Peeling chemiczny – czym jest?

Oczyszczanie skóry jest bardzo ważną kwestią w jej odpowiednim funkcjonowaniu. Jednym z najskuteczniejszych w zakresie kosmetologii jest peeling chemiczny. Stosuje się go głównie w przypadku przebarwień lub blizn. Odpowiednio dobrane substancje chemiczne pozwalają na dokładne złuszczenie martwego naskórka. Czym jest peeling chemiczny i nac czym polega jego działanie? Dowiecie się poniżej!

Spis treści:

 • Wskazania do peelingu chemicznego
 • Przeciwwskazania do peelingu chemicznego
 • Co to jest i na czym polega peeling chemiczny?
 • Peelingi chemiczne – trzy rodzaje
 • Z tego wpisu dowiesz się, czym jest peeling chemiczny, jakie są do niego wskazania i przeciwwskazania oraz jakie są rodzaje peelingów chemicznych.

  Wskazania do peelingu chemicznego

  Peeling chemiczny jest szczególnie polecany dla cery trądzikowej. Ponadto wskazaniami do peelingu chemicznego są przebarwienia i blizny.. Jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zredukować płytkie zmarszczki. Zabieg peelingu chemicznego jest najczęściej przeprowadzany na skórze twarzy, szyi, dekolcie, plecach, ramionach, czy nawet dłoniach.

  Przeciwwskazania do peelingu chemicznego

  Niestety są przeciwwskazania do wykonania peelingu chemicznego. Wrażliwą cerę peeling może bardzo silnie podrażnić. Ponadto peelingu chemicznego powinny unikać osoby podczas różnych terapii np. sterydowej czy pochodnymi witaminy A. Zdecydowanie odradza się taki peeling kobietom w ciąży i okresie laktacji, a także osobom, które zmagają się z egzemą, opryszczką, zapaleniem tkanki łącznej, łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, stanami zapalnymi i otwartymi ranami skóry.

  Co to jest i na czym polega peeling chemiczny?

  Peeling chemiczny to zabieg z dziedziny kosmetologii. Posiada wiele dobrych właściwości. Przede wszystkim oczyszcza, ale również redukuje blizny i drobne zmarszczki. Peeling chemiczny pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu działa przeciwstarzeniowo. Temu zabiegowi najczęściej poddaje się skórę twarzy, szyi i dekoltu. Jego efekty są długotrwałe i zadowalające, zapewne dlatego cieszy się coraz większym uznaniem wśród naszych pacjentów. Peeling chemiczny to oddziaływanie na skórę odpowiednio dobranych i skomponowanych substancji chemicznych. Jego zadaniem jest ogólna poprawa jakości i wyglądu skóry. W przypadku tego zabiegu wyróżnia się trzy rodzaje peelingu. Peeling chemiczny jest zabiegiem, który pozornie łatwo wykonać w domu, jednak niesie to ze sobą wysokie ryzyko działań niepożądanych, dlatego bezpieczniej oddać się tej sprawie w ręce specjalistów. W naszej klinice podczas konsultacji peeling jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjentów.

  Peelingi chemiczne – trzy rodzaje

  Do wyboru w naszej klinice są trzy peelingi chemiczne. Rodzaj peelingu zostaje odpowiednio dopasowany do skóry pacjenta, dlatego tak ważna jest bezpłatna konsultacja, jaką oferuje nasza klinika. Pierwszy to peeling powierzchniowy, który usuwa naskórek w celu zlikwidowania niewielkich przebarwień czy zmarszczek, redukuje także trądzik. Peeling średnio-głęboki oczyszcza naskórek, zmniejsza głębokość zmarszczek, blizn i redukuje widoczne przebarwienia. Peeling głęboki działa podobnie do średnio-głębokiego, ale korzysta się w nim z silniejszych roztworów chemicznych, jest on zalecany, gdy mamy do czynienia z głębszymi bliznami, czy zmarszczkami.

  Polecane wpisy
  Laserowe usuwanie blizn gdzie najlepiej?usuwanie-przebarwien-laserem