Laserowe leczenie trądziku – jak wygląda?

Leczenie laserem trądziku odbywa się przy użyciu lasera Nd-Yag. Jak zostało udowodnione, wykazuje on zarówno działanie przeciwzapalne, jak i przeciwbakteryjne. Jego ogromnym atutem jest to, że nie tylko skutecznie usuwa trądzik, ale także zapobiega jego nawrotom. Innowacyjna metoda laserowa pozwala niwelować bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Metoda laserowa dodatkowo wpływa na gruczoły łojowe i reguluje wydzielanie sebum. Aby uzyskać zadowalający efekt, należy wykonać co najmniej 4 zabiegi w odstępie co ok. 4-6 tygodni. Liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie do stopnia zaawansowania trądziku.

Spis treści:

  • Laser do leczenia trądziku
  • Skuteczny sposób na rozprawienie się z trądzikiem

Z wpisu dowiesz się, jaki zabieg z zakresu medycyny estetycznej jest polecany na trądzik oraz na jakie efekty możemy liczyć.

Laser na leczenie trądziku

Należy podkreślić, że istnieje kilka rodzajów trądziku. Laser będzie skutecznym rozwiązaniem na trądzik młodzieńczy, który bywa często określany jako pryszcze. Tego rodzaju trądzik jest często efektem dojrzewania, a co za tym idzie – zmian hormonalnych. Może występować z różnym nasileniem. Najczęściej młode osoby borykają się z trądzikiem zaskórnikowym, grudkowo-krostkowym oraz ropowiczym.

Innym rodzajem jest trądzik różowaty, czyli przewlekłe zapalenie skóry twarzy. W takich przypadkach najczęściej obserwuje się zaczerwienienie środkowej części twarzy, a także rozszerzone naczynka, które pokrywają się krostkami. Tego rodzaju trądzik może mieć różne przyczyny, np. zaburzenia hormonalne, zakażenie mieszków włosowych, zaburzenia trawienne.

Nie ulega wątpliwości, że trądzik odbiera pewność siebie. Zmiany widoczne na powierzchni skóry sprawiają, że czujemy się niekomfortowo, spada nam samoocena. Na szczęście laserowe metody usuwania trądziku są skutecznym rozwiązaniem problemu. Zabieg musi być poprzedzony konsultacją z dermatologiem. Na wykorzystanie lasera mogą zdecydować się osoby w każdym wieku.

Skuteczny sposób na rozprawienie się z trądzikiem

Choć metoda laserowa na trądzik jest niezwykle skuteczna, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich: ciąża, epilepsja, cukrzyca, rozrusznik serca, niektóre choroby skóry, sterydy, stosowanie niektórych leków, opalenizna i solarium na 4 tygodnie przed i po zabiegu, leki fotouczulające, kremy z retinolem, niektóre zmiany wirusowe, niektóre zioła.

Przed zabiegiem nie należy się opalać, stosować zabiegów złuszczających skórę, jeśli jest to możliwe, odstawiamy na 7 dni przed zabiegiem sterydy, leki fotouczulające, antykoagulanty. Dzień przed zabiegiem golimy skórę maszynką, nie pijemy alkoholu, zmywamy wszystkie kosmetyki ze skóry.

Po zabiegu może występować zaczerwienienie lub obrzęk. Znika on jednak około 48 godzinach. Dodatkowo przez 14 dni unikamy korzystania z sauny oraz gorącej kąpieli. Przez 7 dni nie wykonujemy także intensywnych ćwiczeń fizycznych. O dodatkowych wytycznych opowie dermatolog.

Polecane wpisy
jak-długo-po-depilacji-laserowej-nie-można-się-opalaćdepilacja-laserowa-łuku-brwiowego