Laserowe usuwanie blizn – gdzie najlepiej?

Blizny towarzyszą nam przez całe życie, zagojone nie wyglądają estetycznie. Laserowe usuwanie blizn – gdzie najlepiej? Zabieg laserowy  to prosty sposób na pozbycie się blizn i warto poddać się mu w sprawdzonej i doświadczonej klinice.

Spis treści:

  • Jak powstają blizny?
  • Jak usunąć blizny laserowo?
  • Przeciwwskazania do laserowego zabiegu
  • W jakim miejscu najlepiej usunąć blizny?

Jak powstają blizny, jak je usunąć i gdzie najlepiej udać się w tym celu dowiesz się w poniższym tekście.

Jak powstają blizny?

W miejscach, w których tkanka uległa uszkodzeniu tworzą się blizny. Blizna jest efektem naturalnego gojenia się tkanek. W miejscu rany powstaje twarda i wypukła tkanka, bądź ubytek w skórze, co  z czasem staje się blizną i zazwyczaj zostaje z nami na wiele lat. Na to, jak będzie wyglądała blizna, ma wpływ sposób uszkodzenia, głębokość rany, wiek i predyspozycje genetyczne. Blizny można jednak skutecznie usunąć!

Jak usunąć blizny laserowo?

Laserowe usuwanie blizn polega na ablacji tkanki, czyli wygładza się przerośniętą tkankę, by zrównać ją ze skórą, bądź – w przypadku blizn ubytkowych – pobudzamy laserem skórę do wzrostu. Wiązka światła, która jest stosowana w tym zabiegu, jest wypuszczana w różnym czasie i nasileniu, przez co zabieg staje się efektywny i przynosi świetne rezultaty. Laserowe usuwanie blizn będzie miało zastosowanie zarówno w bliznach nowych, jak i wieloletnich. Prawdopodobieństwo, że blizna po zabiegu zniknie całkowicie, jest wyższe im jest ona świeższa. Laserowemu zabiegowi usuwania blizn można poddać blizny powstałe na ciele z różnych przyczyn, nawet te potrądzikowe, pooparzeniowe etc.

Przeciwwskazania do laserowego zabiegu

Choć laserowe usuwanie blizn nie brzmi groźnie i jest to zabieg nieinwazyjny, to są przeciwwskazania, które wykluczają z wykonania zabiegu. Należy pamiętać, aby o wszystkim poinformować kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej, gdyż każda kwestia zdrowotna może mieć wpływ na przebieg zabiegu. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest: ciąża, stosowanie ziół fotouczulających, stosowanie kremów z retinolem, zażywanie leków fotouczulających, zażywanie sterydów, cukrzyca, epilepsja, rozrusznik serca, choroby skóry czy ciąża.

W jakim miejscu najlepiej usunąć blizny?

Laserowemu usuwaniu blizn najlepiej poddać się w sprawdzonej klinice, jaką jest Proclinic. Ważne by zabieg został wykonany przez doświadczonego eksperta w tej dziedzinie, a wywiad i konsultacja przed zabiegiem zostały poprawnie przeprowadzone. Laserowe usuwanie blizn to nadzieja na lepszy wygląd, podwyższenie samooceny i walka z kompleksami dlatego warto udać się do sprawdzonego miejsca, by zabiegu nie wywiązały się komplikacje i nieprzyjemności. Doświadczony i zaufany ekspert w klinice z pewnością przeprowadzi Was przez całą procedurę, dobierze odpowiednio formę zabiegu, czy jego powtarzalność oraz uprzedzi co trzeba, a czego nie należy robić zarówno przed jak i po zabiegu.

Polecane wpisy
co-daje-mezoterapia-igłowa-głowypeeling-chemiczny-czym-jest