Jak wygląda depilacja laserowa?

W naszej klinice zabiegi depilacji laserowej wykonujemy laserem Light Sheer Duet firmy Lumenis. Należy podkreślić, że bardzo często depilacja laserowa jest mylnie kojarzona z fotodepilacją. Zabieg fotodepilacji wykonuje się urządzeniem IPL. W urządzeniach IPL wykorzystuje się lampę xenonową jako źródło światła. Lampa ta posiada odpowiednie filtry, które zawężają zakres długości fal. Wadą tego typu urządzeń jest to, że emitują fale o różnej długości, dlatego rozgrzewają wiele innych elementów tkanek. To dlatego dopuszczalne gęstości energii są niższe niż w przypadku laserów. Efektem jest mniejsza skuteczność. Mieszek włosowy zostaje jedynie uśpiony, a nie zniszczony, jak ma to miejsce w przypadku depilacji laserem LightSheer Duet.

 

Spis treści:

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Dlaczego laser LightSheer Duet?

Z wpisu dowiesz się, jak przebiega zabieg depilacji laserowej oraz dlaczego laser Light Sheer Duet może pochwalić się tak wysoką skutecznością.

Na czym polega depilacja laserowa?

Bardzo ważne jest to, że depilacja laserowa działa powierzchownie. Ma to znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i skuteczności zabiegu. Depilacja laserem nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka światła, która jest skierowana na dane miejsce na ciele, przenika jedynie do 2 mm w głąb skóry. To dlatego powoduje, uszkodzenie mieszka, a w konsekwencji jego stopniowy zanik. Efektem jest utrata włosa. Melanina, czyli barwnik włosa, jest pochłaniania przez wiązkę światła lasera. Ze względu na dobór odpowiedniej długości wiązki światła, barwnik zostaje zniszczony, ma miejsce zanik mieszków włosowych i trwałe usunięcie owłosienia. Im większy będzie kontrast pomiędzy kolorem włosa a kolorem skóry, tym zabieg będzie skuteczniejszy.

Obecnie najskuteczniejszym laserem do depilacji jest LightSheer. Potwierdzają to zarówno specjaliści, jak i klienci, którzy korzystali z depilacji laserowej z użyciem właśnie tego urządzenia. Laser posiada dwie głowice oraz nakładkę chłodzącą, która zmniejsza dyskomfort zabiegu.

Dlaczego laser LightSheer Duet?

Laser LightSheer Duet jest laserem diodowym. To obecnie najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sprzęt medyczny przeznaczony do usuwania zbędnego owłosienia. Pracuje w technologii pulsacyjnej. Co istotne, urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA oraz certyfikaty instytucji europejskich – w tym ISO 9001. Firma Lumenis przez wiele lat prowadziła badania kliniczne. Potwierdzają one, że stosowanie do depilacji urządzeń o niewielkiej skuteczności, jak właśnie wspomniane już kosmetyczne IPL, powoduje wyłącznie częściowe uszkodzenie struktury mieszka włosowego. Sprawia to, że trudniej jest później trwale wydepilować włos. Najlepsze efekty można osiągnąć wtedy, gdy od początku wybiera się depilację laserową laserem LightSheer Duet. Urządzenie jest wyposażone w dwie głowice. Pierwsza, mniejsza głowica, pozwala na usunięcie włosków z powierzchni skóry o średnicy 9×9 mm. Druga, większa, to głowica z systemem Vaccum działająca na powierzchni 22×35 mm.

Polecane wpisy
dlaczego-endermologia-nie-działajak-działa-depilacja-laserowa