na ile starcza?

Depilacja laserowa jest współcześnie coraz chętniej wybieranym sposobem na to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Jeśli jednorazowe metody są skuteczne przez bardzo krótki czas, nie ma się czemu dziwić, że wiele osób sięga po permanentne sposoby na pozbycie się włosków. Problematyczne jest także zapalenie mieszków włosowych czy bolesne wrastanie włosków. Depilacja laserowa pozwala na rozprawienie się z tymi problemami. Niestety, wiele osób twierdzi, że depilacja laserem jest znacznie droższą metodą niż standardowe zabiegi wykonywane w seriach, a jeśli pod lupę weźmiemy całościowy koszt, okaże się, że depilacja laserowa jest tańsza. W końcu w całym życiu wydajemy naprawdę sporo na maszynki jednorazowe, pianki do golenia itp. Na ile wystarcza zabieg laserowej depilacji? W jaki sposób trzeba się przygotować, aby uzyskać trwałe rezultaty? Wyjaśniamy!

Spis Treści

Depilacja laserowa jak długo działa?
Depilacja laserowa – jak często?
Optymalna liczba zabiegów depilacji laserowej
Czy depilacja laserowa jest skuteczna?
Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?
Ile trwa depilacja laserowa?
Ile trwa depilacja laserowa bikini?
Depilacja laserowa – cennik

Z poradnika dowiesz się, jak często wykonywać zabieg depilacji laserowej, ile trzeba wykonać zabiegów oraz jak długo utrzymuje się końcowy efekt.

Depilacja laserowa jak długo działa

Seria zabiegów depilacji laserowej wykonana w prawidłowy sposób przez specjalistę kosmetologa powinna zapewnić trwały i skuteczny efekt, który utrzyma się na długo i spowoduje, że włosy nie będą odrastać nawet przez kilka lat.
Żadna klinika nie zapewni Ci efektu “gładkiej skóry” na wieczność, seria zabiegów przypominających jest zalecana co kilka lat w zależności oczywiście od kwestii indywidualnych organizmu, od gospodarki hormonalnej, grubości i jakości owłosienia.” Zdarzyć się może również, że nie wszystkie cebulki włosów zostaną zniszczone do końca, co spowoduje, że po pewnym czasie zaczną odrastać. W takiej sytuacji zabieg przypominający będzie musiał być wykonany raz lub dwa razy w roku.
Największym problemem jest temat jasnego owłosienia, włoski blond czy rude są niezwykle trudne do usunięcia i muszą być poddane większej ilości zabiegów.Efekty po wykonaniu depilacji laserowej są widoczne już w ciągu tygodnia od przeprowadzonego zabiegu. W czasie zabiegu nasz laser diodowy mocno osłabia owłosienie, natomiast nie powoduje, że włosy znikają całkowicie od razu. Tydzień to czas, jaki jest potrzebny, żeby włoski całkowicie wypadły z warstwy zewnętrznej skóry, po tym, jak ich mieszki włosowe zostaną osłabione w trakcie zabiegu. Osiągnięcie efektu “gładkiej skóry” jest kwestią indywidualną, zależy od organizmu, struktury włosa i kwestii hormonalnych.Po zniknięciu włoski zaczną po kilku tygodniach odrastać na nowo, to kwestia samego procesu wzrostu włosa. Zabieg depilacji powala na usunięcie owłosienia tylko z warstwy zewnętrznej skóry, a uśpione w głębi warstwy cebulek włosa nie reagują na laser. Z tego względu skuteczność zabiegu ma miejsce jedynie, wtedy kiedy wykonywany jest seryjnie 6-8 razy co 8- 12 tygodni. W ten sposób struktura włosa zostaje osłabiona na tyle mocno, że efekt “gładkiej skóry” utrzymuje się nawet na kilka lat, potem zalecane są jedynie zabiegi przypominające.
Należy również wspomnieć, że efekty zabiegu depilacji laserowej są szybsze i mocniejsze w przypadku mocniejszego i ciemniejszego owłosienia. Włoski jasne są znacznie trudniejsze do usunięcia, więc jeśli masz jasny pigment włosa, wówczas zalecana jest większa seria zabiegów.

Depilacja laserowa – jak często?

Bardzo ważne jest to, aby decydować się na depilację laserową z uzgodnioną częstotliwością. Specjaliści przyjmują, że optymalny czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami wynosi 8-12 tygodni w zależności od partii ciała, którą depilujemy. Depilacja laserowa powinna być powtarzana w regularnych odstępach czasu, systematycznie.

Optymalna liczba zabiegów depilacji laserowej

Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się nadmiernego owłosienia, konieczne jest wykonanie około 6 zabiegów. Już po pierwszym zabiegu zauważymy jednak, że włosy się przerzedzają, będą także cieńsze i słabsze. Ostateczna liczba zabiegów będzie zależna od indywidualnych cech organizmu. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile zabiegów depilacji laserowej będzie wystarczające.

Jeśli będziemy przestrzegać wszelkich wytycznych, depilacja laserowa jest skuteczna. Największe efekty można osiągnąć przede wszystkim w przypadku ciemnych włosów. Włosy blond, siwe czy rude mogą być trudniejsze do usunięcia i mogą wymagać większej ilości zabiegów. Wiele zależy także od karnacji skóry, najlepiej usuwa się włoski z jasnej skóry, ciemna karnacja może być bardziej problematyczna.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Jeżeli depilacja laserowa będzie przeprowadzona w prawidłowy sposób, zapewni nam trwałą skuteczność. Oznacza to, że pozbywamy się włosów na stałe, nie będą się one pojawiać ponownie. Zdarza się jednak, że po upływie pewnego czasu zauważymy odrastające pojedyncze włoski. Wtedy konieczne jest powtórzenie zabiegu. To tak zwany zabieg przypominający po upływie roku czy dwóch. Bez wątpienia warto jednak zdecydować się na tego typu metodę usuwania owłosienia, gdyż zapewnia wysoką skuteczność. Nowoczesne urządzenia, jak LightSheer DUET, nie powodują dyskomfortu podczas zabiegu.

Ile trwa depilacja laserowa?

W naszej klinice wykonujemy zabiegi na wybranej partii ciała z zastosowaniem serii zabiegów.
Przykładowo:

 • miejsca intymne / bikini: od 15 do 25 minut,
 • pachy: od 3 do 5 minut,
 • miejsca intymne / bikini francuskie: od 5 do 10 minut,
 • ramiona: od 10 do 15 minut,
 • klatka piersiowa: od 15 do 20 minut,
 • plecy: od 20 do 30 minut,
 • łydki: od 15 do 20 minut,
 • uda: od 20 do 30 minut,
 • wąsik: około 10 minut,
 • całe nogi: około 45 minut,
 • bródka: od 5 do 15 minut.

Ile trwa depilacja laserowa bikini?

Depilacja laserowa bikini w wersji intymnej – usunięcie włosków całościowe, trwa od 15 do 25 minut. Możliwa jest również depilacja bikini w wersji francuskiej, co trwa od 5 do 10 minut.
Cena bikini w wersji całkowitej (intymnej) wraz ze szparą pośladkową gratis jest dostępna w naszej klinice w opcji pakietu- duża partia M, wówczas cena takiego zabiegu wacha się w przedziale od 149 zł do 199 zł.
W podobnej cenie możesz wykonać również inne zabiegi depilacji, obejmujące: brzuch, dłonie, pachy, plecy, kark, baki, całą twarz, szyje, uda.

Depilacja laserowa – cennik

 • W naszym gabinecie Proclinic we Wrocławiu wykonujemy zabiegi depilacji laserowej z zastosowaniem lasera diodowego Light Sheer Duet.
 • Ze względu na wymaganą serię zabiegów udostępniamy możliwość zakupu pakietów serii zabiegów w ilości 6, 12, 18 czy nawet 24.
 • Im większą ilość zabiegów wykupisz, tym większą zniżkę zyskujesz, w przypadku zakupu 6 zabiegów możesz oszczędzić nawet 120 zł, a przy zakupie 24 suma zabiegów spadnie aż do 1200 zł – cena za pojedynczy zabieg zmniejszy się wówczas do 149 zł.
Polecane wpisy
czy-depilacja-laserowa-jest-bezpiecznadepilacja-laserowa-ile-zabiegów