Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Depilacja laserowa stale zyskuje na popularności. To idealna metoda depilacji, gdy chcemy pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe. Wiele osób zastanawia się jednak na tym, jaki będzie ostateczny koszt zabiegu. Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba przejść? Wiele będzie zależeć od naszych włosków, karnacji itp. Trzeba jednak podkreślić, że zabieg wykonujemy w serii, ponieważ jeden zabieg jest niewystarczający, aby trwale pozbyć się owłosienia, dlatego najlepiej jest wykupić pakiety, wtedy zapłacimy mniej. Co więcej, porównując ogólny koszt zabiegu do tego, ile czasu tracimy oraz ile wydajemy w ciągu wielu lat na pianki do golenia, wosk, maszynki jednorazowe, to  bardzo szybko zauważymy, że depilacja laserowa jest jednak tańsza!

Spis treści:

  • Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  • Jak działa depilacja laserowa?
  • Depilacja laserowa – co ile wykonywać zabieg i ile zabiegów jest potrzebnych?

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio przygotować się do depilacji laserowej, jak przebiega zabieg oraz co ile trzeba go wykonywać.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Zabieg permanentnego usuwania owłosienia za pomocą lasera wymaga odpowiedniego przygotowania. Musimy być również świadomi, że uzyskanie idealnie gładkiej skóry bez włosów wymaga czasu. To dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegów. Depilacje laserowe wykonujemy co ok. 8 tygodni. Średnio powinno być od. 6 zabiegów na jednym obszarze ciała, aby uzyskać optymalny efekt. Później raz w roku dobrze jest wykonać zabieg przypominający.

Przez dwa tygodnie przed oraz dwa tygodnie po zabiegu nie możemy opalać skóry. Może to prowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień! To dlatego świetnym okresem na wykonanie depilacji laserowej jest jesień czy zima. W lecie trudno jest nam chronić skórę przed promieniami słonecznymi ze względu na upały.

Dopiero po wykonaniu wszystkich zabiegów skóra będzie idealnie gładka i pozbawiona włosów. Po każdym zabiegu zaobserwujemy jednak, że owłosienie jest zdecydowanie mniejsze. To dlatego laserowa depilacja jest doskonałą metodą na pozbycie się zbędnych włosków.

Jak działa depilacja laserowa?

Zabieg wykonuje się przy użyciu profesjonalnego lasera Lightsheer DUET. Laser wyłapuje melaninę, która znajduje się we włosie i jego cebulce, a następnie wypala włos wraz z nią. Cebulka jest uszkodzona, dlatego włoski nie odrastają. Jednocześnie wiązka lasera nie podgrzewa sąsiadujących tkanek, dlatego jest wysoce bezpiecznym zabiegiem.

Depilacja laserowa – co ile wykonywać zabieg i ile zabiegów jest potrzebnych?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak często trzeba powtarzać zabieg depilacji laserowej? Odstęp między zabiegami powinien wynosić od 8 do 12 tygodni. Laser skupia się jedynie na tych włosach, które są w określonej fazie wzrostu. Są trzy fazy wzrostu, a każdy z włosów rośnie w innej fazie w innym czasie, dlatego tak ważne jest, aby zabiegi były wykonane w serii dla całkowitej redukcji owłosienia.

Jeśli chcemy mieć gwarancję, że włosy zostaną usunięte na stałe, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Ilu to zależy od indywidualnych predyspozycji jak i od obszaru poddawanego depilacji. Przed pierwszym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad, dzięki któremu możliwe jest wykrycie ewentualnych przeciwwskazań i dobranie odpowiednich parametrów.

Polecane wpisy
depilacja-laserowa-co-ile-tygodni