Resurfacing – co to jest?

Resurfacing to jedna z niezwykle skutecznych metod na to, aby odmłodzić się szybko, a zarazem bezboleśnie. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak uzyskać gładką skórę i pozbyć się zmarszczek, warto skorzystać z tego dobrodziejstwa kosmetologii. Efekty mogą być naprawdę zaskakujące!

Spis treści:

  • Czym jest resurfacing?
  • Na jakie efekty można liczyć?

Z wpisu dowiesz się, czym jest resurfacing ablacyjny oraz na jakie efekty można liczyć.

Czym jest resurfacing?

Laserowy resurfacing twarzy to skuteczna metoda na to, aby szybko, a zarazem precyzyjnie pozbyć się zmarszczek, rozszerzonych porów czy blizn potrądzikowych. Zabieg to głęboki peeling, który sam okres rekonwalescencji skraca do minimum. Polega na przegrzaniu termicznym skóry na niewielkich obszarach. Do zabiegu wykorzystuje się lasery erbowo-yagowy ze skanerem frakcyjnym. Są również skuteczną metodą na blizny potrądzikowe. Resurfacing frakcyjny jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym. Skóra jest poddana przegrzaniu, lecz ważne, że sąsiadująca z nią tkanka jest nieuszkodzona. To dlatego proces gojenia się skóry po resurfacingu trwa maksymalnie kilka dni, a nie kilka tygodni.

Zabiegi frakcyjne można podzielić na nieablacyjne, które wykonuje się w oparciu o lasery o długościach fali do 1550 nm, ablacyjne, czyli takie, które są wykonywane w oparciu o lasery 2940 nm lub 10 600 nm, a także ablacyjne wykonywane w oparciu o frakcyjny prąd RF.

Na jakie efekty można liczyć?

Wiele osób, które rozważają zabieg, zastanawia się nad tym, na jakie efekty resurfacingu można liczyć. Przede wszystkim warto wiedzieć, że wskazaniem do resurfacingu twarzy są przebarwienia, widoczne zmarszczki, utrata jędrności skóry. Resurfacing jest także świetnym sposobem na to, aby odnowić ziemistą, postarzałą cerę, z rozszerzonymi porami, bruzdami. Zabieg niweluje także blizny po trądziku.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Będzie się goić przez kilka dni, lecz pełne rezultaty zobaczymy dopiero po  ok. 6-8 tygodniach. Cera uzyska jednolity koloryt, będzie widocznie bardziej napięta i jędrna. Przeważnie przeprowadza się 3-5 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Bardzo ważne jest to, aby odpowiednia liczba zabiegów została dopasowana do wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, a także samego stopnia zaawansowania procesów starzenia się skóry.

Przeciwskazaniem do zabiegu jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, leki światłouczulające, padaczka, zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne. Kiedy nie należy wykonywać zabiegu, dowiesz się także w specjalistycznej klinice. Pamiętaj, aby wybierać wyłącznie certyfikowane gabinety do wykonania zabiegu.

Polecane wpisy
które-części-ciała-mogą-być-objęte-laserową-depilacjądepilacja-laserowa-męska