Które części ciała mogą być objęte laserową depilacją?

Depilacja laserowa pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia praktycznie z dowolnej partii ciała. Co istotne, depilowanie laserem sprawdzi się również w tych miejscach, gdzie skóra jest delikatna i wrażliwa. To dlatego jest wspaniałą alternatywą dla depilacji przy pomocy elektrycznych depilatorów, golarek jednorazowych czy depilowania woskiem. Nowoczesny laser diodowy LightSheer Duet pozwala na usuwanie owłosienia na twarzy, w okolicach uszu, nosa, brwi, policzków, brody, nóg, rąk, bikini. Panowie bardzo często decydują się na depilowanie klatki piersiowej, karku, pach, ramion oraz dłoni. Niechciane włoski można usunąć w zasadzie z każdej partii ciała – pośladków, brzucha, wierzchu stóp. Nie istnieją przeciwwskazania dotyczące danej partii ciała – o ile skóra nie jest uszkodzona, świeżo opalona. Oczywiście zabiegi powinna poprzedzić konsultacja z kosmetologiem. To wtedy specjalista oceni skórę, włosy, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

 

Spis treści:

  • Sprawdzona metoda usuwania niechcianego owłosienia
  • Skuteczna depilacja laserowa – laser LightSheer Duet

Z wpisu dowiesz się, dlaczego depilacja laserem jest świetną alternatywą dla tradycyjnych metod depilacji, jak działa światło lasera oraz jakie części ciała mogą być depilowane przy pomocy lasera.

Sprawdzona metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa może być wykorzystana do depilowania okolic bikini, twarzy, nóg, rąk. Sprawdzi się również do usuwania włosów na takich obszarach jak klatka piersiowa, plecy, kark. Należy jednak pamiętać, że do zabiegu przygotowujemy się kilka tygodni przed. Do przeciwwskazań należy bowiem zażywanie leków światłoczułych, bielactwo, łuszczyca, ciąża, karmienie piersią. Efekty po pierwszym zabiegu będą niewielkie, jednak laser trwale uszkadza mieszki włosowe i po serii zabiegów możemy pozbyć się ponad 95% owłosienia w danym miejscu. Wiązka lasera działa wyłącznie na włoski w fazie wzrostu. To dlatego konieczne jest wykonanie kilku zabiegów co ok. 8 tygodni.

Skuteczna depilacja laserowa – laser LightSheer Duet

Laser LightSheer Duet to jedyne takie urządzenie, które posiada dwie głowice do depilacji. Pierwsza głowica jest mniejsza i posiada terapeutyczne okienko, które wykonuje się z syntetycznego szafiru. Okienko dostarcza trzy energetyczne impulsy na sekundę. Ze względu na to, że posiada chłodzącą końcówkę, dyskomfort związany z zabiegiem jest ograniczony do minimum. Druga głowica ma dużą powierzchnię. Pozwala na bardzo szybką, a jednocześnie bezbolesną depilację na dużych powierzchniach ciała. Depilacja z wykorzystaniem lasera Light Sheer Duet skraca czas zabiegu do kilku-kilkudziesięciu minut.

Laser diodowy LightSheer Duet opiera się na zasadzie, iż niszczy mieszki włosowy przy pomocy światła lasera. Wiązka energii przenika w głąb skóry i jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik włosa, a następnie zamieniana na ciepło. Energia ta jest bezpieczna dla człowieka i nie wpływa negatywnie na funkcje organizmu.

Polecane wpisy
laserowe-usuwanie-przebarwień-na-czym-polegaResurfacing-co-to-jest