Jak dobrać zabieg kosmetyczny do określonego typu cery?

Zdrowy wygląd skóry świadczy nie tylko o umiejętnie dobranej pielęgnacji, ale także o prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Najczęściej codzienna pielęgnacja skóry jest bagatelizowana i składa się z losowo dobranych kosmetyków. Do lekarza udajemy się dopiero w momencie, gdy pojawiają się niepokojące zmiany skórne z którymi przestajemy sobie radzić. Sięgając po nowoczesne rozwiązania problemów skórnych w postaci zabiegów kosmetycznych, stawiamy pierwszy krok do świadomej pielęgnacji. Jak powinna wyglądać poprawna pielęgnacja skóry? Jak dobrać zabieg kosmetyczny do określonego typu cery? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Dlaczego wizyta u dermatologa jest niezbędna?
  • Typ skóry a odpowiednia pielęgnacja

We wpisie przeczytasz, dlaczego wizyta u dermatologa jest tak istotna oraz jak powinna wyglądać pielęgnacja odpowiednich typów cery.

Dlaczego wizyta u dermatologa jest niezbędna?

Kompleksowa diagnostyka skóry jest niezbędna, aby opracować indywidualny plan leczenia niepokojących zmian skórnych u pacjenta. Profesjonalne kliniki zatrudniają kosmetologów i dermatologów, aby klienci mogli swobodnie korzystać z ich usług przed przeprowadzeniem zabiegów estetycznych. Wizyta u dermatologa powinna odbyć się nie tylko w celu konsultacji wybranego zabiegu, ale także w celach profilaktycznych. Dermatolog oceni wszelkie zmiany skórne takie jak pieprzyki czy znamiona, pod kątem pilności ich leczenia. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż brak regularnej obserwacji stanu skóry i bagatelizowanie powstających nowych zmian, może skutkować rozwojem nowotworu np. czerniaka skóry. Wszelkie niepokojące pieprzyki lub znamiona powinny być ocenione przez lekarza, oraz na bieżąco usuwane. Dermatologia estetyczna to osobna gałąź, która obejmuje kwalifikowanie pacjentów do przeprowadzenia różnych zabiegów estetycznych. Konsultacja dermatologa jest niezbędna do bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia zabiegu, ponieważ stan skóry każdego pacjenta różni się między sobą i wymaga indywidualnych metod pielęgnacyjnych.

Typ skóry a odpowiednia pielęgnacja

Po konsultacji z kosmetologiem można precyzyjnie określić typ skóry pacjenta i opracować dla niego indywidualny program pielęgnacyjny, składający się na specjalistyczne zabiegi oraz domową pielęgnację, wybranymi rekomendowanymi przez kosmetologa kosmetykami. Podstawą poprawnej pielęgnacji jest codzienne oczyszczanie skóry i utrzymywanie jej naturalnego pH. W pielęgnacji nie powinno zabraknąć także regularnego stosowania masek i peelingów. Cera sucha, która nie wytwarza wystarczającej ilości sebum, powinna otrzymywać wysoką dawkę nawilżenia. Na jej powierzchni często widoczne są suche skórki i jest ona najbardziej podatna na powstawanie zmarszczek mimicznych. Do cechy suchej idealnie nadają się zabiegi nawilżające takie jak endermologia, mezoterapia, dermapen, fotoodmładzanie skóry twarzy, lifting skóry Fotona 4D czy laserowe ujędrnianie skóry twarzy. Cera wrażliwa jest szczególnie podatna na wszelkie podrażnienia wywołane kosmetykami, wodą, promieniowaniem UV, czy zanieczyszczonym powietrzem. Wymaga ona zabiegów o delikatnym i nieinwazyjnym działaniu. Dla pacjenta z cerą trądzikową cechującą się skłonnościami do powstawania zmian trądzikowych, pękających naczynek czy rumienia, najlepsze będa zabiegi takie jak laserowe zamykanie naczynek krwionośnych, usuwanie blizn i trądziku, karboksyterapia czy dermapen.

Polecane wpisy