Usuwanie przebarwień laserem

Laserowe usuwanie przebarwień to nowoczesny zabieg, jaki oferuje medycyna estetyczna. Taki zabieg ma wysoką skuteczność i średnią inwazyjność. Przebarwienia nie muszą stanowić wielkiego problemu, jednak dla dużej ilości osób nie są estetyczne.Usuwanie przebarwień staje się jednak coraz bardziej popularne. . Powstawanie przebarwień może być spowodowane trądzikiem, niewystarczającą ochroną przed słońcem czy zmianami hormonalnymi.

Spis treści:

 • Jak wygląda usuwanie przebarwień laserem?
 • Jak należy postępować po zabiegu laserowego usuwania przebarwień?
 • Z tego wpisu dowiesz się, jak wygląda usuwanie przebarwień laserem oraz jak należy postępować po zabiegu, gdyż nasza skóra po nim może wymagać więcej niż nam się wydaje.

  Jak wygląda usuwanie przebarwień laserem?

  Przebarwienia występują na różnych głębokościach skóry, dlatego najbardziej efektywną metodą ich redukcji jest laser. Nowoczesny sprzęt ze specjalną głowicą pozwala na praktycznie całkowite pozbycie się przebarwień z naszej skóry. Jednak trzeba pamiętać, że taki zabieg eliminuje tylko przebarwienie, a nie jego przyczynę. Ponadto trzeba pamiętać, że na skórze występują różne rodzaje przebarwień, laser jest najefektywniejszym wyborem m.in. gdy są to przebarwienia posłoneczne. Niestety nie każdy może poddać się laserowemu usuwaniu blizn.

  Przeciwwskazania do tego zabiegu to ciąża, rozrusznik serca, epilepsja, cukrzyca, niektóre choroby skóry, stosowanie niektórych leków, świeża opalenizna, leki i zioła fotouczulające oraz niektóre zmiany wirusowe. Aby jak najlepiej dobrać ilość zabiegów oraz wykluczyć wszelkie przeciwwskazania przed zabiegiem należy odbyć konsultację z kosmetologiem. Podczas zabiegu można odczuwać pieczenie. W jego trakcie do skóry przykładana jest specjalna głowica, z której emitowana jest wiązka lasera. Przed zabiegiem nie są wymagane od pacjenta specjalne przygotowania, ważne jednak, aby na skórze nie było świeżej opalenizny.

  Jak należy postępować po zabiegu laserowego usuwania przebarwień?

  Dbanie o naszą skórę po zabiegu laserowego usuwania przebarwień jest niezmiernie ważną kwestią. Przede wszystkim musimy unikać toników na bazie alkoholu lub spirytusu, zabronione jest także używanie produktów zawierających mydło. Skóra nie może zostać podrażniona więc nie wolno wykonywać żadnych peelingów oraz unikać innych czynników, które powodowałyby tarcie. Do leków, które zostały odstawione przed zabiegiem, można wrócić po co najmniej 14 dniach. Należy unikać także sauny i gorących kąpieli przez 2 tygodnie, a przez miesiąc nie wolno się opalać. Ponadto nie zaleca się ćwiczeń fizycznych przez tydzień. Obowiązkiem po zabiegu laserowym jest stosowanie kremu z wysokim filtrem SPF50. Skóra z czasem zacznie się złuszczać co jest naturalnym efektem pozabiegowym. Wszelkie wątpliwości powinno omawiać się z kosmetologiem.

  Polecane wpisy
  peeling-chemiczny-czym-jestdermapen-jak-wyglada-zabieg