Skóra trądzikowa – pielęgnacja w okresie jesiennym

Okres jesienny to idealny czas na wzmożona pielęgnację skóry trądzikowej. W tym czasie cera trądzikowa wymaga szczególnej uwagi – intensywne działanie słońca, ciepłego wiatru, klimatyzacji i innych czynników zewnętrznych, powoduje drastyczne pogorszenie stanu skóry. Po wakacjach skóra jest odwodniona i podrażniona, a warstwa rogowa naskórka staje się grubsza. Powoduje to nadmierne wydzielanie i gromadzenie się pod powierzchnią skóry sebum, które nie może znaleźć ujścia i dochodzi do powstawania nowych niedoskonałości. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry trądzikowej w okresie jesiennym? Wyjaśniamy.

Spis treści

  • Na co zwrócić uwagę w pielęgnacji skóry trądzikowej?
  • Jakie zabiegi na skórę trądzikową?

We wpisie dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę podczas pielęgnacji skóry trądzikowej oraz jakie zabiegi są dedykowane do tego typu skóry.

Na co zwrócić uwagę w pielęgnacji skóry trądzikowej?

Niezwykle ważne dla skóry trądzikowej, jest regularne usuwanie martwego naskórka. Tłusty film gromadzący się na powierzchni skóry w okresie panujących wysokich temperatur, skutecznie uniemożliwia naturalne usuwanie martwego naskórka. Efektem tego, są zatkane pory, które wraz ze znajdującymi się wewnątrz zanieczyszeniami, prowadzą do powstawania kolejnych stanów zapalnych. Skórę trądzikowa należy systematycznie odżywiać, stosując produkty które efektywnie kontrolują pracę gruczołów łojowych. Wybierajmy produkty o właściwościach matujących i łagodnie nawilżających, które regulują wytwarzanie sebum i optymalnie odżywiają skórę. Warto pamiętać, że nawet jesienią kiedy światła słonecznego jest mniej, skóra jest narażona na szkodliwe działanie promieniowania UV, dlatego warto stosować preparaty z zawartością filtra przeciwsłonecznego. Szczególną uwagę należy przywiązać do oczyszczania twarzy. Unikajmy gorącej wody, która działa silnie wysuszająco na skórę twarzy i powoduje niszczenie warstwy ochronnej naskórka. Należy stosować pianki, żele lub płyny do mycia twarzy, zawierające składniki o działaniu antybakteryjnym. Unikajmy kosmetyków zawierających alkohol lub zwykłego mydła, które mogą podrażnić, przesuszyć wypryski i pozbawić skórę naturalnego płaszcza ochronnego. Warto zainwestować w łagodne emulsje do mycia, nie niszczące bariery lipidowej, a zrezygnować z głęboko oczyszczających kosmetyków. Wypryski powinny goić się we własnym tempie – nie ingerujemy w nie, ponieważ w ten sposób można jedynie spowolnić proces gojenia i pogorszyć stan zapalny.

Jakie zabiegi na skórę trądzikową?

Leczenie trądziku polega nie tylko na prawidłowej, dobrze dobranej pielęgnacji kosmetykami, ale także na korzystaniu ze skutecznych zabiegów kosmetycznych. Aby skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych warto udać się na zabieg peelingu chemicznego. Szczególnie polecany do cery trądzikowej jest peeling chemiczny Dermaceutic Mask Peel. Skutecznie redukuje on widoczność porów oraz reguluje wydzielanie sebum, usuwa także martwy naskórek i stymuluje nową warstwę skóry do regeneracji. Składniki aktywne peelingu to kwas glikolowy i salicylowy. Zbawienna dla skóry trądzikowej okazuje się także mezoterapia. Procesy przebudowy i regeneracji skóry odbywają się już po upływie 48h od wykonania zabiegu, co daje widoczne efekty. Zabieg pobudza mikrokrążenie, produkcję kolagenu w skórze poprawiając tym samym jej elastyczność i zdrowy koloryt.

Polecane wpisy