Co to jest endermologia?

Enderomologia to inaczej masaż podciśnieniowy. Jego celem jest oddziaływanie na tkankę łączną skóry. Zabieg ten pozwala na skuteczne odchudzenie, redukcję cellulitu, modelowanie sylwetki, a także na poprawę konturu twarzy. Z zabiegów endermologii najczęściej korzystają osoby, które chcą pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej w miejscach odpornej na dietę i ćwiczenia.Endermologia LPG stymuluje także do produkcji włókien kolagenowych. Jak jeszcze może pomóc w walce o zgrabne ciało i jędrną skórę?

Spis treści:

  • Czym jest endermologia?
  • Jak wygląda zabieg?
  • Efekty endermologii

Z wpisu dowiesz się, czym jest zabieg Endermologia LPG, jak przebiega oraz na jakie rezultaty zabiegu można liczyć.

Czym jest endermologia?

Endermologią nazywamy masaż podciśnieniowy wykonywany z ogromną siłą nacisku. Jego zadaniem jest oddziaływanie na skórną i podskórną tkankę łączną. To dlatego zabiegi mają działanie odchudzające, odmładzające, oczyszczające, a także terapeutyczne.

To zabieg polecany szczególnie dla osób, które chcą zlikwidować cellulit i wyszczuplić oraz wymodelować swoją sylwetkę. Zabieg endermologii pobudza metabolizm, dzięki temu organizm szybciej eliminuje toksyny oraz tłuszcz z organizmu. Endermologia jest zabiegiem stymulującym do odnowy biologicznej skóry. Będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, którym zależy na poprawie konturu twarzy i zwiększeniu elastyczności skóry.

Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na endermologię w celu likwidacji cellulitu i wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu.

Jak wygląda zabieg?

Do masażu wymagane jest ubranie się w idealnie przylegający do ciała kombinezon. Maszyna, którą wykonuje się zabieg, nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Zabieg jest wykonywany przy użyciu specjalnej głowicy. Głowica ta składa się z dwóch ruchomych elementów (rolki i klapki), które pracują niezależnie oraz z komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia głowica zasysa fałd skórny, który przybiera kształt fali. Skóra jest wtedy rolowana zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. To dlatego zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a sama tkanka jest skutecznie pobudzana do regeneracji.  Intensywność masażu zależy od danej partii ciała. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, zabieg ten nie jest nieprzyjemny.

Efekty endermologii

Jeśli zdecydujesz się na zabieg w renomowanej klinice, możesz uzyskać naprawdę świetne efekty. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że zazwyczaj masaże podciśnieniowe wykonuje się w serii. Zaleca się najczęściej od 10 do 20 zabiegów wykonywanych 2 razy w tygodniu. Aby cieszyć się możliwie jak najlepszymi rezultatami, należy stosować zdrową dietę, a także regularnie uprawiać wybraną aktywność fizyczną.

Do najważniejszych zalet można zaliczyć poprawę krążenia nawet w głębszych warstwach skóry, redukcję cellulitu, wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie ciała.Endermologia jest zabiegiem, który zapewnia rewelacyjne efekty! Po kuracji możemy cieszyć się jędrniejszym, szczuplejszym ciałem przez okres nawet do około jednego roku pod warunkiem utrzymywania zbilansowanej, zdrowej diety oraz uprawiania sportu. Zaleca się także picie wody, która jest nieodłącznym elementem dbania o wymarzoną sylwetkę.

Polecane wpisy
jak-powinny-wyglądać-idealne-ustamezoterapia-głowy-co-to-takiego