Czy depilacja laserowa w domu jest bezpieczna?

Gładka skóra jest marzeniem wielu kobiet. Codzienne stosowanie jednorazowej maszynki, bolesna depilacja woskiem czy stosowanie depilatora skłaniają do poszukiwania skuteczniejszych alternatyw. Na nogach znajduje się ponad 17000 włosków, a w okolicach pach ponad 600. Stąd właśnie wygodna opcja – depilacja laserowa, która cieszy się rosnącą popularnością. Na zabieg depilacji laserowej coraz częściej decydują się także panowie. Zabieg ten wykonuje się w profesjonalnych salonach. Pojawiają się jednak informacje o depilatorach do domowego użytku. Czy są one skuteczne? Czy depilacja laserowa w domu jest bezpieczna?

Spis treści:

 

  • Na czym polega depilacja laserowa w domu?
  • Czy depilacja laserem w domu jest bezpieczna?
  • Depilacja laserowa w renomowanym salonie
  • Depilacja laserowa w domu – jak to zrobić?
  • Skuteczna depilacja w domu
  • Depilacja pach w domu
  • Lasery do depilacji w domu – jaki sprzęt wybrać?
  • Depilator laserowy do domu
  • Laser usuwanie owłosienia w domu – zasady bezpieczeństwa

 

 

Z wpisu dowiesz się, na czym polega depilacja laserowa w domu oraz czy depilacja laserowa jest bezpieczna, a także, czym różni się od depilacji w renomowanym salonie.

Na czym polega depilacja laserowa w domu?

Depilacja laserowa w domu odbiega od tej, którą proponują renomowane salony. Do domowej depilacji używa się urządzeń IPL, które nie są laserami. Zabieg opiera się na wykorzystaniu wiązki światła IPL – Intense Pulsed Light, czyli intensywnie pulsujące światło. Wiązka dociera do cebulki włosa, gdzie jest kumulowana przez melaninę. W efekcie doprowadza do destrukcji cebulki i wypadnięcia włosa. Depilowanie laserem w domu wymaga wykonania wielu serii w systematycznych odstępach. Depilacja IPL nie usuwa włosków na zawsze. Będą one odrastać, jednak wolniej niż w przypadku depilacji woskiem czy depilatorem. Depilator nie działa także na włosy rude, siwe, w kolorze jasnego blondu. Nie będzie to zatem skuteczna metoda usuwania owłosienia dla wszystkich. Depilatorów laserowych wykorzystujących technologię światła IPL nie można również stosować na skórze z tatuażami, znamionami, przebarwieniami. Nie jest to także odpowiednia metoda dla kobiet w ciąży.

Czy depilacja laserem w domu jest bezpieczna?

Urządzenie wykorzystywane do domowej depilacji, nie jest urządzeniem medycznym. Aby w ogóle spełniło swoją rolę, należy kupić wysokiej klasy urządzenie, którego ceny zaczynają się powyżej tysiąca złotych. Depilacja laserowa w domu będzie bezpieczna, o ile zastosujemy się do zaleceń producenta. Ważne jest jednak to, że włosków nie pozbywamy się na zawsze – zabieg trzeba będzie powtarzać. Zupełnie inaczej jest w przypadku depilacji laserem w renomowanym salonie.

Depilacja laserowa w renomowanym salonie

W profesjonalnych salonach stosuje się laser medyczny. Jednym z najbardziej skutecznych jest laser LightSheer Duet. Znaczącą różnicą jest to, że po serii zabiegów pozbywamy się owłosienia na zawsze. Włoski już nigdy nie odrosną, zatem poniesiony koszt jest jednorazowy! Często oferowane są atrakcyjne pakiety i promocje, dzięki czemu można pozbyć się owłosienia na stałe, wydając niewielką sumę pieniędzy. Zabieg przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog, zatem jest on stuprocentowo bezpieczny. Dzięki nowoczesnym technologiom dyskomfort jest ograniczony do minimum.

Depilacja laserowa w domu – jak to zrobić?

Depilacja laserowa w domu – należy poprzedzić ją odpowiednim przygotowaniem skóry do zabiegu. W tym celu należy ogolić te miejsca, które mamy zamiar depilować – najlepiej wykonać to maszynką do golenia. Następnie dokładnie oczyścić naskórek ze wszelkich kremów czy balsamów, a potem ją osuszyć. Kolejny krok to dostosowanie intensywności światła do koloru naszej skóry i włosów. W tym celu trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia i zapoznać się z wytycznymi depilatora laserowego. Pamiętać należy, że najbardziej wrażliwe na działanie światła depilatora są osoby o ciemnej karnacji i owłosieniu ze względu na dużą zawartość melaniny. Następnie należy dopasować nasadkę depilatora do miejsca, które będzie depilowane. Niektóre z depilatorów wyposażone są w specjalne nasadki do depilacji bikini czy też twarzy – miejsc najdelikatniejszych. Kolejno, urządzenie trzeba włączyć i przyłożyć je pionowo do skóry, a następnie do niej docisnąć, co spowoduje uwolnienie wiązki światła lasera oraz usunięcie włosków na określonej, wybranej części ciała. Depilator należy przesuwać powoli po skórze w celu usunięcia miejsc owłosionych. Pamiętaj, że po zabiegu depilacji nie można używać perfumowanych kosmetyków czy dezodorantów. Zabieg depilacji laserowej w domu  delikatnie podrażnia skórę, więc nie zaleca się także opalania przez dwa tygodnie od wykonania zabiegu depilacji owłosienia.

Skuteczna depilacja w domu

Depilacja laserowa w domu zyskuje coraz większą popularność, a to dzięki temu, że ceny depilatorów laserowych są w miarę przystępne, zatem można sobie pozwolić na zakup takiego depilatora. Depilatory do użytku domowego są przenośne, a ich działanie jest bardzo zbliżone do tych, które wykorzystują salony kosmetyczne. Różnica między depilacją laserową w salonie kosmetycznym i w domu polega na stosowaniu nieco innej wiązki światła lasera. W domu można zastosować technologię IPL. Depilatory opierające się o te technologię wykorzystują wiązkę światła pulsacyjnego o falach różnej długości. Efekt domowej depilacji jest przez to słabszy niż w salonie kosmetycznym, gdzie wykorzystuje się lasery z falą światła o odpowiedniej częstotliwości, przez co jest to zabieg o większej mocy sprawczej i szybciej można pozbyć się niechcianego owłosienia. Jednak zabiegi depilacji laserowej  w domu,  przeprowadzane w domu również usuwają owłosienie całkowicie, różnicą jest tylko to, że trzeba zabieg ten powtórzyć kilka razy więcej, niż korzystając z zabiegów usuwania owłosienia w salonie kosmetycznym.

Depilacja pach w domu

Okolica pach jest miejscem delikatnym, ponieważ skóra pod pachami jest cienka, a włoski często gęstsze i ciemniejsze od owłosienia występującego w innych częściach ciała. Doły pachowe charakteryzują się wklęsłą powierzchnią, a to dodatkowe utrudnienie. Delikatna skóra sprzyja wrastaniu włosków pod pachami po depilacji woskiem, a preparaty chemiczne podrażniają skórę pach i nie są satysfakcjonująco skuteczne. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem depilacji pach jest depilacja laserem, który nie podrażni tych miejsc i skutecznie rozprawi się z ich owłosieniem raz na zawsze. Raz przeprowadzona seria zabiegów wystarczy, aby usunąć owłosienie pod pachami na stałe. Aby efekt takiej depilacji był w pełni satysfakcjonujący, trzeba powtarzać zabieg depilacji kilkukrotnie, aż do pożądanego efektu. Włoski nie rosną w równym tempie, dlatego też, aby uzyskać zupełnie gładką skórę, należy powtarzać zabieg depilacji pach raz w miesiącu do momentu uzyskania całkowicie gładkiej, pozbawionej włosków skóry. Usuwanie włosów pod pachami jest całkowicie bezbolesne, laser nie ingeruje na skórze, działa na zasadzie wiązki światła, która niszczy tylko mieszki włosowe, nie podrażniając naskórka. Zabieg ten uznano za zabieg w pełni bezpieczny i naturalny dla organizmu.

Lasery do depilacji w domu – jaki sprzęt wybrać?

Laser do depilacji w domu należy wybrać bardzo uważnie. W obecnych czasach można nabyć wysokiej jakości depilator laserowy do użytku domowego i samemu zabieg ten wykonać w domu, bez konieczności odwiedzania salonu kosmetycznego. Epilacja laserowa w domu to zabieg coraz modniejszy. Zanim jednak podejmie się decyzje o zakupie konkretnego modelu depilatora, warto zapoznać się z opiniami na temat dostępnych modeli depilatorów laserowych. Na rynku dostępnych produktów znajduje się obecnie kilka godnych uwagi, a są to:

1. Depilator laserowy Philips Lumea Prestige – stosuje depilację laserową IPL, daje wysoką skuteczność w zakresie odrastania włosków na ciele. Impulsy światła wydostające się z depilatora osłabiają cebulki włosów, depilator kieruje wiązkę światła do cebulek włosów, a to sprawia, że włosy wypadają w sposób naturalny i nie odrastają ponownie. Depilator Philips Lumea – laser do depilacji w domu – jest wygodny w użyciu, bezprzewodowy, może być stosowany do różnych partii ciała, a dzięki specjalnym nasadkom także do depilacji bikini i górnej wargi twarzy.

2. Depilator Laserowy Babyliss – laser do depilacji w domu – oparty jest na metodzie światła IPL – światła pulsacyjnego. Pozwala na depilację całego ciała, w tym twarzy i bikini. Szeroki ekran pulsujący, mający 3 cm2 nadaje się idealnie do depilacji pleców, ramion czy też nóg. Posiada specjalną nasadkę do depilacji twarzy – podbródka, okolic ust i policzków. Dostarcza 36 błysków na minutę działania, co jest zadowalającą ilością do tego, by już po 3-4 zabiegach zauważyć duże zmiany w utracie owłosienia. Może być stosowany na każdy fototyp skóry oprócz VI, czyli bardzo ciemnej karnacji, posiada detekter karnacji oraz 5 poziomów pracy. Jest zasilany sieciowo.

3. Depilator laserowy Braun Silk Expert IPL – wysokiej klasy depilator laserowy, który posiada główną zaletę w postaci precyzyjnego usuwania włosków. Przystosowany do usuwania owłosienia z twarzy, rąk, pach, pleców i nóg oraz miejsc intymnych. Testowany klinicznie, posiada czujnik odcienia skóry, a to sprawia, że depilacja jest bezpieczna i skuteczna. Posiada 3 poziomy pracy – normalny, delikatny i bardzo delikatny, zasilany akumulatorowo – sieciowo.

Depilator laserowy do domu

Depilacja laserem w domu to zjawisko coraz popularniejsze. Przymierzając się do zakupu depilatora laserowego do domu, należy najpierw zainteresować się kilkoma istotnymi kwestiami. Uwagę zwrócić należy na sprawdzone marki produkujące tego rodzaju sprzęty, takie jak: Babyliss, Philips, Braun, Rio., Remington. Kolejny krok, to zwrócenie uwagi na ilość emitowanych impulsów, ale także wagę depilatora, jego moc i powierzchnię działania. Najlepiej, aby powierzchnia była jak największa, dzięki temu osiągniemy lepsze i dokładniejsze efekty depilacji. Pamiętać należy także, że depilator bezprzewodowy czy też taki z długim kablem będzie wygodniejszy w użyciu, niż depilator z kablem krótkim. Co jeszcze istotne, ważne są dodatkowe akcesoria załączone do zestawu – nakładki do depilacji twarzy czy bikini pozwolą na przeprowadzenie zabiegu bezpiecznie. Depilatory IPL zwykle sprzedawane są w zestawie, w skład którego wchodzi zasilacz, nakładki, stacja ładująca, szczotka czyszcząca i instrukcja obsługi. Niektórzy producenci dodają również do zestawów okulary ochronne, jednak nie jest to konieczne, ponieważ światło jakie emituje urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla naszego wzroku.

Laser usuwanie owłosienia w domu – zasady bezpieczeństwa

Depilator laserowy jest urządzeniem bezpiecznym. Energia wysyłana z depilatora laserowego akumuluje się tylko i wyłącznie w komórkach włoska i nie wywiera żadnego wpływu na otaczającą go skórę. Urządzenia te nie posiadają żadnych lamp emitujących światło, zatem nie ma potrzeby, aby je wymieniać. Aby zabieg depilacji laserowej przeprowadzany w domu był jak najbardziej bezpieczny, należy przestrzegać kilku zasad podczas stosowania:

1. Nie powinno się naświetlać miejsc ze znamionami takimi jak pieprzyki czy piegi
2. Nie powinno się stosować depilacji laserowej na opaloną skórę
3. Czas, jaki powinniśmy odczekać po intensywnym opalaniu, zanim przystąpimy do depilacji laserowej wybranej części ciała wynosi miesiąc.

Kolejną ważną kwestią, by depilacja naszego ciała była bezpieczna, jest sprawdzenie depilatora i reakcji naszej skóry na niego przed całkowitą depilacją. Należy więc zrobić najpierw krótki test depilacji i odczekać 24h. Jeśli nic złego się nie dzieje, możemy depilować bezpiecznie wybrane miejsce na ciele. Pamiętać należy, by zacząć test od najniższego poziomu naświetlania, stopniowo go zwiększając.

Ważnym elementem jest także przygotowanie skóry do zabiegu depilacji laserowej. Laserowe usuwanie owłosienia w domu należy rozpocząć od ogolenia wybranego miejsca, najlepiej zwykłą maszynką manualną, następnie umycia go zwykłym mydłem lub żelem. Na kilka dni przed zabiegiem nie powinno się także opalać. Podczas depilacji wrażliwych miejsc okolic intymnych należy rozpocząć zabieg od najniższego poziomu , a kiedy nic złego się nie dzieje, stopniowo go zwiększać i obserwować sytuacje.

Polecane wpisy
Jak usunąć cellulit?Linia biała depilacja - co to jest?