Pierwszy raz na depilacji laserowej

Jesień i zima to idealny czas, by zdecydować się na laserową depilację. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać kontaktu ze słońcem podrażnionej skóry. Zimniejszy okres w roku, kiedy chowamy się w długich spodniach i swetrach, jest więc idealnym czasem, by zadbać o nasz wygląd. Depilacja laserowa jest zabiegiem, na który decydujemy się głównie ze względów estetycznych. Dzięki nowoczesnemu laserowi, jakim dysponujemy, czyli LightSheer Duet zabieg jest komfortowy, a efekty możemy dostrzec już po pierwszej depilacji laserowej.

Spis treści:

  • Jak działa depilacja laserowa?
  • Ile zabiegów trzeba wykonać?
  • Jak się przygotować?

W tym wpisie poznasz działanie depilacji laserowej, dowiesz się, ile zabiegów należy wykonać, aby cieszyć się gładką skórą przez długi czas oraz przeczytasz, jak należy się przygotować do pierwszego zabiegu depilacji laserowej.

Jak działa depilacja laserowa?

Cały zabieg depilacji laserowej opiera się uszkodzeniu macierzy włosa. Melanina, czyli barwnik włosa absorbuje wiązkę światła, jaką wytwarza laser w czasie zabiegu. Właśnie to światło niszczy włosy, ale tylko te, które są w fazie wzrostu, czyli anagenie. Pozostałe nie reagują na laser, dlatego zabieg depilacji trzeba powtarzać, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Najlepiej na depilację reagują włoski grube i ciemne. W czasie zabiegu do skóry fragment po fragmencie przystawiana jest głowica lasera LightSheer Duet. Depilacja jest w pełni kontrolowana, bezpieczna i bezinwazyjna, gdyż światło przenika skórę tylko na 5 mm, tak by dotrzeć do cebulki mieszka włosowego. Podczas zabiegu można odczuwać pewnego rodzaju kłucie, czy też uderzające ciepło.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

W wersji podstawowej należy wykonać od 6 do 8 zabiegów w regularnych odstępach, taki odstęp powinien wynosić ok. 8 tygodni. Ilość zabiegów depilacji laserowej oraz ich częstotliwość określana jest jednak indywidualnie, w zależności od włosków pacjenta i jego skóry. Na konsultacji ze specjalistą przed zabiegiem ustalana jest zwykle właśnie seria zabiegów oraz wykluczane są wszelkie przeciwwskazania do zabiegów. By cieszyć się efektem gładkiej skóry, należy odbyć całą serię zabiegów.

Jak się przygotować?

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, na który można umówić się z dnia na dzień. W tym przypadku potrzeba odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy umówić się konsultację, aby wykluczyć przeciwwskazania i zaplanować ilość oraz częstotliwość zabiegów. Na 4 tygodnie przed zabiegiem trzeba unikać opalania oraz stosowania samoopalaczy, należy również w tym czasie korzystać z kremów z filtrem. Jeśli przyjmujemy leki lub zioła światłouczulające, należy je odpowiednio wcześniej odstawić. Przed zabiegiem należy także przygotować skórę, włosów nie można w żaden sposób wyrwać za pomocą pęsety, wosku, czy depilatora. Można golić je maszynką, jednak zaleca się to robić jak najrzadziej. Musimy zadbać, by skóra była czysta i wolna od kremów, balsamów, czy antyperspirantów.

Polecane wpisy
kto-wykonuje-depilacja-laserowaNa jak długo starcza depilacja laserowa?