Jak długo po depilacji laserowej nie można się opalać?

Choć depilacja laserem jest idealną alternatywą dla depilowania przy pomocy depilatora, wosku czy golenia się jednorazową maszynką, nie jest zabiegiem, do którego możemy podejść bez odpowiedniego przygotowania. Co więcej, etap przygotowań rozpoczynamy nawet na kilka tygodni przed depilacją laserową. To bardzo ważne, aby unikać pewnych zachowań, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo samego zabiegu, a także na końcowy rezultat. Nie należy decydować się na woskowanie, depilację depilatorami elektrycznymi. Nie korzystamy również solarium czy naturalnych kąpieli słonecznych! O czym jeszcze trzeba pamiętać?

 

Spis treści:

  • Depilacja laserowa a opalanie
  • Czy można się opalać po zabiegu depilacji laserowej?

Z wpisu dowiesz się, czy można korzystać z solarium oraz kąpieli słonecznych po wykonanym zabiegu laserowej depilacji oraz, ile minimum trzeba odczekać po serii zabiegów, aby opalanie się było bezpieczne.

Depilacja laserowa a opalanie

Opalanie się jest zabronione przed zabiegiem depilacji laserowej. Wynika to z faktu, iż należy unikać wszelkich podrażnień skóry. Podczas zabiegu jest wykorzystywana wiązka światła laserowego, która oddziałuje na skórę. Prowadzi ona do powstawania zaczerwienień lub delikatnych podrażnień. Mogą się utrzymywać przez 1-3 dni lub zaledwie kilkanaście godzin. To dlatego musimy unikać zachowań, które mogą prowadzić do dodatkowego podrażnienia skóry.

To właśnie jest powodem, dla którego obowiązuje zakaz opalania się przed depilacją laserową. Ile wynosi minimalny okres? Nie powinniśmy się korzystać z solarium czy kąpieli słonecznych co najmniej cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem oraz cztery tygodnie po wykonanym zabiegu. Dodatkowo zaleca się smarowanie miejsc poddanych depilacji specjalnymi kremami z filtrem. Dbamy również o odpowiednie nawilżenie.

Czy możemy zdecydować się na opalanie po zabiegu depilacji laserowej?

Laserowa depilacja jest świetną metodą na to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Warto zatem zadbać o to, aby zarówno przed jak i po zabiegu trzymać się ściśle wytycznych ustalonych przez kosmetologów. Tylko wtedy możemy liczyć na trwałe pozbycie się włosów z wybranej partii ciała. Trzeba dodać, że wiązka lasera działa znacznie lepiej, gdy skóra nie jest opalona. Światło lasera działa na barwnik włosa w postaci melaniny. Kolor skóry nie jest tutaj bez znaczenia. Zabieg będzie znacznie bardziej precyzyjny, gdy występuje większy kontrast pomiędzy kolorem skóry a kolorem włosów. W trakcie wykonywania serii zabiegów depilacji nóg, pach, bikini, rąk, twarzy, warto powstrzymać się od opalania, aby cieszyć się świetnym efektem. W razie potrzeby, u kosmetologa możemy uzyskać więcej informacji dotyczących samego zabiegu, przeciwwskazań, opalenizny. Dobrym wyborem jest zdecydowanie się na depilację laserem LightSheer Duet w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie wystawiamy się na działanie promieni słonecznych. Skóra wtedy nie będzie opalona, a słońce nie zwiększy ryzyka wystąpienia podrażnień.

Polecane wpisy
co-to-jest-peeling-chemicznylaserowe-leczenie-trądziku-jak-wygląda