Jak golić bikini żeby nie było krostek?

Krostki i podrażnienia po goleniu bikini to niestety częsty przypadek. Istnieje kilka przyczyn, przez które na skórze pojawiają się nieestetyczne, bolesne zmiany. Jak zadbać o to, aby skóra po goleniu była gładka? Jak golić bikini żeby nie było krostek?

Spis treści:

  • Przyczyny podrażnień po goleniu bikini
  • Skąd się biorą krostki po goleniu?
  • Skuteczna metoda depilacji bez podrażnień

Z wpisu dowiesz się, skąd się biorą krostki i podrażnienia po goleniu bikini, jaka jest najskuteczniejsza metoda depilacji, dzięki której można pozbyć się podrażnień.

Przyczyny podrażnień po goleniu bikini

Niestety, wiele kobiet stosuje wielokrotnie jednorazowe maszynki do golenia. Zużyte ostrza powodują mnóstwo zacięć i podrażnień. Tępa maszynka szarpie skórę, zamiast ścinać włoski. Efektem są mikrourazy, które prowadzą do powstawania krostek. Może pojawić się także szczypanie, pieczenie, zaczerwienienie skóry. Podobnie jest również wtedy, gdy używamy brudnej maszynki. Brud nie zawsze jest widoczny gołym okiem. Resztki włosów czy naskórka to pożywka dla bakterii. Jeśli maszynkę trzymamy pod prysznicem lub na wannie, możemy nabawić się infekcji. Należy dokładnie myć, dezynfekować maszynkę, odpowiednio ją przechowywać i regularnie wymieniać ostrza.

Skąd się biorą krostki po goleniu?

Krostki po goleniu bikini mogą pojawić się także wtedy, gdy niedokładnie umyjemy skórę. Za wiele infekcji odpowiadają bakterie, które bytują na skórze. Jeśli dojdzie do niewielkich uszkodzeń naskórka, bakterie mają otwartą drogę do wnętrza skóry. Dodatkowo trzeba nawilżać skórę. Przesuszony naskórek jest bardziej narażony na infekcje i podrażnienia.

Niezależnie od tego, czy mamy nową maszynkę, czy korzystałyśmy z niej już kilka razy, nie powinno się jej mocno przyciskać do skóry. Chodzi o ścięcie włosków, a przyciskanie maszynki to prosta droga do zacięcia. Problemy po goleniu bikini często biorą się z pośpiechu. Rezygnujemy z odpowiedniej higieny i pielęgnacji skóry, golimy się na sucho, bez stosowania żelu czy pianki do golenia. Wszystko to prowadzi do podrażnień i przypadkowych zacięć. Golimy delikatne okolice bikini tylko wtedy, gdy mamy na to odpowiednio dużo czasu. Poleca się to robić po kąpieli, gdy skóra jest zmiękczona. Jeśli robimy to w pośpiechu, przed pójściem do pracy, nagłym spotkaniem, nie będziemy w stanie zapewnić sobie optymalnych warunków.

Skuteczna metoda depilacji bez podrażnień

Chcąc pozbyć się włosków na stałe, warto rozważyć depilację laserową. Udajemy się do renomowanego gabinetu, w którym wykorzystuje się medyczny sprzęt. Do najskuteczniejszych laserów należy laser LightSheer Duet. Jest wyposażony w nakładkę chłodzącą, dzięki czemu sam zabieg nie jest bolesny. Wystarczy wykonać serię zabiegów, aby włoski z okolic bikini zniknęły na stałe. Przed depilacją laserową przeprowadza się indywidualną konsultację w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań i dobrania odpowiednich parametrów laserowych. To dobra alternatywa dla kobiet, które borykają się z krostkami po goleniu, podrażnieniem czy problemem wrastających włosków.

Polecane wpisy
Pierwszy raz – jak się przygotować? DepilacjaCzy depilacja laserowa jest rakotwórcza?