Pierwszy raz – jak się przygotować? Depilacja

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby trwale pozbyć się owłosienia w wybranym obszarze skóry. Dzięki zabiegowi można usunąć niepożądane włosy z twarzy, pach, klatki piersiowej, szyi, pleców, bikini, ramion, nóg, dłoni czy stóp. Depilacja laserowa jest wybierana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jak odpowiednio się do niej przygotować, aby zoptymalizować czas i efekt zabiegu?

Spis treści:

  • Depilacja laserowa – zapoznanie się z przeciwwskazaniami
  • Depilacja laserem a odcień skóry
  • Czego należy unikać przed depilacją laserową?
  • Postępowanie bezpośrednio przed zabiegiem depilacji

Z wpisu dowiesz się, jak się przygotować do depilacji laserowej, jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu, czego unikać oraz jak postępować bezpośrednio przed zabiegiem depilacji laserem.

Depilacja laserowa – zapoznanie się z przeciwwskazaniami

Do depilacji laserowej stosuje sprzęt medyczny – laser LightSheer Duet. To bardzo ważne, aby specjaliści korzystali z certyfikowanych sprzętów o potwierdzonej skuteczności. Zabiegi depilacji laserowej wymagają dotarcia światła 0,5 cm pod skórę. Z jednej strony to niewiele, z kolei z drugiej może wywołać działania niepożądane. Zanim skorzystamy z zabiegu, należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Należą do nich:

  • ciąża,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
  • rozrusznik serca,
  • choroby skóry – bielactwo, łuszczyca – w miejscu zabiegu.

Warto porozmawiać z dermatologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zabieg depilacji laserowej jest także poprzedzony konsultacją z kosmetologiem.

Depilacja laserem a odcień skóry

Na kilka tygodni przed zabiegiem depilacji unikamy opalania i używania samoopalaczy. Laser Light Sheer Duet wychwytuje ciemny kolor włosów. Podczas opalania wzrasta poziom melaniny w skórze, co może osłabić efekt depilacji. Obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, osłaniamy odzieżą i korzystamy z balsamu z filtrem.

Czego należy unikać przed depilacją laserową?

Należy powstrzymać się od depilacji pastą cukrową i woskowania przez ok. 4 tygodnie przed depilacją laserową. Nie powinno się stosować także pęsety w celu usuwania zbędnego owłosienia. Można stosować jednorazową maszynkę do golenia. Pozostałe techniki usuwania włosów mogą zmniejszyć skuteczność laserowej depilacji. Należy powstrzymać się również od stosowania peelingów. Złuszczanie naskórka może powodować podrażnienia. Na około 4-6 tygodni przed depilacją laserową, należy przestać przyjmować leki światłouczulające. Nie pijemy herbatek ziołowych – szczególnie tych, które zawierają rumianek, nagietek, skrzyp polny, dziurawiec, pokrzywę.

Postępowanie bezpośrednio przed zabiegiem depilacji

Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej golimy włoski maszynką. Jeśli jest to pierwszy zabieg, można pozostawić włoski na niewielkiej powierzchni skóry, aby kosmetolog ocenił poziom melaniny i ustawił odpowiednie parametry urządzenia. Nie smarujemy skóry balsamem, kremem, antyperspirantem. Laser zadziała najlepiej na czystej skórze.

Polecane wpisy
Jak golić nogi?Jak golić bikini żeby nie było krostek?