Woskowanie nóg a depilacja laserem

Zabieg depilacji laserowej cieszy się szerokim uznaniem. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji. To, co daje przewagę usuwaniu owłosienia laserowo, to trwałe efekty. Oczywiście kluczowe znaczenie ma odpowiednia liczba zabiegów w serii (optymalnie 6). Jeśli zdecydujemy się na usuwanie owłosienia przy pomocy lasera Light Sheer Duet, dyskomfort zostanie zmniejszony do minimum. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Stąd pojawia się pytanie, czy można skorzystać z laserowej depilacji, jeśli wcześniej decydowaliśmy się na usuwanie owłosienia z nóg woskiem. Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Depilacja laserowa, a usuwanie włosków woskiem
  • Laser do usuwania włosów – czy warto?

Z wpisu dowiesz się, czy usuwanie owłosienia woskiem jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa, a usuwanie włosków woskiem

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że zanim umówimy się na zabieg depilacji laserowej, należy zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami. Przed zabiegiem należy umówić się na konsultację z kosmetologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, dowiedzieć się więcej o samym zabiegu i jego efektach oraz wykonać konieczną próbę laserową.

Ze względu na to, że wiązka lasera oddziałuje bezpośrednio na skórę, przed wykonaniem zabiegu depilacji przy użyciu lasera trzeba bezwzględnie unikać podrażniania skóry! Miejsce, które ma zostać poddane depilacji laserowej, nie powinno posiadać żadnych skaleczeń czy zmian skórnych. Bardzo ważne jest, aby przed wykonaniem laserowej depilacji nie stosować depilatorów elektrycznych oraz nie wykonywać depilacji woskiem. Unikamy też opalania. Dzięki temu unikniemy problemów związanych ze skutkami ubocznymi, i zwiększymy skuteczność zabiegu.

Depilacja przy pomocy lasera jest bezpieczna, jednak ściśle musimy się trzymać wytycznych, które otrzymamy od kosmetologa. Oczywiście niezbędne będzie wykonanie serii zabiegów, a do każdego z nich odpowiednio się przygotowujemy już na kilka tygodni wcześniej. O szczegółowych informacjach przygotowaliśmy osobny wpis, dlatego zachęcamy do sprawdzenia naszych poradników.

Laser do usuwania włosów – czy warto?

Depilacja woskiem, choć jest popularna i skuteczna, nie przynosi długotrwałych rezultatów. To dlatego coraz więcej osób stawia na depilację laserową. Osoby chcące skorzystać z zabiegu, powinny przygotować się już kilkanaście dni wcześniej. Bez wątpienia warto jednak zdecydować się na tę metodę depilowania ciała, gdyż z każdym kolejnym zabiegiem zauważymy mniej włosów w danym obszarze. Efekt jest naprawdę zaskakujący. Pomiędzy zabiegami przestrzegamy wytycznych od kosmetologa. Jeśli nie wiemy, jak postępować, bez obaw możemy zapytać o więcej informacji. Zabiegi są bezpieczne, a dyskomfort zmniejszamy do minimum. Wszystko ze względu na to, że innowacyjny sprzęt LightSheer Duet jest wyposażony w głowicę chłodzącą.

Polecane wpisy
mezoterapia-głowy-co-to-takiegozabieg-fotona-4d