Zamykanie naczynek: jaka metoda najlepsza?

Zamykanie naczynek jest zabiegiem medycyny estetycznej, który zapewnia świetne rezultaty. Na jego wykonanie decydują się przede wszystkim osoby, które chcą dodać sobie pewności siebie. Pozbycie się naczynek bez wątpienia wpływa na lepsze samopoczucie. Ważne jest jednak to, aby z precyzją wybrać gabinet, w którym poddamy się zabiegowi. Musi być to sprawdzona klinika, w której pracują specjaliści. Kiedy zdecydować się na zamykanie naczynek? jaka metoda jest najlepsza?

Spis treści:

Problem z rozszerzonymi naczynkami
Metody zamykania naczynek
Zamykanie naczynek laserem: ile zabiegów i jak często?

Z wpisu dowiesz się, skąd się bierze problem z rozszerzonymi naczynkami, jakie są metody zamykania naczynek oraz czy warto zdecydować się na zamykanie naczynek laserem.

Problem z rozszerzonymi naczynkami

Problem z rozszerzonymi naczynkami dotyczy wielu osób. Naczynka pojawiają się głównie na skórze wrażliwej oraz suchej. Często możemy je także zaobserwować na nogach. O ile w przypadku nóg problem ten można zatuszować, wybierając kryjące rajstopy czy spodnie, o tyle rozszerzone naczynka na twarzy obniżają pewność siebie. Prześwitują przez naskórek, mogą prowadzić do pieczenia skóry, rumienia, a nawet przerodzić się w trądzik różowaty. Naczynka na twarzy pojawiają się przeważnie w okolicach brody, nosa i policzków. Kosmetyki mogą pomóc, lecz to doraźne rozwiązanie.

Naczynka najczęściej pojawiają się po spożyciu alkoholu, pikantnych potraw, w wyniku stresu, przy dużej różnicy temperatur. Rozwiązaniem jest zamykanie naczynek. Medycyna estetyczna zna na to skuteczne sposoby. Świetnie działa zabieg z użyciem specjalnego lasera. To nieinwazyjna metoda, która jest także bezpieczna dla zdrowia. Podczas zabiegu podgrzewane są głębsze warstwy skóry. Wzrasta produkcja elastyny i kolagenu. SKóra będzie gładka, jędrna, elastyczna i bez naczynek.

Metody zamykania naczynek

Najlepszą metodą zamykania naczynek jest zabieg z użyciem lasera. Laser skraca czas zabiegu i sprawia, że jest on skuteczniejszy. Przed każdym zabiegiem usuwania naczynek, kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Dobre przygotowanie to połowa sukcesu, dlatego ma kluczowe znaczenie.

Do zamykania naczynek wykorzystywany jest laser Nd:YAG. Doskonale radzi on sobie z naczynkami, rumieniem, trądzikiem różowatym, oznakami upływu czasu, np. wiotkością skóry czy zmarszczkami. Urządzenie to emituje promień o długości 1064 nm, który skutecznie dociera w głąb skóry, ulega pochłonięciu przez hemoglobinę. Dzięki temu laser pozwala na podgrzanie krwi, koagulację oraz zamknięcie naczynka. Tym sposobem można zamknąć popękane naczynka na twarzy oraz ciele. Laser Nd:YAG sprawdzi się jednak także w przypadku leczenia trądziku i rumienia, liftingu, fotoodmładzania skóry, grzybicy skóry czy paznokci.

Zamykanie naczynek laserem: ile zabiegów i jak często?

To, ile zabiegów w zakresie zamykania naczynek laserem trzeba będzie wykonać, będzie zależeć od stopnia zaawansowania problemu. Im szybciej jednak pacjent pojawi się w klinice kosmetologicznej, tym lepiej. Specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad i określi plan działania. W bardziej zaawansowanym stadium trzeba będzie powtórzyć zabieg kilkakrotnie. Rozszerzone naczynka i rumień mają tendencję do nawracania, dlatego może istnieć konieczność cyklicznego powtarzania zabiegów.

Jeśli mamy poważne problemy skórne i rozległy rumień, zabieg trzeba powtórzyć kilka razy. Niezbędne jest jednak robienie przerw między zabiegami. Przerwy wynoszą od kilku tygodni do dwóch, trzech miesięcy. Dopiero po tym czasie będzie można stwierdzić, które z naczynek zostały zamknięte. W przypadku, gdy pacjent ma skórę suchą i wrażliwą, musi się ona odpowiednio wyciszyć i zregenerować. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z porady specjalisty. Kosmetolog szczegółowo opowie o zamykaniu naczynek laserem, opracuje plan leczenia, opowie, ile zabiegów trzeba będzie wykonać i w jakich odstępach czasu.

Polecane wpisy
Endermologia: ile cm mniej?Kiedy znikają naczynka po laserze?