Mezoterapia głowy – co to takiego?

Mezoterapia jest metodą walki z najróżniejszymi niedoskonałościami skóry. Opiera się na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Co ciekawe, mezoterapia jest także doskonałym sposobem na to, aby skutecznie poprawić jakość kosmyków, zahamować ich wypadanie czy stymulować do wzrostu nowych. W tym celu stosuje się specjalne substancje, które pobudzają wzrost i hamują wypadanie włosów. Przeważnie są to substancje odżywcze oraz witaminy. Zestaw dobiera się indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Jak wiadomo, ogromny wpływ zarówno na wygląd, jak i objętość kosmyków ma nasz tryb życia, sposób odżywiania i stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem polecanym osobom, które mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów bądź łysieniem. Problem ten dotyka kobiet i mężczyzn. Panie zdecydowanie szybciej obserwują oznaki łysienia i szybciej podejmują walkę. Skuteczność kuracji jest naprawdę zadowalająca, jednak na ostateczne efekty trzeba poczekać nawet do kilku miesięcy. To dlatego nie należy zwlekać. Na mezoterapię można się również zdecydować profilaktycznie.

Spis treści:

  • Mezoterapia igłowa na włosy
  • Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Z wpisu dowiesz się, jakie są zalety zabiegu mezoterapia na skórę głowy oraz czy jest ona skutecznym sposobem na walkę z wypadaniem kosmyków.

Mezoterapia igłowa na włosy

Zabieg mezoterapii opiera się na bezpośrednim podaniu leczniczych substancji odżywczych: mikro i makroelementów, aminokwasów, minerałów, witamin z grupy B. To właśnie te substancje wykazują silne działanie regenerujące włosy. Skutecznie poprawiają ich strukturę, sprawiają, że komórki włosa są pobudzone do wzrostu. W efekcie możemy cieszyć się nawilżoną i odpowiednio odżywioną skórą głowy. Również poziom sebum zostaje zredukowany.

Pacjenci chwalą sobie zabieg mezoterapii głowy ze względu na zahamowanie procesu wypadania kosmyków. Poprawia się także kondycja włosów. Po upływie 3-5 miesięcy zauważymy także wzrost nowych włosów. Staną się one silne i gęste. Jeśli chodzi o samą częstotliwość zabiegów, jest ona indywidualnie dobierana do problemu danego pacjenta. Rekomenduje się jednak wykonanie ok. 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Szukając skutecznego sposobu na problem wypadania włosów, warto rozważyć właśnie mezoterapię. Do wskazań można zaliczyć:

  • nadmierne wypadanie kosmyków,
  • wyraźne ich osłabienie,
  • łysienie typu żeńskiego lub męskiego,
  • początkowe łysienie plackowate.

Przed rozpoczęciem kuracji przeprowadza się konsultację trychologiczną. Dzięki temu kosmetolog poznaje przyczynę problemu, wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Badanie wykonuje się przy użyciu specjalnej kamery. Same nakłucia nie są bardzo bolesne. W razie potrzeby można także zdecydować się na znieczulenie miejscowe.  Zabiegi kończą się udzieleniem przez kosmetologa porad odnośnie do postępowania pozabiegowego. Jeśli interesuje Cię mezoterapia igłowa, potrzebujesz więcej informacji – skontaktuj się z nami. Cena zabiegu jest bardzo atrakcyjna!

Polecane wpisy
co-to-jest-endermologiawoskowanie-nóg-a-depilacja-laserem