Kiedy znikają naczynka po laserze?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem w gabinetach medycyny estetycznej. Pozwala na skuteczne pozbycie się nieestetycznego zaczerwienienia, który odbiera nam pewność siebie. Efektem jest piękna, zdrowa cera. Czy jest to jednak zabieg długotrwały? Kiedy znikają naczynka po laserze? Wyjaśniamy!

Spis treści:

Usuwanie naczynek laserem
Gojenie się skóry po zabiegu zamykania naczynek
Zalecenia pozabiegowe
Efekty zamykania naczynek laserem

Z wpisu dowiesz się, na czym polega zamykanie naczynek laserem, jak wygląda zabieg oraz jakie są zalecenia po zabiegu, a także na jakie efekty można liczyć.

Usuwanie naczynek laserem

Rozszerzone naczynka krwionośne pojawiają się jako nieestetyczne zaczerwienienie lub jako rumień. Niestety, ale w tym przypadku czas działa na niekorzyść, gdyż wraz z biegiem lat rumień się utrwala. Z czasem naczynia krwionośne stają się trwałe, wyraźne, widoczne przez naskórek. Efektem jest obniżona pewność siebie, złe samopoczucie, niska samoocena. Niektóre osoby mogą mieć wrodzoną skłonność do rozszerzania się naczynek. Naczynka mogą także pojawiać się w związku z częstą ekspozycją na słońce i wiatr, korzystanie z solarium, przebywanie w środowisku o dużej zmienności temperatur, stosowanie leków sterydowych. Bezpiecznym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zabieg zamykania naczynek.

Laserowe zamykanie naczynek polega na wykorzystaniu wiązki światła, która jest wchłaniana przez czerwony barwnik krwi zwany hemoglobiną. Światło lasera przekształca się w energię cieplną na poziomie naczynek, co w efekcie pozwala na ich skuteczne zamknięcie i usunięcie. Zabieg skutkuje wyeliminowaniem nieestetycznych rumieni. Skóra zyskuje naturalny koloryt i blask. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu zamykania naczynek laserem. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, trzeba również specjalnie postępować po jego wykonaniu. O szczegółowych wytycznych opowie kosmetolog, jednak przekazujemy najistotniejsze informacje.

Gojenie się skóry po zabiegu zamykania naczynek

Samo gojenie się skóry po zabiegu zamykania naczynek nie trwa długo. Jeśli pacjent będzie się stosował do odpowiednich zaleceń, uniknie ewentualnych powikłań, a skóra szybko się zregeneruje. Po zabiegu może pojawić się zasinienie, zaczerwienienie lub opuchlizna, jednak ustępują one bardzo szybko. Stosujemy jedynie te preparaty, które zaleci specjalista.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu zamykania naczynek laserem, stosujemy się do najważniejszych zasad. Przede wszystkim:

  • unikamy ekspozycji na słońce, nie stosujemy samoopalaczy przez miesiąc przed zabiegiem, między zabiegami, a także dwa tygodnie po ostatnim zabiegu,
  • stosujemy kosmetyki z filtrem, który zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
  • unikamy jacuzzi, sauny, miejscowego przegrzewania obszaru, który był poddany zabiegowi,
  • rezygnujemy przez kilka dni z kosmetyków i środków, które mogą podrażniać skórę – peelingów, kosmetyków z retinolem, spirytusem, kwasem salicylowym, kwasem glikolowym,
  • rezygnujemy na kilka dni z obciążających ćwiczeń fizycznych.

Efekty zamykania naczynek laserem

Pierwsze efekty zamykania naczynek laserem można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Aby jednak rezultat się utrzymał, konieczne będzie powtórzenie zabiegu według indywidualnych ustaleń ze specjalistą. Pamiętajmy również, że sam zabieg to nie wszystko. Od pacjenta zależeć będzie, czy skutek będzie osiągnięty. Trzeba odpowiednio o siebie zadbać, nieco zmienić tryb życia, zrezygnować z niezdrowych nawyków. Unikamy nadmiernego przebywania na słońcu i opalania, nie robimy makijażu w pierwszej fazie po zabiegu, stosujemy sprawdzone preparaty, dbamy o skórę.

Im dłużej zwlekaliśmy z leczeniem popękanych naczynek, tym więcej zabiegów może być potrzebnych, aby uzyskać wymarzony efekt. Koszt pojedynczego zabiegu to od 199 złotych do 399 złotych. Cena nie jest zatem wysoka. Bez wątpienia warto zdecydować się na tego typu zabieg, aby poprawić swój komfort życia i przywrócić skórze dawny blask.

Polecane wpisy
Zamykanie naczynek: jaka metoda najlepsza?