Jak zregenerować skórę po wakacjach?

Kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie, leżenie na plaży, opalanie w pełnym słońcu, spacery po wietrznej plaży – wszystkie te relaksujące aktywności wakacyjne, niestety wpływają niekorzystnie na stan naszej skóry. Po wakacjach skóra twarzy i ciała jest przesuszona, odwodniona a na jej powierzchni często pojawiają się przebarwienia i pękające naczynka, spowodowane intensywnym działaniem promieni słonecznych. Z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Jak zregenerować skórę po wakacjach? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Co na przebarwienia skórne?
  • Co na przesuszoną i zwiotczałą skórę?

We wpisie dowiesz się, jakie zabiegi kosmetyczne pomogą w odzyskaniu po okresie wakacyjnym jędrnej, nawilżonej i jednolitej skóry twarzy i ciała.

Na przebarwienia skórne

Stan cery mieszanej lub ze skłonnościami do wyprysków, po wakacjach drastycznie pogarsza się. Ostre słońce, zanieczyszczenia z powietrza i wody, powodują pogrubienie warstwy skóry i wzmożoną pracę gruczołów łojowych, a w efekcie pojawienie się nowych wyprysków i zmian. Jeśli posiadasz skórę mieszaną, warto zainteresować się zabiegiem usuwania przebarwień. To bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, który odbywa się przy użyciu lasera. Wiązka światła lasera oddziałuje na melaninę zawartą w skórze i nagrzewając ją – powoduje jej początkowe ciemnienie. Po upływie doby następuje proces złuszczania przebarwienia, który kończy się całkowitym zniknięciem wszelkich przebarwień. Intensywne słońce, powoduje także rozszerzanie się i pękanie naczynek krwionośnych pod skórą i powstawanie niemiłych dla oka pajączków. Zabieg zamykania naczyń krwionośnych, z powodzeniem pomoże uporać się z tym problemem. Laserowe zamykanie naczynek to idealne wyjście dla osób, które po lecie zaobserwowały niepokojącą ilość popękanych naczynek na skórze, pojawiający się rumień czy zwiększenie widoczności naczyń krwionośnych. Laser ND Yag Fotona Spectro SP, którego używamy w naszej klinice, jest niezwykle skutecznym urządzeniem, który pomoże uporać się z tym problemem.

Na przesuszona i zwiotczałą skórę

W jaki sposób można zregenerować i nawilżyć przesuszoną po lecie skórę? Warto skorzystać z zabiegu mezoterapii, który szybko przywraca świeży i młody wygląd skóry. Jego efekty są widoczne już nawet po pierwszym zabiegu! Mezoterapia polega na miejscowym podaniu substancji aktywnych pod skórę, w celu pobudzenia komórek do wytwarzania kolagenu i elastyny oraz opóźnienia procesów starzenia. Dostarczony pod skórę odżywczy koktajl, powoduje dogłębne nawilżenie i dotlenienie skóry. Na przesuszoną i zwiotczałą skórę, świetnie sprawdzi się także zabieg resurfacingu. Jest to metoda peelingu frakcyjnego, która działa na głębokie warstwy skóry, powodując jej odświeżenie i napięcie. Laser powoduje utworzenie kilkudziesięciu uszkodzeń skóry i stymuluje ją do zagęszczenia i odmłodzenia. Jędrność skóry po lecie, pomoże także odzyskać lifting skóry twarzy. Zabieg powoduje kontrolowane złuszczenie naskórka oraz przebudowę kolagenu, poprzez działanie na skórę wiązki lasera. Zabieg poprawia owal twarzy, napina powierzchnię skóry i redukuje oznaki starzenia. Wygładza także ogólną strukturę skóry i zwęża rozszerzone pory. Podobne efekty uzyskamy stosując zabieg z wykorzystaniem dermapenu, czyli urządzenia do mikronakłuwania skóry o niewielkich rozmiarach. Dermapen poprzez nakłucia w skórze dostarcza odpowiednio dobrane substancje czynne, które powodują stymulację kolagenu i elastyny w skórze. Poprawiają tym samym jej gęstość i elastyczność.

Polecane wpisy