Karboksyterapia: hit czy kit?

Karboksyterapia nazywana jest również odmładzaniem skóry przy pomocy dwutlenku węgla. To innowacyjny, a zarazem wysoce skuteczny zabieg, którego efekty są potwierdzone badaniami. Jak zgodnie twierdzą specjaliści, to przełom w obszarze kosmetologii. Karboksyterapia jest uważana za doskonały wybór, jeśli chodzi o walkę z niedoskonałościami skóry: zmarszczkami, rozstępami, cellulitem. W szybki sposób pozwala na poprawę kondycji skóry, aby każdy mógł cieszyć się jędrną sylwetką. Co warto o niej wiedzieć?

Spis treści:

  • Jak działa karboksyterapia?
  • Dlaczego warto zdecydować się na zabieg karboksyterapii?
  • Rozwiązanie na cellulit i uporczywą tkankę tłuszczową

Z wpisu dowiesz się, czym jest karboksyterapia oraz na czym polega tego typu zabieg, dlaczego warto zdecydować się na odmładzanie skóry z wykorzystaniem dwutlenku węgla oraz dlaczego karboksyterapia to skuteczny sposób na tkankę tłuszczową, cellulit, zmarszczki czy rozstępy.

Jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia w skuteczny sposób wspomaga procesy zwiększania ilości kolagenu oraz elastyny w skórze. To dlatego karboksyterapia w stosunkowo krótkim czasie pozwala na uzyskanie naprawdę zadowalających efektów. Sam zabieg polega na śródskórnym, bądź podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla. W efekcie rozszerzają się naczynia krwionośne oraz przyspiesza się proces tworzenia sieci nowych. Nazywa się to neowaskularyzacją. W wyniku działania dwutlenku węgla zwiększa się przepływ krwi. To właśnie krew odpowiada za transport tlenu i substancji odżywczych w organizmie ludzkim. Karboksyterapia przyczynia się do rozbicia złogów tłuszczowych w skórze, poprawia mikrokrążenie. Jeden zabieg gwarantuje szereg korzyści!

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg karboksyterapii?

W gabinecie kosmetologicznym można przeprowadzić zabieg karboksyterapii w zasadzie na każdej partii ciała: twarzy, głowie, dłoniach, udach, łydkach, pośladkach, brzuchu, plecach, ramionach. To polecany zabieg w walce z cieniami i workami pod oczami. Pozwala na poprawę wyglądu skóry wokół oczu, a także całej twarzy, szyi, dekoltu. Dwutlenek węgla zwiększa ilość kolagenu, co przekłada się na zwiększone napięcie wybranych partii skóry. Będzie ona gładsza i bardziej jędrna.

Rozwiązanie na cellulit i uporczywą tkankę tłuszczową

Walka z cellulitem bywa naprawdę bardzo trudna. Podobnie jest w przypadku zwalczania rozstępów czy uporczywej tkanki tłuszczowej. Nawet zbilansowane diety, regularna aktywność fizyczna mogą nie przynieść odpowiednich efektów. W takich przypadkach karboksyterapia będzie strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo zwiększa się jednocześnie produkcja kolagenu, poprawia się struktura skóry, a cellulit i rozstępy ulegają zredukowaniu.

Polecane wpisy
Czy depilacja laserowa jest rakotwórcza?