Laser diodowy: ile zabiegów?

Depilacja laserowa to zabieg, który cieszy się rosnącą popularnością. Metoda ta pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia z wybranej partii ciała. Początkowo może się wydawać, że laserowa depilacja jest dość droga, bo trzeba się poddać kilku zabiegom. Koszt jednak jest znacznie mniejszy, jeśli porównamy go z zakupem maszynek jednorazowych, depilatorów, pianek do golenia przez całe życie. To także najskuteczniejsza z metod. Laser diodowy to wiodące urządzenie przeznaczone do depilacji laserem. Czym się wyróżnia i jakie są różnice pomiędzy depilacją laserem diodowym a urządzeniami IPL, które często mylone są z laserem?

Spis treści:

Laser diodowy LightSheer Duet – co to takiego?
Laser diodowy a urządzenie IPL
Ile kosztuje depilacja laserem diodowym?
Ile zabiegów wymaganych jest przy depilacji laserem diodowym

Z wpisu dowiesz się, czym jest laser diodowy LightSheer Duet oraz jak działa, czym różni się od urządzeń IPL, ile kosztuje depilacja laserem oraz ile zabiegów jest potrzebnych.

Laser diodowy LightSheer Duet – co to takiego?

Nazwa “LightSheer Duet” wzięła się stąd, iż ten laser diodowy jest wyposażony w dwie głowice. Różnią się one między sobą budową oraz wielkością, co pozwala na dopasowanie głowicy do obszaru poddawanego depilacji tak, aby sam zabieg był jak najbardziej skuteczny. Pierwsza z głowic to LightSheer ET. Oddziałuje ona na fragment skóry, którego wymiary wynoszą 9 x 9 mm. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest wyposażona w nakładkę chłodzącą ChillTip ™, dzięki której zabieg jest bardziej komfortowy. Druga głowica to LightSheer HS. Oddziałuje na fragment skóry o wymiarach 22 x 35 mm. Wykorzystuje zintegrowaną technologię wspomagania próżniowego.

Działanie większej głowicy opiera się na tym, iż urządzenie zasysa skórę, więc może z większą precyzją wychwycić włoski z dużych powierzchni. Mała głowica doskonale sprawdza się na mniejszych obszarach, np. podczas depilowania wąsika.

Laser diodowy a urządzenie IPL

Często błędnie nazywa się urządzenie IPL laserem. IPL (Intense Pulsed Light) jest urządzeniem wyposażonym w lampę ksenonową, która odpowiedzialna jest za usuwanie włosów. Niestety, urządzenie IPL emituje fale o różnej długości, dlatego może podrażniać nie tylko włos, ale i okoliczne tkanki. Cebulki włosa są co prawda uszkodzone po zabiegu, ale włos nadal może z nich wyrosnąć. Nie jest to zatem metoda trwała.

Natomiast laser diodowy pozwala na pozbycie się owłosienia na zawsze. Po depilacji włosy już nie odrastają. Depilacja laserowa laserem LightSheer Duet sprawia, że owłosienie znika w 95%. Jedynie szczątkowa ilość włosów może odrosnąć po zabiegu, ale będą to włosy jasne, cienkie i miękkie – praktycznie niewidoczne.

Ile kosztuje depilacja laserem diodowym?

Urządzenie IPL możemy kupić na własną rękę i używać go w domowym zaciszu. Depilację laserem diodowym należy przeprowadzić wyłącznie w renomowanym gabinecie kosmetycznym. Cena zabiegu różni się w zależności od depilowanego obszaru. Warto zapoznać się z naszym cennikiem, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje.
Zalety laserowej depilacji laserem LightSheer Duet
Depilacja laserem diodowym LightSheer Duet ma sporo zalet. Przede wszystkim jest wysoce skuteczna – nasza skóra już zawsze będzie jedwabiście gładka. Sam zabieg jest bezpieczny i nie podrażnia skóry wokół włosa.

Ile zabiegów wymaganych jest przy depilacji laserem diodowym

Liczba zabiegów będzie zależna od wieku, płci, gęstości włosów, posiadanej karnacji. Najlepsze efekty osiągną osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach. Zaleca się powtarzanie depilacji od 6 do 8 razy. Między zabiegami czekamy ok. 8 tygodni. O szczegółach opowie kosmetolog po wywiadzie indywidualnym.

Nie każdy jednak może zdecydować się na tę metodę usuwania owłosienia. Wśród przeciwwskazań można wymienić m.in. choroby skóry, cukrzycę, ciążę i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe.

Polecane wpisy
Na jak długo starcza depilacja laserowa?Laserowe usuwanie wąsika cena