Depilacja laserowa męska

Panowie coraz częściej decydują się na depilację laserową. Jeszcze do niedawna depilowali się praktycznie wyłącznie sportowcy, którzy zawodowo uprawiali kulturystykę lub pływanie. Obecnie coraz więcej panów uważa gładkie ciało za synonim higieny i zadbanego wyglądu. Zabieg usuwania owłosienia stał się podstawą domowej pielęgnacji. Ze względu na rosnącą potrzebę pozbywania się włosków wśród panów, poszerzyła się oferta klinik medycyny estetycznej. Depilacja laserowa to doskonały sposób na gładkie ciało i oszczędność czasu. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

Spis treści:

  • Zabieg depilacji laserowej u mężczyzn
  • Depilacja laserowa dla panów – co trzeba wiedzieć?

Z poradnika dowiesz się, jak można pozbyć się niechcianego owłosienia u mężczyzn i co trzeba wiedzieć, zanim panowie zdecydują się na skorzystanie z serii zabiegów depilacji włosów.

Zabieg depilacji laserowej u mężczyzn

Choć nadal istnieją panowie, którzy uważają depilację za niemęską, rosnąca świadomość odnośnie do nowoczesnych metod usuwania owłosienia sprawia, że coraz więcej mężczyzn korzysta z depilacji laserem LightSheer Duet. Usuwanie włosków pozwala utrzymać odpowiednią higienę i redukuje nieprzyjemny zapach potu. Męska skóra jest bardziej owłosiona niż damska. Jest także grubsza, więc potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Panowie nierzadko decydują się na usuwanie owłosienia pach, pleców oraz okolic miejsc intymnych. W skórze pachwin znajdują się liczne gruczoły łojowe i potowe, które tworzą doskonałe warunki do rozwoju bakterii i drobnoustrojów. Efekt? Infekcje i nieprzyjemny zapach. Codzienna toaleta oraz depilacja laserem to skuteczny sposób na to, aby pozbyć się problemu, zachować profesjonalny wygląd i zadbać o skórę. Trzeba wspomnieć, że możliwe jest wykonanie zabiegu depilacji laserowej na wybranej części ciała.

Depilacja laserowa dla panów – co trzeba wiedzieć?

Trwały efekt depilacji zapewniają obecnie wyłącznie lasery. Najskuteczniejszym laserem znanym na rynku jest LightSheer Duet. Panowie, którzy zdecydują się na depilowanie przy użyciu lasera, przeważnie depilują całe ciało. Z uwagi na ciemną barwę włosów, zabiegi z wykorzystaniem lasera cechują się bardzo wysoką skutecznością. Co więcej, także depilacja intymna tą metodą jest wybierana przez mężczyzn znacznie częściej niż wosk.

Jak działa LightSheer Duet? Laser działa na barwnik, emitując łagodną wiązkę promieni. Wiązka ta przenika do mieszka włosowego i bezpowrotnie niszczy cebulkę. Włos już nigdy nie odrośnie. Konieczne jest wykonanie jednak kilku sesji. Ze względu na ciemne włoski u Panów, wystarczy mniejsza liczba zabiegów. Każda skóra reaguje jednak w indywidualny sposób, dlatego zabieg depilacji poprzedza konsultacja u kosmetologa. To właśnie wtedy wyklucza się ewentualne przeciwwskazania, ocenia stan skóry, włosów i przeprowadza próbę laserową. Pomiędzy seriami należy zachować odstęp 8 tygodni. Na zabieg przychodzimy z zadbaną, odpowiednio nawilżoną skórą bez uszkodzeń.

Polecane wpisy
Resurfacing-co-to-jestfotoodmładzanie-laserowe-czy-warto