Jak depilować bikini?

W starożytności ideałem piękna była kobieta całkowicie pozbawiona owłosienia. Chętnie eksponowano nogi czy ramiona. Później nadeszło średniowiecze, w którym nakazano zasłaniać atuty kobiecej sylwetki. Na szczęście obecnie mamy wybór odnośnie tego, jak chcemy wyglądać. Przełom nastąpił na początku XX wieku, kiedy to jeden z topowych magazynów modowych zaprezentował modelki z idealnie gładkimi pachami. Nadszedł także czas małej czarnej, do której nogi koniecznie powinny być wydepilowane.

Na pokazach mody w Paryżu prezentowały się modelki w bikini z idealnie wydepilowanymi okolicami. Z kolei w latach 90. zamiast klasycznych majtek kobiety zaczęły wybierać stringi. Stąd popularność depilacji brazylijskiej. Jak depilować bikini? Prezentujemy najbardziej popularne metody depilacji bikini.

Spie Treści

Z wpisu dowiesz się, jakie są powszechne metody depilowania bikini, jak depilować bikini oraz która z metod jest najskuteczniejsza.

Metody depilowania bikini

  • Gdy zależy nam na tym, aby szybko pozbyć się zbędnych włosków w okolicach bikini, np. przed udaniem się na plażę, a depilowane miejsca zamierzamy odsłonić tego samego dnia, wybieramy jednorazową maszynkę. Oczywiście jest to tani i bezbolesny sposób usuwania niechcianych włosków z miejsc intymnych, jednak skóra nie pozostanie gładka zbyt długo. Po dwóch dniach włoski zaczną odrastać, będą grubsze, ostre, mogą się pojawić także nieestetyczne, czerwone krostki.
  • Alternatywą są żele i kremy do depilacji okolic bikini. Środki te nazywa się depilacją chemiczną. Są wybierane przez osoby wrażliwe na ból lub mające problemy z naczynkami. Metoda ta jest bezbolesna, a same kremy do depilacji bikini w domu nie zaburzają struktury włosów. Po zabiegu  depilacji miejsc intymnych włoski będą zdecydowanie delikatniejsze. Niestety, środki chemiczne mogą podrażniać skórę okolic bikini. Przed wykonaniem depilacji należy zrobić próbę uczuleniową.
  • Kobiety, które mają wysoką odporność na ból, wybierają depilację włosków  z okolic bikini woskiem. Jest to skuteczna metoda depilacji bikini, jednakże bardzo bolesna. Trzeba także mieć pewną rękę. Zabieg polega na usunięciu włosów woskiem z miejsc intymnych wraz z większością ich cebulek. Włoski odrastają dopiero po ok. 4 tygodniach. Regularne stosowanie wosku powoduje osłabienie włosków, które z czasem staną się rzadsze i delikatniejsze.

Jak golic okolice bikini – maszynka do golenia

Golenie okolic intymnych jest procesem niezwykle kłopotliwym, podrażnienia skóry, zacięcia, pojawiające się czerwone krostki. Skóra okolic bikini jest bardzo wrażliwa, zatem proces usuwania włosów musi odbyć się z zachowaniem szczególnej ostrożności, inaczej może się to skończyć podrażnieniami i zacięciami, co z pewnością nie wpłynie na walory estetyczne Twojego bikini.

Jak zatem golić się w taki sposób, żeby uniknąć problemów skórnych?

Najpierw weź gorący prysznic lub kąpiel, ciepła woda znacząco wpływa na otwarcie porów i zmiękczenie włosków. Kolejna istotna kwestia to dobranie odpowiedniego żelu do golenia – dzięki temu maszynka do golenia ma większy poślizg, a dodatkowo minimalizuje on negatywne efekty nieprawidłowego golenia: zacięcia, krostki, zaczerwienienia. Dodatkowo przy goleniu pamiętaj zawsze, że proces ten powinien być wykonany zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Po zakończonym goleniu osusz skórę ręcznikiem, następnie skorzystaj z łagodnego spray do dezynfekcji. Warto również skorzystać z żeli aloesowych, które mają niesamowite właściwości gojące.
Jakiej maszynki użyć  ? Do golenia miejsc intymny najlepiej wybrać maszynkę o elastycznej główce, która skutecznie dopasuje się do kształtu ciała.

Jak golić okolice bikini – wosk

Depilacja bikini wymaga sprawnej, fachowej ręki, więc warto udać się na tego typu zabieg do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Standardowo w gabinetach kosmetycznych oferowane są takie warianty depilacji okolic intymnych, jak:

  • klasyczna depilacja – to tak zwana linia bikini, umożliwia usunięcia włosów z całych pachwin. W zależności od zapotrzebowania ze strony klienta, usuwamy również włoski znajdujące się pomiędzy wzgórkiem łonowym, a pępkiem (linia biała),
  • depilacja brazylijska – obejmuje całkowitą depilację okolic intymnych, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Kosmetolog pozostawia jedynie wybranej wielkości cienki pasek włosów na obszarze wzgórka łonowego,
  • hollywoodzka – to całkowita depilacja włosów z okolic intymnych, obejmuje depilację warg sromowych, szpary międzypośladkowej i wzgórka łonowego,
  • francuska – to zwiększona depilacja wersji klasycznej, pozostawiamy jest jedynie mały trójkąt lub prostokąt na wzgórku łonowym, reszta włosów z części przedniej okolic intymnych i warg sromowych większych zostaje poddana całkowitej depilacji.

Jak depilować bikini – najskuteczniejsza metoda

Obecnie najskuteczniejszą metodą depilacji bikini jest depilacja laserowa laserem LightSheer Duet. Co istotne, zbędnego owłosienia w okolicach bikini pozbywamy się na zawsze. Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę, która zamienia je w ciepło. Cebulki włosa są niszczone na stałe. Metoda ta wymaga kilku zabiegów, bowiem włosy mają 3 fazy wzrostu.. Jeśli dana cebulka podczas zabiegu będzie w fazie spoczynku, zabieg trzeba będzie powtórzyć, gdy włos znów zacznie rosnąć. Warto zdecydować się na atrakcyjne cenowo pakiety lub korzystać z okresowych promocji. Pamiętajmy, że to stała metoda usuwania włosków, a więc koszt ponosimy raz na zawsze, co jest ogromnym plusem.

Depilacja laserowa bikini

Stosowanie wosku czy maszynki do golenia to metody szybkiej depilacji natomiast mało skuteczne z perspektywy czasu, dodatkowo zarówno wosk, jak i golenie wywołuje podrażnienia skóry i ból. Jeśli, więc Twoja skóra jest wrażliwa, masz niski próg bólu bądź problem wrastających włosków, wówczas lepiej zdecydować się na profesjonalną depilację w gabinecie kosmetycznym. Kosmetolog w naszej klinice dopasuje zabieg depilacji pod rodzaj Twojej skóry. Najskuteczniejszą metodą jest oczywiście epilacja lub depilacja laserem.

Zabieg ten jest szybki, skuteczny i długotrwały. Wystarczy 6-8 serii zabiegów co kilka tygodni, żeby Twoja skóra pozostała gładka nawet na kilka lat. Golenie okolic intymnych jest szczególnie ciężkim procesem, warto więc zastanowić się nad taką formą rozwiązania problemu.

Jak depilować bikini – cena

W naszym gabinecie Proclinic we Wrocławiu używamy lasera LightSheer DUET.

Jeśli zamierzasz wykonać całą serię zabiegów depilacją laserową, wówczas w naszej ofercie znajdziesz promocyjne ceny pakietów np. przy 6 zabiegach możesz zaoszczędzić aż 120 zł, a przy 24 aż 1200 zł, suma za zabieg spada do 149 zł.

  • Czas trwania zabiegów i ich cena zależy również od wybranej sfery ciała, w przypadku bikini proponujemy
  • pakiet duża partia M – dotyczy większej części ciała m.in. bikini całkowite (szpara pośladkowa gratis), brzuch, dłonie, pachy, plecy, kark, cała twarz, baki, przedramiona, uda, szyja – w cenie od 149 zł do 199 zł,

Chcesz uzyskać więcej szczegółów? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do napisania do nas wiadomości e mail.

Polecane wpisy
Karboksyterapia: hit czy kit?